Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: HDD po spusteni 6 minut hrabe

  1. #1

    Standardní HDD po spusteni 6 minut hrabe

    nevim od kdy, ale je to uz nejaky cas, po spusteni notesu, komp permanentne neco taha z disku. ted jsem to meril a je to od nalogovani 6 minut v kuse. Pak zhasne kontrolka a uz je pokoj.

    Indexovani vsech disku jsem vypl, ale to nebylo ono. Nevite co by to mohlo byt ?
    subjektivne bych rekl ze to ze zacatku nedelalo.
    Naposledy upravil GreenOrchid; 30.01.2009 v 07:42.

    Laser G9 + Logitech G930


  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: HDD po spusteni 6 minut hrabe...

    Superfetch - na pozadí si plní ramku souborama, který si myslí, že budeš potřebovat. Ignoruj to.
    (samo to může bejt i něco jinýho, ale na tohle to sedí)
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3

    Standardní Re: HDD po spusteni 6 minut hrabe...

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Superfetch - na pozadí si plní ramku souborama, který si myslí, že budeš potřebovat. Ignoruj to.
    a proc to dela az posledni dobou ?
    ramku sleduju. tesne po nalogovani mam zaplneno 1200 MB, pak to spadne na 930 MB, kdyz skonci to blbnuti na disku tak je to kolem 1080 MB.

    da se to vypnout ? nebo je to built in ficura ?


    EDIT: ok, tak teda ignoruju.
    Naposledy upravil GreenOrchid; 29.01.2009 v 20:06. Důvod: ok

    Laser G9 + Logitech G930


  4. #4

    Standardní Re: HDD po spusteni 6 minut hrabe...

    Da se to samozrejme vypnout ve sluzbach. A presne jak jiz bylo zmineno, stoprocentne se jedna o sluzbu superfetch. Po case si zapamatovava jake aplikace nejcasteji spoustis a ty nasledne rve do pameti a umozni ti to ty aplikace spoustet rychleji. Dle meho je to tak dobre nekam, kde zapnes PC a spustis sve 3 aplikace [word, outlook, IE] a pracujes.

    Edit: Tak Dazzle hodil navod sem jak to deaktivovat. Nasel to drive, nez jsem odepsal na tu SZ co mi poslal :]
    deaktivace superfetch
    Naposledy upravil Misterio; 29.01.2009 v 22:16.
    MoBo: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI CPU: Intel Core i9-13900K@NZXT Kraken Elite 360 RGB RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM 16G Storage: Samsung 980 PRO 1TB + 3x Samsung 980 PRO 2TB + HDD 2xWD Red 8TB Mouse: Logitech G502 X Plus Black Keyboard: Logitech G915 Lightspeed Case: NZXT H9 Flow Black PSU: EVGA SuperNOVA 1000 G6
    Monitors
    : 27" Dell S2721DGF + 27" Dell P2720D Sound: Logitech Z407 Headset: Logitech G Pro X Wireless Other: Oculus Quest, NAS QNAP TS251 2x16TB Raid1
    Mobile: Samsung Galaxy Z Fold 4 5G, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note10+, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Oura Ring 3
    Gaming: PS5, PS3, PS Vita, Nintendo Switch OLED, Nintendo Switch Classic, Nintendo Switch Lite, Steam Deck 1TB

  5. #5

    Standardní Re: HDD po spusteni 6 minut hrabe...

    Citace Původně odeslal Misterio Zobrazit příspěvek
    Da se to samozrejme vypnout ve sluzbach. A presne jak jiz bylo zmineno, stoprocentne se jedna o sluzbu superfetch. Po case si zapamatovava jake aplikace nejcasteji spoustis a ty nasledne rve do pameti a umozni ti to ty aplikace spoustet rychleji. Dle meho je to tak dobre nekam, kde zapnes PC a spustis sve 3 aplikace [word, outlook, IE] a pracujes.

    Edit: Tak Dazzle hodil navod sem jak to deaktivovat. Nasel to drive, nez jsem odepsal na tu SZ co mi poslal :]
    deaktivace superfetch
    Diky za navod. K+

    Chtel bych spis radu , zda mi to doporucujete vypnout, ci nikoliv. Nejak mi to neomezuje, jen me zmatlo, jak moc se to ted v posledni dobe "aktivovalo".
    Naposledy upravil GreenOrchid; 30.01.2009 v 11:59.

    Laser G9 + Logitech G930


  6. #6

    Standardní Re: HDD po spusteni 6 minut hrabe

    Ja to mam osobne vypnute, protoze je to pro me pouzivani zbytecne. Takze spis vypnout, ale to je muj subjektivni nazor :]
    MoBo: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI CPU: Intel Core i9-13900K@NZXT Kraken Elite 360 RGB RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM 16G Storage: Samsung 980 PRO 1TB + 3x Samsung 980 PRO 2TB + HDD 2xWD Red 8TB Mouse: Logitech G502 X Plus Black Keyboard: Logitech G915 Lightspeed Case: NZXT H9 Flow Black PSU: EVGA SuperNOVA 1000 G6
    Monitors
    : 27" Dell S2721DGF + 27" Dell P2720D Sound: Logitech Z407 Headset: Logitech G Pro X Wireless Other: Oculus Quest, NAS QNAP TS251 2x16TB Raid1
    Mobile: Samsung Galaxy Z Fold 4 5G, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note10+, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Oura Ring 3
    Gaming: PS5, PS3, PS Vita, Nintendo Switch OLED, Nintendo Switch Classic, Nintendo Switch Lite, Steam Deck 1TB

  7. #7

    Standardní Re: HDD po spusteni 6 minut hrabe

    tak jsem to zkusil disablovat, a sice to 6 minut nehrabe na disk, ale spousteni cehokoliv JE o poznani pomalejsi, at je to IE, control panel, ci tento pocitac.
    Takze jsem to zase zapl.

    Laser G9 + Logitech G930


  8. #8

    Standardní Re: HDD po spusteni 6 minut hrabe

    Já to mám zapnutý, protože oproti XP mi spousta věcí nabíhá znatelně rychleji, přesněji řečeno okamžitě. Dřív jsem pořád ještě postiženej XP pyskoval, že mám plnou paměť, ale naštěstí jsem už prozřel

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Externy box pre 2,5" HDD
    Založil Tykoxo v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 30.01.2009, 17:45
  2. 2x HDD nejde sformátovat po sloučení + špatná velikost
    Založil Gizmo_CZ v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 13.03.2008, 11:07
  3. Bad blocky na HDD + kopírování Win98 z HDD na HDD
    Založil Oly750 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 19.06.2006, 04:27
  4. Po vložení šuplíku chce PC bootovat z něj, mění prioritu HDD
    Založil wincent v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 08.07.2005, 13:30
  5. UDMA u HDD v sufliku na kanali s DVDRW nefachci
    Založil Markoff v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 24.09.2004, 20:22

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •