Stránka 1 z 9 12345 ... PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 211

Téma: Linux newbie ma par (asi debilnich) dotazu

  1. #1
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní Linux newbie ma par (asi debilnich) dotazu

    Linuch se mi zacina libit cim dal tim vic, ted uz dkonce tolik, ze bych byl ochotnej v nem dlouhodobe zustavat. Jenze mi par veci jeste chybi.
    1) Jak prepinat / pridavat rozlozeni klavesnice?
    2) Jaky je icq klient pro linuch?
    3) Jakou nahradu bych sehnal za svuj zamilovany editplus? (prgam v PHP) Kdo nezna, editlpus je text. editor, umi mmj. obarvovat text a spoutu dalsich vychytavek..
    4) jak mu naznacit, ze mam logitech b69 a ne standardni mys do ps2? kolecko mi nescroluje..
    Jsem v MDK 9.0, gnome.
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  2. #2

    Standardní Re: Linux newbie ma par (asi debilnich) dotazu

    Citace Původně odeslal KtK
    Linuch se mi zacina libit cim dal tim vic, ted uz dkonce tolik, ze bych byl ochotnej v nem dlouhodobe zustavat. Jenze mi par veci jeste chybi.
    1) Jak prepinat / pridavat rozlozeni klavesnice?
    2) Jaky je icq klient pro linuch?
    3) Jakou nahradu bych sehnal za svuj zamilovany editplus? (prgam v PHP) Kdo nezna, editlpus je text. editor, umi mmj. obarvovat text a spoutu dalsich vychytavek..
    4) jak mu naznacit, ze mam logitech b69 a ne standardni mys do ps2? kolecko mi nescroluje..
    Jsem v MDK 9.0, gnome.
    1) odpoved bys mel najit v archivech na http://www.linux.cz/news.html. Nebo pouzivej KDE

    2) treba licq, ale je jich spoustu - http://freshmeat.net/

    3) Quanta, Emacs, Bluefish ....

    4) vetsinou v linuxech fungovalo vybrani mysi kompatibilni s nejakou majkrosofti - tusim Intellimouse. Da se bud primo editovat konfigurak k Xum, nebo pouzit nastroj Xconfigurator, nebo neco nejspis existuje v gnome (neznam - nepouzivam)
    XP 1700+, AC CS2 TC, 512MB DDR400, Epox 8VTAI, Seagate 120GB SATA, Hercules 8500le 64MB

  3. #3

    Standardní

    3 - icq pozivam SIM - tak isto sa sprava pod win aj linuxom. Skus http://sim-icq.sourceforge.net/

  4. #4
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    1) v gnome je na to takovej hezkej applet, kde si pridas jakoy chces klavesnice a jak je chces prepinat (napr ALT+SHIFT )
    pravym na panel - add to panel - utility - keyboard layout switcher
    jako prikazy pro prepnuti klavesnic mam pro CZ: gkb_xmmap cz a pro EN: gkb_xmmap us
    2)pouzival sem gnomeicu, ktery neni vubec spatny, ale lepsi se mi zda SIM 0.8.1
    (asi ho budes muset ale zkompilovat, protoze z RPMka vyzaduje knihovny pro KDE, kdyz mas gnome tak staci jenom libqt3)
    3) zvyraznovani syntaxi ma vetsina programu. co ja znam treba bluefish a nebo taky midnight commander (mc)
    4) jak uz nekdo psal, tak je nejlepsi nastavit ze mas microsoft intellimouse mys a vsechno by melo fungovat

    jinak konfigurace mysi je v /etc/X11/XF86Config-4
    a ja tam mam tohle - mam Intellimousku a kolecko funguje (teda ted uz ne, ale to je HW zavada )

    Section "InputDevice"
    Identifier "Mouse1"
    Driver "mouse"
    Option "Protocol" "IMPS/2"
    Option "Device" "/dev/psaux"
    Option "ZAxisMapping" "4 5"
    EndSection

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    277

    Standardní

    icq je fajt gnomeicu. funguje i na kde samozrejmne a hlavne umi tahat kontakty z icq servru.

    ten texeditor je fajn kate
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  6. #6
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal Glottis
    icq je fajt gnomeicu. funguje i na kde samozrejmne a hlavne umi tahat kontakty z icq servru.
    to snad umi vsichni icq klienti, ne?
    minimalne GnomeICU, Licq, SIM, gaim a dokonce i centericq (textova verze pro konzoli to je aspon hardcore )

    samozrejme jich je mnohem vic, ale vetsina uz se nevyviji - kxicq2, kicq
    a nebo za moc nestoji

  7. #7
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal wong
    1) v gnome je na to takovej hezkej applet, kde si pridas jakoy chces klavesnice a jak je chces prepinat (napr ALT+SHIFT )
    pravym na panel - add to panel - utility - keyboard layout switcher
    jako prikazy pro prepnuti klavesnic mam pro CZ: gkb_xmmap cz a pro EN: gkb_xmmap us
    2)pouzival sem gnomeicu, ktery neni vubec spatny, ale lepsi se mi zda SIM 0.8.1
    (asi ho budes muset ale zkompilovat, protoze z RPMka vyzaduje knihovny pro KDE, kdyz mas gnome tak staci jenom libqt3)
    3) zvyraznovani syntaxi ma vetsina programu. co ja znam treba bluefish a nebo taky midnight commander (mc)
    4) jak uz nekdo psal, tak je nejlepsi nastavit ze mas microsoft intellimouse mys a vsechno by melo fungovat

    jinak konfigurace mysi je v /etc/X11/XF86Config-4
    a ja tam mam tohle - mam Intellimousku a kolecko funguje (teda ted uz ne, ale to je HW zavada )

    Section "InputDevice"
    Identifier "Mouse1"
    Driver "mouse"
    Option "Protocol" "IMPS/2"
    Option "Device" "/dev/psaux"
    Option "ZAxisMapping" "4 5"
    EndSection
    No, myska mi porad nechodi (kdyz vyberu microsofti mys) Zkusim se kouknout do toho konfu.

    ten aplet frci vyborne, jen nemuzu nastavit querty, jen quertz, a jsem zvyklej na querty.

    Gnomeicu se mi zatim taky zda ok, i kdyz naky mouchy vidim.. Na kompilovani se zatim moc necitim..

    No a z editoru se mi ten quanta libi, docela se podoba tomu "mymu" editplusu..

    Takze zatim prevazne dobre dojmy.. Diky za vsem rady! Urcite se brzo zas s nakym tim nesmyslem ozvu..
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  8. #8
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal KtK
    No, myska mi porad nechodi (kdyz vyberu microsofti mys) Zkusim se kouknout do toho konfu.

    ten aplet frci vyborne, jen nemuzu nastavit querty, jen quertz, a jsem zvyklej na querty.

    Gnomeicu se mi zatim taky zda ok, i kdyz naky mouchy vidim.. Na kompilovani se zatim moc necitim..

    No a z editoru se mi ten quanta libi, docela se podoba tomu "mymu" editplusu..

    Takze zatim prevazne dobre dojmy.. Diky za vsem rady! Urcite se brzo zas s nakym tim nesmyslem ozvu..
    tu mys urcite rozjedes se vsim vsudy

    qwerty si nastavis takhle (mozna to neni uplne nejlepsi, ale ja to tak mam a nemuzu si stezovat) :

    jako root si otevri /usr/share/xmodmap/xmodmap.cz
    a zmen radek keycode 52 = y Y greater na keycode 52 = z Z greater
    a keycode 29 = z na keycode 29 = y

    pak by to melo fungovat jak chces - samozrejme si takhle muzes premapovatl ibovolny klavesy kamkoliv

    a az budes mit nalada na ten SIM tak dej vedet, taky sem mel problemy, ktery sem pak vyresil...

  9. #9
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    hm, tak sem si tu mys totalne roz**bal. Vcera jsem asi zkousel tam dat nakou jinou, a kdyz jsem dneska linux zapnul, chovala se divne - kdyz jsem pres neco prejel, bylo to jako bych na to kliknul, a nekdy jsem naopak musel klikat 2x tam, kde normalne staci jeden klik. S timhle handicapem se mi to nepodarilo v grafice spravit, tak sem si rek, dam tam bydlicovu mys, a pojede to v poho. Jenze to bylo naposledy, co jsem videl urzor v pohybu. Jak jsem tam vrazil tu bydlicovu, uz se kurzor nehnul. Ani kdyz jsem tam vratil svoji, ani kdyz jsem zaeditoval ten soubor, jak mi tu psal wong.. Kua, co ted s tim? ? ?? (mys je HW ok, ve woknech jede)
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    277

    Standardní

    wong: no ja to moc nezkoumal ael co sem zkousel ja tak centericq to umel ale padal mi na knoppixu a pak sem zkusim gnome a ten to taky umel, me to prekvapilo protoze treba miranda na widlich to neumi a to je nejakej klient icq
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  11. #11
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal KtK
    hm, tak sem si tu mys totalne roz**bal. Vcera jsem asi zkousel tam dat nakou jinou, a kdyz jsem dneska linux zapnul, chovala se divne - kdyz jsem pres neco prejel, bylo to jako bych na to kliknul, a nekdy jsem naopak musel klikat 2x tam, kde normalne staci jeden klik. S timhle handicapem se mi to nepodarilo v grafice spravit, tak sem si rek, dam tam bydlicovu mys, a pojede to v poho. Jenze to bylo naposledy, co jsem videl urzor v pohybu. Jak jsem tam vrazil tu bydlicovu, uz se kurzor nehnul. Ani kdyz jsem tam vratil svoji, ani kdyz jsem zaeditoval ten soubor, jak mi tu psal wong.. Kua, co ted s tim? ? ?? (mys je HW ok, ve woknech jede)
    tak ted ti muzu poradit akorat aby sis v textovym rezimu - z grafiky se tam prepnes CTRL+ALT+F1 nalogoval jako root a spustil drakconf a vybral konfiguraci mysi (nebo pripadne rovnou mousedrake) a tam si muzes vybrat nejakou mys - to by melo na 100% zabrat - ted uz opravdu

  12. #12

    Standardní Textovy editor

    Jako textovy editor muzu doporucit ViM. Je pro Win, Linux a mnohe dalsi OS, ma graficke prostredi, ale existuje i verze pro konzoli. Umoznuje zvyrazneni syntaxe pro mnoho programovacich jazyku (vcetne PHP), ale napriklad i pro TeX a mnohe dalsi. Ze zacatku asi budete nadavat, nebot Vam asi bude chvili trvat nez vubec zjistite, jak se ukoncuje (:q). Take mnohe prikazy pro editaci a pohyby v textu jsou na prvni pohled nesmyslne, ale verte, ze maji svou logiku. ViM take umoznuje kontrolu parovosti zavorek (nevim. jak se to odborne nazyva) a je to opravdu silny nastroj. Uvod do ViMu muzete nalezt napriklad zde:

    http://www.kit.vslib.cz/~satrapa/docs/vim/

    ViM by mel byt obsazen v kazde linuxove distribuci. Vice informaci na:

    http://vim.org

    Prijemne ViMovani ...

  13. #13
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal wong
    Citace Původně odeslal KtK
    hm, tak sem si tu mys totalne roz**bal. Vcera jsem asi zkousel tam dat nakou jinou, a kdyz jsem dneska linux zapnul, chovala se divne - kdyz jsem pres neco prejel, bylo to jako bych na to kliknul, a nekdy jsem naopak musel klikat 2x tam, kde normalne staci jeden klik. S timhle handicapem se mi to nepodarilo v grafice spravit, tak sem si rek, dam tam bydlicovu mys, a pojede to v poho. Jenze to bylo naposledy, co jsem videl urzor v pohybu. Jak jsem tam vrazil tu bydlicovu, uz se kurzor nehnul. Ani kdyz jsem tam vratil svoji, ani kdyz jsem zaeditoval ten soubor, jak mi tu psal wong.. Kua, co ted s tim? ? ?? (mys je HW ok, ve woknech jede)
    tak ted ti muzu poradit akorat aby sis v textovym rezimu - z grafiky se tam prepnes CTRL+ALT+F1 nalogoval jako root a spustil drakconf a vybral konfiguraci mysi (nebo pripadne rovnou mousedrake) a tam si muzes vybrat nejakou mys - to by melo na 100% zabrat - ted uz opravdu
    No, to jsem presne potreboval vedet! ten drakconf.. Jak se dostat do konzole a ze na tohle musim byt root, zas az takova lama nejsem, ale i tak diky
    Rezna: Vim jsem zkousel, zatim se mi to moc nelibilo - asi ze to bylo v konzoli..
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  14. #14
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní Re: Textovy editor

    Citace Původně odeslal Rezna
    Jako textovy editor muzu doporucit ViM. Je pro Win, Linux a mnohe dalsi OS, ma graficke prostredi, ale existuje i verze pro konzoli. Umoznuje zvyrazneni syntaxe pro mnoho programovacich jazyku (vcetne PHP), ale napriklad i pro TeX a mnohe dalsi. Ze zacatku asi budete nadavat, nebot Vam asi bude chvili trvat nez vubec zjistite, jak se ukoncuje (:q). Take mnohe prikazy pro editaci a pohyby v textu jsou na prvni pohled nesmyslne, ale verte, ze maji svou logiku. ViM take umoznuje kontrolu parovosti zavorek (nevim. jak se to odborne nazyva) a je to opravdu silny nastroj. Uvod do ViMu muzete nalezt napriklad zde:

    http://www.kit.vslib.cz/~satrapa/docs/vim/

    ViM by mel byt obsazen v kazde linuxove distribuci. Vice informaci na:

    http://vim.org

    Prijemne ViMovani ...
    heh, no vim jsem zatim potreboval jenom na editaci konfiguraku pro sudo, ale i tohle mne stacilo... pro zatim staci
    ale verim, ze kdyz do toho clovek trochu pronikne, tak ze to je hoodne dobry

    btw: ja kdyz v MDK napisu visudo tak se mi automaticky otevre vim (nebo vi ) tak jak je to napsany v tom konfiguraku, ale u souseda na debianu po napsani visudo se spusti normalne nano (pico). proc teda ja se musim s*at s vi

  15. #15
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    fungujeee!! A scrolluje!! Diky, wongu, tve jmeno budiz velebeno Tak, ted si muzu rozmrvit tu klavesnici , snad to dopadne o neco lip..
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  16. #16
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal KtK
    fungujeee!! A scrolluje!! Diky, wongu, tve jmeno budiz velebeno Tak, ted si muzu rozmrvit tu klavesnici , snad to dopadne o neco lip..
    no jesteze tak

  17. #17
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Ta klavesnice jede! A ono stacilo to zaeditovat a uz to jede! Nejen ze nemusim resetovat linuch, ale ani xka (btw to se dela jak? logout/login v grafice?), proste nic!! Proste
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  18. #18

    Standardní ViM

    Snad jen mala poznamka k ViMu:
    krom konzolove verze existuje i graficka verze - gvim. Mozna se vam bude zdat trochu chuda, ale ViM je urcen pro ovladani z klavesnice, coz je ve vetsine pripadu rychlejsi nez prace s mysi.

  19. #19
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal KtK
    Ta klavesnice jede! A ono stacilo to zaeditovat a uz to jede! Nejen ze nemusim resetovat linuch, ale ani xka (btw to se dela jak? logout/login v grafice?), proste nic!! Proste

    na resetovani Xek myslim staci logout/login, ale jistejsi je CTRL+ALT+BACKSPACE - obcas se to hodi

  20. #20
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Tak mam dalsi problem: kdyz sem si vybiral sporic, tak jak jsem jel jeden po druhym, tak jeden z tech nahledu totalne zablokoval comp. Samotnej sporic to samozrejme udelal taky Drakconf (jedinej konfiguracni nastroj z konzole co znam) sporic nenastavi a v grafice ho nastavit nemuzu, protoze okamzite jak chci vybrat jinej, tak je tam vybranej ten co tuhne.. takze s tim se nic udelat taky neda. CO S TIM??

    Diky za radu..[/quote]
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  21. #21
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal KtK
    Tak mam dalsi problem: kdyz sem si vybiral sporic, tak jak jsem jel jeden po druhym, tak jeden z tech nahledu totalne zablokoval comp. Samotnej sporic to samozrejme udelal taky Drakconf (jedinej konfiguracni nastroj z konzole co znam) sporic nenastavi a v grafice ho nastavit nemuzu, protoze okamzite jak chci vybrat jinej, tak je tam vybranej ten co tuhne.. takze s tim se nic udelat taky neda. CO S TIM??

    Diky za radu..
    tak zkusil bych soubor ~/.xscreensaver - tam je veskery nastaveni screensaveru
    zkusil bych ho smazat (ale zalohovat) nebo nejak zeditovat - treba na radku mode budes mit asi one, ja mam scr vyplej takze tam mam blank (jako blank screen)
    pripadne preinstalovat xscreensaver...

    btw: k cemu je vlastne screensaver dobrej ja mam jenom blank screen, aby se vypnul monitor - je to urcite lepsi nez nejakej screensaver


  22. #22
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Dekuji ti, ma pokladnice Opet to zabralo Kde tyhle znalosti beres? Jen se tak stouras v systemu? Nebo naky newsy?
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  23. #23
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal KtK
    Dekuji ti, ma pokladnice Opet to zabralo Kde tyhle znalosti beres? Jen se tak stouras v systemu? Nebo naky newsy?
    neni zac, tyhle znalosti mam tak ruzne - delsi pouzivani tohoto systemu
    jinak zrovna tohle sem nevedel - jenom jsem na konzoli napsal man xscreensaver a to vypsalo v napovede, ze konfiguracni soubor pro xscreensaver je tam kde je

  24. #24

    Standardní

    a vo tom to ale je ze...

    PS: for linux newbies, ktery nevi, jak zacit
    [newbiebox]# man man
    Why use windows, since there is a door?... SlackWare Linux ruleZz - Linux for the subgenius

  25. #25
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Toz ze existuje man, a k cemu je, to uz vim taky, ale ze zrovna xscreensaver, proc ne treba xssaver, zejo, jak tohle vystourat, to je mi zahadou.. I kdyz tenhle konkretni pripad je jeste docela logickej..
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Par dotazu ohledne Radeonu 9800 Pro
    Založil Zilla v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 08.07.2003, 19:11
  2. par dotazu - 8RDA+
    Založil TrUs v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 07.05.2003, 16:49
  3. Voodoo2 SLI - pár dotazů
    Založil Marty v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 29.04.2003, 12:34
  4. pár dotazů ohledně K7s6a
    Založil Staňour v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 15.03.2003, 12:08
  5. ASUS A7N8X - tipy, problémy
    Založil poussin v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 29.01.2003, 08:19

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •