Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Totalni zaseknuti - kopirovani na USB nebo po LAN

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Totalni zaseknuti - kopirovani na USB nebo po LAN

    // omlouvam se, pokud tady toho tema jiz bylo reseno, nejak jsem neuspel v hledani

    Jiz od pocatku pouzivani Windows Vista jsem se setkal se spoustou trabli, hlouposti a s prominutim "nedomrdu", nicmene vetsinu z nich jsem nejak kousl, nektere byly opraveny, za nektere nemohl Microsoft. Co me ale dodneska trapi, zere a privadi k nepricetnosti (neni opraveno ani v SP2), je kopirovani na USB nebo po LAN.

    Problem:
    Pokud kopiruji napr. na USB, sekvencni cteni je cca 100MB/s, zapis na USB disk odhadem 25MB/s. Co udela Vista? Nahuhla cely soubor do RAM (zrejme nejaky buffrik) a ve chvili, kdy ji tato dojde (pouze ta fyzicka), tak se totalne zasekne. Behem tohohle zaseku prestane i hrat hudba, coz vetsinou byva posledni instance "mrtvosti" systemu a kopirovani odhadem spadne nekam na 2MB/s az stovky kB/s. Pokud Windows nechate dostatecne dlouhou dobu, z tohohle zaseku se vyhrabaji, trva to ale radove desitky minut, vetsinou okolo dvou tri hodin (zalezi na tom, jak velky soubor kopirujete). Pokud vyskubnete dane USB zarizeni, Win se vzpamatuji tak do deseti minut, ctvrthodinky. Situace po LAN je vicemene to same v blede modrem.

    Dluzno dodat, ze tento problem me postihuje opravdu nepravidelne, odhadem tak jednou za dva mesice. I tak ale vetsinou vidim rude, kdyz mi uprostred prace pocitac beznadejne vytuhne.

    V RAM to pak vypada nejak takto:
    http://img14.imageshack.us/img14/8208/snap02243.png

    Casem jsem vyloucil chybu hardwaru, protoze ten samy problem se mi stal i na notebooku (navic s tremi ruznymi USB zarizenimi) a pak to postihlo i kolegu.
    Pro uplnost dodam, ze OS je Windows Vista Business x64 SP2 CZ.

    Pokud mate nekdo nejaky napad, jak se s timto problemem vyporadat (treba nejake vypecene KB), namety jen uvitam .
    Naposledy upravil WereWiking; 20.08.2009 v 21:59.
    War. War never changes.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Samba - špatná odezva
    Založil kamil v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 38
    Poslední příspěvek: 09.11.2008, 02:45
  2. prepojenie 2 PC cez USB vs. LAN
    Založil bluesman v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 22.12.2004, 23:57
  3. Kopírování po 1Gbps LAN ...
    Založil Speedy v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 28.07.2004, 11:07
  4. Co rikate na tuhle desku? EPO-8K5A3+ Raid KT333+ USB 2.0 LAN
    Založil Paja v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 20.12.2002, 10:37

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •