Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 32

Téma: D80 vs D5000 vs EOS500D

  1. #1

    Lightbulb D80 vs D5000 vs EOS500D

    poradi mi dakto co kupit z tychto troch?
    mam iba digital a idem kupovat prvu zrkadlovku viem ze mi vela z vas napise ze mi to je zbytocne drahe pre amatera ze nepotrebujem taky fotak radsej si mam kupit daky pouzivany a vyskusat si to s nim.a tak chcel by som len vediet co z tohoto kupit lebo kamarat mi poradil D70 ale tu uz u nas nezozeniem.recenzii som si precital dost a neviem co z toho lebo som z tych recenzii zmagoreny tak chcem pocut dake klady a zapory aj od inych
    dik moc !
    daka bedna co fuka vzduch

  2. #2
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Pokud volíš mezi dvěma značkami, rozmysli se hlavně o příslušenství. Canon má trošku jiné objektivy než Nikon, tak si to prohlédni.

    Pokud ale nehodláš do výbavy investovat víc než 50 tisíc, tak je to asi úplně jedno. Prostě si vyzkoušej, který ti bude sedět v ruce a bude se ti dobře ovládat, a jdi do něj.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  3. #3

    Lightbulb Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
    Pokud volíš mezi dvěma značkami, rozmysli se hlavně o příslušenství. Canon má trošku jiné objektivy než Nikon, tak si to prohlédni.

    Pokud ale nehodláš do výbavy investovat víc než 50 tisíc, tak je to asi úplně jedno. Prostě si vyzkoušej, který ti bude sedět v ruce a bude se ti dobře ovládat, a jdi do něj.
    jo to mas pravdu do vybavy nebudem davat 50.tis blesky su asi univerzal len s tym
    objektivmi je to ako lebo D5000 sami zda ze nema v sebe motorcek na autofocus a jedne objektiv si na dialku kupim urcite ale od tatka co fotil so zrkadlovkami ale stara skola nie digitalnymi hovori ze nikon je nikon a ma kvalitnejsie objektivy aspon co vtedy mal ci sa to uz vyrovna? a ze zas canon ma lacnejsie prislusenstvo tak som z toho tiez zmagoreny a aky je rozdiel pri canone v objektivoch 18-55 AF-S II DX a AF-S DX VR ? dik moc lebo sa k tomu neviem dopracovat nikde
    Naposledy upravil Svarog; 25.06.2009 v 22:19.
    daka bedna co fuka vzduch

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    04.12.2002
    Bydliště
    od Prahy na východ
    Věk
    42
    Příspěvky
    692
    Vliv
    272

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    zmagoreny si z toho asi dostatočne.. blesky univerzálne nie su, objektívom v na diaľku asi myslíš teleobjektív. AF-S DX je označene nikon objektívov, nie canon, DX označuje objektívy určených pre digitálne zrkadlovky s aps-c čipom (je menší ako fx čipy veľkosti kinofilmového políčka 35mm), VR znamená redukciu vibrácií.
    D5000 bude mať výstup lepší ako d80, nemá af motorček, čo znamená že nebude automaticky ostriť s objektívmi bez ostriaceho motorčeku. S objektívmi Nikon s označením AF-S ale funguje bez problémov, tie maju vlastný ostriaci motorček (rovnako ako sigmy s označením HSM).
    intel C2D6320@3395MHz (485x7), TTSonicTower+CollaboratoryLiquidPro, Abit IP35PRO, Sapphire 3850, 2x2GB A-Data EE, WD5000AAKS + Spinpoint 160GB + OCZ Core2, Nec, Corsair 520W, zabalene v 3R NeonLigt Black. Logitech Dualooptical, MX510, Hyundai Q790 + 24" Dell 2407WFP
    PrsonlDidžitlEjsistnt Compaq iPaq 3870, komjunikejtor glofiish X500+

  5. #5

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Asi jako rOn (ikdyz existuji "univerzalni" blesky myslim od Nissinu i Metzu, ale je jich fakt par)
    A hlavne pokud mas na D5000, mas skoro tolik, aby sis mohl koupit D90, coz je ted v produkci Nikonu pomerem cena vs. vykon asi to nejlepsi v tehle kategorii.
    D80 je bezesporu vyborny fotak, ale bohuzel se projevuje starsi technologie, tedy starsi snimac s vyssim sumem na vyssich citlivostech, lehce horsi dynamicky rozsah, lehce mensi displej, D5000 "zabili" pro mne absenci prave motorku ostreni, coz sice neni tak hrozny, pro nekoho, kdo si bude opatrovat jen nova AF-S skla, nicmene na nektera skvela starsi a tim i financne dostupnejsi muze zapomenout, pokud bys je neostril manualne (treba vytecne tele 80-200 AF)
    A porovnavat skla od Canonu vs Nikonu - da se jich sehnat od obou znacek dost slusnych a levnych, Nikon jich ma dle meho vice a mozna z tech levnejsich i trosku lepsi, respektive na urcite ohniska nema v kategorii levnejsich Canon moc dobra skla, zatimco vetsina setaku od Nikonu je minimalne pouzitelna.
    Nicmene pokud se nechces vybavovat hned 10 skly, tak si myslim, ze najdes u obou znacek. A to nepocitam slusne objektivy od "tretich" znacek" jako Tokina, Sigma, Tamron atd, ktere jsou nektere velmi povedene, zvlast, pokud se narazi na dobry kus (je tam velky rozptyl kvality kus od kusu).
    Jinak konkretne D90 je vystupem prakticky srovnatelna s D300 (ktery je 2x drazsi), je samozrejme orezana o dost funkci, mechanicky je daleko mene odolnejsi a vice plastova, ma jen 11 ti bodovy AF modul (na rozdil od D300 s 51 z toho 15ti krizovymi), nema podporu nejstarsich AiS objektivu (D300 ano), mensi hledacek a samozrejme spoustu dalsich rozdilu bych nasel, proc je D300 2x drazsi
    Nicmene jinak sama pozitiva.
    Pokud nemas zadneho vyhraneneho favorita a rozpoctem se muzes vydat k podobnym cenam jako za D90, pak se jeste koukni na nove Olympusy, treba nova E-620 je urcite vic nez dobra, diky prepoctovemu faktoru objektivu k velikosti snimace (2x) nabizi vyber slusnych skel se zajimavymi rozsahy, je stabilizovana na chipu (nemusis kupovat jen stabilizovane objektivy jako u Nikonu a Canonu) a vystup vyborny - viz recenze, co si urcite najdes.
    A bohuzel je trosku protismerne se ptat nekde na specializovanych forech, nebot pokud nekdo pouziva uz nejakou dobu urcitou znacku, bude vetsinou vychvalovat nekriticky jen tu svou
    Takze moje rada - naprosteho amatera - podivej se nekde na funkce a fotky z Olyho E-620 a Nikonu D90, klidne tam zahrn i nejaky Canon dle tveho vyberu, pak si zajdi to nekam "osahat", abys vedel, jak se ti ty vybrane fotaky drzi v ruce a jak se ovladaji a pak se rozhodni.
    Pokud pujdes nekam, kde prodavaji fotograficti nadsenci, budes mit predpokladam i moznost prohodit rec s prodavaci, kteri tomu rozumi (tim nemyslim nejaky Datart, Elektroworld ci OK Elektro) ale specializovany kram jen na fototechniku a ti te mohou nasmerovat do spravne volby dle potreb, financniho limitu a pozadavku, jelikoz diky dostupnosti DSLR si je ted kupuje mnoho lidi a maji podobne dilema jako ty. (jako jsem mel i ja pred nedavnem a spousta dalsich )
    Takze to, co ti radim, je to same, co jsem slysel ja, kdyz jsem se rovnez podobne ptal pred nedavnem, co zakoupit
    Naposledy upravil tiktak; 26.06.2009 v 00:02.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  6. #6

    Lightbulb Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal rOn Zobrazit příspěvek
    zmagoreny si z toho asi dostatočne.. blesky univerzálne nie su, objektívom v na diaľku asi myslíš teleobjektív. AF-S DX je označene nikon objektívov, nie canon, DX označuje objektívy určených pre digitálne zrkadlovky s aps-c čipom (je menší ako fx čipy veľkosti kinofilmového políčka 35mm), VR znamená redukciu vibrácií.
    D5000 bude mať výstup lepší ako d80, nemá af motorček, čo znamená že nebude automaticky ostriť s objektívmi bez ostriaceho motorčeku. S objektívmi Nikon s označením AF-S ale funguje bez problémov, tie maju vlastný ostriaci motorček (rovnako ako sigmy s označením HSM).
    len taky detail tieto na tom nefunguju s autofocusom G, D, AF a AI-P na D5000 neviem co to znamena prestudujem neskor ked budem mat cas ale asi ich nebudem tak skoro ani potrebovat ze takze sa tym zatial ani nemusim zaoberat?
    daka bedna co fuka vzduch

  7. #7

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal Svarog Zobrazit příspěvek
    len taky detail tieto na tom nefunguju s autofocusom G, D, AF a AI-P na D5000 neviem co to znamena prestudujem neskor ked budem mat cas ale asi ich nebudem tak skoro ani potrebovat ze takze sa tym zatial ani nemusim zaoberat?
    Jednoducha pomucka - objektivy bez vlastniho motoru ti na D5000 fungovat v AF nebudou, takze vyber je omezen (pokud nechces ostrit rucen) jen na relativne nove objektivy s AF-S (vestavenym vnitrnim motorem) a samozrejme obdoby u "tretich" vyrobcu s timtez.
    Uz proto bych osobne D5000 zavrhl, nebot prave Nikon ma spoustu starsich levnych skel, ktere jsou velmi dobre, ale vlastni motor nemaji. Takze ty pouzit na zachovani AF nemuzes.
    viz treba tady
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Nikon
    kde mas popsano, co ktere znaceni znamena (relevantni odkazy k jinym znackam objektivu si najdes )
    A taky pocitej s tim, ze mas asi dve moznosti - bud pouzivat novy fotak na "bezne" foceni a delat si tim radost (pak ti budou stacit dva, tri slusne objektivy - treba setaky), nebo budes casem prahnout po maximalni kvalite snimku a tedy po tech nejlepsich objektivech a nejlepsich telech. A to je financne pak skutecne jinde, nebot Nikon, Canon ci Oly si sve "zlate", cervene okrouzkovane ci SHG skla necha radne zaplatit. Ale to je zase jiny level
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  8. #8

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    koupil bych D80
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  9. #9

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    koupil bych D80
    Kdyz ma i na D90?

    Pokud v tom neni financni problem, pak D90 sice neni samospasitelna nicmene D80 je prakticky vsemi parametry o trochu horsi, takze kdyz uz, tak uz.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    A nad Pentaxem (K20D nebo K-7) jsi nepřemýšlel?
    Stará skla se dají celkem v klidu použít a jsou relativně za hubičku, a poměr cena/výkon mi přijde taky jeden z nejlepších - i když se možná "chytám" zde již zmíněného hesla "koho víno piješ, toho píseň zpívej"
    Na druhou stranu, pokud bys fotil reportáže nebo momentky a třeba ve tmě, tak tohle zrovna není silná stránka Pentaxu (i když to vypadá, že zrovna K-7 by toto všechno mohla změnit). Možná to chce ozřejmit, jaký primární účel bude DSLR mít.
    Jo a setový objektiv 18-55mm II. generace je o třídu až dvě výš nežli seťáky ostatních značek
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  11. #11

    Exclamation Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    chlapi a co mi poviete na toto je to v celku dost zaujimave
    http://www.dpreview.com/reviews/NikonD90/page27.asp je to porovnanie fotiek D90 a 450D
    daka bedna co fuka vzduch

  12. #12

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    A nad Pentaxem (K20D nebo K-7) jsi nepřemýšlel?
    Stará skla se dají celkem v klidu použít a jsou relativně za hubičku, a poměr cena/výkon mi přijde taky jeden z nejlepších - i když se možná "chytám" zde již zmíněného hesla "koho víno piješ, toho píseň zpívej"
    Na druhou stranu, pokud bys fotil reportáže nebo momentky a třeba ve tmě, tak tohle zrovna není silná stránka Pentaxu (i když to vypadá, že zrovna K-7 by toto všechno mohla změnit). Možná to chce ozřejmit, jaký primární účel bude DSLR mít.
    Jo a setový objektiv 18-55mm II. generace je o třídu až dvě výš nežli seťáky ostatních značek
    ta K-7 je uz o dost vyssie cenovo uff to mi je podla mna uz fakt zbytocne aj ked co som pozeral teoreticky by mi stacila aj 450D
    daka bedna co fuka vzduch

  13. #13

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal Svarog Zobrazit příspěvek
    chlapi a co mi poviete na toto je to v celku dost zaujimave
    http://www.dpreview.com/reviews/NikonD90/page27.asp je to porovnanie fotiek D90 a 450D
    To je jen JPEG, spis koukej na http://www.dpreview.com/reviews/NikonD90/page31.asp
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  14. #14

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal Svarog Zobrazit příspěvek
    chlapi a co mi poviete na toto je to v celku dost zaujimave
    http://www.dpreview.com/reviews/NikonD90/page27.asp je to porovnanie fotiek D90 a 450D
    Kdyz si to prectes cely, tak zjistis, ze porovnani vystupu z RAWu dopada jinak. A to, ze D90 ma obecne velmi spatny (mekky) in camera JPEG na standartni nastaveni v beznych profilech je taky obecne znamo. (pouziti AA filtru uz na urovni RAWu se taky hodne diskutuje)
    Situace se meni, pokud se v profilu nastavi (je tam asi 9ti pozicni posuvnik) relativne maximalni ostrost a za testovaci snimek se dosadi kvalitni prevod z RAWu.
    Takze pokud chces fotak s velmi dobrymi vysledky rovnou do JPEGu, tak na Nikon bych obecne zapomnel a sel se podivat treba na Olympus.
    A ostatne ani D450 neni vubec spatny fotak (to tady taky nikdo nerikal , jen jak jsem uvedl uz v prvni reakci - levnejsi setove objektivy jsou kvalitativne horsi, nez cenove obdoby od Nikonu ci Olympusu.
    Pentax nemohu hodnotit vubec, nebot jde jaksi uplne mimo mne a mimo par recenzi toho o nem skutecne moc nevim. Coz opet neznamena, ze K20 nebo K7 jsou spatne fotaky, ba naopak
    Respektive at vyberes cokoliv z vyse jmenovanych v threadu, urcite neslapnes vedle, je to pak o prioritach, co od toho pozadujes a za jakych podminek, kolik mas na to financi a jak chces do budoucna system rozsirovat ci doplnovat o objektivy a dalsi drahe prislusenstvi.
    Myslim, ze zadny ze jmenovanych fotaku (jako telo) neni rozhodne spatny a kvalitou vystupu a funkcnimi moznostmi te rozhodne uspokoji, zvlast, pokud to bude prvni DSLR, co budes mit v ruce.
    Naposledy upravil tiktak; 26.06.2009 v 14:50.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  15. #15

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    este uvidim ake mi posle kamarat cenove relacie a ked si ich chytim do ruky ktory sa mi bude dobre drzat lebo mam kapanek velke ruky a hlavne dlhe prstY a o pentaxe som nehovoril ze su zle ale uz su cenovo moc moc moc
    dik moc zatial
    daka bedna co fuka vzduch

  16. #16
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal Svarog Zobrazit příspěvek
    este uvidim ake mi posle kamarat cenove relacie a ked si ich chytim do ruky ktory sa mi bude dobre drzat lebo mam kapanek velke ruky a hlavne dlhe prstY a o pentaxe som nehovoril ze su zle ale uz su cenovo moc moc moc
    dik moc zatial
    Můj soukromý tip je, že až se objeví na pultech K-7, tak se bazary začnou plnit "jetými" K20D ale oproti Nikonu D80 se setovým objektivem to nějaký extracenový rozdíl není.
    Jinak já měl zpočátku vyhlídnutý Canon 450D a byl pro něj i rozhodnutý, ale když jsem si ho ošahal, ta jistota byla pryč. Pro moje IMHO velké ruce / prsty to bylo trochu jako fotit mobilem Pentax jsem si vybral jednak proto, že mi padnul jako ulitý (K10D), a dále: vestavěná stabilizace v těle, vodo + prachotěsnost, relativně levné objektivy (nové už ale podražili, parchanti ), výborný seťák (i když - pravda - já vzal rovnou 16-45mm/f4). Nefotím reportáž - nepotřebuju nutně nejrychlejší AF.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  17. #17

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Můj soukromý tip je, že až se objeví na pultech K-7, tak se bazary začnou plnit "jetými" K20D ale oproti Nikonu D80 se setovým objektivem to nějaký extracenový rozdíl není.
    Pravda. I když to možná nebude tak rychlé, a spíše bych si tipnul že budou v bazarech i jiné, nižší modely, bo přechod z K20D na K7 mi nepřijde tak atraktivní.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  18. #18

    Exclamation Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    este mam jednu otazku v amerike alebo kde sa este predava napriklad ten eos 500d este aj pod nazvom rebel T1i co to znamena len este dake vybavenie navyse? lebo som sa o tom nic nedocital
    daka bedna co fuka vzduch

  19. #19
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal Svarog Zobrazit příspěvek
    este mam jednu otazku v amerike alebo kde sa este predava napriklad ten eos 500d este aj pod nazvom rebel T1i co to znamena len este dake vybavenie navyse? lebo som sa o tom nic nedocital
    To je jen označení pro Ameriku
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  20. #20

    Question Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    a este sa chcem spytat aky typ pamatovych kariet je najlepsie do takychto fotakov take optimum lebo tie normalne su urcite pomale


    dik moc
    daka bedna co fuka vzduch

  21. #21

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal Svarog Zobrazit příspěvek
    a este sa chcem spytat aky typ pamatovych kariet je najlepsie do takychto fotakov take optimum lebo tie normalne su urcite pomale


    dik moc
    "pomale" pametove karty maji dve limitace a to sice pri sekvencnim snimani (ikdyz buffery novejsich zrcadlovek jsou vetsinou dostatecne pro radnou sekvenci) a tedy vycitani dat je pak pomalejsi a pak samozrejme pri kopirovani dat z karty prec ctecku ci spojenim pres USB.
    A to je taky znat rychlost, nebot ku prikladu na 8GB kartu se mi vejde cca. 360 fotek v RAWu a zaroven JPEGu (tedy nastaveni RAW + JPEG Fine). Takze kartu zaplnis velmi rychle, zvlast kdyz fotis neco, kde pouzivas casto sekvenci vice fotek (tedy reportaze, svatby, sport, vse co se hybe atd.).
    Takze na karte uplne nesetrit, nicmene vetsina soucasnych karet ma oznaceni rychlosti Class 6 a prenos 150x, coz si myslim dostacuje.
    Takze pokud si neplanujes koupit zrovna nejaky D3x a delat s nim 200 snimkovy sekvence, tak bych to taky uplne neresil.
    Pokud splnis ty vychozi podminky (ted mluvim treba o SDHC kartach) a koupis nejake osvedcene typy z znacky (mne vyhovuje treba Sandisk EXtreme III), nebudes muset nic resit.
    K tomu je samozrejme treba koupit slusne rychlou pametovou ctecku, jinak bys kartu schopnou rychle zapisovat/cist data zazdil pomalym prenosem ctecky.
    Naposledy upravil tiktak; 28.06.2009 v 15:57.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  22. #22

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    Citace Původně odeslal tiktak Zobrazit příspěvek
    ...povídání o kartách tiktakem...
    přesně tak, pravdu díš
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  23. #23

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    ok dik pozrem tu extreme III zas extreme IV zas co pozeram je cenovo odost drahsia to nemusim teda riesit a fotaku to dako nebude zrovna vadit ze tam nemam super najmodernejsiu kartu s najrychlejsim zapisovanimprenosom a ake su este alternativy okrem toho extreme pozeram ze ten sandisk je najrozsirenejsi
    Naposledy upravil Svarog; 28.06.2009 v 16:52.
    daka bedna co fuka vzduch

  24. #24
    Senior Member
    Založen
    04.12.2002
    Bydliště
    od Prahy na východ
    Věk
    42
    Příspěvky
    692
    Vliv
    272

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    kartu by som vyberal podľa toho čo budeš fotiť - na bežné výcvaky stačí pomalšia karta, na sekvenčné snímanie väčinou takisto - ako tu už spomínali, foťáky mávajú dostatočný buffer na vyfotenie kratšej sekvencie. Takže si vystačíš s pomalšími kartami s väčšou kapacitou a jednou čo najrýchejšiu kartou na prípadné dlhšie sekvencie.
    Napr. ja mám k nikonu D40 dve 8GB microSD karty (v redukcii do SD), class 4 Kingston so zápisom asi 7 MB/s a class 6 Sandisk so zápisom 11MB/s a vystačím si s nimi (d40 má sériové snímanie len 2.5fps a je to len 6 MPixel takže má oproti D90 tak polovičné rawy), sandisk zvláda zapisovať sekvencie bez spomalenia, u kingstonu plnou rýchlosťou len prvých 5 snímkov čo ma zatiaľ nikdy neobmedzovalo. microSD má výhodu v tom, že kartu môžem na výlete strčiť do telefónu s VGA displejom.
    intel C2D6320@3395MHz (485x7), TTSonicTower+CollaboratoryLiquidPro, Abit IP35PRO, Sapphire 3850, 2x2GB A-Data EE, WD5000AAKS + Spinpoint 160GB + OCZ Core2, Nec, Corsair 520W, zabalene v 3R NeonLigt Black. Logitech Dualooptical, MX510, Hyundai Q790 + 24" Dell 2407WFP
    PrsonlDidžitlEjsistnt Compaq iPaq 3870, komjunikejtor glofiish X500+

  25. #25

    Standardní Re: D80 vs D5000 vs EOS500D

    jaha takze ked tak si kupim jednu normalnu 16gb clas 6 a jednu aspon 8gb extreme iii a mam vystarano
    dik moc
    daka bedna co fuka vzduch

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. D80 - pridavne svetlo a instantni nahled fotek v PC
    Založil Commander v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 22.01.2008, 21:15
  2. Nikon D80
    Založil tominek v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 90
    Poslední příspěvek: 26.04.2007, 14:27
  3. Nikon D80
    Založil Jirime v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 08.09.2006, 09:36
  4. Nikon D80 vs Nikon D200
    Založil Jirime v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 19.08.2006, 02:38

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •