Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Upgrade graficke karty do 3000

  1. #1

    Standardní Upgrade graficke karty do 3000

    Zdravim!

    S vetsim displejem (24") bohuzel prestala ma stara dobra 7600GT stihat, a proto jsem se rozhodl pro maly upgrade.

    Vzhledem k tomu, ze jsem limitovan zdrojem (Seasonic 430W) a UPSkou (400W), nemohu (a vlastne ani nechci) si vybirat nejakou zravou obludu. Moje oci spocinuly na GeForce 9600GT, co by solidnim nastupci me stavajici karty.

    Cenu si predstavuji do tri tisic, doporuceni jsem dostal na Gigabyte verzi s mohutnym pasivem:

    GigaByte GeForce 9600GT GV-NX96T512HP 512MB, PCI-E
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53854


    Taktovat neplanuji. Nejake jine tipy? Preferoval bych nejake lepe resene chlazeni (dvouslot nevadi). A rad bych zustal u staje nVidia, i kdyz vim, ze HD 3870 pravdepodobne nabizi lepsi vykon ve srovnatelne cenove kategorii .

    Predem dekuji za rady, pripadna potvrzeni meho vyberu.

    PS: Pobere muj zdroj tuhle kartu, Q9300, P965 a pet disku?
    Naposledy upravil WereWiking; 06.08.2008 v 22:41.
    War. War never changes.

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    28.12.2002
    Bydliště
    Zdiby-Praha vychod
    Věk
    52
    Příspěvky
    1 184
    Vliv
    278

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    Za ty prachy asi nic lepsiho neni.Je celkem dost pretaktovana,navic skryva jisty dalsi oc potencional(coz asi neresis) Pak bych zkusil Zotac 8800GTS,jestli se jeste da sehnat kolem 3000kc,nebo Asus 8800GTS.Ta uz ale prekracuje tvuj limit o 390kc.

  3. #3

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    Diky za odpoved.

    Co jsem koukal na testy na ehw.cz (pokud jsou na ocguru povazovany za referencni - mne se zdaji zpracovane velmi kvalitne), tak v zatezi 88GTS512 spotrebovava o celych 40W vice nez 96GT, a to podle me vykonovemu rozdilu neodpovida. Vyssi spotreba by sice normalniho smrtelnika netrapila, nicmene ja se vzdy snazil si brat takove ty modely s rozumnym pomerem vykon/spotreba (predchudcem 76GT byla legendarni Ti4200 ).
    War. War never changes.

  4. #4

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    Nevím, jestli nepíšu již pozdě, nicméně pro další zájemce mohu 9600GT doporučit Mám GB960GT v pasivu (ta co je na tom linku v prvním postu). Na běžnou práci stačí na 1000% a hrát se na ní dá také velmi slušně. Ve spojení s Q6600 (340x9), 3GB ram (DC) jede pod WinXPPro Crysis na high detaily v rozlišení 1600x1200 mezi 25-30 fps. Takže si myslím, že za ten peníz to rozhodně stojí (pokud má teda člověk střízlivé pozadavky jako já a nemusí hrát všechno při 80fps )

  5. #5

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    A ofukujes tu kartu necim v bedne?
    War. War never changes.

  6. #6

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    Kdepak, mám 3x80mm outtake ventilátory na malé otáčky a 120mm ve zdroji, takže mám v case menší podtlak. A tím pádem si to přes ty jazýčky z pasivu přisává čerstvý vzduch zvenčí A jelikož to trochu odpor na sání má, tak část jde i zepředu přes disky

  7. #7

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    Tu odpoved moc nechapu -- "kdepak" a pak takovy vycet.

    No nevadi, kazdopadne ja vitr v bedne nemam (tedy... ne na grafiku), takze nevim nevim. K pasivum jsem byl vzdycky skepticky.

    Jeste jsem dnes v nabidce CZC objevil toto:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58256

    , coz by splnovalo kriteria "dvouslot" (tj. potencialne tissi) za rozumnou cenu. Jen tedy nevim, jak si stoji EVGA jako vyrobce (zatim jsem mel ASUS, MSI, ted mam Gainward a vzdy spokojenost).
    War. War never changes.

  8. #8

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    Mam pocit, ze Patrez pisal, ze na kartu nefuka priamo a nema problem...Ono by som to bral ako hlavne kriterium, pretoze pasivne chladena karta, na ktoru treba fukat aby vobec fungovala, je na dve veci... Jednu taku som raz vychytal (7600GT od MSI), pri ktorej som myslel, ze sa jedna o vadny kus...Prisla mi ta ista po reklamacke a sup ho, to iste... Ked je v bedni aspon aka-taka cirkulacia vzduchu, tak ta karta by nemala mat nepretaktovana problem...
    ** MB: Gigabyte P35 DS3R ** CPU: E4500 @ 3300 11x300 ** RAM: Corsair DDR3 2x2GB 1200MHz ** GK: Gigabyte GTX 260 OC ** HDD: Samsung 1TB + Samsung 250GB ** AC Freezer ** Leadtek WinFast TV2000XP Global ** Benq MP512st **
    ** MB: MSI P35 Neo ** CPU: E2160 @ 3150 ** RAM: Apacer 2x2GB 800MHz ** GK: Gigabyte 9600GT ** HDD: Samsung 160GB ** AC Freezer **

  9. #9

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    Ano, přesně jak píše Mortician, nemám jí ofukovanou přímo Ale jelikož je v case trošku podtlak, tak vzduch na pasivu vyloženě "nestojí"

  10. #10

    Standardní Re: Upgrade graficke karty do 3000

    Dobre dobre, dekuji za komentare. Realne o ni tedy pouvazuji, snad budou teploty v pohode .
    War. War never changes.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Profi grafické karty
    Založil Matio v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 42
    Poslední příspěvek: 05.04.2007, 13:10
  2. Vliv graficke karty na Illustrator / corel
    Založil Petrik v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 14.07.2006, 14:58
  3. Prubeh reklamace Graficke karty Geforce FX-5200u ve firme...
    Založil corwin1 v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 08.08.2004, 13:28
  4. Diagnostika graficke karty, existuje nejakej program??
    Založil Ogre v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 24.05.2004, 11:15

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •