Zdravím,

v posledních dnech mi digitální archiv České televize a ČT24 začal hlásit, že nemám plug-in na přehrávání videa. Ten sice mám, ale ve starší verzi, proto jsem se pokusil nainstalovat nový. Ovšem ouha. Mám Windows XP SP1 (SP2 z různých důvodů v systému nechci), a instalátor plug-inu se bez SP2 se mnou nechce bavit. Instalovat kvůli tomu SP2 nebudu a mám podezření, že jde o zbytečnou buzeraci, proto jsem podnikl hloubkový průzkum a našel toto řešení:

Instalátor plug-inu, ač exe, je vlastně samozrozbalovací archiv. Jde tedy otevřít například v 7-Zip a rozbalit. V rozbalené složce najdeme soubor ffplugin.cab, který rovněž rozbalíme. Zde nás bude zajímat soubor NPMSWMPdll. Ten nakopírujeme do složky Program Files/Mozilla Firefox/plugins a přejmenujeme na NPMSWMP.dll

Restartujeme Firefox a to je vše - videa by se měla rozběhnout. Stejně to údajně funguje pro Windows 2003 a Windows 2000, ale to jsem nezkoušel.

===============

Zkoušel jsem hledat, jestli to tady už někde není, a nenašel jsem nic, ovšem pokud jsem hledal blbě, tak to klidně smažte. Já jen že jsem se s tím dlouho drbal, a rád bych poradil těm, kteří na ten problém taky narazí.