Stránka 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 81

Téma: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

  1. #26

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    No když to vezmu s nadhledem, tak bohužel existují vucurani prodejci i kupujici. Bohuzel aukcni server pouze zprostredkovava (zverejnuje) aukce, ale samotny obchod probiha mimo. Proto chapu, že se jim do nějakých represí moc nechce. Už jsem měl podobný incident, který nakonec nedopadl tak hrozně. Dostal jjiné zboží protože to původní se údajně ztratilona poště. Prodejce dával na výběr obyč poštovné za 40kč nebo doporučené za 90kč. Cena zboží 150kč. Nechal jsem si to poslat obyč. a samozřejmě nic nepřišlo. tak jsem urgoval, urgoval a urgoval. Prodejce byl arogantní a prý je moje chyba, že jsem si nepřiplatil za dobírku. Platil jsem převodem takže max. bych přišel o 200kč. Udělil jsem negativní komentář, který mi prodejce oplatil. Aukro údajně jeho komentáře neruší což mě docela naštvalo.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  2. #27

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Pokud by u mě někdo trval na poslání obyčejně, tak bych mu narovinu napsal, že celá doprava jde na jeho triko a neručím za nic. Stává se totiž nějak často, že obyčejně poslané dopisy nedorazí (aspoň už jsem o tom hodněkrát četl).
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  3. #28
    Senior Member Avatar uživatele Hynchenzo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Karlovy Vary, Plzen
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 188
    Vliv
    278

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Ony ty obycejne dopisy dorazi, ale nelze to nijak dolozit.
    Moje zasady jako prodavajiciho jsou:
    - platba predem na ucet
    - odesilat ve chvili kdy penize jsou opravdu pripsany na ucet
    - doporucena (balik se da sledovat) a pojistena zasilka (minimalne na dvojnasobek ceny obsahu)

    System hodnoceni je na aukru bohuzel velice spatny. Negativa odplatou jsou bezna vec.
    KVFREE.net - Freediving Karlovy Vary
    Olympus E-410 + Zuiko ED 14-42mm + Zuiko ED 40-150mm

  4. #29
    Member Avatar uživatele Heady
    Založen
    12.10.2005
    Bydliště
    Ostrava
    Věk
    40
    Příspěvky
    472
    Vliv
    235

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal Hynchenzo Zobrazit příspěvek
    - odesilat ve chvili kdy penize jsou opravdu pripsany na ucet
    a jaky to ma smysl? Na aukru pravazne kupuji a muze me nastvat, kdyz prodavajicimu posilam pdf, prntscr o uspesne provedenem prikazu k platbe a on mi odepise, ze stejne pocka na to, az bude mit penize pripsany na uctu, pak cela transakce trva klidne i 14 dnu.

    Samozrejme uznavam, ze prikaz se da zbouchat i v malovani, ale i tak
    NTB: FSC ESPRIMO Mobile V5505 | Genius SP-HF 2000X | Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse | Logitech UltraX | UPC 10M | Ferguson D-880HX | Xkrabice 360 Arcade, 20 GB HDD, 2x white wireless controller - Philips 32PFL7562D/10 via HDMI

  5. #30
    Senior Member Avatar uživatele Hynchenzo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Karlovy Vary, Plzen
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 188
    Vliv
    278

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Jaky to ma smysl? Pdf, printscreen apod. s provedenou platbou ti pripravim behem par chvil. U par bank trva prevod par vterin u jinych do 3 dnu. Pak uz zalezi na prodejci, kdy zajde na postu (ja si nechavam dva dny na poslani).

    Je to zdrazovani, ale je to dalsi z ochran pred podvodniky.
    KVFREE.net - Freediving Karlovy Vary
    Olympus E-410 + Zuiko ED 14-42mm + Zuiko ED 40-150mm

  6. #31
    Member Avatar uživatele Heady
    Založen
    12.10.2005
    Bydliště
    Ostrava
    Věk
    40
    Příspěvky
    472
    Vliv
    235

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal Hynchenzo Zobrazit příspěvek
    Jaky to ma smysl? Pdf, printscreen apod. s provedenou platbou ti pripravim behem par chvil. U par bank trva prevod par vterin u jinych do 3 dnu. Pak uz zalezi na prodejci, kdy zajde na postu (ja si nechavam dva dny na poslani).

    Je to zdrazovani, ale je to dalsi z ochran pred podvodniky.
    No prave a to je ono, KB nema snad nikdo Takze ja zaplatim v nedeli, nez to prodejce zkontroluje na uctu je tak streda - kdyz dobre. Pak se dosoura na postu, kde to trva 3-4 dny, takze mam zbozi doma za 14 dnu...
    NTB: FSC ESPRIMO Mobile V5505 | Genius SP-HF 2000X | Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse | Logitech UltraX | UPC 10M | Ferguson D-880HX | Xkrabice 360 Arcade, 20 GB HDD, 2x white wireless controller - Philips 32PFL7562D/10 via HDMI

  7. #32

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    co jsem si to tak pročetl, není mi jasné jak se i aukro má proti podvodníkům bránit. Jak píší je to trvzení proti trvzení.

    Např: to že někdo má posudek odborníka, že fotoaparát je poškozený je jako bys měl v ruce posmrkaný kapesník. Nikdo nedokáže, že prodejce ho neposlal ve 100% stavu a že tobě fotoaparát nespadl ze schodů na zem. Jak ti aukro může věřit, že si škody na fotoaparátu nezpůsobil ty?
    Stejně mi příde naprosto zbytečný jak někdo psal natáčení rozbalování balíku na kameru. To neni pádný důkaz.
    Balík mohu rozbalit, třísknout s věcí o zem a opět pečlivě zabalit stejně jak byl.
    Proti aukru a podvodníkům neni obrana, proto sem učet zrušil.
    Naposledy upravil Dazzle; 16.06.2009 v 14:58.
    C2D 3,4 Ghz & HD 3870

  8. #33

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal Dazzle Zobrazit příspěvek
    Stejně mi příde naprosto zbytečný jak někdo psal natáčení rozbalování balíku na kameru. To neni pádný důkaz.
    Balík mohu rozbalit, třísknout s věcí o zem a opět pečlivě zabalit stejně jak byl.
    blbost. nově zabalená zásilka ponese známky změn oproti poštovnímu stavu (tedy pokud odesílatel nebyl trotl a nezabalil to tak, aby toto umožnil, ale to je pak jeho problém). jinak když něco kupuji, tak to nekupuji proto, abych s tím doma třísknul o zem a začal prodejce tahat po soudech, trochu uvažuj, než napíšeš takovou kravinu.

  9. #34

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal Bob van Sikorski Zobrazit příspěvek
    blbost. nově zabalená zásilka ponese známky změn oproti poštovnímu stavu (tedy pokud odesílatel nebyl trotl a nezabalil to tak, aby toto umožnil, ale to je pak jeho problém). jinak když něco kupuji, tak to nekupuji proto, abych s tím doma třísknul o zem a začal prodejce tahat po soudech, trochu uvažuj, než napíšeš takovou kravinu.
    Poukazuju na případ noxe, ten nikomu nedokáže, že mu fotoaparát přišel už poškozený a že danou věc neponičil sám nějakou neštastnou nehodou např. pádem na beton atd. Ani kdyby měl tucet odborných posudků a natáčel to na 4 kamery tak nedokáže nic tudíž nevidim jediný důvod, proč by aukro mělo nést nějaké následky za vzniklou škodu.
    Naposledy upravil Dazzle; 16.06.2009 v 18:09.
    C2D 3,4 Ghz & HD 3870

  10. #35

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal Dazzle Zobrazit příspěvek
    tudíž nevidim jediný důvod, proč by aukro mělo nést nějaké následky za vzniklou škodu.
    já ano - aukro garantuje jistotu nákupu, ale když dojde na lámání chleba, dá ruce od řešení pryč. v podmínkách je jasně uvedeno, že zboží musí odpovídat popisu; pokud neodpovídá, nemělo by aukro prohlašovat, že je to věc mezi prodávajícím a kupcem, když má nástroje na pošťouchnutí prodejce. ty však bohužel používá málo či vůbec.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  11. #36

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal Dazzle Zobrazit příspěvek
    Poukazuju na případ noxe, ten nikomu nedokáže, že mu fotoaparát přišel už poškozený a že danou věc neponičil sám nějakou neštastnou nehodou např. pádem na beton atd. Ani kdyby měl tucet odborných posudků a natáčel to na 4 kamery tak nedokáže nic tudíž nevidim jediný důvod, proč by aukro mělo nést nějaké následky za vzniklou škodu.

    s tím naprosto souhlasím, ale tak si to nepostavil. nicméně nechme toho, du si otevřít pivko.

  12. #37

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Dazzle: Než začneš vynášet závěry, zkus si to přečíst ještě jednou, nebo se alespoň podívat na ty fotky. Objektiv má od neodborného čištění poškrábaný antireflex na druhé - tzn. vnitřní - čočce a na první čočce zevnitř má v antireflexu vyleptaný otisk prstu. Můžeš mi prosím vysvětlit, jak se uvnitř optiky může pádem na beton objevit otisk prstu?

    Druhá věc pak je, že prodejce tvrdil, že zboží, které jsem mu vrátil, odpovídalo popisu. Nikoli že bych mu vrátil zboží v horším stavu, než jaké posílal. Takže jde o zcela jinou situaci, než popisuješ.

    Nikdo tady taky nepíše, že by aukro mělo nést následky za vzniklou škodu. Aukro svými pravidly ručí za to, že zboží bude ve stavu udaném v popisu. Pokud se toho prodejce nedrží, mělo by to s ním vyřešit - pokud to prodejce není ochotný řešit, tak klidně jeho odpojením.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  13. #38

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    jo jasně, jestli tvrdil že zboží je ve stejném stavu jako ho poslal, tak to mění celou situaci.
    To byl jen příklad že by ti mohl foták upadnout na beton, v tvojim případě by tedy mělo být, že ses snažil vyčistit foták sám.
    Tak at ti to dopadne dobře, zdar
    C2D 3,4 Ghz & HD 3870

  14. #39

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Proč bych se snažil vyčistit objektiv, který je (dle popisu) ve 100% stavu a nepoškozený?

    Pokud to shrnu - koupím si objektiv, který je podle popisu ve 100% stavu, z dlouhé chvíle ho rozeberu (když pominu, že Biotar je jeden z objektivů, který je vůbec nejnáročnější na rozebrání), z dlouhé chvíle ho vyčistím šmirglpapírem, upatlám ho zamaštěným prstem, složím a vrátím prodejci, jako že je špatný? No... tak to nevím
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  15. #40
    Senior Member Avatar uživatele AmOK
    Založen
    15.03.2007
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    55
    Příspěvky
    506
    Vliv
    221

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Je to nezmysel samozrejme, staci pozorne citat.
    Inac aukro by pokojne mohlo fungovat podobne ako paypal, peniaze by predavajuci dostal az pri kladnom hodnoteni, alebo v pripade, ze sa kupujuci do urcitej dobe neozve a predavajuci zdokladuje odoslanie na spravnu adresu a prebratie doporuceneho tovaru.
    Tovar by sa odosielal az po echu aukra, ze obdrzalo platbu.
    V pripade problemoveho kupujuceho, ktory by po obdrzani tovaru na hodnotenie kaslal, by po upozorneni nasledoval ban. Neprebratie zasielky detto.

    V tvojom pripade, by sa ti peniaze z uctu aukra vratili po doruceni tych skiel spat predajcovi, ked tvrdi, ze su v takom stave ako ich odoslal a ty mas tie fotografie a posudok...
    Databaza mien, adries a bankovych uctov by bol velmi silny nastroj s IP uzivatela neporovnatelny. A vymysliet dobry system, ktory by chranil obe strany sa urcite da.
    Len to by chcelo naozaj chciet robit ulohu plateneho garanta, nie len predstierat a zhrabavat poplatky.
    podpis............................................ ............ načo?

  16. #41
    Senior Member Avatar uživatele Hynchenzo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Karlovy Vary, Plzen
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 188
    Vliv
    278

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Bohuzel o poplatky jde aukru az v prve rade..
    KVFREE.net - Freediving Karlovy Vary
    Olympus E-410 + Zuiko ED 14-42mm + Zuiko ED 40-150mm

  17. #42

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Proč bych se snažil vyčistit objektiv, který je (dle popisu) ve 100% stavu a nepoškozený?

    Pokud to shrnu - koupím si objektiv, který je podle popisu ve 100% stavu, z dlouhé chvíle ho rozeberu (když pominu, že Biotar je jeden z objektivů, který je vůbec nejnáročnější na rozebrání), z dlouhé chvíle ho vyčistím šmirglpapírem, upatlám ho zamaštěným prstem, složím a vrátím prodejci, jako že je špatný? No... tak to nevím
    ja jsem psal pouze příklady, které se nevztahují na tebe a tvůj případ.
    Obecně píšu, že je těžko prokazatelné kdo co v jakém stavu pošle a kdo co s tim pak udělá.
    Žádná věda, v tvojim případě udělal prodávající chybu když přiznal, že foták je ve stejným stavu jako ti ho poslal. Co bys dělal, kdyby prodávající tvrdil, že ti poslal abjektiv bez škrábanců?
    C2D 3,4 Ghz & HD 3870

  18. #43

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Tak ještě jednou

    Prodávající tvrdí, že poslal nepoškozené zboží, že jsem mu vrátil nepoškozené zboží a že mi nepoškozené zboží poslal i zpět.

    Já tvrdím, že mi poslal foťák se znehodnoceným objektivem, tak jsem mu poslal i zpět, a takový mi ho i vrátil. Tomu odpovídají fotky, vyjádření servisu i moje rozhořčení
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  19. #44
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Ať nezakládám nové téma, vrazím to sem => vyhrál jsem na aukru.cz aukci s objektivem Pentax A 50mm 1.7 a podle historie přihazování mi to přijde, že cenu někdo (kamarád prodávajícího) šruboval na maximum, co jsem si stanovil.
    Myslíte si, že je to možné - respektive lze s tím něco dělat?
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  20. #45

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    můj osobní názor je, že nikoli. šroubování v poslední vteřině je běžné a shoda na stejné cifře se také stává. bohužel imho těžko někomu prokážeš šroubování, leda by měl více prodejů vyšroubovaných před koncem stejnou osobou. ale pochybuji, že by to aukro zajímalo. prostě si nastavil nějakou cifru, aukci si vyhrál, tečka.

    EDIT: teď koukám, mezi námi jsi docela riskér. nováček na aukru, plytký popisek aukce (nic o škrábancích, houbách, vůlích atd) ... do toho já bych nešel ani kdyby byl za 500,-.

  21. #46

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Áčkový skla chodí standardně hodně vysoko...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  22. #47
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Předem díky za reakci (k+).

    oběma: ano, Áčková skla od Pentaxu jsou samo dražší nežli eMkové varianty, nicméně mi přišlo, že daný prodejce díky kamarádovi vyšrouboval cenu na moje moje maximum a mám pro to tato vodítka:

    1) myslím že počáteční cena 1,5k byla relativně nízká, proto bych očekával více než 2 dražitele,
    2) stejná maximální částka se objevuje, ale vzhledem k tomu, že druhý dražitel přihodil relativně dlouho před ukončením aukce, čekal bych že zkusí o kilíčko zvednout,
    3) nevím jak je to se zobrazením historie na aukro.cz, ale přijde mi, že lze "odmazat" příhoz, aniž by se to zobrazilo v historii.

    Já si zadal maximální cenu už (myslím) v neděli, páč do čtvrtka jsem byl na dovolené a tudíž bez internetu. Takže jsem to nějak nesledoval, přijel jsem a bylo hotovo

    2 Bob van Sikorski: ano, jsem si vědom rizika plynoucího z koupě od nového usera, ale jednak jsem si nechal do e-mailu potvrdit, že objektiv je OK (což prodávající dosud neučinil) a jednak jsem tak nějak počítal, že i díky tomu bude cena řekněme... příznivější. Holt jsem se přepočítal (co už - moje chyba), ale zase nechci být "oslíku otřep se" a platit víc než je nezbytné. Nehledě na fakt, že ten samý objektiv se objevil na paladixu.cz (doufám že od jiného prodejce ) za 2,2k, případně tamtéž je k mání M 50mm 1.4 za 1,9k...
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  23. #48

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    přesně proto, abych měl "větší jistotu" že něco koupím, nebo že nebudu takhle konspiračně uvažovat, nepřihazuju nikdy částku jako 2100 (ta napadne každého), ale něco jako 2117, 2133 apod (tam už by to byla fakt příliš podezřelá náhoda)

  24. #49

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 20.05.2010 v 23:40.

  25. #50
    Senior Member Avatar uživatele Hynchenzo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Karlovy Vary, Plzen
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 188
    Vliv
    278

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Pokud se zrusi prihoz, tak cena automaticky klesne na druheho nejvyse prihazujiciho uzivatele ne? Tj. pokud by smazal prihozy, tak cena by byla tech tvych pocatecnich 1500,- nebo na kolika to zacinalo.
    KVFREE.net - Freediving Karlovy Vary
    Olympus E-410 + Zuiko ED 14-42mm + Zuiko ED 40-150mm

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •