Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Fedex a poplatek za reklamaci, je to nesmysl?

  1. #1

    Standardní Fedex a poplatek za reklamaci, je to nesmysl?

    Mám menší problém s balíkem z USA, který byl poslán přes Fedex. BAlík dorazil, ale není kompletní (to vyřizuji s odesílatelem). Problém ohledně fedexu je v tom, že v balíku byla přiložena faktura s rozpisem všeho objednaného zboží a podle toho vyměřili clo a daň. To jsem samozřejmě nic netuše zaplatil jako dobírku (služba fedexu za proclení je také zpoplatněna - jen tak na okraj). Teď samozřejmě chci vrátit peníze zaplacené na cle a dani, obsah balíku mám zdokumentovaný při rozbalování a i třeba z váhy udané na balíku je jasné, že tam nebylo vše z faktury. No a fedex na mě vyběhl s tím, že za reklamaci a opravení celních dokumentů si účtují 1500,-. Mají na to vůbec právo? Zvlášť mě to rozčiluje z důvodu, že balík se mi vždy na celnici zdrží týden a minule si od prodejce vyžádali novou fakturu, protože na té přiložené nebylo uvedeno tričko (dárek zdarma v hodnotě 3USD v balíku za skoro tisíc dolarů). No a v téhle zásilce půlka chybí a oni to stejně naúčtují. NEzbývá mi nic jiného, než opravdu zaplatit ten poplatek? Díky za všechny rady a podněty.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Fedex a poplatek za reklamaci, je to nesmysl?

    Citace Původně odeslal brazilterrorist Zobrazit příspěvek
    Mám menší problém s balíkem z USA, který byl poslán přes Fedex. BAlík dorazil, ale není kompletní (to vyřizuji s odesílatelem). Problém ohledně fedexu je v tom, že v balíku byla přiložena faktura s rozpisem všeho objednaného zboží a podle toho vyměřili clo a daň. To jsem samozřejmě nic netuše zaplatil jako dobírku (služba fedexu za proclení je také zpoplatněna - jen tak na okraj). Teď samozřejmě chci vrátit peníze zaplacené na cle a dani, obsah balíku mám zdokumentovaný při rozbalování a i třeba z váhy udané na balíku je jasné, že tam nebylo vše z faktury. No a fedex na mě vyběhl s tím, že za reklamaci a opravení celních dokumentů si účtují 1500,-. Mají na to vůbec právo? Zvlášť mě to rozčiluje z důvodu, že balík se mi vždy na celnici zdrží týden a minule si od prodejce vyžádali novou fakturu, protože na té přiložené nebylo uvedeno tričko (dárek zdarma v hodnotě 3USD v balíku za skoro tisíc dolarů). No a v téhle zásilce půlka chybí a oni to stejně naúčtují. NEzbývá mi nic jiného, než opravdu zaplatit ten poplatek? Díky za všechny rady a podněty.
    no, ma to nekolik aspektu:

    1) tvuj vztah k fedexu na zaklade nejake smlouvy o preprave (at uz podle ceskeho prava nebo smlouvy obdobneho typu dle US prava) a jestli takovy vztah vubec existuje;
    tady zalezi na tom, jestli s fedexem vubec nejaky vztah (smlouvu) mas - vetsinou eshopy funguji na principu, ze smluvne zajistuje dopravu eshop a ty mu za ni zaplatis. jestli je to i tvuj pripad, pak je tvym kontaktnim bodem primarne eshop. co se tyce reklamacniho poplatku - pripada mi to na hlavu postavene, ale primarne zalezi na smlouve s fedexem, ktera to muze stanovit.

    2) tvuj vztah ke statu na zaklade dane+cla vybraneho z neprevazenych veci.
    separatne od kompenzace ad 1), budes urcite mit narok na vraceni cla/dane. nicmene bys kvuli tomu musel fakt, ze ti zbozi nedoslo, pred statem prokazat.
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  3. #3

    Standardní Re: Fedex a poplatek za reklamaci, je to nesmysl?

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    no, ma to nekolik aspektu:

    1) tvuj vztah k fedexu na zaklade nejake smlouvy o preprave (at uz podle ceskeho prava nebo smlouvy obdobneho typu dle US prava) a jestli takovy vztah vubec existuje;
    tady zalezi na tom, jestli s fedexem vubec nejaky vztah (smlouvu) mas - vetsinou eshopy funguji na principu, ze smluvne zajistuje dopravu eshop a ty mu za ni zaplatis. jestli je to i tvuj pripad, pak je tvym kontaktnim bodem primarne eshop. co se tyce reklamacniho poplatku - pripada mi to na hlavu postavene, ale primarne zalezi na smlouve s fedexem, ktera to muze stanovit.

    2) tvuj vztah ke statu na zaklade dane+cla vybraneho z neprevazenych veci.
    separatne od kompenzace ad 1), budes urcite mit narok na vraceni cla/dane. nicmene bys kvuli tomu musel fakt, ze ti zbozi nedoslo, pred statem prokazat.
    Díky!!!
    Řeším to s Fedexem i s prodejcem (bodybuilding.com-zatím nebyl problém). Prokázat, že v balíku nebylo vše můžu pomocí fotek i díky faktu, že hmotnost balíku (to je dohledatelné i u fedexu) byla minimálně o 15 kg menší než měla být. Zjistím jak je to s mým vztahem k fedexu a co jsou schopni za mě zařídit z bb.com.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  4. #4

    Standardní Re: Fedex a poplatek za reklamaci, je to nesmysl?

    Domnívám se, že základní otázkou je, jestli to vůbec chceš řešit s FedExem (a zdali je to vůbec efektivní). Totiž ta zmíněná smlouva (pokud je to tedy stejná smlouva, jakou mám sám) je o zastupování v celním řízení, tj. že Fedex vyřídí proclení. Vypadá to, že Fedex prostě vyřídil proclení na konto dokladů bez současné konfrontace dokladů a zásilky, což mě tedy nijak nepřekvapuje, nic jiného se nedá ani čekat. Prakticky tedy předal Fedex celnici podklady, které neodpovídaly zásilce a měl by to napravit, ta otázka ovšem stojí tak, že to můžeš udělat sám přímo na celnici a není-li to náhodou lepší. Tím vyloučíš jeden dost možná zcela zbytečný článek řetězu a celé to půjde snáz, já bych to tak zkusil a až pokud bych narazil na problém nebo odpor ze strany celnice, dožadoval bych se toho po Fedexu ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  5. #5
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: Fedex a poplatek za reklamaci, je to nesmysl?

    Citace Původně odeslal brazilterrorist Zobrazit příspěvek
    Díky!!!
    Řeším to s Fedexem i s prodejcem (bodybuilding.com-zatím nebyl problém).
    OT: víš že i u nás jsou anabolika zakázaná, že jo? Abys pak nedopadl jak to rajče z Červeného trpaslíka
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  6. #6

    Standardní Re: Fedex a poplatek za reklamaci, je to nesmysl?

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    OT: víš že i u nás jsou anabolika zakázaná, že jo? Abys pak nedopadl jak to rajče z Červeného trpaslíka
    OT: To samozřejmě vím. Z USA objednávám kvůli tomuhle: http://www.bodybuilding.com/store/univ/hipro.html

    To totiž v Čechách v takovýhle kvalitě a současně přijatelný ceně neseženu.

    2MAul: S Fedexem to chci řešit, jelikož to za mě proclíval poprvý a teď to zkusím taktéž stejnou cestou. Už mi posílají další balík s tím co v původním chybělo, tak uvidím jak se k tomu fedex/celnice postaví. V podstatě reklamuju službu Fedexu, protože oni to neproclili korektně. I když je tam tak trochu problém s tím, že jsem jim dodal čestné prohlášení o tom že za mě můžou zásilku proclít s udáním ceny a obsahu. Člověk ale nemůže dopředu čuchat že zásilka není úplná... Dám vědět jak se to bude vyvíjet.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  7. #7

    Standardní Re: Fedex a poplatek za reklamaci, je to nesmysl?

    Tak nakonec vše dopadlo dobře. Z bodybuilding.com se mi omluvili a poslali chybějící zboží. Z fedexu mi na poslední dva maily neodpověděli (dotaz na dokument ve kterém je stanoven poplatek za reklamaci a další organizační dotazy ohledně vhodného postupu), ale vzali je asi na vědomí. Dnes mi totiž přišel balík a nic jsem neplatil, ani clo ani poplatek za reklamci. Takže spokojenost! Díky všem za rady!
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Narok na reklamaci?? (odeslani zbozi posledni mozny den)
    Založil cody1 v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 02.10.2007, 18:41
  2. Alzasoft, a postup při reklamaci desky.
    Založil flash v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 23.09.2004, 19:50
  3. Prvni kontakt pri reklamaci v Softcom Group v Brne
    Založil mik@so v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 01.09.2004, 19:09
  4. Barton 2500-problémy s reklamací
    Založil katz v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 23.10.2003, 11:43
  5. MONIMA - poplatek za neopravnenou reklamaci?
    Založil archaon v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 16.09.2003, 11:28

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •