Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Problem s novým procesorom

  1. #1

    Unhappy Problem s novým procesorom

    Zdravim, mam vazny problem a dufam, ze mi tu daky namakanec poradi.
    Vlastnim starsie pc s doskou Matsonic MS9047C+ a chipset i845
    na nej mam procesor 1,7 Ghz Willamette Lite, Willamette-128
    Kedze som chcel comp trosku vynovit tak som si kupim P4 2,4 Ghz na socket 478- mam taky nebojte. Po nasadeni pocitac spustil az na 2 raz a WiXp nacitalo o dost dlhsie, s cim som aj ratal, lebo som vedel, ze vymenu procaku nemusi zniest dobre. Prisiel ale sok, z 2,4 Ghz s chipsetom 865 mi ho poddimenzovalo na 1,6. Resetol som comp a vosiel do biosu, kedze som chcel kuknut co s tym, nemozem v nom taktovat-neviem preco pls o radu, je tam napisane ze locked- a prenastavil som to jedine co sa dalo, ram frekvenciu z auto na 333 Mhz. Potom ale nastali dlhe hodiny utrapy lebo zrazu nechcel naskocit win, potom sa mi zapol az na 20 raz a nakoniec mi zamrzal tesne pred nacitanim Hdd a tak ... potom som sa ale dostal znova do stadia, kde mi nechcelo iba nacitat win alebo linux, ked som dal ale install linux tak bola iba prazdna cierna obrazovka-pred tym ale nacitavalo jadro kernel- na ktorej poblikavala odrazka. To bolo vsetko. Zavolal som uja a jeho bratranca ale dokazali sme to vyriesit iba po vybrani jednej z ram - 2* 256 mb- Ale po vypnuti mi znova nabiehal az na 20 raz aj vyse, tak to ramkou nebolo, lebo som ju tam potom znova dal a islo to-az na 20 raz presne-, skusal som vsetko aj reset biosu, teraz mam v compe znova stary procak, asi je to tym chipsetom, ale kdesi som cital, ze chipset 845 dokaze precitat aj 865-mne sa podarilo spustit ten win a aj som hral, len to blblo pri zapinani a tak. Ta zmnena z 2,4 na 1,6 bola tym, ze sa mi zmenila voltage a doska mi nepotporuje jej zmenu. Novy procak ma jadro Nortwood ale na nete pisali, ze moja doska podporuje aj tieto jadra. Pls da sa to dako vyriesit? alebo ho vratit pripadne novu dosku, ktoru je na tak stary socket a chipset ohromne tazke zohnat-na novy comp nemam

  2. #2

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    Asi tam mas 266MHz pamat alebo nafuknute kondenzatory.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  3. #3

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    Asi tam mas 266MHz pamat alebo nafuknute kondenzatory.
    Aha, ale co to presnejsie znamena? Mam aj 266 mhz na vyber v rozhrani, to znamena, ze ked to tam nastavim tak to pojde? A ako nafuknute kondenzatory? Prosim vysvetlit, pocujem take cosi 1 krat

  4. #4
    Member Avatar uživatele Tanya
    Založen
    14.04.2005
    Bydliště
    Nová Dubnica, Glasgow
    Věk
    36
    Příspěvky
    312
    Vliv
    238

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    otvor si skrinku a pozri na kondiky pri patici procesora (take tie valceky kolmo na dosku) , ak nemaju vrch rovny ale vypukly, tak su "nafuknute" , cize zle. Bud ich vymenit - ale to predpoklada pajkovanie alebo zahodit dosku a kupit novu.
    I am so good!
    FujitsuSiemes Amilo Pi1505 | T1350 | 1536MB RAM | 80GB HDD | 15.4" 1280x800 | WinXP MC

  5. #5

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    aha, ale mne ten stary procak ide ok, keby boli nafuknute, tak by to robilo aj na nom, ne?

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    217

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    Citace Původně odeslal Tanya Zobrazit příspěvek
    otvor si skrinku a pozri na kondiky pri patici procesora (take tie valceky kolmo na dosku) , ak nemaju vrch rovny ale vypukly, tak su "nafuknute" , cize zle. Bud ich vymenit - ale to predpoklada pajkovanie alebo zahodit dosku a kupit novu.
    Některý konty se nafouknou ze spoda,trošku jim povyleze gumička......mrkni na ramku,Rainbow má asi recht....řešil jsem podobný problém na jedné Gigabyte desce a pes byl zakopanej v časování Ramek,bios ví búh proč nastavil paměti na 266Mhz a podle toho dal také agresivní časování no pak když jsem dal paměti na jejich origo frekvenci tak jsem ale nenastavil časování a bios ho nechal na 2,5-3-3-6,možná je to i tvuj problém,nebo jak
    Rainbow píše,máš zkrátka 266Mhz Ramky.

  7. #7

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    zkusil jsi novější bios do desky?


  8. #8

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    Citace Původně odeslal Rache Zobrazit příspěvek
    zkusil jsi novější bios do desky?
    Skusal som ho najst, ale vsade to chce odomna prachy tak ho nemam.
    Ohladne tych ramiek, mam teraz na nich nastavene auto. mam 2 moznosti bud 266 mhz alebo 333 mhz, ktoru mam teda dat? a ked to prenastavim tak ram clok ci co to je v tom biose mam na 2,3,3,7 aspon myslim, ako to mam dalej prenastavit? myslim tie cisla ak to pomoze.

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    217

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    No,víš co jsou ty paměti zač??tak na zkoušku nastav 3-3-3-8 a 266Mhz to by mělo jet určitě,lepší by bylo vědět jakou frekvenci paměti umí a občas maj na sobě napsaný i časování.Když to s timhle časováním nebude fungovat,tak je problém jinde než v pamětích.

  10. #10

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    toto som vytiahol z everestu

    Device Description
    Field Value
    Memory Module Properties
    Module Name Kingston K
    Serial Number 6313AE08h
    Manufacture Date Week 1 / 2004
    Module Size 256 MB (1 rows, 4 banks)
    Module Type Unbuffered
    Memory Type DDR SDRAM
    Memory Speed PC3200 (200 MHz)
    Module Width 64 bit
    Module Voltage SSTL 2.5
    Error Detection Method None
    Refresh Rate Reduced (7.8 us), Self-Refresh

    Memory Timings
    @ 200 MHz 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)
    @ 166 MHz 2.0-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

    Memory Module Features
    Early RAS# Precharge Not Supported
    Auto-Precharge Not Supported
    Precharge All Not Supported
    Write1/Read Burst Not Supported
    Buffered Address/Control Inputs Not Supported
    Registered Address/Control Inputs Not Supported
    On-Card PLL (Clock) Not Supported
    Buffered DQMB Inputs Not Supported
    Registered DQMB Inputs Not Supported
    Differential Clock Input Supported
    Redundant Row Address Not Supported

    toto je druha
    Field Value
    Memory Module Properties
    Serial Number None
    Module Size 256 MB (1 rows, 4 banks)
    Module Type Unbuffered
    Memory Type DDR SDRAM
    Memory Speed PC2700 (166 MHz)
    Module Width 64 bit
    Module Voltage SSTL 2.5
    Error Detection Method None
    Refresh Rate Reduced (7.8 us), Self-Refresh

    Memory Timings
    @ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)
    @ 133 MHz 2.0-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS)

    Memory Module Features
    Early RAS# Precharge Not Supported
    Auto-Precharge Not Supported
    Precharge All Not Supported
    Write1/Read Burst Not Supported
    Buffered Address/Control Inputs Not Supported
    Registered Address/Control Inputs Not Supported
    On-Card PLL (Clock) Not Supported
    Buffered DQMB Inputs Not Supported
    Registered DQMB Inputs Not Supported
    Differential Clock Input Supported
    Redundant Row Address Not Supported

    Aj keby to zabralo, to co ste pisali o zmene - mne to ale neslo dat na tie 3,3,3,8 tak by to asi nezabranilo tomu poddimenzovaniu, co?

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    217

    Standardní Re: Problem s novým procesorom

    Ty paměti bych rozhodně společně nepoužíval,nechci bejt nějak hustej ale použitelnou desku na 478 seženeš za 100Kč např. já koupil Asus P4S800-mx za 50Kč s vadnou integrovanou zvukárnou,jinak je deska bez problémú a funguje skvěle se zvukem v PCI,mám v ní Celera 2,2Ghz taktlýho na 3Ghz a současně slouží jako testovací deska na 478čky,zatím na ní běželo od 1,7Celera(Willamette) do 3Ghz P4 Prescott bez potíží,cca 600kč už dnes stojí DDR 1Gb 400Mhz,z druhé ruky i méně.Tak myslim že si ušetříš kupu starostí a nervú,když koupíš aspoň nějakou desku.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problém s novým hdd, chyba ve zdroji?
    Založil MisfiT v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 25
    Poslední příspěvek: 26.03.2006, 19:36
  2. Problem s PC - Samovolne vypinanie
    Založil B7u3A v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 04.11.2005, 21:00
  3. Problém s odesíláním dokumentů u e-mailů
    Založil P.D. v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 30.10.2005, 07:24
  4. Dalsi problem s Audigy a Genius HT
    Založil astra4 v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 13.06.2003, 07:56

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •