Ahoj,
zakladam toto tema nejen jako pomoc pro mne, ale i pro ty, kterym neni lhostejna sprava HDD v jejich PC. Snazil jsem se najit rozumny clanek ci diskusi o tom, jak nejlepe zorganizovat prostor na HDD, ale vse je jen zmet chaotickych a predevsim jiz nekolik let starych prispevku. Snad se zde podari poskytnout kazdemu kdo prijde alespon maly navod k tomu, jak tak ucinit.

Moje instalace WinXP uz bezi pekne dlouho a je na case reinstalace. Při te prilezitosti jsem koupil novy HDD Samsung Spinpoint F1 320MB, ktery by mel slouzit jako systemovy, s WinVista (nastupuje nova verze Win 7, tak je potreba drzet krok s 1 verzi zpet ). Hodlam tedy udelat trochu poradek a nastavit provoz co nejlepsim zpusobem. Proto bych rad, abychom se o to v tomto vlakne pokusili. Diky vsem za jakykoliv prinosny podnet, ci zverejneni sve konfigurace.

Nize uvedu svuj soucasny stav a planovany, tak jak jsem zatim z dostupnych zdroju vycetl. Zaroven vychazim z pozitivnich zkusenosti se soucasnym stavem.

Ma soucasna konfigurace:
Seagate 320 GB:
50 C: SystemWin XP (hlavni)
50 D: System Win Vista (testovaci)
100 E: Games (jen hry, a archiv savu vsech her)
100 F: Data (dokumenty, stahovani, datovy soubor outlooku, ostatni)
WD 500 GB:
500 G: Media (audio, video, images, fotky, ostatni)

Ma predstava:
Samsung 320 GB:
30 C: System WinVista
250 D: Programs (slozka Apps, slozka Games, nic vic)
15 E: Userdata (presmerovani slozky Users – tj. všechny dokumenty,nastaveni,posta,…)
Seagate 320 GB:
320 F: Data (stahovani, fotky, pravidelna zaloha celeho disku E, ostatni)
WD 500 GB:
500 G: Media (audio, video, images, ostatni … mozna druha zaloha disku E)
+ externi HDD pro zalohovani v planu

Prosim tedy o vase komentare, navrhy, uvedeni svych konfiguraci apod.

Diky.