Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Uvažuju o koupi nějaké té hybridní TV karty k notebooku, ovšem na netu jsou různé zprávy o rušení u slotových verzí.

    Výrobce už mám vybraného a tím je Aver TV. Preferoval jsem PCMCIA verzi, ovšem ty případy rušení mě trochu nalomily, protože u USB problémy nebývají, ale zase je trčící přijímač docela nepraktický a o ulomení nemluvě. Nemáte s oním rušením někdo bližší zkušenosti? Třeba přímo na ntb Hp Compaq 67xx řadě?
    Naposledy upravil sAd; 14.07.2008 v 21:26.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  2. #2

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Uvažuju o koupi nějaké té hybridní TV karty k notebooku, ovšem na netu jsou různé zprávy o rušení u slotových verzí.

    Výrobce už mám vybraného a tím je Aver TV. Preferoval jsem PCMCIA verzi, ovšem ty případy rušení mě trochu nalomily, protože u USB problémy nebývají, ale zase je trčící přijímač docela nepraktický a o ulomení nemluvě. Nemáte s oním rušením někdo bližší zkušenosti? Třeba přímo na ntb Hp Compaq 67xx řadě?
    Treba u Averu PCMCIA Hybrida (mel jsem 2 kusy sam, 2 jsou v "rodine") zadne ruseni na mych noteboocich. Obecne jsou problemy se starsimi Acery a to jak pro strance hw konfliktu (karta nebezi, nebo se kouse atd.) a rovnez ruseni jak pro analogovou, tak DVB-T cast.
    Jinak PCMCIA verze je s poslednim softwarem preci jen "sviznejsi" na ovladani, USB verze Aver Hybrid Volar je lehce linejsi, nicmene jinak citlivost a kvalita subjektivne stejna. Jen se dost hreje a z USBcka skutecne trci, a pri pripojeni klasickeho koaxu z anteny je to i docela napor na USB konektor ve smyslu mechanickeho namahani (pokud ti notebook jen pasivne nelezi na stole), je lepe ji pripojit na kratkou kabelovou redukci aby se eliminoval "zlom" USB konektoru a vahu paky docela velkeho USB tuneru zatizeneho jeste kabelem anteny ci roztrojky vstupu/vystupu.

    Nicmene osobne obe verze mohu doporucit, pomer vykon/cena je skutecne asi nejlepsi z prodavanych karet.
    Jinak na Dellech Latitude rady D600, 610,620, 630, 820, 830 prakticky ve vsech moznych konfiguracich a grafikach mi jel Aver Hybrid PCMCIA v pohode, T42 rovnez v pohode a myslim ze jsem ho zkousel i na nc 8220 od HP a rovnez bez problemu. Skutecne obecne nejvetsi problemy maj podle diskuzi uzivatele Aceru starsich rad Aspire a TravelMate.
    Naposledy upravil tiktak; 14.07.2008 v 21:55.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  3. #3

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Jeste dovetek - dnes jsem prave Aver Hybrid TV USB Volar HX instaloval kolegovi na obstarozni (respektive vybavou low endovy Acer) ani nevim jakeho typu, nicmene nejaky zakladni typ na Intelu s Celeronem M, integrovanou Intel grafarnou, 1280x800pix displej, asi rocniho stari, instalace primo z CD na Win XP Home bez problemu, po zastrceni tuneru, zastrceni antenky (mimochodem jak komunikator z prvnich dilu Startreku = plastovy bazmek velikosti USB Flashky s dvema teleskopickymi antenkami po strane) automatickem naladeni DVB-T, analogove televize a analogovych radio stanic se tuner spustil a ja se dival na perfektni obraz. Ovsem sok byl pro mne, ze to nebyl DVB-T tuner ale ANALOG, ktery naladil vsechny dostupne stanice s kvalitou, blizici se digitalu a to na tuhle miniantenku !!! Predesilam, ze pred nekolika lety jsem na stejnem miste mel problem naladit na klasickou slusnou "matraci" antenu alepson trochu koukatelny signal na CT a Novu na PC tuneru Genisu VideoWonder III, coz vubec nebyla spatna analogova karta!
    Jinak DVB-T oba multiplexy a signal 100%, kvalita od 80% nahoru, vse bez chybky, analogove radio mi naladilo presne a kvalitne asi 17 stanic, vsechny ve slusne kvalite, jak kdybych sedel v aute (to se mi taky casto nestava) a vse bezi naprosto OK.
    Abych jen uplne nechvalil - odezva na ovladac nebo kliknuti je relativne pomala (cca. 2 vteriny), DO je sice male, ale klasickeho typu (ne karta s bublinovymi spinaci) nicmene ma jen skutecne zakladni funkce, treba EPG nebo TXT se ti mylsim ovladat nedaji (ale mozna jsem si ve spechu nevsiml)
    A nejhorsi a pro mne nejvetsim minusem je zbytecne prepinani analogu/digitalu/a dvou vstupu jen "rotaci" jednoho tlacitka, chybi samostane tlacitka pro primo DVB-T a analog, potazmo radia (ono se musi takto rotovat mezi DVB-T, analogem a dvema vstupy i z panelu na displeji, samostatna tlacitka opet chybi, je tu alepson rozdeleno radio a TV.
    Jinak skutecne po strance prijmovych vlastnosti jak analogu tak digitalu prijemne prekvapeni, treba analogovou TV mi zatim zadna karta takto dobre na stejnem miste nenaladila a to jsem jich par zkousel.
    Zkouseno ve Vysocanech, takze na relativne slusnem prijmovem miste, nicmene zase v aglomeraci, ktera je dost zarucena na vsech pasmech a antenka na stole, vedle notebooku.
    Jinak antenka je prijemna i tim, ze ma dve moznosti uchyceni, bud nasazeni do jakesi misky pro polozeni na rovinu, nebo klipem pro uchyceni treba na ram displeje atd.
    V baleni je jeste redukce na pripojeni AV vstupu/vystupu formou cinch, ktera se strka do karty z boku, takze ani nevadi antene, coz je taky povedene reseni.
    A predesilam, ze nejsem prodejce Averu, nicmene za cenu cca. 1400,- je to skutecne luxusni DVB-T + radio a analog + radio karta.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Tak jsem to risknul a koupil PCMCIA verzi. Bohužel se stalo přesně to, co jsem se dočetl v různých diskuzích. Při příjmu analogu se na hranici mezi levou a prostřední třetinou při pohybu objevují vodorovné čáry. Sranda je, že pokud si na pozadí pustím něco, co vytíží CPU, tak pruhy zmizí. Digitál teď nevyzkouším, protože jsem mimo signál.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  5. #5

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    Tak jsem to risknul a koupil PCMCIA verzi. Bohužel se stalo přesně to, co jsem se dočetl v různých diskuzích. Při příjmu analogu se na hranici mezi levou a prostřední třetinou při pohybu objevují vodorovné čáry. Sranda je, že pokud si na pozadí pustím něco, co vytíží CPU, tak pruhy zmizí. Digitál teď nevyzkouším, protože jsem mimo signál.
    Tak to mne mrzi, je faktem, ze pokud jses na miste s digitalem, analog prakticky nesledujes, nicmene i pri zkouskach analogu mi zadne podobne ruseni PCMCIA verze nedelala, ale jak v diskuzich psano, je to dost o typu notebooku.
    Pokud jsi ji koupil u nejakeho solidniho prodejce, zkus se domluvit na nekompatibilitu hardware a vyzkousej tu USB verzi, ta by mela byt ohledne problemu s rusenim imuni.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Jenom pro info, jak to rušení vypadá viz příloha (jde to vidět třeba ve spodní levé části) a obejvuje se pouze při pohybu v obraze.

    Btw. zjistil jsem, že když dám funkci TimeShift, tak ty čáry taky zmizí. Ještě vyzkouším digitál a pokud to bude ok, tak nemám důvod kartu vracet. Obraz je vynikající, karta vůbec nepeče, vytížení CPU na minimu. Prostě paráda. USB verzi jsem viděl v reálu a pekla jak ďas, vysoké vytížení CPU, spotřeba na hranici 0,5 A o tom, že z portu trčí způsobem vhodným akorát tak ke zlomení ani nemluvě.
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Nedalo mi to a furt jsem do toho problému dloubal. Čirou náhodou jsem pak v diskuzi pod recenzí na tvfreak.cz našel reakci uživatele jirkas:

    Takze problem vyresen. Sice dost prapodivne, ale ruseni je pryc. Nainstaloval jsem program FLY TV. Nenasel mi sice vubec zadnou stanici(ani kdyz jsem zkousel nastavit frekvenci rucne), ale jakmile jsem pak pustil Aver Tv, tak ruseni zmizelo. Po vypnuti pocitace se pri opetovnem spusteni ruseni znovu objevi. Ale staci zapnout a vypnout FLY TV a uz to zase jede spravne.
    Vyzkoušeno a fakt to je pak ok. Těžko říct, co Fly TV udělá, že to přestane.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  8. #8

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    No jestli ruceni u analogu jak pises souvisi s vytizenim procesoru, tak zkus realne zmerit vytizeni CPU pri zapnuti PC bez zapnuteho Fly a rovnez s nim, jelikoz Fly i s nativnimi pluginy pro IR dalky ruznych vyrobcu mi i pri "vypnutem" stavu neco malo na systemovych prostredcich a vytizeni CPU ubiral a treba to tim padem staci na to, aby to odbouralo ruseni u analogu. Pokud ti PCMCIA verze "nezere" pri analogu prakticky nic, pak muze byt obraz rusen.
    Pokud ti to nedela pri TimeShiftu - pak by to opet ukazovalo na problem s rusenim, pokud je CPU nevytizeno, jelikoz pri TimeShiftu je nuceno PC zaroven k zachytavani a zaroven k prijimani, coz preci jen CPU zamestna vice, nez jen sledovani.
    Jinak ohledne Avera PCMCIA se resilo spousta veci v diskuzich, vyborny je i systemovy programek vytvoreny jednim z uzivatelu teto karty, ktery nativne nastavuje pro driver karty vetsi systemovou prioritu (ono se to ted myslim v poslednich verzich da nastavit v softwaru pro kartu), ale kdysi na to jine reseni nebylo, nez Ctrl+Alt+Del a nastavit vyssi prioritu pro Aver.exe rucne. Pak slo treba hodit TV do okna a bez problemu behat na internetu, aniz by TV byla rusena skrolovanim a klikanim, na nizsi prioritu to neslo, obraz TV se sekal.
    Rovnez pro jen digitalni cast je vyborny Free ProgDVB, da se tam nastvavit jakakoliv velikost okna bez ohraniceni, nemusi byt zobrazen zadny panel a tim padem je to opet vyborne reseni, kdyz chces mit TV jako kulisu a treba serfovat na netu ci neco psat.

    A na Aver Hybrid PCMCIA mi Fly pro analogovou cast bezproblemove fungoval, jelikoz je postaven na tuneru Philips myslim 7135 ci podobny 713x, ktery Fly umi ovladat, jen byli vzdy problemy s prvotnim vybranim spravne karty v nastaveni, pak nalazenim kanalu, uz si to presne nepamatuju, ale chtelo to myslim prepnout hledani po kanalech na hledani pres frekvencni syntezu a pak nechat proskenovat cely pasmo od nuly do tech cca. 860 Mhz ci rucne nastavit u jednotlivych programu frekvenci a zvukovou normu PAL, pak se najednou jak zazrakem Fly rozebehl a od te doby to chodilo. Rovnez bylo potreba odskrtnout "zachytavat zvuk pres vnitrni pin" - tak nejak to tam bylo a pak se rozebehl i zvuk.
    Experimentovat se s tim da do aleluja, vzdycky mi to chvilku trvalo, nez jsem vse rozbehl ke sve spokojenosti, ale Fly i ProgDVB mi chodili korektne, pouzival jsem je prave kvuli moznosti nastaveni maleho okna na roh displeje a pri tom jsem mohl delat na PC jine veci. Dvojlikem jsem si pak hodil obraz na celou obrazovku, pokud jsem se chtel podivat na obrazovku na celem displeji.

    Jinak USB verze hreje, nicmene prave Volar HX (novejsi verze) ma snizenou spotrebu diky jinym pouzitym chipum a proti recenzim jsem osobne ted dostal kus, ktery nemel magnetku antenu ale ten podivny "Startrek komunikator", ktery mne po pocatecnim udivu dokazal, ze je vic nez dobry a rovnez dalkac nebyl plosnak s bublinama ale klasicky cca. pul centimetru vysoky a klasickymi tlacitky reseny IR, velikosti rovnez karty, nicmene ja bych preferoval trosku vetsi dalku s vice samostatnymi knofliky a moznosti alepson zakladne ovladat teletext ci EPG.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    No já paradoxně ten Fly TV vůbec nepoužívám (naladil jsem docela v poho, bo před pár lety jsem si docela pohrával s tunerem do stolního kompu). Jenom ho po čerstvém spuštění ntb spustím a hned kompletně vypnu (nezůstane v taskbaru) a tím se problém vyřeší. Nic víc. Právě proto mi vrtá hlavou, co se při spuštění Fly TV stane, že to pak zůstane zachované po celou dobu běhu OS (včetně standby).

    Nevím, jestli to je přímo vytížením CPU nebo něčím jiným. Pokud spustím klasický Xvid, tak žádná změna, pokud nějaký x.264 v HD, tak to přestane. Ale umělé zvyšování vytížení CPU mi zrovna u ntb nepřijde jako dobré řešení. Navíc se to dá vyřešit pomocí Fly TV.

    Dodávaný program od Averu mi přijde docela v poho (AVerTV, AVer MCE už ne) na to, jaké hrůzy u TV karet bývávaly. Navíc ten ovládací panel jde skrýt, takže mám jenom rám s TV.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  10. #10

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    No já paradoxně ten Fly TV vůbec nepoužívám (naladil jsem docela v poho, bo před pár lety jsem si docela pohrával s tunerem do stolního kompu). Jenom ho po čerstvém spuštění ntb spustím a hned kompletně vypnu (nezůstane v taskbaru) a tím se problém vyřeší. Nic víc. Právě proto mi vrtá hlavou, co se při spuštění Fly TV stane, že to pak zůstane zachované po celou dobu běhu OS (včetně standby).

    Nevím, jestli to je přímo vytížením CPU nebo něčím jiným. Pokud spustím klasický Xvid, tak žádná změna, pokud nějaký x.264 v HD, tak to přestane. Ale umělé zvyšování vytížení CPU mi zrovna u ntb nepřijde jako dobré řešení. Navíc se to dá vyřešit pomocí Fly TV.

    Dodávaný program od Averu mi přijde docela v poho (AVerTV, AVer MCE už ne) na to, jaké hrůzy u TV karet bývávaly. Navíc ten ovládací panel jde skrýt, takže mám jenom rám s TV.
    No podle mne je spis vtip v tom, ze ikdyz Fly zapnes a zase shodis, Fly spusti nejaky dalsi proces, ktery checkuje IR dalku k tuneru (ikdyz tam tuner treba fyzicky neni a ikdyz neni v PC zadne cidlo IR nebo jine dalky) a ten tim padem paradoxne lehce zatezuje CPU a ruseni je pryc. Respektive zkusil bych ruseni "vysledovat" nejakym softwarem, ktery umi postupne zatezovat system po cca. 10 procentech, pokud to bude tim, pak je to jasne.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Je to možné. Ale vyzkoušel jsem změnu zatížení CPU a je plus minus stejné před i po. To už je větší vytížení, když pustím nějaký ten Xvid, u kterého ale pruh zůstane. Asi v tom holt mají prsty trpaslíci. Jako vždy .
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  12. #12
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Prave se take rozhoduji take, takze sem si dovolil vyuzit vas thread.
    Kterou koupit?

    AVerTV Hybrid Express Slim (HC81),DVB-T+analogTV+F
    AVer TV Hybrid+FM Cardbus PCMCIA,RC,DVB-T+analogTV
    AVerTV Hybrid Nano Express (HC82R), hybridní (DVB-T+analog) TV tuner + FM
    AVer TV Hybrid+FM Cardbus PCMCIA,DVB-T+analog,NOVÁ VERZE

    kterou presne mate?
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    No musíš si vybrat tu, pro kterou máš slot. Když máš PCMCIA, tak verze Cardbus, když máš slot Express Card, tak pak verzi Express.

    Známý si koupil tu Express Slim verzi a má s ní docela problémy při přijmu analogu. Já jsem měl zase u analogu problémy s oním pruhem. Ale celkově analogový příjem TV je u všech počítačů problém, bo je tam rušení, ať chceš nebo ne. Snad u USB verzí není tak velké, ale tam je to zase na hraně s odběrem 0,5 A (limit USB, pak může dojít k odpálení portu, ale taky nemusí). Digitální příjem je v poho a není mu co vytknout (kousek od Frýdku chytám dočasný multiplex A - ČT a Nova, a multiplex C - Prima, Óčko, atd.).

    Ještě dodatek. Ta "Nová verze" má ovladač Aver MediaCenter. Je takový bíly a přímo určený k Aver MCE. Jde použít i k standartnímu Aver TV, ale sranda je, že na sobě nemá tlačítko pro Fullscreen .
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  14. #14
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    sloty mam samozrejme oba... jinak bych se neptal
    Slim verzi tedy, ze zasady radeji ne - z cehoz mi tedy vychazi PCMCIA verze, ale ktera tedy? tu posledni vetu trochu nechapu, lisi se tedy jen v softu? Jaky je lepsi?(rozumnej pouzitelny)
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  15. #15

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Citace Původně odeslal sAd Zobrazit příspěvek
    No musíš si vybrat tu, pro kterou máš slot. Když máš PCMCIA, tak verze Cardbus, když máš slot Express Card, tak pak verzi Express.

    Známý si koupil tu Express Slim verzi a má s ní docela problémy při přijmu analogu. Já jsem měl zase u analogu problémy s oním pruhem. Ale celkově analogový příjem TV je u všech počítačů problém, bo je tam rušení, ať chceš nebo ne. Snad u USB verzí není tak velké, ale tam je to zase na hraně s odběrem 0,5 A (limit USB, pak může dojít k odpálení portu, ale taky nemusí). Digitální příjem je v poho a není mu co vytknout (kousek od Frýdku chytám dočasný multiplex A - ČT a Nova, a multiplex C - Prima, Óčko, atd.).

    Ještě dodatek. Ta "Nová verze" má ovladač Aver MediaCenter. Je takový bíly a přímo určený k Aver MCE. Jde použít i k standartnímu Aver TV, ale sranda je, že na sobě nemá tlačítko pro Fullscreen .
    Ano, tlacitko pro Fullscreen jsem take marne hledal a to mne taky dost vadilo.

    Jinak musim vyzvednout kvalitu analogu u posledni verze USB Volar HX, jelikoz je na velikost tuneru i antenky skutecne spickova a dle meho lepsi, nez u PCMCIA verze Aver hybrid DVB-T + FM (srovnaval jsem cca. pred pul rokem a PCMCIA ani zdaleka nechytal tak dobre, jako ted ten USB.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Citace Původně odeslal Arg Zobrazit příspěvek
    sloty mam samozrejme oba... jinak bych se neptal
    Slim verzi tedy, ze zasady radeji ne - z cehoz mi tedy vychazi PCMCIA verze, ale ktera tedy?
    No známý má právě tu express verzi, která není komplet do slotu, ale čouhá. Při digitálu je karta ok, ale při analogu docela topí.

    Dále rozdíl mezi starou a novou verzí u PCMCIA je podle mě jenom v tom dálkovém ovládání, kdy stará má ještě takové šedočerné zakulacené, kdežto nová verze už má to bíle vhodné pro MCE.

    Citace Původně odeslal Arg Zobrazit příspěvek
    tu posledni vetu trochu nechapu, lisi se tedy jen v softu? Jaky je lepsi?(rozumnej pouzitelny)
    Aver TV 6 je klasická aplikace s jedním oknem a případným ovládacím panelem.
    Aver MCE je něco na způsob Windows Media Center. Takže vlastně taková nástavba, ve které jde přehrát TV, radio, audio, video, prohlížet obrázky, atd. Pro mě je mnohem použitelnější klasická Aver TV (mám rád jednoduchost). Mrkni na http://www.tvfreak.cz/art_doc-88608C...6006AD736.html nebo http://www.tvfreak.cz/art_doc-563817...A006F33BA.html tam mají obě apliakce popsané.

    Poradím ti asi takhle. Nejlepší bude, pokud budeš mít možnost jednotlivé verze na vlastní oči a notebook vyzkoušet . Primárně bych zkusil Express Card. Pokud by to nebylo ok, tak pak USB verzi. Ale k ní bych si pořídil krátký USB kablík, aby karta netrčela ze slotu. PCMCIA verze je podle mě už lehce zastaralá a do budoucna se nevyplatí.
    Naposledy upravil sAd; 17.07.2008 v 16:05.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  17. #17
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Diky za rady posilam K+amarada
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    Tak teď se mi potvrdilo, jak jsou tunery od Averu špičkové. V Hradci Králové chytám na přibalenou anténku všechny čtyři české kanály s téměř nezašuměným obrazem. Zkoušel jsem ladit jen tak ze srandy, ale tohle mě docela překvapilo . Podotýkám, že nemám přímou viditelnost na vysílače.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  19. #19
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    a co jsi koupil?
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    254

    Standardní Re: Hybridní TV karta do PCMCIA/Express vs. USB

    AVer TV Hybrid+FM Cardbus PCMCIA, DVB-T+analog, s novým ovladačem (šedobílý hranatý) pro AverMedia MCE
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Leadtek Winfast TV USB II Deluxe s 5.1 v DD PLII ??
    Založil aminak v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 02.05.2005, 20:00
  2. Jak na zvuk 4.1 + TV karta na Epox8RDA+
    Založil aircontact v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 08.06.2003, 23:03
  3. Grafická karta Gainward Gainward FX PowerPack! Ultra/780 TV/
    Založil Rasken v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 02.06.2003, 23:12
  4. Nejde TV karta Pinnacle PCTV PRO na Epoxu 8RDA+ ???
    Založil Satelit55 v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 32
    Poslední příspěvek: 13.05.2003, 08:46
  5. SmartMedia paměťová karta - jak dostat data do PC bez USB?
    Založil Kankal v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 17.02.2003, 18:57

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •