Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 32 z 32

Téma: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

  1. #26
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    achjo, už mě to nebaví:

    1) co je zač ten druhý zdroj...
    2) stáhnout a vypálit live CD linuxu zvládne každý, kdo tomu je ochoten věnovat aspoň minimum energie, hergot, dá se to udělat i na tom druhém PC!!!
    3) podíval ses už na tu desku, na kondenzátory? (na grafice mohou být také, ale vyjma ManLi apod. ne tak často)
    4) pokud na tom disku máš data a nemáš ho rozdělený, jsi na nejlepší cestě o ně přijít.

    Nepiš sem, dokud na všechny moje otázky neodpovíš a neprojevíš aspoň trochu iniciativy něco si přečíst a zkusit podle rad, nebo to zamknu.

  2. #27

    Standardní

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    achjo, už mě to nebaví:

    1) co je zač ten druhý zdroj...
    2) stáhnout a vypálit live CD linuxu zvládne každý, kdo tomu je ochoten věnovat aspoň minimum energie, hergot, dá se to udělat i na tom druhém PC!!!
    3) podíval ses už na tu desku, na kondenzátory? (na grafice mohou být také, ale vyjma ManLi apod. ne tak často)
    4) pokud na tom disku máš data a nemáš ho rozdělený, jsi na nejlepší cestě o ně přijít.

    Nepiš sem, dokud na všechny moje otázky neodpovíš a neprojevíš aspoň trochu iniciativy něco si přečíst a zkusit podle rad, nebo to zamknu.
    1) 350W bezproblémový MPA 88X (Frontier Power, to je asi značka)
    2) jelikož mám k dispozici pouze ntb přítelkyně, tak mi je live verze linuxu teď k ničemu i kdybych ji měl, našel sem cd s Knopixem, je mi to k něčemu?
    3) deska je funkční bez problému, kondenzátory jsou v pohodě
    4) pracuju jen s tím sata diskem, bez dat
    5) zkoušel sem instalaci SP1, bude to pravděpodobně grafika, protože vše ostatní je nové a funkční - odzkoušeno ještě na tom druhém PC; ta instalace se nezdařila, protože po chvíli se PC kousne, po různé době...

    A omlouvám se, dle rad jsem zatím vyzkoušel vše, až na ten Linux...Ale nezdá se mi, že dvě verze (min. jedna je 100% funkční) by byly vadné, resp. by to byla jejich vina. Zkusím ještě vyměnit tu grafiku a uvidím, jestli to k něčemu bude.

    Tak téměř s nevylučitelnou jistotou je to graf.karta, dnes po bližším ohledání jsem zjistil, že její ventilátor na chladiči se netočí, zkoušel jsem externí chladič mnohem větší a předimenzovaný pro tyto účely, ale bezúspěšně, PC se sice rozjede, ale klekne, kousne se a nejde s ním jakkoli pracovat, byť třeba na monitoru něco bliká (Zkušel jsem v BIOSu Hardware Monitoring - při tom se mi to kouslo, ale teplotu či změnu otáček ventilátorů mi to ukazovalo dál...).
    Předpokládám, že ta grafika je po smrti, po těch pokusech. I když jsem zkoušel jiný ventilátor, bez úspěšně. Včera ještě najel aspoň ta instalace XP, dnes ani to...
    Naposledy upravil peta303; 29.12.2008 v 23:22.
    Athlon 64 3000+ Socket 754, ASUS K8V-X SE, 768MB DDR, Radeon 9000Pro 128MB, Seagate SATA 160GB, Seagate IDE 160GB, CDRW + DVDRW

  3. #28
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Pokud se netočí ventilátor a grafika se neochrání proti přehřátí, pak ano. Zkus jinou a budeš mít stoprocentní jistotu.

    Na Linuxácké live distribuci sis mohl vyzkoušet, zda to dělá totéž i pod jiným systémem (jinak pokud NB má vypalovačku, není problém stáhnout a vypálit).

    Proč na tom všem tak bazíruju? Snažil jsem se ti pomoci.

  4. #29

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Pokud se netočí ventilátor a grafika se neochrání proti přehřátí, pak ano. Zkus jinou a budeš mít stoprocentní jistotu.

    Na Linuxácké live distribuci sis mohl vyzkoušet, zda to dělá totéž i pod jiným systémem (jinak pokud NB má vypalovačku, není problém stáhnout a vypálit).

    Proč na tom všem tak bazíruju? Snažil jsem se ti pomoci.

    Já to beru, jen mám vůči Linuxům odpor - přiznám se, že z neznalosti toho OS. Ale jelikož jsem vyzkoušel i druhou verzi XP, která je 100% funkční. A PC se sekne i v BIOSu, což i když se budu jakkoli snažit o Linuxy tak to nepomůže, protože nemám šanci je rozjet.
    Každopádně všem patří dík za pomoc Omlouvám se za svoji neznalost. Zbývá už jen sehnat nějakou jinou grafiku a vyzkoušet
    Athlon 64 3000+ Socket 754, ASUS K8V-X SE, 768MB DDR, Radeon 9000Pro 128MB, Seagate SATA 160GB, Seagate IDE 160GB, CDRW + DVDRW

  5. #30
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Na definitivní potvrzení stačí obyč. stará PCI karta (třeba S3 Trio).

    Současnou grafiku zkontroluj, zda na ní není něco vypálené, vyteklé či nafouknuté a buď zkusmo vyměň chladič i s ventilátorem (mohla to přežít) nebo vyměň rovnou grafiku (protože nikdo nezaručí, že to bez úhony přežila).

    Mimochodem kolegova Inno3D GeForce3Ti vydržela běhat skoro rok (většinou v 3D!) s úplně upadlým chladičem, kdy nebylo chlazení ani pasivní (jen náhodou se mi svěřil, že ho už dlouho ruší divný rachot zespod bedny - větráček mydlil o dno).

  6. #31

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Tak jsem tu o5. Drivejsi problem jsem +- vyresil koupi nove graficke karty. Nainstalovanim SATA disku, ke kteremu jsem sehnal ovladace .o]

    Potreboval bych poradit s tim programem Drive Rescue, chtel bych pokusit vytahnout nejak data z disku, o kterem jsem psal drive. Pokud to nebude mit vysledek, tak ho proste zformatuju a bude klid. Muze mi nekdo poradit?


    Druhy problem (jelikoz se mi podarilo ulomit konektor SATA na zakl. desce - nelze sehnat , tak funguju pouze na ATA )
    Vsechno slapalo relativne v poradku, ale nekdy PC samo od sebe zacne hrabat a hrabat. No a taky se zasekava, tu pri startu systemu, tu po nacteni OS, tu pri nejake aplikaci ci trivialni praci s PC. Pak me prekvapila modra obrazovka, celkem 2*:
    STOP> 0x0000009C (0x00000004, 0x8053F0F0, 0xB2000000, 0x00070F0F)
    - samozrejme sem googlil, ale popis toho, co by to mohlo byt mi nepomohl...

    Pak se mi jednou pri startu spustil Chkdsk, smazal a opravil spoustu souboru -> vysledek, na C: se vytvorila nova slozka Documents and settings, stara s mym nastavenim ma v nazvu "!", stavajici system se nerestartuje, ale neni schopen pamatovat si jakekoliv nastaveni a je pravdepodobne nekompletni. Ceske znaky nejdou, klavesnice nejde prepnout

    Zkousel sem podle nejakych navodu tady na foru, jestli je disk cisty - ano. Pak sem nainstaloval SpeedFan, kvuli SMARTu, to mi nic moc nereklo, nevim, jak z toho importovat ty hodnoty, kdyz pominu print screen.

    Sestava:

    ASUS K8V-X SE
    AMD Athlon 64b 3000+ Soc.754
    Kingstone 333MHz 512MB DDR
    IBM 80GB
    Seagate - 160GB z tohoto se chci pokusit vytahnout data.
    HIS Excalibur HD2600XT 256MB DDR3
    Athlon 64 3000+ Socket 754, ASUS K8V-X SE, 768MB DDR, Radeon 9000Pro 128MB, Seagate SATA 160GB, Seagate IDE 160GB, CDRW + DVDRW

  7. #32
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    ovládání programu Drive Rescue je triviální, na začátku si vybereš jazyk a pak co chceš dělat (obnovu smazaných souborů nebo rovnou agresivnější metodu vyhledání celých partition).

    Co se modré obrazovky týče, tohle může být ledacos, ale nejčastěji chybují paměti, ovladače zařízení a dodrbaný systém.

    Co se týče hrabání disku, opět to může být ledacos - swapování, indexace, helpsvc (tohle lze odstřelit a vypnout), ale stejně tak nadrbaný disk nebo jeho napájecí či datová kabeláž (jak je na tom SMART)? Důležité jsou především hodnoty reallocated sector count, current pending sector count, reallocation event count a teplota. Samozřejmě jsou důležité i další (kde lze zjistit např. chybovost rozhranní disku, ale např. u Seagate se na tuto hodnotu spoléhat nelze vůbec).

    Ke konektorům lze říci to, že pokud nejsou vyzkratované, je to sice nemilé, ale je to možné přežít.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ: obnova dat, SMART, klonování disků a přenos systému
    Založil peta303 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 20.03.2008, 11:29
  2. flash IDE Hdd
    Založil lol v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 31.08.2006, 10:09
  3. Obnova dat z CF
    Založil Kema v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 24.08.2004, 22:05
  4. Ak je PCI na viac ako 33 MHz co sa stane s HDD na IDE?
    Založil Megin v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.11.2002, 16:47

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •