Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: FOTO STATIV do 5000,-kč

  1. #1

    Post FOTO STATIV do 5000,-kč

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 24.05.2010 v 13:22.

  2. #2

    Thumbs up Re: FOTO STATIV do 5000,-kč

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 24.05.2010 v 13:22.

  3. #3

    Standardní Re: FOTO STATIV do 5000,-kč

    což tak hledat?

    Jinak to manfrotto je rozhodně doporučeníhodné.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  4. #4

    Standardní Re: FOTO STATIV do 5000,-kč

    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    což tak hledat?
    Tak, tak, stativů je tisíc a jeden a tvoje požadavky nejsou jednoznačné - je třeba otázkou, co je "relativně lehký-přenosný", protože na nějaké procházky řádově 2,8 kila už imho moc není, resp. to dokáže dost otrávit.


    Manfrotta 055 jsou dobré stativy, ale imho jsou lepší. 055 je takový "ani kočka ani pes" (ani lehký ani těžký, ani nízká ani vysoká nosnost, atd.), právě proto ti bude buď vyhovovat, nebo ne.

    Zrovna tohle
    Citace Původně odeslal miro.elko Zobrazit příspěvek
    Daju sa dokupiť aj hroty do terénu:

    Cena: cca.600kc (3ks)
    je jedna z věcí, které na Manfrottu fakt z duše nesnáším. Stativ za 4 klacky a je holý. Připlatíš pecku za hroty (které se musí přemontovávat), pak pecku za popruh nebo tašku. Spousta schopných stativů má hroty zabudované a popruh nebo tašku (nebo obojí) v ceně. Tohle nemá ani pěnu na nohách, což je zrovna věc, která imho je důležitá a blbě se řeší ex-post. A to jejich řešení horizontální tyče je taky takové specifické - je to lepší než bez ničeho, ale nesrovnatelně horší (pokud to člověk používá) než plně nastavitelný excentr. Samozřejmě je to ale o něco lehčí.

    Mimo toho threadu, co ti nalinkoval berraneck se zkus podívat k Vanguardu, nedávno jsem si na pobíhání od nich koupil lehký Alta+ 264AB a jsem velmi spokojený. Celkově co jsem viděl, tak hodně kvalitní a propracované stativy, rozhodně na mě dělají lepší dojem než Manfrotta, netuším, jak jsou na tom v téhle kategorii. A vyzkoušej karbonové Sherpa Pro CF od Velbonu, sice vypadají lacině a použité plasty (třeba na matkách) jsou docela odpuzující, ale jsou to lehké a velmi pevné nohy. Na hlavu bych ale u Velbonu nekoukal ...

    Ještě můžeš zkusit vyčíhat nějakou schopnou akci na Gitzo - na Vánoce měli u Škody hodně solidní set basaltových nohou a kvalitní kulové hlavy za 9K a jak nohy, tak hlava jsou hodně jinde než Manfrotta, Velbony a spol., přitom cena není nijak šílená (zvlášť na to, že si to člověk kupuje aspoň na půl života). Jen musíš být rychlý, já se chtěl chvíli rozmyslet a prodali poslední půl hodiny před tím, než jsem se pro něj vrátil ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Občanský zákoník? -prodejci na to neslyší !!!!!!!!!!!!!!!!
    Založil Ištván v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 23.06.2010, 00:40
  2. Co si myslíte o těchto sestavách
    Založil MMMMM v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 30.08.2007, 18:14

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •