Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: "CMOS checksum error - Defaults loaded"

  1. #1

    Unhappy "CMOS checksum error - Defaults loaded"

    Dobrý den,před dvěma týdny mi klekl zdroj v PC,tak jsem byl nucen vyměnit za nový (téže značky a výkonu), a přidal ještě jeden SATA disk. Po zapojení PC mi však při bootování pouze vypisuje "CMOS checksum error - Defaults loaded". Po stisknutí F1 najede systém v pohodě,ale nesmí se vypnout PC nebo restartovat,pak už nenaběhně (je třeba resetovat na pinech při baterii,baterie je nová),pak PC naběhne a vše se opakuje jak jsem již psal.Při použití delete a vstupu do menu,nelze v nastavení biosu změnit položku (neboť je třeba pro rozběhnutí PC vždy resetovat systém),a co se týče nového SATA disku tak je vidět v ovládacích panelech - systému (má funční ovladač a bez konfliktů systému) , ale při otevření složky počítač není vidět (poze disk s instalací systému). Děkuji za každou radu a pomoc (už jsem vyzkoušel téměř vše a nevím jak dál).

  2. #2

    Standardní Re: "CMOS checksum error - Defaults loaded"

    Citace Původně odeslal RTVSAT Zobrazit příspěvek
    Dobrý den,před dvěma týdny mi klekl zdroj v PC,tak jsem byl nucen vyměnit za nový (téže značky a výkonu), a přidal ještě jeden SATA disk. Po zapojení PC mi však při bootování pouze vypisuje "CMOS checksum error - Defaults loaded". Po stisknutí F1 najede systém v pohodě,ale nesmí se vypnout PC nebo restartovat,pak už nenaběhně (je třeba resetovat na pinech při baterii,baterie je nová),pak PC naběhne a vše se opakuje jak jsem již psal.Při použití delete a vstupu do menu,nelze v nastavení biosu změnit položku (neboť je třeba pro rozběhnutí PC vždy resetovat systém),a co se týče nového SATA disku tak je vidět v ovládacích panelech - systému (má funční ovladač a bez konfliktů systému) , ale při otevření složky počítač není vidět (poze disk s instalací systému). Děkuji za každou radu a pomoc (už jsem vyzkoušel téměř vše a nevím jak dál).
    No když resetuješ baterku tak to chce vždy vlézt do biosu (delete nebo F2 / podle desky) a uložit nastavení (ať již zůstane stejné a nebo jej pozměníš).
    Pokud to ale neuděláš bude to dělat to co píšeš...

    BTW občas to chce prolézt protože default bios může mít nastaveno něco co není obvyklé a je zapotřebí to změnit a ULOŽIT.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    343

    Standardní Re: "CMOS checksum error - Defaults loaded"

    Ten disk je úplně nový? Pokud ano, tak je nutné na něm vytvořit a naformátovat oddíl, pokud jsou to WinXP tak

    Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> Správa disků a tam na příslušném HDD vytvořit z dostupného místa oddíl/y a naformátovat, pak se to ukáže i v části Tento počítač.

    Druhá možnost, pokud na tom disku oddíl je, ale přesto "není vidět", je, že mu Win přidělily písmeno jednotky tak "debilně", že se tříská s jinou jednotkou a taky "není vidět". Můj předchozí pracovní NTB byl nastaven tak "skvostně", že jsem u čehokoliv nového musel měnit písmeno... Dělá se to ve stejném nástroji jako výše... Takže to zkontroluj tam, pokud je vše OK, tak je možné to řešit dál a vymýšlet složitější teorie
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  4. #4

    Standardní Re: "CMOS checksum error - Defaults loaded"

    Ještě upozorním, že úplně nový disk chce také (tamtéž, jak uváděl D_a_v_i_d) inicializovat (vytvořit MBR), ale silně doporučuji NEpřevádět na dynamický disk (to bude nabízet jako druhé okno po inicializaci)!
    Teprve poté jde vytvářet oddíly.

    Měl jsem zajímavý problém, který se mi vyskytl až po složení počítače - deska napočítala paměť a vše se seklo, když jsem měl desku jen na stole - MB + CPU + RAM + grafika, tak vše fungovalo. Problém způsoboval zapojená čtečka karet na USB. Zkus tedy start, kdy je vše krom klávesnice, myši a monitoru odpojeno.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  5. #5

    Standardní Re: "CMOS checksum error - Defaults loaded"

    Citace Původně odeslal RTVSAT Zobrazit příspěvek
    Dobrý den,před dvěma týdny mi klekl zdroj v PC,tak jsem byl nucen vyměnit za nový (téže značky a výkonu), a přidal ještě jeden SATA disk. Po zapojení PC mi však při bootování pouze vypisuje "CMOS checksum error - Defaults loaded". Po stisknutí F1 najede systém v pohodě,ale nesmí se vypnout PC nebo restartovat,pak už nenaběhně (je třeba resetovat na pinech při baterii,baterie je nová),pak PC naběhne a vše se opakuje jak jsem již psal.Při použití delete a vstupu do menu,nelze v nastavení biosu změnit položku (neboť je třeba pro rozběhnutí PC vždy resetovat systém),a co se týče nového SATA disku tak je vidět v ovládacích panelech - systému (má funční ovladač a bez konfliktů systému) , ale při otevření složky počítač není vidět (poze disk s instalací systému). Děkuji za každou radu a pomoc (už jsem vyzkoušel téměř vše a nevím jak dál).
    Už je asi pozdě ale měl jsem to samý, vyměnil jsem zdroj za výkonově stejný a přidal jeden disk. Chování to samé , na první pokus mi systém nenaběhl, po F1 nebo CTRL+ALT+DEL v pohodě. Pokud jsem PC jen restartoval bylo vše v pořádku, pokud jsem vypnul/zapnul systém nenaběhl. Příčina ? Zdroj .. Po výměně zdroje za silnější bylo vše v pohodě, podle mně se po zapnutí HD nestačil pořádně rozjet a BIOS ho nedetekoval
    INTEL P4 2.8 GHz, MSI 456PE Neo2, 512 MB DDR,Seagate BarracudaIV 80GB S-ATA, ATI Sapphire Radeon 9000 Pro ,AVer TV Studio, Plextor 48/24/48TA, Windows XP Pro, OLYMPUS C720UZ

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. BIOS CHECKSUM ERROR, Heeeeeeeeelp
    Založil Hezo v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 27.10.2006, 11:57
  2. Gigabyte 7VAX rev 1.2 a BIOS checksum error
    Založil zvieratko v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 06.10.2003, 10:28

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •