Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    217

    Standardní Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Zdravím,byl by někdo od té dobroty a doporučil by mi nějaký jednoduchý prográmek na střihání a upravu Mpeg,divX a avi,výborné by bylo kdyby navíc uměl zaznamenávat obrazovku.Potřebuji to hlavně k záznamu online her,následnému sestříhání a dejme tomu stvoření nějakého kratšího klipu.
    Také bych potřeboval aby při záznamu nebyl soft moc náročný na CPU,mé dosavadní pokusy ztroskotaly na plynulosti.
    Předem díky
    INTEL Core I7 2600K D2 @5Ghz HTon , Asus Maximus V Extreme Z77,4x4GB Kingston Predator 2400Mhz,MSI LIGHTNING 680GTX 1400/7100,24"Benq PVA 16:9
    2xSamsung SpinPoint F1 HD322HJ Sata II RAID 0 + Intel X25 SSD,WD my BOOK 1TB,700W Delta Electronics/HP,Hama - URAGE.
    Chlazení : Čerpadlo: Laing 18W + XSPC TOP Radiatory: MORA2 + 9x120mm fan , XSPC RX480 + 4x120mm fan Bloky : CPU - CAWEDOG ZOUY 2.0 NB,SB+MOS EKuniversal
    HARD CORE HW SERVIS - SERVIS S POUŽITÍM PROFESIONÁLNÍ TECHNIKY V OBLASTI : REBALLINGU, REFLOW, DIAGNOSTIKY - kompletní opravy poškozeného PC HW, které vám nikde jinde nenabídnou

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Pokud jde o ten zaznam, moc na vyber nemas, pouzitelny je snad jedine ten FRAPS. Teda jestli nemyslis online solitaire.
    Na strihani je toho spoustu, pokud to ma umet nejaky velky kouzla, tak jde cena do desitek tisic
    Z jednoduchych a zdarma VirtualDub nebo treba ten co je ve windows ani uz nevim jak se to jmenuje.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  3. #3

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Na WoW jsem pouzival Fraps a s PC v podpisu [Core2Quad Q6600@3GHz, 4GB RAM, Nvidia 8800GT 512MB] jsem nahraval bez problemu na high kvalitu a to jeste navic "v okne", coz je narocnejsi pro ten hardware.
    Myslim si, ze mas sestavu dost dobrou na to, aby to zvladlo taktez v pohode, ale samozrejme je take otazka asi jakou hru chces nahravat. Osobne si myslim, ze jestli chces nahravat treba v Age of Conan, tak to by ti nedaval hardware stejne jako me :]
    Jinak bych ti doporucil Fraps koupit primo na strankach vyrobce [je tam cena asi 37dolaru]. Na obycejne vytvoreni klipu jiz zmineny Virtualdub a nebo Windows Movie Maker.
    MoBo: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI CPU: Intel Core i9-13900K@NZXT Kraken Elite 360 RGB RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM 16G Storage: Samsung 980 PRO 1TB + 3x Samsung 980 PRO 2TB + HDD 2xWD Red 8TB Mouse: Logitech G502 X Plus Black Keyboard: Logitech G915 Lightspeed Case: NZXT H9 Flow Black PSU: EVGA SuperNOVA 1000 G6
    Monitors
    : 27" Dell S2721DGF + 27" Dell P2720D Sound: Logitech Z407 Headset: Logitech G Pro X Wireless Other: Oculus Quest, NAS QNAP TS251 2x16TB Raid1
    Mobile: Samsung Galaxy Z Fold 4 5G, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note10+, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Oura Ring 3
    Gaming: PS5, PS3, PS Vita, Nintendo Switch OLED, Nintendo Switch Classic, Nintendo Switch Lite, Steam Deck 1TB

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Když to hw neutáhne, tak se dá udělat taková nouzovka - klonuješ obraz na tvout a nahráváš to tvkartou nějakýho jinýho pc.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  5. #5

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Ono by to teoreticky melo jit mam dojem i pres FW[mozna USB] kameru ne? Ale asi spis ten FW, protoze tam je pritom nahravani dost vysokej tok dat. Ale jeste je tu moznost ve Frapsu nahravat na tu horsi kvalitu, to pak utahne urcite.
    MoBo: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI CPU: Intel Core i9-13900K@NZXT Kraken Elite 360 RGB RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM 16G Storage: Samsung 980 PRO 1TB + 3x Samsung 980 PRO 2TB + HDD 2xWD Red 8TB Mouse: Logitech G502 X Plus Black Keyboard: Logitech G915 Lightspeed Case: NZXT H9 Flow Black PSU: EVGA SuperNOVA 1000 G6
    Monitors
    : 27" Dell S2721DGF + 27" Dell P2720D Sound: Logitech Z407 Headset: Logitech G Pro X Wireless Other: Oculus Quest, NAS QNAP TS251 2x16TB Raid1
    Mobile: Samsung Galaxy Z Fold 4 5G, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note10+, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Oura Ring 3
    Gaming: PS5, PS3, PS Vita, Nintendo Switch OLED, Nintendo Switch Classic, Nintendo Switch Lite, Steam Deck 1TB

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    217

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Když to hw neutáhne, tak se dá udělat taková nouzovka - klonuješ obraz na tvout a nahráváš to tvkartou nějakýho jinýho pc.
    Jo,o tom jsem jako o nejkrajnějším řešení přemýšlel,potřebuju nahrát CoD4 a 5 nějaké multiP scénky,pár hedek a takové ty zábavné věci při kterých vás spoluhráči častují nadávkami tipu cheater,aimboter a podobně,tak bych si rád setříhal pár momentek na kterých je vidět že je to férovka,žádný superschopnosti nečekám stačí aby to umělo stříhat a dejme tomu základní korekce obrazu,jas,kontrast atd.
    INTEL Core I7 2600K D2 @5Ghz HTon , Asus Maximus V Extreme Z77,4x4GB Kingston Predator 2400Mhz,MSI LIGHTNING 680GTX 1400/7100,24"Benq PVA 16:9
    2xSamsung SpinPoint F1 HD322HJ Sata II RAID 0 + Intel X25 SSD,WD my BOOK 1TB,700W Delta Electronics/HP,Hama - URAGE.
    Chlazení : Čerpadlo: Laing 18W + XSPC TOP Radiatory: MORA2 + 9x120mm fan , XSPC RX480 + 4x120mm fan Bloky : CPU - CAWEDOG ZOUY 2.0 NB,SB+MOS EKuniversal
    HARD CORE HW SERVIS - SERVIS S POUŽITÍM PROFESIONÁLNÍ TECHNIKY V OBLASTI : REBALLINGU, REFLOW, DIAGNOSTIKY - kompletní opravy poškozeného PC HW, které vám nikde jinde nenabídnou

  7. #7
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    283

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Pridam se s podobnym dotazem sem - potrebuju zpracovat video nahrane z dvb tuneru. Chci s tim 2-3 zakladni veci - 1/ vystrihat reklamy, 2/ dat do filmu jinou zvukou stopu (nova v HD mi jede jen bez zvuku, takze ho pripadne ziskam z ne HD vysilani), 3/pripadne udelat z toho dvd.

    Z tuneru leze .mpg, takze virtual dub zrejme nebude to prave. Existuje neco, co je free a umi vyse uvedene? Popr. par dolaru jsem ochoten za to utratit. Nechci platit ani krast kanon na vrabce (nejaky pinnacle a pod.)

    Platforma win nebo linux.

    Windows movie maker jsem zkusil. Kdyz jsem mu predhodil cca 2GB video, tak to neustal. Nekolik hodin v kuse oteviral, pak se zhroutil.
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  8. #8

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    takto nahrané mpg z DVBT tuneru stříhám ve Videostudiu nebo v Power Directoru. Jenže obojí není free - já to dostal k tomu tuneru a druhý prog. ke kameře...

    Každopádně obojí (tím že to jsou starší verze programů) má své mouchy.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  9. #9
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Na odstrizeni reklam se mi jako vyhovujici jevi ProjectX, je to free, v jave, takze bezi leckde. Ma to taky svy mouchy, ale pokud clovek nepotrebuje delat profi strih .... tak nepotrebuje zrovna Vegas od Sony.

    Jop, samo ten strih to dela bez rekomprese, narozdil od Vegas.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  10. #10

    Standardní Re: Free prográmek na stříhání a upravu Mpeg/avi

    Rychly strih s/bez rekomprimace umi Avidemux (free)
    Asus P5K-E | E6600@3,6GHz | GB GTX260 216SP | 2GB DDR2 | WD7500AAKS | WD15EADS | Enermax 500W | Antec P182 | LG L2000C

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. programek na upravu fotek
    Založil dzacvina v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 26.10.2003, 00:00
  2. Prográmek na úpravu obrazu na TV
    Založil Miloš-LIM v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 05.10.2003, 22:41

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •