Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Jak "správně" nainstalovat Vistu

  1. #1
    Member Avatar uživatele killerGBU
    Založen
    26.10.2004
    Bydliště
    Praha 9 - Hloubětín
    Příspěvky
    159
    Vliv
    239

    Standardní Jak "správně" nainstalovat Vistu

    Ahoj,
    má v plánu přejít na win Vista. Zatím jsem si vyzkoušel instalaci a provoz ve vmware. Hlavně mi jde o správu uživatelů. Na Xp jsem fungoval jako admin, ale ve vistách bych chtěl být jako user a jenom při instalaci bych se přepnul do admina.

    V linuxu mi vyhovovalo, že když jsem chtěl udělat nějaký úkon, pro které bylo potřeba administrátorké oprávnění, tak se mě systém zeptal na admin heslo a po skončení úkonu mě zase "odhlásil".

    Něchtěl bych, abych se ve windows musel přepnout na admina, udělat akci, a zase načíst svůj pracovní profil. To mi přijde trochu krkolomné.
    Naposledy upravil killerGBU; 04.01.2009 v 19:18.
    AMD X2 3800+ EE SF 35W|40 GB IBM|640 GB Samsung|1TB Samsung|385W Enermax PRO82+|ATI 2600 XT |Logitech Z-5300 | MX 1000 |

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Jak "správně" nainstalovat Vistu

    Ve Vistě jedeš běžně jako user bez ohledu na typ účtu, rozdíl mezi účtem s user a admin oprávněním je prakticky jen v tom, že admin v UAC jen potvrdí "ano chci to udělat", zatímco user musí navíc pokaždý zadat heslo.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Member Avatar uživatele killerGBU
    Založen
    26.10.2004
    Bydliště
    Praha 9 - Hloubětín
    Příspěvky
    159
    Vliv
    239

    Standardní Re: Jak "správně" nainstalovat Vistu

    Aha, tak to jsem si je naistaloval jako admin, protože UAC se mi ptá jenom na potvrzení. podívám se na to. Pokud vypnu UAC "na dobro" jde nějak zachovat dotaz na heslo?

    můj cíl bude mít admin účet, můj user účet s prázdným heslem, který se načte po startu bez výběru uživatele (jsem na PC sám)
    Naposledy upravil killerGBU; 04.01.2009 v 19:29.
    AMD X2 3800+ EE SF 35W|40 GB IBM|640 GB Samsung|1TB Samsung|385W Enermax PRO82+|ATI 2600 XT |Logitech Z-5300 | MX 1000 |

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Jak "správně" nainstalovat Vistu

    Jak se to chová bez UAC otestovaný nemám, ale imho by se to pak mělo chovat stejně jako XPčka.

    Jinak dělat 2 účty mi přijde zbytečný, zaheslovanej účet se dá nastavit aby se automaticky přihlásil po startu. Párkrát se mi tohle už hodilo - když u toho fyzicky sedíš nic tě neotravuje a když se připojuješ vzdáleně heslo zadat musíš. (Ale mám to tak jen na pokusnejch strojích, na počítačích kde mám svoje data mám zabezpečení vyšší.)
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  5. #5

    Standardní Re: Jak "správně" nainstalovat Vistu

    myslim si totez o user uctech.
    Prace s adminem ve Vistach neni totez, jako admin ve WIN XP. UAC mam sice standardne vypnute, ale prace stejne bezi v "podrizenem" rezimu a neresim tak jen problikavani obrazovky, kdyz musim opravdu neco dopsat do Program Files. Stejne vidim, kdyz lezu tam, kde by UAC rvalo.
    Narozdil od lidi, kteri tvrdi, ze to nikdy nepotrebuji, ja ano. Mam totiz programy, ktere pro Vistu rozhodne psany nebyly a hodne je vyvadi z miry "falesny" registr a nutna tvorba instalaci v user profilech.
    Samy to nezapisou a ja kvuli tomu nebudu vyhazovat 15.000 Kc za novou verzi softu, ktera to po opravach mozna bude umet.
    Superadmin se da dokonce nastavit jako ucet podobne jako ve WIN XP, ale to uz jsou otevrena vrata pro havet zvenku. Takto se zapisou jen do swap Registru, ktery je nikam jinam nepusti. Vyzkouseno, potvrzeno.

    Jen kdyby se uz konecne Visty naucily zpracovavat audio tak, jak potrebuji...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. GA P35-DS4 - win nenabootují ani je nelze nainstalovat
    Založil MikeD v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 24.11.2008, 10:32
  2. Ako nainstalovat Vistu z imageDVD?
    Založil jaro.jaro v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 22.09.2006, 14:32
  3. Ako nainstalovat win2k na PC s XP a Linux - skoro vyriesene
    Založil aragorn v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 28.08.2005, 11:53
  4. Modem Motorola SM56 - nejde nainstalovat
    Založil Ragnarok v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 04.06.2004, 13:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •