Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 26

Téma: nepovedeny Flash BIOSu

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní nepovedeny Flash BIOSu

    Tohle tema se tu opakuje pomerne casto, ale v predeslych thredech jsem nenasel inforamce, ktere bych potreboval.

    Moje situace je takova, ze jsem updatoval bios na desce supermicro X7SBA na nejnovejsi (byl nejaky prilis aktivni watchdog - doufal jsem, ze to nejak poresili (btw: proc vetsina vyrobcu nema u verzi biosu changelogy?)). Postupoval jsem klasicky dle navodu osvedcenou metodou (konkretne tuhle desku uz jsem jednou updatoval) a z freedos bootCD jsem updatoval bios. Vse bylo ok, ale po resetu je deska mrtva. Celkem klasicky pribeh.

    Ovsem eeprom biosu je primo napajeny na desku -- zadny hotflash neprichazi v uvahu (?). Takze by me zajimalo, jestli je nejaka firma, ktera by ten bios umela opravit.

    Dal by me zajimalo, jestli je nejaky narok na reklamaci z hlediska obcanskeho zakoniku - ja mam teda desku kupovanou na ICO, takze nemyslim, ze bych reklamaci zkousel - ale zajimalo by me to.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Imho bys měl bejt schopnej udělat nouzovej flash z diskety. Už si přesně nepamatuju, jak se to dělalo, ale někde tady na to je návod.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Ano, jak uz jsem psal - prochazel jsem to tady a tuhle moznost zvazoval - ale on ten image biosu ma 2MB. V manualu desky jsem se o jinych moznostech nedocetl.

    edit: jeste jsem zkousel klasicke postupy - clear CMOS, vynadat baterku a nechat pres noc, vymenit komponenty.
    Naposledy upravil NeMeM9aA; 06.03.2009 v 16:55.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Takze abych to jeste upresnil - deska ma konkretne 16Mb phoenix bios na sst chipu, ktery je tusim SOIC package (4+4 nozicky po stranach). Dobri lide ze supermicro tento chip prodavaji za peknych 27USD, ale postovne dalsich 80USD + musel bych schanet nekoho kdo by to prepajel (mam sice mikropajku, ale skill chyby).

    Takze tedy dotaz zda neni nejak firma, osoba, ktera by to byla schopna resit levneji v ramci CR. Zejmena kdyz ten chip je nejspis v poradku.
    A pokud ne tak nekoho(osoba,firma) kdo prepaji chip (je to relativne velke - asi to bude trivialni zalezitost -- i kdyz si to budu muset rozmylet - ty cca 3.5k uz je na hranici co bych byl ochoten do te desky vrazit - uz mi leze krkem)

  5. #5

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Problém s flashem jsem řešil pro okolí už několikrát a z 99% je chyba jen v obsahu té EEPROMky.

    Pokud je deska (ikdyž kupovaná na IČO) v záruce, tak reklamace je nejlepší řešení.
    Máš-li ji už po záruce, tak operace odpájení švábu a připájení patice, tě u slušné firmy vyjde do dvou stovek. Patici píšu úmyslně, protože když ho odděláš, tak je lepší tam připájet patici a do ní pak vložit ten šváb s BIOSem. Přeprogramování flešky (EEPROMky) tebou dodaným BIOSem se bude pohybovat maximálně v obdobné výši jako pájení.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Mohl bys doporucit nejkou konkretni firmu, ktera by to mohla delat?

    Ad reklamace: zajimalo by me, do jake miry je to pruchozi. Protoze treba na webu supermicra se naprosto jasne pise, ze update si provadi uzivatel na vlastni nebezpeci a ze za to nenesou jakoukoliv zodpovednost.

  7. #7

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Z hlavy nevím, v pondělí se můžu zeptat. Dělala to nějaká paní v Brně na ulici Příční. Úspěšně jí prošlo rukama několik desítek MB na výměnu kondenzátorů.

    Ad reklamace: Firma těžko zjistí, že je to chybou při flešování BIOSu, když jim to neřekneš. Prostě jsi to jeden večer vypnul a druhý den už to nešlo zapnout...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Za tip na osobu schopnou provest flash/prepajeni bych byl velmi vdecny.

    ad reklamace: jeste si to necham projit hlavou: nerad bych poskodil prodejce/vyrobce tim ze uplatnuju neco na co nemam narok, ale kdyz jsem pri flashi postupoval spravne a presto jsem skoncil s mrtvou deskou -- no, nevim.

  9. #9

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    S výrobcem bych si opravdu nedělal hlavu, protože jak si sám poznamenal ty jsi postupoval správně, jen deska to nepřežila. Výrobce reklamaci jedné desky určitě přežije
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    tak jsem vygooglil nejake firmy, ktere by mely provadet opravy tohoto typu.

    www.mk-comp.cz -- ozvali se, ze by to meli zvladnout kolem 1k bez DPH a doporucili me, abych se na to z duvodu nerentability nepoustel.

    http://www.pc-opravy.cz/ -- jeste nezareagovali

    http://kuku.cz/ -- nenasel jsem odvahu jim napsat. Design stranek ve me vyvolal hlubokou neduveru.

    Obecne zadna z tech firem nepusobi dle jejich www prezentace nejak duveryhodne. Ma nekdo nejake zkusenosti nebo pripadne neznate nekoho jineho?

  11. #11

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    do KUKU ani nepis. nekde tu je vlakno o tom, jakej to je "vyKUK(U)"

    Resil bych to reklamaci (je uplne jedno jestli to mas nebo nemas na ICO) - sam pises, ze byl nejaky problem s WatchDogem, tak si zkusil naupdatovat FW, ktery to mohl resit. To zdanlive podarilo, SW na update nehlasil nic zvlastniho, elektrina se nevypla behem procesu atd...

    Nechat si prepajet BIOS muzes kdykoliv po zamitnuti reklamace (nepredpokladam).

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Citace Původně odeslal jimmy Zobrazit příspěvek
    ... tak si zkusil naupdatovat FW, ktery to mohl resit. To zdanlive podarilo, SW na update nehlasil nic zvlastniho, elektrina se nevypla behem procesu atd...
    To ze se proces flashovani nepodaril pro me bylo skutecne prekvapeni. Jsem si vedom, ze je to rizikova zalezitost a tak se snazim sanci odepsani desky minimalizovat. Flashuju zasadne z dosu. Mam osvedceny system, kterym uz jsem naflashoval xx biosu. Pc jsem mel na UPS pro pripad vypadku elektriky. Plus jeste supermicro ma byt renomovany vyrobce, kde bych neco takoveho necekal ....

  13. #13

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Kontakt na tu paní z Brna máš v SZ.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  14. #14
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    290

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Paolo: jestli existuje nějaký mail nebo web postni to veřejně
    V Brně se mi na řešené problémů s BIOSy osvědčila firma Buček http://www.bucek.name/
    Dále se tady někdy diskutovalo (rychle jsem to bohužel nenašel) o nějakém šikulovi taky z okolí Brna, kterému šlo desku poštou poslat a za přiměřený poplatek výměnu BIOSu provedl. Možná si nějaký Brňák vzpomene...
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Paolo me ten kontakt poslal ve formatu gsm telefoniho cisla. Tak proto to asi nechtel postovat verejne.

  16. #16

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Kontakt mám zprostředkovaný, tak sem jej nechtěl dávat veřejně, ale když se s ní zprostředkovatel dohodne, tak jej klidně vystavím veřejně...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  17. #17

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Zdravim - tady: http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=2105 bys možná našel řešení ...
    S Phoenix BIOSem nemám zkušenost ale s AMI BIOSem jsem už několikrát bojoval a z diskety to zatím vždy zabralo (Ctrl+Home).
    GA-P35-DS3, E2140@3.00GHz, AK-965 + AK183-L2B, 2x1GB Kingmax DDR2 1066@1126, Sapphire HD3870 512MB DDR4 + Accelero S1 , SH-S203B, HD321KJ, SS-400ET-F3, FP241WZ

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Desku jsem poslal na reklamaci, takze to zatim nevyzkousim.
    Kazdopadne ten odkaz vypada velmi, velmi pekne, prehledne. (nemelo by to prijit do nejakeho sticky threadu?)
    Disketu jsem nekzousel kvuli velikosti biosu (2MB), ale to, ze jsem to mel zkusit z USB me nedocvaklo.

  19. #19

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Pro ty, co umi trochu pajet si muzou SPI flashku preprogramovat sami
    http://rayer.ic.cz/elektro/spipgm.htm
    Popr. v praze kdyz budu mit cas by se dalo nak domluvit.

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Tak tenhle thread je naprostou ukazkou toho proc miluju tohle 4um. Dostene se mi nejdrive konkretni rady co bych mel udelat. Kontakt na osoby schopne komercne desku opravit. Potom velmi podrobny navod jak zkusit bios zachrnanit softwerove a nakonec detailni popis jak tak ucinit i po strance hw.
    Naprosto vycerpavajici a uplne. Dekuji.
    (Deska je stale na reklamaci a predpokladam, ze jeste nejakou dobu bude)

  21. #21

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Tenkrat jsem resil podobnou situaci (bios napajen na desce), BIOS byl tusim 8MB takze mi GME, PS Electronic nedokazal pomoct. Crash Free BIOS (Award BIOS) nepomohl, ale bohuzel jsem tenkrat netusil, ze funguje jen s ATA mechanikama. Na "zachranne" cd si jeste musis udelat .bat, ktery vse obstara automaticky.

    Doporucil bych jeste:
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...v%FDm%ECna+agp a nebo forum na Asusu - tam jsou popsany postupy pro crash free bios (jak pro AMI tak Award) nicmene doufam, ze uspejes, SuperMicra by byla skoda
    X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ Asus M3N-HT ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ Cavalier 3 ■ Eizo + Samsung
    UMPC @ 1.2GHz - 1.6GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 721g ■
    Snow Leopard 10.6.6

  22. #22
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Ono ta deska nema uz vubec ata radic. a rikal jsem si, ze ze sata to urcete fungovat nebude. Jenom nez jsem ji ve funkcnim stavu donutil bootovat ze sata mechaniky me trvalo tak 15 minut (musel se tusim nastavit raid rezim a pak se teprve objevila mechanika ve vyberu zarizeni pro boot -- jeden z duvodu proc jsem povazoval bios jako vhodneho kandidata k upgradu)
    Naposledy upravil NeMeM9aA; 31.03.2009 v 08:34.

  23. #23

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    uz to tu urcite bylo napsano, ale ja toto vzdy vyresil hotflashem. zaklad je mit jakoukoli desku ktera ma stejnou patici pro BIOS. tu fungujici zapnes, nabootujes do DOSu, vymenis chip za ten vadny, naflashujes spravny BIOS a hotovo.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  24. #24
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    jj, je to v prvnim postu. chip biosu je pajeny na desku --> zadna patice --> zadny hotflash

  25. #25

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Jeste jsem na netu zahlid takovy nasazovaci "adaptery", ale to se asi u nas neda lehce sehnat (jestli vubec).
    X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ Asus M3N-HT ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ Cavalier 3 ■ Eizo + Samsung
    UMPC @ 1.2GHz - 1.6GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 721g ■
    Snow Leopard 10.6.6

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Flash biosu z nové na starší verzi ..Asus P5N32..
    Založil Tomi-wu v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 18.04.2008, 22:08
  2. Neúspěšný flash BIOSu
    Založil Ondrowicz v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 20.05.2007, 21:19
  3. ESC P6BX-A+ PCB 1.1 - nepovedeny Flash
    Založil WereWiking v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 07.01.2007, 20:37
  4. Flash biosu ECS L7S7A2
    Založil krysolet v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 18.05.2005, 23:16
  5. Flash BIOSu u MSI 745 Ultra
    Založil JANIS v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 23.07.2003, 14:22

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •