Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Windows XP - mizící wallpaper (wallpaper dissapears)

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Windows XP - mizící wallpaper (wallpaper dissapears)

    Zdravím po delší době. Mám problém, začal jsem používat skvělou utilitku pro MS WIN XP SP3, MS Virtual Desktop Manager. Nicméně velmi často se mi stane, že při přepínání mezi jednotlivými plochami zmizí obrázek, který mám ve windows na pozadí. A to pro všechny virtuální desktopy. Pro nápravu vždy musím dát vlastnosti obrazovky, wallpaper tam je vybraný, je nutné na něj znovu kliknout a dát použít.

    wallpaper je bmp(zkoušel jsem i různá nastavení bmp), zkoušel jsem ho umístit do windows\web\wallpaper a pak podle dalšího návodu i do user-profile/local settings\application data\microsoft\ a přidat toto:

    Kód:
    Windows Registry Editor Version 5.00
    [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
    "Wallpaper"="%USERPROFILE%\\Local Settings\\Application Data\\Microsoft\\Wallpaper1.bmp"
    "OriginalWallpaper"="%USERPROFILE%\\Local Settings\\Application Data\\Microsoft\\Wallpaper1.bmp"
    a nic z toho, ani po restartu nepomohlo.

    Jinak ten wallpaper mi zmizí tuatam i při práci s čímkoliv jiným, po vyskočení ze hry, nebo nějakého 3dčka, apod. Náprava je opět stejná, již výše popsaná. Ještě dodám, že bych se rád vyhnul použití programu třetí strany.

    Předem díky za nápady, rady, řešení..

  2. #2
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    265

    Standardní Re: Windows XP - mizící wallpaper (wallpaper dissapears)

    Zkus pres Group Policy (v user sekci - u Active Desktop si vyberes svuj wallpaper a pak tusim v sekci Control Panel - Display, zakazes zmenu) "natvrdo" nastavit Tvuj obrazek, a pripadne pak zakazat zmenu wallpaperu,jestli to bude mit nejakej efekt.
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Windows XP - mizící wallpaper (wallpaper dissapears)

    Citace Původně odeslal _Tomas Zobrazit příspěvek
    Zkus pres Group Policy (v user sekci - u Active Desktop si vyberes svuj wallpaper a pak tusim v sekci Control Panel - Display, zakazes zmenu) "natvrdo" nastavit Tvuj obrazek, a pripadne pak zakazat zmenu wallpaperu,jestli to bude mit nejakej efekt.
    dik za tip. to je pro me bohuzel nepouzitelny. zkousel jsem gpedit.msc - group policy editor a dane vetve tam vubec nemam. pravdepodobne je to zpusobeno tim, ze mam upravenou instalaci windows xp pro s sp3 pomoci programu nlite. tipuju, ze active desktop neni v systemu vubec pritomen. neco jineho?

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Windows XP - mizící wallpaper (wallpaper dissapears)

    tak nakonec jsem zjistil, ze pricinou problemu byl v mem pripade primo microsoft virtual dekstop manager. ktery si nepamatuje v posledni vydane verzi(je nekdy z r. 2006) obrazky na pozadi jednotlivych desktopu. da se to obejit(na zadost napisu reseni), ale nakonec jsem pouzil radeji gpu akcelerovany nvidia nview desktop manager.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Optimalizace Windows XP
    Založil Charmian v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 15.08.2007, 08:06
  2. ATI Catalyst 7.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.03.2007, 03:15
  3. Problem s Windows XP pro? pri spusteni windows zhasne obrazovka
    Založil skorec1 v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 24.02.2007, 14:38
  4. Balík všech UPDATE pro Windows XP ???
    Založil Gordon v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 18.01.2004, 17:47
  5. Windows XP startovani
    Založil Sepuca v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 28.10.2002, 09:55

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •