Rozhodl jsem se založit toto téma, do kterého by jste, pokud by jste chtěli, napsali, proč zrovna používáte to či ono desktopové prostředí v GNU/Linuxu. Také by možná bylo dobré podiskutovat nad přínosností 3D prostředí pro desktop (Compitz, Metisse...).

Aby se to tady ale nezměnilo ve flame, dovolil bych si nastolit několik málo jednoduchých pravidel, smím-li:

1) Prosím jen věcné názory, žádné hlouposti typu KDE je nejlepší a podobně. Pěkně všechno zdůvodnit, případně přidat zdroje ke svému tvrzení.

2) Diskutuje se pouze o desktopových prostředích pro GNU/Linux. Prosím žádné theme packy pro Windows či něco podobného. Také prosím žádné diskuze o jednotlivých distribucích, pokud to není vyloženě nutné....

3) Uvádět v některých případech verze daného prostředí, hlavně u KDE.

4) U méně známých prostředích by bylo dobré uvést třeba odkaz na domovské stránky + třeba základní tipy

Osobně používám KDE 3.5.10, v KDE 4.x vidím velikou budoucnost, ale zatím je pro mě jen na testování. Třeba mě mrzí, že pokud nainstaluju KDE 3.5.10 i KDE 4.1.2, tak pro obě prostředí se nastaví jako defaultní správce souborů(i v KDE 3.5.10) Dolphine, který mě osobně moc nesedí.

Naopak Konqueror mi v KDE 4.1.2 nefunguje. Co se týče Gnome, tak to používám jako nouzové...to kdyby náhodou KDE nenajelo(ještě se tak ale nestalo).

Rád se ale inspiruji od jiných, proto jsem i založil toto téma, tak snad se bude líbit