Zdravím všechny,

mám 2 disky Seagate 500GB v RAIDu 1 vytvořeném v BIOSu na desce Gibabyte MA770-UD3 s chipsety AMD 770 a SB AMD 710. Musel jsem pc přeinstalovat a abych nepřišel o data, jeden disk jsem odpojil fyzicky od PC. Druhý jsem naformátoval a naistaloval čisté Win XP Pro. Poté jsem odpojený disk znovu připojil, ovšem do jiného SATA konektoru, aby se mi pole hned neobnovilo a data se nepřepsala. Povedlo se, viděl jsem 2 disky a data si tak překopíroval na disk se systémem. Poté jsem disk přepojil do původního SATA konektoru a doufal, že se nyní pole obnoví a všechna data z disku s novým systémem budou přehrána a druhý disk. To se bohužel nestalo. V RAID Biosu jsem tedy disk smazal a doufal, že to pomůže. Nic. Disk nebyl vidět ani ve win. Dal jsem tedy nástroje pro správu - správa disků a zde jsem disk inicioval. Zase nic. Zkusil jsem na něj vytvořit oddíl, převedl na dynamický i základní disk, ale nejde. A ani když najedu do toho RAID Biosu, tak tam nejde nic udělat aby se disk přidal do původního pole.

Zkusil jsem i naistalovat RAIDXpert od AMD, ovládá se to přes webové rozhraní, ale tam se mi také nic nepodařilo udělat. Volný disk je tam vidět jako JBOD i když v Biosu je FREE a nejde spustit rebuild. Uvolnit tak aby v tomto rozhraní nebyl JBOD, se mi nepodařilo, ať s ním dělám cokoliv. Navíc to hlásí chybu v původním RAID poli, takže to neustále přerušovaně píská a to se nedá vydržet. Po půl dni pískání jsem to radši odinstaloval.

Nevíte někdo prosím co s tím? Přeci to nemůže být tak složité. Očekával bych, že když mám RAID 1 a odejde jeden disk, vyměním ho za nový, tak se automaticky, nebo s dotazem, začlení do pole a synchronizuje... To se mi ale nedaří. Díky