Výsledky 1 až 25 z 26

Téma: nepovedeny Flash BIOSu

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní nepovedeny Flash BIOSu

    Tohle tema se tu opakuje pomerne casto, ale v predeslych thredech jsem nenasel inforamce, ktere bych potreboval.

    Moje situace je takova, ze jsem updatoval bios na desce supermicro X7SBA na nejnovejsi (byl nejaky prilis aktivni watchdog - doufal jsem, ze to nejak poresili (btw: proc vetsina vyrobcu nema u verzi biosu changelogy?)). Postupoval jsem klasicky dle navodu osvedcenou metodou (konkretne tuhle desku uz jsem jednou updatoval) a z freedos bootCD jsem updatoval bios. Vse bylo ok, ale po resetu je deska mrtva. Celkem klasicky pribeh.

    Ovsem eeprom biosu je primo napajeny na desku -- zadny hotflash neprichazi v uvahu (?). Takze by me zajimalo, jestli je nejaka firma, ktera by ten bios umela opravit.

    Dal by me zajimalo, jestli je nejaky narok na reklamaci z hlediska obcanskeho zakoniku - ja mam teda desku kupovanou na ICO, takze nemyslim, ze bych reklamaci zkousel - ale zajimalo by me to.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Imho bys měl bejt schopnej udělat nouzovej flash z diskety. Už si přesně nepamatuju, jak se to dělalo, ale někde tady na to je návod.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Ano, jak uz jsem psal - prochazel jsem to tady a tuhle moznost zvazoval - ale on ten image biosu ma 2MB. V manualu desky jsem se o jinych moznostech nedocetl.

    edit: jeste jsem zkousel klasicke postupy - clear CMOS, vynadat baterku a nechat pres noc, vymenit komponenty.
    Naposledy upravil NeMeM9aA; 06.03.2009 v 15:55.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Takze abych to jeste upresnil - deska ma konkretne 16Mb phoenix bios na sst chipu, ktery je tusim SOIC package (4+4 nozicky po stranach). Dobri lide ze supermicro tento chip prodavaji za peknych 27USD, ale postovne dalsich 80USD + musel bych schanet nekoho kdo by to prepajel (mam sice mikropajku, ale skill chyby).

    Takze tedy dotaz zda neni nejak firma, osoba, ktera by to byla schopna resit levneji v ramci CR. Zejmena kdyz ten chip je nejspis v poradku.
    A pokud ne tak nekoho(osoba,firma) kdo prepaji chip (je to relativne velke - asi to bude trivialni zalezitost -- i kdyz si to budu muset rozmylet - ty cca 3.5k uz je na hranici co bych byl ochoten do te desky vrazit - uz mi leze krkem)

  5. #5

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Problém s flashem jsem řešil pro okolí už několikrát a z 99% je chyba jen v obsahu té EEPROMky.

    Pokud je deska (ikdyž kupovaná na IČO) v záruce, tak reklamace je nejlepší řešení.
    Máš-li ji už po záruce, tak operace odpájení švábu a připájení patice, tě u slušné firmy vyjde do dvou stovek. Patici píšu úmyslně, protože když ho odděláš, tak je lepší tam připájet patici a do ní pak vložit ten šváb s BIOSem. Přeprogramování flešky (EEPROMky) tebou dodaným BIOSem se bude pohybovat maximálně v obdobné výši jako pájení.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: nepovedeny Flash BIOSu

    Mohl bys doporucit nejkou konkretni firmu, ktera by to mohla delat?

    Ad reklamace: zajimalo by me, do jake miry je to pruchozi. Protoze treba na webu supermicra se naprosto jasne pise, ze update si provadi uzivatel na vlastni nebezpeci a ze za to nenesou jakoukoliv zodpovednost.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Flash biosu z nové na starší verzi ..Asus P5N32..
    Založil Tomi-wu v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 18.04.2008, 21:08
  2. Neúspěšný flash BIOSu
    Založil Ondrowicz v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 20.05.2007, 20:19
  3. ESC P6BX-A+ PCB 1.1 - nepovedeny Flash
    Založil WereWiking v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 07.01.2007, 19:37
  4. Flash biosu ECS L7S7A2
    Založil krysolet v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 18.05.2005, 22:16
  5. Flash BIOSu u MSI 745 Ultra
    Založil JANIS v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 23.07.2003, 13:22

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •