Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Na nový disk nelze naistalovat W. Vista ani XP

  1. #1

    Standardní Na nový disk nelze naistalovat W. Vista ani XP

    Mám problém s instalací W. Vista do nově sestaveného PC.V okamžiku, kdy se PC při instalaci WINDOWS zeptá, kam chci OS nainstalovat, jsem zjistil, že vlastně není kam: objeví se hláška: no drivers found (v BIOSU je však harddisk indikován - typ HDD 640GB WD6400AAKS 16MB SATAII/300 7200rpm 3RZ). Stáhl jsem drivery pro chipset (deska GIGABYTE EP43-S3L) a v dané pozici instalace WINDOWS jsem spustil instalaci. Přestože se zdálo, že se drivery instalují, po skončení "instalace" se opět objevila hláška no drivers found. Jako kdby se nic předtím neinstalovalo.
    Ještě předtím jsem se pokusil nainstalovat XP, disk se začal bez problémů formátovat, ale formátování nebylo dokončeno. Objevila se hláška, že disk je možná poškozen...
    BIOS je nastaven - SATA AHCI Mode je disabled, SATA Port O-3 Native mode je rovněž disabled.
    Zformátoval jsem disk ve starším PC, vše proběhlo zdánlivě bez problémů. Na tomto starším PC šlo ukládat na zmíněný disk data z druhého harddisku, zlusil jsem zde proto nainstalovat W. Vista, ale opět to nešlo podobně jako na novém PC, jako kdyby se disk neformátoval. Přendal jsem disk do nového PC a zkusil naistalovat XP, vše probíhalo zdánlivě bezproblémově, instalace byla podle hlášky úspěšně ukončena, ale ve skutečnosti se na disk opět nic neuložilo. Že by byl problém v nastavení jumperů? Žádné zde nemám nastaveny.Poraďte, nemám s tímto žádné zkušenosti...

  2. #2
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: Na nový disk nelze naistalovat W. Vista ani XP

    Pokud jsi zakázal AHCI a RAID, nastav native mode a mělo by to jít. Můžeš samozřejmě vyzkoušet kabely a pokud máš SATA mechaniku, použij IDE (např. na deskách s VIA chipsety nelze korektně nainstalovat systém na SATA disk ze SATA mechanik - týká se to přinejmenším MSi).

    V tom druhém PC zkontroluj stav disku (SMART), pak zda se na něj korektně ukládají data (pohlídej si nastavení systému, zda máš povolené 48bit. adresování). Pokud se disk vedle bude chovat korektně, budeš mít botu v novém PC (nastavení BIOS / paměti / deska / diskový řadič)...

    No drives found při instalaci znamená:

    a) instalace nepoznala diskový řadič (musí se zavést ovladač při instalaci přes F6 a disketu)
    b) vypl sis řadič

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Na nový disk nelze naistalovat W. Vista ani XP

    Jen doplním. Další možností je integrování ovladačů přímo do instalačního cd systém Windows programem nLite pro XP(vLite pro Vistu) a jeho znovuvypálení. Pokud má uživatel zkušenosti, není problém pomocí tohoto programu zmenšit velikost instalačního CD až někam k 200MB. Dále lze jeho pomocí nastavit různé tweaky.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 7.12
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 07.01.2008, 18:35
  2. Realtek High Definition Audio v1.83 (W2K, 2003, XP, Vista...x86, x64)
    Založil rombo v sekci fóra Zvukové karty
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 18.12.2007, 10:46
  3. ATi Catalyst 7.3 WHQL
    Založil no-X v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.04.2007, 11:17
  4. jak zkopirovat XP na novy disk?
    Založil jaluvkap v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 09.12.2003, 18:24
  5. Presun XP na novy DISK.
    Založil Langii v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 25.07.2003, 11:13

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •