Úplně jsem si nebyl jist, kam to dát, ale vzhledem k tomu, že se to týká jen jendoho PC, tak asi sem.

Na jednom počítači jsem teď nakopíroval Mirandu (0.8.25 i 0.8.27), kde používám pět protokolů (Gadu-Gadu, ICQ, Jabber, MSN a Skype). Pokud běží pouze GG+MSN+Jabber, tak je vše OK. Pokud však běží ICQ nebo Skype ,bez ohledu na činnost dalších protokolů, tak většinou hned po zalogování mě to zcela odstřihne od sítě. Windows (XP Pro SP2) se snaží načíst IP adresu.

Dokud tyto protokoly nevypnu, tak žádnou IP adresu nenajde. Ostatní PC v síti jedou OK. Zkoušel jsem poustit Skype samostatně bez Mirandy se stejným výsledkem. Zkoušel jsem i vypnout firewall, ale bez pozitivního výsledku. Stejně tak dopadl pokus o patch tcpip.sys.

Vypadá to, že jako by to tu síť vždy úplně zahltilo, protože čím "pomalejší" odezva sítě, tím spíš k odpojení dojde. Např. pokud je PC zapojen LANkou, tak stačí zakázat FireWall a vše funguje. Přes wifi už ale vypnutí FW nepomáhá. Nejsmem síťař, takže si už teď moc nevím rady

Na jiných PC ta samá Miranda i Skype jede OK.