Citace Původně odeslal Caleb Zobrazit příspěvek
Tak mi ukaz, jaky desktopovy operacni system dneska ma programovou vybavu Windows 98. A nemyslim si, ze clovek nepotrebuje Windows Media Player nebo treba prohlizec obrazku. Uvedom si, ze dnes staci do Visty nainstalovat pouze par DivX kodeku, Acrobat Reader a nejaky Office a system je schopen vykonavat skoro vsechny ukony
No pokud Vám stačí tyto aplikace, tak stačí nainstalovat každý běžný GNU/Linux a bude toho umět ještě více, než si přejete, přitom zabírá méně místa. A bez dodatečné instalace, snad jen Office si mohou přes WINE nainstalovat ti, co se bez něj neobejdou. Opakuji, že vše, co jsem teď napsal, platí pouze pro to, co jste napsal vy, s hrami např. je trošku potíž ještě stále, ale WINE je na dobré cestě.

Taky je nutno si uvedomit, ze napr. 32bit Vista je vicemene bitove kompatibilni s MS-DOS, Win16, Win32 se vsema ruznejma knihovnama a technologiema (tj. je plna ruznych .NET frameworku atd.)
Netvrdil bych, že Visty jsou bitově kompatitibilní s MS-DOS, když některé aplikace fungují na Vistě bez SP a už ne na SP1, jen jsem ale o tom jen četl.

S DOS aplikacemi byl problém už na XP, proč by jinak byl DOSBOX
Ale možná jsem jen špatně pochopil tu "bitovou kompatibilitu", kdyby jo, tak se předem omlouvám.