Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 26

Téma: Přerušování spojení na sdíleném připojení

  1. #1

    Standardní Přerušování spojení na sdíleném připojení

    zdravím, mám následující problém

    máme připojení od malé firmy, je to kabel
    jsme na něm 2, router je za pár stovek (600) - Netgear

    http://www.cybex.cz/Hardware/Sit-a-W...kategorie=852/

    ať se snažím jak se snažím, tak když spolubydlící zapne eMuli a DC++, tak mi to po chvíli začne disconnectovat dlouhodobější datový tok, jedná se nejčastěji buď o hru WoW nebo třeba ČT24, poté vždycky pomůže restart routeru a tak půl hoďky nebo hoďku to jde dobře, ale je to nepravidelné, takže to přisuzuji tomu jak se zrovna on nebo na něj připojí lidi a pak to zas začne disconnectovat

    hrál jsem si s 2 nastaveními na routeru a to :

    WAN setup :

    Disable SPI firewall
    Default DMZ server (moje adresa v sítI 192.168.1.3)


    PORT forwarding - zjistil jsem si přes jaké porty jde wow a naházel je tam
    (TCP/UDP - na moji adresu 192.168.1.3 )

    192.168.1.1 - router
    192.168.1.2 - spolubydlící
    192.168.1.3 - já

    Ať dám SPI firewall, default DMZ a forwardováni jak chci, pořád to prostě padá. Když jsem zkoušel na www.whatsmyip.org ověřit jestli to naslouchá přes porty co sem naforwardoval, tak bohužel nic

    je to routerem, ISP nebo špatným nastavením ? vím že na dálku je to naprd řešit, ale třeba mi někdo pomůže, díky
    i5 2500K 4,5GHz + Noctua NH-U12P | Asus P8Z68-V | 8GB Kingston 1600MHz | Gigabyte 560 GTX | Intel SSD 310 120GB + 1TB | Samsung PX2370 | Sennheiser HD600 | Audinst HUD-MX1 | Seasonic S12 500W

  2. #2

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    osobně bych DMZ vypnul a měl jenom jednotlivy port-forwardy. a k výpadkům - zkus omezit maximální počet současných spojení na eMule/DC++, některy levnější "krabičky" vysokej počet souběžných spojení nemusí ustát.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  3. #3

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Port forwarding, ani DMZ nemá s Tvým problémem nic společného. Problém bude v oné krabičce, kdy dochází k přetečení limitu počtu otevřených spojení (přesněji connection tracking ve firewallu). U levných krabiček se s tím bohužel nedá nic dělat, protože je většinou omezení na hardwarové úrovni (rychlost CPU, velikost paměti).

    Řešením je pořídit si sofistikovanější zařízení, které dokáže otevřená spojení omezovat a řídit. Takovým řešením je třeba MikroTik...
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  4. #4

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Citace Původně odeslal IntEx Zobrazit příspěvek
    U levných krabiček se s tím bohužel nedá nic dělat, protože je většinou omezení na hardwarové úrovni (rychlost CPU, velikost paměti).
    Casto se to da trochu poladit pres telnet (pokud se na neho dostanes), bud nastavit mensi timeouty, nebo jde nekdy i zvednout samotny limit spojeni, ale to pak zalezi jeste jak pises - kolik toho zvladne hardware.
    Gigabyte GA-965P-S3, 3GB DDR2 transcend 667@925Mhz, E2160@3330MHz, Powercolor HD4830@700/1850, LG L226WTQ-PF , Seasonic SS-500ET-T3 500W 80PLUS, ~2TB HDD, DVB SkyStar2 ,Leadtek TV 2000XP, Logitech Z-640, Logitech MX510, Logitech DFP, Dolby's keyboard, NEC 3550A, Pixma iP4500, W7 x64, 3dmark
    30/1,5Mbit UPC - Buffalo WHR-HP-G54 OpenWRT, Dlink G664T OpenWRT, La Fonera OpenWRT, Linksys PAP2T VoIP
    Samsung I5700 Galaxy Spica - Android 2.2

  5. #5

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Citace Původně odeslal silenec Zobrazit příspěvek
    Casto se to da trochu poladit pres telnet (pokud se na neho dostanes), bud nastavit mensi timeouty, nebo jde nekdy i zvednout samotny limit spojeni, ale to pak zalezi jeste jak pises - kolik toho zvladne hardware.
    Jak říkáš, přes konzoli se danému zařízení dá "hranice" někdy posunout, ale takových zařízení s podporou konzolového připojení (telnet/ssh) je velice málo. U "krabičky za šest stovek" se člověk většinou jinam, než na webové rozhranní nedostane, ačkoliv v tom kolikrát běží nějaké mini-distro Linuxu.
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  6. #6

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    díky za reakce, měli byste konkrétní tip na router, který by to zvládal, popř na kterým by se dal provozovat openwrt jak říká fox ? přednost bych ale dal tomu, který by to zvládal už koupený, WiFi nepotřebuji, 1k - 1,5k (jestli je to reálné)
    Naposledy upravil jenicek321; 25.01.2009 v 11:04.
    i5 2500K 4,5GHz + Noctua NH-U12P | Asus P8Z68-V | 8GB Kingston 1600MHz | Gigabyte 560 GTX | Intel SSD 310 120GB + 1TB | Samsung PX2370 | Sennheiser HD600 | Audinst HUD-MX1 | Seasonic S12 500W

  7. #7

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    ono to nemusi ani bejt mikrotik, obcas staci i jen neco, na cem bezi openwrt ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #8

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    ono to nemusi ani bejt mikrotik, obcas staci i jen neco, na cem bezi openwrt ...
    Do ted jsem si taky vystacil s krabickou za litr s openwrt, ale tech 20Mbit uz to moc nedavalo, vetsinou co jsem cetl tak ty krabicky protlaci cca 30Mbit max.
    Behem sosani z ftp load 100%, odezvy se zvetsovaly a padaly spojeni.. nastesti ted dava upc u 20M 3 IP adresy, tak jsem nechal PC kde se moc nestahuje za routerem a PC kde stahuju hned za modem s jinou verejnou IP, jinak bych asi musel jit do mikrotiku nebo intel little valley/falls..
    Gigabyte GA-965P-S3, 3GB DDR2 transcend 667@925Mhz, E2160@3330MHz, Powercolor HD4830@700/1850, LG L226WTQ-PF , Seasonic SS-500ET-T3 500W 80PLUS, ~2TB HDD, DVB SkyStar2 ,Leadtek TV 2000XP, Logitech Z-640, Logitech MX510, Logitech DFP, Dolby's keyboard, NEC 3550A, Pixma iP4500, W7 x64, 3dmark
    30/1,5Mbit UPC - Buffalo WHR-HP-G54 OpenWRT, Dlink G664T OpenWRT, La Fonera OpenWRT, Linksys PAP2T VoIP
    Samsung I5700 Galaxy Spica - Android 2.2

  9. #9

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    to je super chlapi, ale kdybyste jeste poradili jakou teda mam koupit krabicku, do ktery nahraji bezproblemu openwrt, tak by to bylo skvely
    i5 2500K 4,5GHz + Noctua NH-U12P | Asus P8Z68-V | 8GB Kingston 1600MHz | Gigabyte 560 GTX | Intel SSD 310 120GB + 1TB | Samsung PX2370 | Sennheiser HD600 | Audinst HUD-MX1 | Seasonic S12 500W

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Citace Původně odeslal silenec Zobrazit příspěvek
    Do ted jsem si taky vystacil s krabickou za litr s openwrt, ale tech 20Mbit uz to moc nedavalo, vetsinou co jsem cetl tak ty krabicky protlaci cca 30Mbit max.
    To záleží jakej má ta krabička cpu, já mám doma už několik let Buffalo WZR-G300N a to upočítá v pohodě plnej 100Mbit.

    Jedu na Sveasoft Talisman, měl jsem i dd-wrt a uvažuju, že se k němu zase vrátím.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  11. #11

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    To záleží jakej má ta krabička cpu, já mám doma už několik let Buffalo WZR-G300N a to upočítá v pohodě plnej 100Mbit.
    100Mbit internet? LAN je v pohode, tam to bezi pres switch.. ale to tvoje buffalo ma o nejakych 66MHz vic, tak mozna to uz staci..

    jenicek321: abys do routeru nahral bez problemu openwrt, tak musi met hlavne dost pameti, idealne aspon 16MB ram a 4MB flash, viz tabulka1, tabulka2
    Ja mam dobrou zkusenost s Buffalo WHR-HP-G54, akorat nevim jestli se jeste prodava.. ted je mozna misto neho Buffalo WHR-G125, ktere ma o 40MHz vic (240), ale nevim jestli je uz podporovany v openwrt, kazdopadne v dd-wrt pisou ze by mel bezet.. treba nekdo poradi neco lepsiho, ja to ted zas tak moc nesledoval. Routery bez wifi tusim nejak moc v openwrt podporovane nejsou, nebo jich je malo.
    Gigabyte GA-965P-S3, 3GB DDR2 transcend 667@925Mhz, E2160@3330MHz, Powercolor HD4830@700/1850, LG L226WTQ-PF , Seasonic SS-500ET-T3 500W 80PLUS, ~2TB HDD, DVB SkyStar2 ,Leadtek TV 2000XP, Logitech Z-640, Logitech MX510, Logitech DFP, Dolby's keyboard, NEC 3550A, Pixma iP4500, W7 x64, 3dmark
    30/1,5Mbit UPC - Buffalo WHR-HP-G54 OpenWRT, Dlink G664T OpenWRT, La Fonera OpenWRT, Linksys PAP2T VoIP
    Samsung I5700 Galaxy Spica - Android 2.2

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Citace Původně odeslal silenec Zobrazit příspěvek
    100Mbit internet? LAN je v pohode, tam to bezi pres switch.. ale to tvoje buffalo ma o nejakych 66MHz vic, tak mozna to uz staci..
    100Mbit mám do intranetu poskytovatele, do internetu nevím přesně kolik je. Každopádně ftp nebo DC do intranetu mi ten router NATuje okolo 10MB/s i při spuštěným torrentu s x spojeníma.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  13. #13

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Já bych se osobně s open-wrt a podobnymi distry na těhlech rádoby "univerzálních" krabičkách nerozčiloval. Ideální pro Tvoji situaci by byl RouterBOARD RB450. Ma 5 ethernetových rozhranní a 300MHz CPU, takže mu 100MBit v NATu bez nějakých extra specifických pravidel nedělá problém (osobně vyzkoušeno). S krabičkou a zdrojem by ses do 15ti stovek mohl vejít

    A hlavní výhodou je samozřejmě komfortní konfigurace, která se provádí v "klikacím" softu ve Wokýnkách
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  14. #14

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Po nejake dobe jsem se dostal k reseni problemu, koupil jsem zmineny Mikrotik RB450, cekal jsem ze u nej bude soft pro lamy na DVD/CD, ale neni...

    vymenil jsem routery, ale nejak se mi to nepodarilo zprovoznit, kdyz sem se pak snazil dat vse do puvodniho stavu, tak mi uz ani nesla zprovoznit sit s puvodnim routerem (s CD pro lamy), nacez sem volal providerovi a ten mi rekl, ze tam je nejaka "ochrana" a ze musim pockat nejakou dobu, abych mohl pripojit jiny router, nemam moc casu tak to vyzkousim po 6. hod

    mohl by mi nekdo rict kdo ma zkusenosti s mikrotiky jestli potrebuju to CD (ktere jsem pravdepodobne nedostal) nebo bude jen stacit nastaveni ve windowsu ? (tim myslim pruvodce instalace site, ale ted nevim jestli tam mam dat "tento pocitac pripojen pomoci domaci brany" nebo "tento poc. pripojen prostrednictvim sitoveho rozbocovace)
    i5 2500K 4,5GHz + Noctua NH-U12P | Asus P8Z68-V | 8GB Kingston 1600MHz | Gigabyte 560 GTX | Intel SSD 310 120GB + 1TB | Samsung PX2370 | Sennheiser HD600 | Audinst HUD-MX1 | Seasonic S12 500W

  15. #15

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    K RouterBOARDům se žádné CD nedodává. Vše co potřebuješ je utilita s názvem WinBox. Dá se stáhnout z webového rozhranní samotného RouterBOARDu, ovšem pokud je v továrním nastavení, nebude mít nejspíš přiřazenou IP adresu, takže tudy cesta nevede.
    Řešením je stáhnout si tuto utilitu z webu výrobce na adrese http://www.mikrotik.com/download/winbox.exe.

    Postup je potom jednoduchý.
    Připojíš nabootovaný RouterBOARD (to že je nabootovaný poznáš, že po chvilce od připojení do sítě dvakrát posobě zapípá) ethernetovým kabelem k počítači, spustíš WinBox a vedle pole "Connect To:" kliknes na tlačítko "...". Zobrazí se Ti seznam dostupných RouterBOARDů. Stačí na to kliknout, jméno vyplnit "admin" a heslo nezadávat. Pak už jen "Connect" a po stažení aktuálních pluginů z RB se zobrazí konfogurační rozhranní WinBoxu.

    Pokud bys nevěděl/měl problém s uchozením (nastavením NATu), napiš to sem, sesmolím nějaký jednoduchý návod.
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  16. #16

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    k tomu jsem se vicemene dostal, kdyz jsem patral na netu, stahl jsem winbox a netinstall, akorat jsem nevedel ktery pouzit

    diky moc, zitra odpoledne to vyzkousim a dam vedet
    i5 2500K 4,5GHz + Noctua NH-U12P | Asus P8Z68-V | 8GB Kingston 1600MHz | Gigabyte 560 GTX | Intel SSD 310 120GB + 1TB | Samsung PX2370 | Sennheiser HD600 | Audinst HUD-MX1 | Seasonic S12 500W

  17. #17

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Netinstall se používá v případě instalace RouterOS do zařízení (RB, PC, etc.) přes síť, takže ten určitě ne
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  18. #18

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    no takze jsem se posunul trochu dal

    do routeru jsem se dostal, ale nejak nemuzu rozchodit net na tech 2 kompech (muj a soused), router je to fakt luxusni, nastaveni je tam trilion, ale vubec nevim co mam udelat

    v zalozce interfaces vidim tech 5 ethernetovych zasuvek, na jedne mam samotny net , na dvou dalsich vidim sebe a 2. komp, co se tyce trafficu tak na netove zasuvce vidim nepatrny traffic, za to u sebe (jako admin) vidim docela dost trafficu, u souseda nic (jeste musim dodat ze na nej je net napsanej, tudiz maj jeho MAC, ale to je nejspis jedno protoze i samotny router ma MAC)

    nehodlam se v tom nejak moc vrtat, abych tam neco neskopal, Intex help pls
    i5 2500K 4,5GHz + Noctua NH-U12P | Asus P8Z68-V | 8GB Kingston 1600MHz | Gigabyte 560 GTX | Intel SSD 310 120GB + 1TB | Samsung PX2370 | Sennheiser HD600 | Audinst HUD-MX1 | Seasonic S12 500W

  19. #19

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Popravdě mi to bylo jasné, že asi nebudeš vědět co v tom dělat, takže jdeme na to

    Nevím ale, jaké máš přidělené síťové parametry od ISP, popíšu tedy postup nastavení, díky kterému na prvním ethernetu (první ethernet je ten nejblíže k napájení) RB získá IP z DHCP serveru (bude tedy sloužit jako port WAN) a ostatní ethernety 2 až 5 se budou chovat jako switch ve vnitřní síti (LAN) a poběží na nich DHCP server, který bude připojeným počítačům přidělovat adresy.

    (budu popisovat položky v jednotlivých oknech, které je potřeba změnit, ostatní nech tak jak jsou; po každém číslovaném bodu následuje stisk "OK")


    1.) Propojení portů 2,3,4,5
    Interfaces > ether3
    Master-port: ether2

    Interfaces > ether4
    Master-port: ether2

    Interfaces > ether5
    Master-port: ether2


    2.) Nastavení statické IP adresy vnitřnímu rozhranní
    IP > Addresses > +
    Address: 192.168.1.1/24
    Interface: ether2


    3.) Nastavení WAN (port 1) pro příjem informací z DHCP
    IP > DHCP Client > +
    Interface: ether1


    4.) Nastavení překladu adres (NAT)
    IP > Firewall > NAT > +
    Záložka General:
    Chain: srcnat
    Out. Interface: ether1

    Záložka Action:
    Action: masquerade


    5.) Nastavení rozsahu adres pro DHCP server vnitřní sítě LAN
    IP > Pool > +
    Addresses: 192.168.1.100-192.168.1.200


    6.) Nastavení DHCP serveru pro vnitřní síť LAN
    IP > DHCP Server
    Záložka DHCP > +

    Interface: ether2
    Address Pool: pool1
    Authoritative: yes
    Always Broadcast: zatrženo

    Záložka Networks > +
    Address: 192.168.1.0/24
    Gateway: 192.168.1.1
    Netmask: 24
    DNS Servers: 192.168.1.1
    DNS Domain: LAN


    7.) Nastavení forwardovacího DNS serveru
    IP > DNS > Settings
    Primary DNS: 0.0.0.0
    Secondary DNS: 0.0.0.0
    Allow Remote Requests: zatrženo


    To by mělo být asi tak vše pro základní provoz v NATu.
    Na jednotlivých počítačích si potom nastav, aby byly IP adresy a veškeré síťové informace získávány z DHCP serveru automaticky a mělo by to fungovat.

    Pokud bude problém, dej vědět
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  20. #20

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Citace Původně odeslal IntEx Zobrazit příspěvek
    Popravdě mi to bylo jasné, že asi nebudeš vědět co v tom dělat, takže jdeme na to
    lal ty zm*de ne ted vazne, dik moc za postup, bohuzel mam ted 7-8 piv a jsem schopen tak zapnout par dilu Futuramy a jit chrapat, zitra se do toho dam K+ te nemine
    i5 2500K 4,5GHz + Noctua NH-U12P | Asus P8Z68-V | 8GB Kingston 1600MHz | Gigabyte 560 GTX | Intel SSD 310 120GB + 1TB | Samsung PX2370 | Sennheiser HD600 | Audinst HUD-MX1 | Seasonic S12 500W

  21. #21

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    maly update : dneska sem si k tomu sedl a pohrabal se v nastaveni tak jak jsi napsal, nejak sem to nemoh rozchodit (opravenim pripojeni), ale po celkovem restartu routeru to uz bezi bajecne, testuji traffic, takze vsechno na 2 kompech pusteny, zatim to vypada vice nez slibne (nechtel bych to zakriknout)

    timto bych chtel verejne Intexe pochvalit rofl

    ne ted vazne, moc diky, sam bych to urcite nevzladl, ale to bylo jasny

    jeste jedna vec, firma ktera mi to posilala (nejaky cnet.cz), krome spatne adresy na kterou to poslala (zamenili fakturacni a dorucovaci adresu), tak navic misto zdroje k routeru mi poslali krabicku, kterou jsem nechtel (mam neco podobnyho do ceho to dat, ale je pekne udelana tak si ji necham) - takze abych se dostal k veci router mi jede na zdroji toho noobie routeru (5V - 1A) zdroje co jsou k tomu mikrotiku jsou (18V nebo 24V), az se dostanu do praglu tak si koupim ten mikrotik, ale do ty doby nemuze se neco stat ? (jednou se mi snad samovolne vypl, ale to by mohlo byt tak vsechno ne ? )
    i5 2500K 4,5GHz + Noctua NH-U12P | Asus P8Z68-V | 8GB Kingston 1600MHz | Gigabyte 560 GTX | Intel SSD 310 120GB + 1TB | Samsung PX2370 | Sennheiser HD600 | Audinst HUD-MX1 | Seasonic S12 500W

  22. #22

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    mikrotik koupis napr. na napr. www.i4wifi.cz, musim ho doporucit, je to profesionalni reseni dostupne pro bezny lid.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  23. #23

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Rádo se stalo

    No 5 voltů mi přijde pro uživení tohohle RB málo, ale rozhodně se nic nemůže stát. Maximálně se to restartuje / zakousne. Jinak co se zdrojů týká, tak RB jsou na napětí hodně flexibilní, protože mají stabilizátor s velkým rozsahem. To znamená, že to můžeš živit 9V trafem, nebo i klidně trafem dávajícím 20V. Jenom ten proud by měl být kolem 1A...
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  24. #24

    Thumbs up Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Když jsem měl první Mikrotik v ruce, tak sem nechápal, co všechno je možné do něj našlapat a pěkně obalit slušivým rozhraním a přitom to žere kolem 4W.

    Ad napájení, mám stejný názor jako IntEx, že je to málo, tak se poohlédni po něčem s vyšším napětím.

    Pokud by si chtěl oddělit (případně samostatně sledovat) provoz na jednotlivé porty (počítače) tak pak zruš to propojení portů (master-port ether2), ale pak budeš muset na každý přidělit jiný rozsah adres (např 192.168.2.xxx, 192.168.3.xxx, ...) a pro každý etherX pak ještě zprovoznit DHCP server.

    Odměnou ti bude možnost měřit/řídit rychlost a nastavovat pravidla pro každý port/počítač. Takto je z toho jednoportový router s 4 portovým switchem.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  25. #25

    Standardní Re: Přerušování spojení na sdíleném připojení

    Sledovat provoz se i tak dá dost snadno. Možnost grafů u jednotlivých rozhranní zůstala zachována, ale lepší nástroj na sledování je integrovaná utilita Torch (Tools > Torch).

    Jinak i rychlost se dá řídit úplně jednoduše. Stačí se podívat do DHCP Leases, nastavit statickou zápujčku na danou IP adresu a na tuto adresu pak nastavit Simple Queue (Queues > záložka Simple Queues).

    Není tedy na to potřeba izolovat jednotlivá rozhranní a dělat na nich další podsíť
    Naposledy upravil IntEx; 15.02.2009 v 15:18.
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ipconfig - Vista
    Založil -Braba- v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 11.03.2008, 10:31
  2. Sdílení internetového připojení ve Windows Vista
    Založil sergiX v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 29.12.2007, 19:18
  3. Wi-Fi spojení ad-hoc s WEP jede, s WPA ne
    Založil 24-bit v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 15.10.2006, 18:59
  4. Ovislink WL-5460AP ztrácí spojení s routerem
    Založil bleak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 08.07.2006, 22:36
  5. Odinstalace skrytého bezdrátového připojení
    Založil unavený v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 07.06.2004, 07:58

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •