Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Nyni muzete vas pocitac vypnout (W2K)

  1. #1

    Standardní Nyni muzete vas pocitac vypnout (W2K)

    Mam W2K SP4 nainstalovany este na predchadzajucej doske K7S6A (SiS745), kde som mal vypnute ACPI a normalne pouzival hibernaciu a PC sa tiez normalne vypinalo. Po prechode na novu dosku K7S41 (SiS741) vsak PC nejde vypnut a skonci na obrazovke It's now safe to turn off your computer (a tiez nefunguje ani hibernacia, PC sa nevie zapnut po starte z nej a treba zmazat info o hibernacii a nastartovat normalne).

    Skusil som postup zo stranky:
    http://www.jsiinc.com/SUBN/tip6500/rh6514.htm

    PC sa hlasi ako Standard PC. Nainstaloval som NT/APM Legacy interface node (treba Show hidden devices v control panel), instalacia sa tvari normalne, ale vzdy po restarte vypise ze nie je mozne nacitat drivery ci co. Vypinanie nefunguje ci je APM zasrktnuty alebo nie.

    BIOS (a doska) je ACPI Compliant (co svieti bielymi pismenami pri starte PC), ale nikde v BIOS nie je mozne zap/vypnut ACPI ci APM. Applebred je prerobeny na mobilny Duron, ale to by sa toho nijak nemalo tykat.

    Vsetko vo Windows robim ako Administrator, je este mozne ze by nejako riesilo situaciu keby som NT/APM instaloval v safe mode ci tam sa pozrel na nastavenia?

  2. #2

    Standardní Re: Nyni muzete vas pocitac vypnout (W2K)

    Citace Původně odeslal Markoff
    Mam W2K SP4 nainstalovany este na predchadzajucej doske K7S6A (SiS745), kde som mal vypnute ACPI a normalne pouzival hibernaciu a PC sa tiez normalne vypinalo. Po prechode na novu dosku K7S41 (SiS741) vsak PC nejde vypnut a skonci na obrazovke It's now safe to turn off your computer (a tiez nefunguje ani hibernacia, PC sa nevie zapnut po starte z nej a treba zmazat info o hibernacii a nastartovat normalne).

    Skusil som postup zo stranky:
    http://www.jsiinc.com/SUBN/tip6500/rh6514.htm

    PC sa hlasi ako Standard PC. Nainstaloval som NT/APM Legacy interface node (treba Show hidden devices v control panel), instalacia sa tvari normalne, ale vzdy po restarte vypise ze nie je mozne nacitat drivery ci co. Vypinanie nefunguje ci je APM zasrktnuty alebo nie.

    BIOS (a doska) je ACPI Compliant (co svieti bielymi pismenami pri starte PC), ale nikde v BIOS nie je mozne zap/vypnut ACPI ci APM. Applebred je prerobeny na mobilny Duron, ale to by sa toho nijak nemalo tykat.

    Vsetko vo Windows robim ako Administrator, je este mozne ze by nejako riesilo situaciu keby som NT/APM instaloval v safe mode ci tam sa pozrel na nastavenia?
    Zkus se jeste podivat do threadu operacni systemy win.... tam o tom je cele tema....
    AMD The S I L E N C E R powered by: PcLinuxOs
    San Diego 3500+@3080MHz 11*280MHz, vcore 1.42V , AC Freezer 64, MSI K8N Neo2 FX nForce3 250Gb, Patriot PDC 1GB DDR500 8-4-4-3, Sapphire Ati Radeon x1950 pro 512 + Arctic Cooling Accelero S1, Antec Nine Hundred, PSU Seasonic S12-2 500W, LG GSA-4136, Pioneer A09XL, Logitech X-530. 3DMark01/03/05/06 29485/15384/9894/4597 marks

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní

    Mas na ten thread odkaz? Vzpominam si, ze tu o tom uz jednou byla rec, ale nemuzu to najit.
    Me se stalo to samy. Nainstaloval jsem evaluacni W2k, co jsem vyfasoval ve skole a tam to normalne vypinalo ale na mym kompu doma jsem taky koncil touhle hlaskou a rucnim vypinanim. Po case jsem se vratil k W98 a to vypina automaticky - na moment tam sice to hlaseni o bezpecnym vypnuti naskoci, pak se ale hned vypne sam.

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal mikus
    Mas na ten thread odkaz? Vzpominam si, ze tu o tom uz jednou byla rec, ale nemuzu to najit.
    Me se stalo to samy. Nainstaloval jsem evaluacni W2k, co jsem vyfasoval ve skole a tam to normalne vypinalo ale na mym kompu doma jsem taky koncil touhle hlaskou a rucnim vypinanim. Po case jsem se vratil k W98 a to vypina automaticky - na moment tam sice to hlaseni o bezpecnym vypnuti naskoci, pak se ale hned vypne sam.
    Je to zde
    http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?t=17778
    AMD The S I L E N C E R powered by: PcLinuxOs
    San Diego 3500+@3080MHz 11*280MHz, vcore 1.42V , AC Freezer 64, MSI K8N Neo2 FX nForce3 250Gb, Patriot PDC 1GB DDR500 8-4-4-3, Sapphire Ati Radeon x1950 pro 512 + Arctic Cooling Accelero S1, Antec Nine Hundred, PSU Seasonic S12-2 500W, LG GSA-4136, Pioneer A09XL, Logitech X-530. 3DMark01/03/05/06 29485/15384/9894/4597 marks

  5. #5

    Standardní

    to som si pozrel, sak je to v tejto sekcii jeden z hl. threadov a jedine co som sa tam docital, ze to ludom ktori ten postup skusali akurat dokurvilo system, o to nestojim to budem radsej vypinat rucne

  6. #6
    Administrátor Avatar uživatele Spec
    Založen
    03.09.2002
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    846
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Markoff
    to som si pozrel, sak je to v tejto sekcii jeden z hl. threadov a jedine co som sa tam docital, ze to ludom ktori ten postup skusali akurat *** system, o to nestojim to budem radsej vypinat rucne
    Já jsem ten postup zkoušel nejméně na deseti počítačích a vždycky se mi to podařilo podle mých představ

    -----------------------------------------------------

    Problémů se sdílením IRQ ve Win2k/XP je hned několik.

    1)Díky podpoře ACPI je možné mít na jednom IRQ zavěšeno několik zařízení - to je vcelku normální stav a nedochází ke snížení výkonu nebo konfliktům mezi jednotlivými komponenty. Typicky je takto obsazeno IRQ 11

    2)Mnohem větší je problém s virtuálními IRQ tedy s podporou APIC, (počet virtuálních IRQ je až 254). V tomto případě dochází k problémům hlavně s PCI zvukovými kartami - praskání a SCSI/IDE/Raid řadiči kde je přenosová rychlost nižší, než při nastavení PIC.

    Vcelku to zde je všechno popsáno, jen opravdu existuje řešení, jak se vyhnout reinstalaci systému. Popsal jsem ho v sekci ostatní OS a vyzkoušel jsem ho na deseti počítačích s Win2K nebo WinXP a všechno šlapalo jak má a nemusel jsem reinstalovat.
    Před nabootováním s parametrem /hal=xxxx je nutné samozřejmě změnit v biosu nastavení ACPI enable/disable nebo APIC/PIC, podle toho jaké nastavení se použije.

    Ideální řešení je mít ACPI + PIC, komu vadí sdílení IRQ ACPI modem, tak ať si nastaví ACPI disable + PIC a ve windows ještě před restartem změní ovladač počítače z ACPI kompatibilní na standartní PC. Aby se pak počítač vypnul a nechtěl se vypnout jen tlačítkem je nutné povolit zakázaný HW uzel NT/APM, který se po přepnutí jako standartní PC objeví v systému jako skryré a zakázané zařízení.
    Jinak nejde o primární problém sdílení IRQ ale o funkci APIC a těch virtuálních IRQ... APIC je nutný pro víceprocesorové sestavy.

    Po vypnutí APIC lze pozorovat nejen vyřešení problému s prskajícím zvukem, ale i nárůst fps v hrách a to mnohdy podstatný.
    AMD Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 9x250 | Asus A7N8X DLX rev. 1.04 bios 1009 modded BPL + ROMSIP | Trig T40-7 Plus | 2x 512MB PC3500 DDR KingSton HyperX CL2 |ATI Radeon X800GTO@16 pipelines 256Mb TVOUT/DVI | Maxtor DiamondMax9 80GB 7200rpm 8Mb cache| Z-Com Xi626 | DVD-ROM Pioneer 120S | LC Power 550W | Compaq MV700 monitor | w2k/sp4 |

  7. #7

    Standardní

    narozdiel od prechadzajucej dosky kde sa dalo ACPI a APIC vyp/zapnut na novej nie je mozne v ACPI Compliant BIOSe ani jedno, takze predpokladam, ze compu robi problemy asi to, ze v BIOSe je natvrdo zapnute ACPI a ja mam instalaciu W2K bez ACPI na Standard PC (este pradavno som to robil kvoli problemom s IRQ u zvukovky a celkovo mi unika zmysel ACPI pokial nepouzivam ziadny PCI slot a nemam notebook)

    ad NT/APM, ten som doinstaloval, raz ide, raz nejde (vypisuje cosi o driveroch), ale spristupni moznost zaskrnut APM v Power nastaveni, ale tam sa nedeje ziadna zmena ci je APM zaskrtnute or nie, nic tykajuce sa ACPI nainstalovane nemam.

    je teda to riesenie pouzitelne aj na moj comp, ktory ma pravdepodobne ACPI a APIC zapnute natvrdo (ako to zistim?) ale Windows je bez ACPI a fachci normalne az na to vypinanie/hibernaciu (ktore fachcili na doske kde bolo ACPI vypnute)

  8. #8

    Standardní

    Strilim do prazdna ale neni v biosu ta moznost vypnuti ACPI jen neviditelna a nesla by tedy zviditelnit modbinem?

  9. #9

    Standardní

    no Modbin mi velmi nepomoze ked ma ta doska AMI BIOS a AMIBCP zobrazi prd, zrejme je uz prilis zastaraly na pracu s novymi BIOSmi

    ale k veci, skusil som ten anglicky navod, ktory vravel Spec, ze je dobry vysledok:
    - akakolvek z troch kombinacii pridanych do boot.ini sposobi pri starte modru obrazovku (prve dve s ACPI spravia rychle nacitavanie a hned ju vyhodia, druha Non-ACPI sa dostane az po zobrazenie mojho startovacieho loga a hodi ju az tam), Inaccessible boot device a nejaku chybu este nad tym,

    diky bohu s povodnym mojim prvym riadkom slape comp normalne, mam W2K SP4, spomenute 3 suboru som rozbalil a jeden premenoval zo suboru SP4.cab (a inak ma zaujalo, ze sa nic nepise o pouziti halapic.dll, ktora sa tam tiez nachadza)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •