Stránka 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 52

Téma: Zeštíhlení instalace

  1. #26
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Gizmo_CZ: Ach jo. Mi přijde, že jsi hotentot nebo co. Nikdo neví, co všechno se může smazat, aniž by se systém zhroutil. Ale pokud mermomocí chceš strávit víkend tím, že budeš dávat zpátky do kupy systém, tak to je tvůj problém.

    Musíš převzít vlastnictví daných složek a souborů. Více zde -> http://www.vistax64.com/vista-genera...xs-folder.html , zde -> http://blog.tiensivu.com/aaron/archi...-20032008.html nebo zde -> http://blogs.msdn.com/jonwis/archive...directory.aspx

    Pokud ty články nepochopíš, tak se o mazání ani nesnaž, protože spláčeš nad výdělkem. A nestěžuj si, že jsi nebyl varován.

    EDIT: Ještě jedna připomínka. Spousta souborů z adresáře WinSxS je pomocí "hardlinks" odkázána do jiných adresářů, např. System32. Problém ale je, že většina filemanagerů si s tím neporadí a nebere to v potaz. Takže pokud nějaký takhle "hardlinkovaný" soubor smažeš v originálním umístění, tak ho smažeš fyzicky na disku a máš problém, protože v System32 bude jenom jeho odkaz na originál, který fyzicky neexistuje.
    Naposledy upravil sAd; 29.11.2008 v 14:39.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  2. #27

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Máš nějaký problém s vykřičníky? Proč hned druhé urážíš? Pokud nemáš nic k tématu, byl bych rád, aby sis své komplexi vylíval jinde!

    PS: Spešl pro tebe jeden krásný vykřičník !

    Jinak ano souhlasím s vámi, že 1Gb dnes je opravdu za "hubičku", Při takové "politice" jakou tady píšete, je Vám tedy jedno, že Váš OS bude užírat místo na HDD které byste mohly využít jinak? Dobrá toť vaše věc.

    Já ale chtěl jen poradit, poučit jak udržovat systém v kondici aby "nebobtnal"!
    Ano, já chci, aby můj OS na HDD zabíral co možná nejmenší místo! Je to tak složité pochopit? A je jedno, jestli mám 80 nebo 250Gb HDD!
    naistaluj si linux a ne wokna

  3. #28
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    248

    Talking Re: Windows Vista - tipy,triky

    Díky.
    Ano chci strávit víkend tím, že budu průkopník v mazání Vist Tak jako jsem začínal s promazáváním Win XP systémem pokus omyl a dokázal jsem jí srazit na 1.8Gb.

    Do té složky se totiž ukládají i aktualizace a jejich instalační a odinstalační soubory, které jsou aspoň mě na h... už jsem dost daleko s promazáváním složky Windows Vista (nutno dodat že 3x instalace po tom co jsem smazal to co jsem neměl ale chybami se člověk učí!)
    Už jsem dokonce byl tak daleko že složka winsxs měla pouze 1.9Gb a vše fungovalo bez problémů a Visty byly kompletně aktualizované! Bohužel jsem smazal jeden soubor bez jeho zálohy a error . No a teď jsem zapomněl jak se mažou ty chráněné složky.

    Myslete si , co chcete, ale já to stejně vyzkouším! Strašně mě štve, že ty visty tak bobtnají! 20Gb systém? Děkuji, nechci! Proč taky když můžou mít poloviční velikost? Pak dám vědět co lze bez problémů na stabilitu systému smazat. Díky za info.
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  4. #29
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    248

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal neokop Zobrazit příspěvek
    naistaluj si linux a ne wokna
    Podobný blbosti jsem čekal že někdo brzo napíše! Visty mě vyhovují ale velikost ne!
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  5. #30
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Tak jako jsem začínal s promazáváním Win XP systémem pokus omyl a dokázal jsem jí srazit na 1.8Gb.
    Zajímavé. Moje složka s WinXP měla průměrně kolem 1,4 GB. A to jsem mazal akorát zálohy aktualizací a standartně složku "dllcache" hned po instalaci.

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Myslete si , co chcete, ale já to stejně vyzkouším! Strašně mě štve, že ty visty tak bobtnají! 20Gb systém? Děkuji, nechci! Proč taky když můžou mít poloviční velikost? Pak dám vědět co lze bez problémů na stabilitu systému smazat. Díky za info.
    20 GB? Jak jsi to dokázal? Moje má teď 14,1 GB. A to jsem nemazal vůbec nic.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  6. #31
    Dědeček hříbeček Avatar uživatele Mymak
    Založen
    14.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    1 525
    Vliv
    295

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Moje maji 13.6GB, nic jsem nemazal.

    2Gizmo_CZ: stahni si nejakou lite verzi, kdyz ti to tolik vadi. Jen tak namatkou jsem nasel "vLite edition of Vista Ultimate with SP1 integrated, 1GB ISO image. Hotfixes and important updates to September 2008 are slipstreamed. User Account Control is removed. Windows folder footprint is 3.41 GB (compared to 9.33GB on a typical Vista install)."
    HOME: C2D E8400 @ 400x9, GA-P35-DS4 rev. 2.1, 2x TWIN2X4096-6400C4DHX, HD5850 1GB, U3415W, CT256MX100SSD1, WD6401AALS, WD1001FALS, 2x HD154UI, DVD-E616A3, SH-S202H, VX550, MX Revolution
    WORK: DELL OptiPlex 9020 (Core i7-4770, 32GB RAM, Nvidia GTX645, Samsung SM841 256GB) + 2x DELL UltraSharp U2713H + Logitech Wireless Desktop MK710
    new home in progress: i7 3770K, P8Z77-V PRO, 4x 8GB Hynix DDR3/1600, HD7950 3GB, U3415W, 2x SSD 850 Pro 1TB, .....

  7. #32

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Podobný blbosti jsem čekal že někdo brzo napíše! Visty mě vyhovují ale velikost ne!
    No on to myslel tak(dle mého názoru), že si máš stáhnout LIVE verzi třeba Mandrivy a smáznout složku tam...Taky jsem se potýkal s problémem smáznutí adresáře, který zmiňuješ...taky jsem to nemohl smáznout jako admin, ale nakonec jsem to smázl přes Mandrivu a bylo.

    Stačilo dvě až tři kliknutí...
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  8. #33
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    248

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    No už promazávám visty .-) Zatím jsem na 6Gb z 11Gb a vše běhá - zatím

    Blackknight si myslím, že myslel spíš aabych šel do linuxu i to tam napsal.

    sAd veškeré aktualizace a bohužel i má blbost Win update ovladačů HW! pak jsem měl 19,6Gb jen složku Windows! příšerný!
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  9. #34

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Blackknight si myslím, že myslel spíš aabych šel do linuxu i to tam napsal.
    Aha, nějak jsem přehlídl slovo Nainstaluj

    Tak výše uvedené berte jako můj typ, měl jsem naprosto stejný problém jako vy

    Jinak mě štve, že MS nedokáže(ale spíše NECHCE) udělat pořádný instalátor Windowsů, na jednu stranu chápu, kvůli BFU lidem, ale na druhou stranu je tu i mnoho zkušených lidí, co prostě nechtěj všechen ten balast okolo Winů. (offtopic) Což je i jeden z důvodů, proč se mi MS znechutil (konec offtopicu)
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  10. #35
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    Jinak mě štve, že MS nedokáže(ale spíše NECHCE) udělat pořádný instalátor Windowsů, na jednu stranu chápu, kvůli BFU lidem, ale na druhou stranu je tu i mnoho zkušených lidí, co prostě nechtěj všechen ten balast okolo Winů. (offtopic) Což je i jeden z důvodů, proč se mi MS znechutil (konec offtopicu)
    Aby pak docházelo k něčemu podobnému, jako u win98, kde byla padesátiprocentní pravděpodobnost, že custom install nepojede tak jak má?To už raději to, co je teď. A jak už tady někdo psal, při dnešních cenách disků je nějakých 10 GB úplně fuk. Navíc by podle mě i Visty měly umět unattended install, kde by mělo jít nastavit téměř cokoliv.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  11. #36

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Aby pak docházelo k něčemu podobnému, jako u win98, kde byla padesátiprocentní pravděpodobnost, že custom install nepojede tak jak má?
    To ale není můj problém, MS má mnoho a mnoho programátorů, tak mi neříkejte, že není schopno udělat přívětivější instal pro mírně pokročilé uživatele, který nechtějí tu omáčku okolo V jiných OS to myslím jde.

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    A jak už tady někdo psal, při dnešních cenách disků je nějakých 10 GB úplně fuk.
    Jj, kvůli hrám nová GF, kvůli OS RAM, CPU, ..., atd...ne, já opravdu na toto nemám ani čas ani finance...pohodlně existuji na 5 let staré konfiguraci, kterou mám uvedenu v podpisu(akorát jsem dokoupil paměť), oželel jsem hry a aspoň mám více času...

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Navíc by podle mě i Visty měly umět unattended install, kde by mělo jít nastavit téměř cokoliv.
    O tomto nevím , můžete specifikovat?
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  12. #37

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek


    O tomto nevím , můžete specifikovat?
    Pro Visty :
    vLite

    Pro XP:

    nLite

    Jestli se to uz tady resilo, tak mne prosim nekamenujte.
    Naposledy upravil marrtin; 29.11.2008 v 22:55. Důvod: Trochu sem to doplnil
    Intel i5 6400 @ 2,7GHz, Gigabyte Z170X, 2x 8GB Kingston 3000MHz CL15, GeForce GTX 980, Samsung 850 EVO 250GB, Lachesis, Razer Goliathus, HP w2207h, G15 a to cele v dosti obouchane MLQ3

  13. #38
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    To ale není můj problém, MS má mnoho a mnoho programátorů, tak mi neříkejte, že není schopno udělat přívětivější instal pro mírně pokročilé uživatele, který nechtějí tu omáčku okolo V jiných OS to myslím jde.
    Ještě jednou se zeptám. K čemu by to bylo? Můžete si vybrat u takového OS X na Macích? Nevím o tom. A když už to mermomocí chceš, tak je tu vLite.

    Jj, kvůli hrám nová GF, kvůli OS RAM, CPU, ..., atd...ne, já opravdu na toto nemám ani čas ani finance...pohodlně existuji na 5 let staré konfiguraci, kterou mám uvedenu v podpisu(akorát jsem dokoupil paměť), oželel jsem hry a aspoň mám více času...
    Doma mi ještě pořád šlape ten stroj na prvním místě mojeho podpisu a stačí to bohatě. Jako doplněk pak notebook.

    O tomto nevím , můžete specifikovat?
    Zkus si dát do Googlu Windows Automated Installation Kit (WAIK) případně Business Desktop Deployment Tools 2007 (BDD 2007) a tvá chuť po informacích bude ukojena .
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  14. #39

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    Jinak mě štve, že MS nedokáže(ale spíše NECHCE) udělat pořádný instalátor Windowsů, na jednu stranu chápu, kvůli BFU lidem, ale na druhou stranu je tu i mnoho zkušených lidí, co prostě nechtěj všechen ten balast okolo Winů. (offtopic) Což je i jeden z důvodů, proč se mi MS znechutil (konec offtopicu)
    to je len z dovodu tvojej neznalosti, samozrejme ze win podporuje unattended instalaciu

    napr. instalacia XP u mna spociva vo vybere jedinej polozky a to je disk na ktory chcem instalovat, potom mozem ist na pivo...
    netreba ani nlite, vsetko potrebne je na instalacnom CD win, mozes nakonfigurovat absolutne detailne co chces

  15. #40
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    291

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Ještě jednou se zeptám. K čemu by to bylo? Můžete si vybrat u takového OS X na Macích? Nevím o tom. A když už to mermomocí chceš, tak je tu vLite.
    Ano muzu a zaroven mam jistotu, ze diky automaticke instlaci Windows Vista, neziskam 10GB zabraneho mista na disku OS, ktery je prazdny a nenazrany a jeste se dublujici, protoze neni schopny samostatneho chodu ....

    U mac OS mam jednotny system, ktery v zakladu ma multimedia a dalsi aplikace, ktere dohromady zaberou cca 15-20 GB. Samozrejme ocesat muzu ...

    Sorry za OT, ale Vista je opravdu omyl (jako XP bez SP2 a vis) a MS shit to vi moc dobre ..
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  16. #41

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Ještě jednou se zeptám. K čemu by to bylo? Můžete si vybrat u takového OS X na Macích? Nevím o tom. A když už to mermomocí chceš, tak je tu vLite.
    1) K čemu? Třeba k tomu, aby mi místo neužíral(a nevtíral se) Internet Explorer, Media player, Movie maker, hry, ....

    2) Takže, dle vyjádření uživatele "svaca" zjištuji, že jediná platforma Windows to ze tří nejznámějších platforem "nezvládá"

    3) vLite tu byl, pokud se nepletu,trošku kritizován, že není tak dobrý jako ten jeho bratříček pro XP. Navíc nechápu, proč něco tak základního, jako instalaci systému, spravovat nástroji třetí strany.

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Zkus si dát do Googlu Windows Automated Installation Kit (WAIK) případně Business Desktop Deployment Tools 2007 (BDD 2007) a tvá chuť po informacích bude ukojena .
    Tak o tomto jsem slyšel na jedné přednášce ve škole, avšak to nazývali "hezky česky" Automatická instalace(nebo bezobslužná), je možné, že to zmínili i v anglické terminologii(unattended), ale já si právě zapamatoval tu českou. Ale ukazovali to na XP...Navíc si nejsem jist, zda-li lze touto cestou odstranit třeba Media player, nabyl jsem dojmu, že to slouží spíše k bezoslužné instalaci a integraci driverů a SP...

    Tak jako tak jsem se dopátral(sand dobře), že k tomuto je nutné stahovat 863.4 MB dalších dat, viz. toto. Takže další data navíc...ano, v dnešní době je rychlý internet, uznávám, ale proč se s tím tak babrat...to radši oželím ty případné ušetřené MB...

    Prostě dle mého názoru by měla standardní instalace obsahovat možnost, jak během vlastní instalace nastavit to, co chci nainstalovat.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  17. #42
    Senior Member Avatar uživatele Prtik
    Založen
    19.12.2005
    Bydliště
    Praha 10
    Příspěvky
    592
    Vliv
    233

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Ma slozka Windows u Vist ma 18,8 GB a zily mi to opravdu netrha...
    CPU: Intel Core2 Duo E8400 3.0 GHz ■ MB: Gigabyte GA-X48-DS4 ■ RAM: Corsair 4x 2 GB DDR2 1066 CL5 ■ VGA: Gainward 8996-Bliss 8800GTS 512MB, PCIE ■ HDD: Samsung SATA 300 GB + 500GB ■ DVD: LG GSA-H44N Silver ■ Case: Chieftec LCX-01SL-SL-B ■ Power Supply: Seasonic S12II-500 500 W ■ Mouse: Logitech MX1000 ■ Keyboard: Logitech Media Keyboard Elite ■ LCD: Eizo L887 ■ Watercooled: -
    Notebook: Acer TravelMate 8202WLMi - 100 GB + Mouse Logitech G7

  18. #43
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    18,6 GB a také mi to žíly nějak netrhá.
    Momentálně mám na Visty vyhrazenou 50GB partition, když půjde do tuhého, tak jí maximálně rozšířím např. na 60 či 70GB.

    Jinak samozřejmě, pokud by byl nějaký prográmek nebo rychlý postup, jak Visty zmenšit (bez jakéhokoliv rizika na zbourání systému), tak bych asi aplikoval. Ale momentálně na to opravdu nemám čas něco takového řešit. To spíš ten čas vynaložím do práce a následně si koupím větší disk - vyjde mi to možná na méně času
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  19. #44

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Moje maji 13GB na 15GB partici, schvalne jsem dal malou aby se nemohly zvetsovat a funguje to
    Gigabyte GA-965P-S3, 3GB DDR2 transcend 667@925Mhz, E2160@3330MHz, Powercolor HD4830@700/1850, LG L226WTQ-PF , Seasonic SS-500ET-T3 500W 80PLUS, ~2TB HDD, DVB SkyStar2 ,Leadtek TV 2000XP, Logitech Z-640, Logitech MX510, Logitech DFP, Dolby's keyboard, NEC 3550A, Pixma iP4500, W7 x64, 3dmark
    30/1,5Mbit UPC - Buffalo WHR-HP-G54 OpenWRT, Dlink G664T OpenWRT, La Fonera OpenWRT, Linksys PAP2T VoIP
    Samsung I5700 Galaxy Spica - Android 2.2

  20. #45
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal silenec Zobrazit příspěvek
    ...schvalne jsem dal malou aby se nemohly zvetsovat a funguje to
    Jo, tohleto funguje, když má Vista málo místa, tak neroste. Je to ale za cenu výrazného zpomalení systému. Na syst. oddílu by mělo bejt vždy 5+GB volnýho místa.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  21. #46

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Citace Původně odeslal silenec Zobrazit příspěvek
    Moje maji 13GB na 15GB partici, schvalne jsem dal malou aby se nemohly zvetsovat a funguje to
    mno uvidis jak dlouho ja dal ultimatum 20GB a kdyz se zaplnili tak hapaly
    tak sem tam soupnul taky 50GB a je to stenje je to akorat na instalaci office a tak a hry ,filmy a zbytek je na jinejch HDD

  22. #47

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    mam neco podobne, Visty maji 15 GB, (vcetne vseho softu) na 40 GB partition pro system. Hry, filmy, mp3, database a vsechny ostatni fily jsou jinde.

    for Gizmo: hele, jak jestli te to bavi, tak ok, ale jinak pokud je to tim ze mas 80GB disk, tak dneska stoji 320GB kolem 2k. a tam clovek jestli maj visty 10 nebo 15 GB opravdu neresi. Pro me neni ani tak dulezitych tech 5 GB, jako spise to, aby system fungoval vzdy jak ma.
    Naposledy upravil GreenOrchid; 01.12.2008 v 10:20.

    Laser G9 + Logitech G930


  23. #48
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Systém + Soft má na jedné partition, zbytek na ostatních.
    BTW. 2K dneska stojí 600GB disk , což mi nepřijde zrovna nejlepší volba, když 500GB disky stojí 1,5K.
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  24. #49
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Znáte někdo nějaký ověřený způsob, jak ve Win Vista x64 zvětšit primární partition na které jede systém? Mám 320GB disk rozdělenej na 50 a 270GB a teď po přechodu z x86 na x64 bych tu 50ku potřeboval zvětšit. Bohužel integrovaný správce disků mne nechá "šachovat" jen s "déčkem" na céčku mi nezpřístupní možnost oddíl zvětšit i když seberu potřebné místo z "déčka". Díky za tipy!
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  25. #50
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Windows Vista - tipy,triky

    Používám gparted, zatím mě nikdy nezklamal.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Realtek AC97 + instalace na XP = restart
    Založil meteor v sekci fóra Zvukové karty
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.04.2007, 08:20
  2. Instalace XP Home na MSI KT4V
    Založil Endy v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 09.10.2006, 16:33
  3. Instalace WinXP a 98se - PROBLEM
    Založil Mikeee v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 01.04.2006, 18:29
  4. Madrake 9.2 - instalace, problémi s NVIDIA
    Založil Skodik v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 26.12.2003, 20:14

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •