Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Excel - jde tohle i bez maker?

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Excel - jde tohle i bez maker?

    Ahoj všichni,

    potřeboval jsem dneska vyřešit jeden problém, šlo o "odchylkovou analýzu" výsledku hospodaření, přičemž odchylky jsem potřeboval zobrazovat zeleně, pokud EBIT zlepšovaly, červeně, pokud EBIT zhoršovaly... Dělal jsem to klasicky skládaným sloupcovým grafem se "skrytím" jedné řady, viz příloha...

    Můj dotaz zní následovně - dá se to "obarvení odchylek" nastavit i nějak přímo v Excelu (podmíněný formát)? Nikde jsem to nenašel, tak jsem to vyřešil tak, že ve zdrojové tabulce pro graf je ještě jeden řádek, který má pro danou "kategorii" (prodeje, režie) hodnotu 0, došlo-li vlivem odchylky této položky k zlepšení EBITu, 1 pokud ke zhoršení... A postupně ty políčka prolejzám a přes

    ActiveChart.SeriesCollection.Points.Interior.Color = RGB (...)

    nastavuju podle 1 nebo 0 barvu na zelenou či červenou... Nicméně má to nevýhodu - makro je potřeba průběžně pouštět, aby se při ručních korekcích hodnot graf aktualizoval a případně "přebarvoval"... Vzhledem k tomu, že je to součást našeho inf. systému a na pozadí tam už běží maker vícero, tak bych se tomu pokud možno vyhnul... Proto se ptám, zda někoho nenapadá, jak tohle řešit "neVBAčkově"

    Předem díky za nápady, screenshot se stručným náhledem přikládám
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  2. #2

    Standardní Re: Excel - jde tohle i bez maker?

    Barva v grafu těžko, něco podobného, ale jen v buňce jsem také řešil a bez makra se to nedařilo.

    Nakonec jsem udělal fintu, že jsem přidal dva sloupce před a za sloupec, kde měla být buňka zvýrazněná a zobrazuje se tam buď nic nebo červený text (barva je v buňce předvolená a text se zobrazuje přes =KDYŽ())

    Variantou, aby to neběhalo pořád, je spouštěč makra v závislosti na změně buňky a pak bys měl několik maker (pro každý sloupec jedno) a to by bylo nejméně náročné na prostředky systému.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Excel - jde tohle i bez maker?

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    Variantou, aby to neběhalo pořád, je spouštěč makra v závislosti na změně buňky a pak bys měl několik maker (pro každý sloupec jedno) a to by bylo nejméně náročné na prostředky systému.
    Nj, jenže ono tady je to trošku zjednodušené, v reálu se data tahají z OLAP kostky a k přepočtu buněk dojde vždy při změně kterékoliv (subjekt, rok, měsíc) dimenze.. Plus ještě pro některé (tuším dvě, teď z hlavy nevím) položky jsou nutné i ruční korekce, což následně taky znamená přepočet zdrojových hodnot pro graf... Ale je fakt, že samostatné makro pro každou položku by možná trochu odlehčilo, dík za inspiraci
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Co je tohle za vstup (výstup) - viz obrázek
    Založil PatrikChrz v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 12.11.2005, 20:05
  2. Bude tohle fungovat???
    Založil LANiN v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 22.05.2005, 14:54
  3. Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 14.03.2005, 15:05
  4. Je tohle v poradku ?
    Založil Zizi v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 17.01.2003, 09:32

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •