Stránka 3 z 8 PrvníPrvní 1234567 ... PosledníPoslední
Výsledky 51 až 75 z 187

Téma: FAQ DvD to DivX

  1. #51

    Standardní

    Tak se omlouvám za některý blbosti,co jsem napsal.Po přečtení několika stránek o Nandubu a kodeku DivX3.11alpha a následném vyzkoušení a porovnání s ostatnímy, uznávám,že nejlepších výsledků dosáhnete právě kombinací NanDub+DivX3.11alpha
    Normalni PC :)

  2. #52
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal SOAD
    Tak se omlouvám za některý blbosti,co jsem napsal.Po přečtení několika stránek o Nandubu a kodeku DivX3.11alpha a následném vyzkoušení a porovnání s ostatnímy, uznávám,že nejlepších výsledků dosáhnete právě kombinací NanDub+DivX3.11alpha

    ..3.11 je sice dost good,ale dnes už poněkud zastaralej a má větší tendenci ke "kostičkování" než nové kodeky. Nicméně nejsem na rip odborník,tak je to jen můj osobní názor.

  3. #53

    Standardní

    Citace Původně odeslal Over
    Citace Původně odeslal SOAD
    Tak se omlouvám za některý blbosti,co jsem napsal.Po přečtení několika stránek o Nandubu a kodeku DivX3.11alpha a následném vyzkoušení a porovnání s ostatnímy, uznávám,že nejlepších výsledků dosáhnete právě kombinací NanDub+DivX3.11alpha

    ..3.11 je sice dost good,ale dnes už poněkud zastaralej a má větší tendenci ke "kostičkování" než nové kodeky. Nicméně nejsem na rip odborník,tak je to jen můj osobní názor.
    To jsem si taky myslel,ale neni to pravda!!!
    Normalni PC :)

  4. #54

    Standardní

    Citace Původně odeslal Over
    Citace Původně odeslal SOAD
    Tak se omlouvám za některý blbosti,co jsem napsal.Po přečtení několika stránek o Nandubu a kodeku DivX3.11alpha a následném vyzkoušení a porovnání s ostatnímy, uznávám,že nejlepších výsledků dosáhnete právě kombinací NanDub+DivX3.11alpha

    ..3.11 je sice dost good,ale dnes už poněkud zastaralej a má větší tendenci ke "kostičkování" než nové kodeky. Nicméně nejsem na rip odborník,tak je to jen můj osobní názor.
    Podívej se na tuhle stránku http://sweb.cz/divx.dvd/nandub_index.htm a přečti si všechny tři články(návody) a pochopíš
    Nebo se podívej nahttp://www.doom9.net/,ale tam je to anglicky!
    Normalni PC :)

  5. #55

    Standardní

    Citace Původně odeslal SOAD
    Citace Původně odeslal Over
    Citace Původně odeslal SOAD
    Tak se omlouvám za některý blbosti,co jsem napsal.Po přečtení několika stránek o Nandubu a kodeku DivX3.11alpha a následném vyzkoušení a porovnání s ostatnímy, uznávám,že nejlepších výsledků dosáhnete právě kombinací NanDub+DivX3.11alpha

    ..3.11 je sice dost good,ale dnes už poněkud zastaralej a má větší tendenci ke "kostičkování" než nové kodeky. Nicméně nejsem na rip odborník,tak je to jen můj osobní názor.
    Podívej se na tuhle stránku http://sweb.cz/divx.dvd/nandub_index.htm a přečti si všechny tři články(návody) a pochopíš
    Nebo se podívej nahttp://www.doom9.net/,ale tam je to anglicky!
    Mno musím SOADa pochválit že zapátral a něco nastudoval Super - boduješ!
    Opravdu se dá tvrdit že se s Nandubem, DivX 3.11a a kombinaci dalších filtrů dá vytvořit špičkový rip, ale jsou tu zase nějaká ale...
    Protože Nandub nevyužívá Avisynth, lze v něm aplikovat mnoho filtrů, která dokáží obraz zbavit šumu, prokládání, vyretušovat loga a vylepšit obraz rozmazáním, ale to je náročné na výkon a takový rip s třemi pěti filtry můžete dělat i den
    Gordian Knot vznikl vlastně jako nástavba - kalkulačka a později jako automatizér práce pro Nandub. Nyní poporuje všechny oblíbené kodeky.
    GKnot umí udělat film 3.11a v Nandubu s jedním nastavením, které se hodí na většinu filmů ve špičkové kvalitě rychleji právě protože to sype přes Avisynth a napoužívá další přidané kodeky, ale jen základní, které ale dostačují pro většinu případů.
    Ty odkazy na návody znám téměř dva roky. A je pravdou co tu poznamenal Over, že DivX 3.11a je již zastaralý a nemá tolik detailů jako poslední verze XViDů, které se vyvýjejí poslední dobou jako o překot. Aby byl 3.11 rip vizuelně v detailech stejný jako třeba poslední uManiacův musíš přidat neůměrně na bitrate nebo podstatně snížit výsledné rozměry. To zase skrývá úskalí ve zmenšení detailnosti při zvětšení.

    Téměř všechny zahraniční ripy jsou již standardně v XViDu v 3.11a už defacto nikdo nedělá. Čím to asi bude Cesta byla již vytyčena, tak proč hledat odbočky?

    Nepochybně mnoho lidí mate mnoho verzí XViD kodeků, ale ono stačí k přehrávání použít FFDSHOW Filter, kerý vám přehraji pěkně jak 3.11a, tak DiVX 5ku, 4ku i XviD.

    Zkus si provést porovnání pár různých kodeků (vizuelní a detailní kvalita, rychlost a náročnost na přehrávání) na stejném vzorků podle praxe a uvidíš sám - já to udělal a z 3.11a přestupuji na XViD - přesvěčil mně. A podpora GKnotu z toho dělá jednoduchou záležitost...

    A přihodím ti ještě jednu konferenci s touhle problematikou... http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=divx Třeba se bude hodit...

  6. #56

    Standardní

    2Carlos
    Děkuju za pochvalu
    Ještě jsem si včera procházel stránky doom9 a narazil jsem tam na test kodeků (trochu staršího data).Z výsledků jsem trochu rozpačitý. DivX3.11alpha nedopadl moc dobře a XviD taky zrovna neosnil!Kupodivu na tom byl dobře RV9 a DivX5 byl taky na dobrý úrovni.Četl jsi ten článekA co na to říkáš?
    Pokud jsi to ještě nečetl tak tady to je: http://www.doom9.org/codec3-2.htm
    a tady je druhá strana http://www.doom9.org/codec3-3.htm
    a tady je závěrečné shrnutí a posouzení kvality: http://www.doom9.org/codec3-4.htm
    Hele a nemohl by jsi mi poradit,kde najít něco jako GordianKnot Guide CZ
    Já bych do GordianKnotu klidně šel,ale potřeboval bych poradit s jeho ovládáním a nastavením
    Normalni PC :)

  7. #57

    Standardní

    Zatim jsem měl možnost porovnat video vytvořené NanDubem s DivX3.11a a videem v DivX 5.0.5 a jako lepší se ukázal DivX3.11

    a.Testoval jsem to na klipu Apocalipticy,kterej je součástí DVD Fantom Paříže (v originále Vidocq).Rozdíly byly v části,kde

    je výbuch a následný oheň.S DivX5.0.5 bylo patrné velké kostkatění, s DivX3.11 nebylo téměř znatelné.XviD byl na stejné ú

    rovni jako DivX3.11a.Pokud bych ale měl subjektivně vybrat jednoho vítěze,tak musim říct,že DivX3.11alpha byl o malej

    chloupek lepší než XviD.Ale je to zatim jenom jeden pokus!Až bude víc času,vyzkoušim víc věcí.
    Jinak jaká je nejlepší verze XviD v současné době
    Normalni PC :)

  8. #58
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní

    ona je také otázka, jaké nastavení kodeků používáš....defaultní je většinou postačujicí,ale ne nejlepší

  9. #59

    Standardní

    Citace Původně odeslal Over
    ona je také otázka, jaké nastavení kodeků používáš....defaultní je většinou postačujicí,ale ne nejlepší
    Je fakt,že jsem používal Default,ale co bys tam chtěl natavovat tak extra důležitýho
    Normalni PC :)

  10. #60

    Standardní

    Citace Původně odeslal SOAD
    Citace Původně odeslal Over
    ona je také otázka, jaké nastavení kodeků používáš....defaultní je většinou postačujicí,ale ne nejlepší
    Je fakt,že jsem používal Default,ale co bys tam chtěl natavovat tak extra důležitýho
    Default znamená i větší kompatibilitu. Nové funkce nepoužívám, protože nikdy nevím jaká je v nich chyba

  11. #61

    Standardní

    Citace Původně odeslal SOAD
    2Carlos
    Děkuju za pochvalu
    Ještě jsem si včera procházel stránky doom9 a narazil jsem tam na test kodeků (trochu staršího data).Z výsledků jsem trochu rozpačitý. DivX3.11alpha nedopadl moc dobře a XviD taky zrovna neosnil!Kupodivu na tom byl dobře RV9 a DivX5 byl taky na dobrý úrovni.Četl jsi ten článekA co na to říkáš?
    Pokud jsi to ještě nečetl tak tady to je: http://www.doom9.org/codec3-2.htm
    a tady je druhá strana http://www.doom9.org/codec3-3.htm
    a tady je závěrečné shrnutí a posouzení kvality: http://www.doom9.org/codec3-4.htm
    Hele a nemohl by jsi mi poradit,kde najít něco jako GordianKnot Guide CZ
    Já bych do GordianKnotu klidně šel,ale potřeboval bych poradit s jeho ovládáním a nastavením
    Ty odkazy mi nejedou, ale tuším o co se jedná...
    To bylo fakt hodně starý

    A pátral jsem po tom přeloženém návodu na GKnot. Je to trošku složitější. Na těchhle stránkách je rekonstrukce a budou zprovozněny asi příští týden. No a díval jsme se ješte do starého fóra, ale tam ty odkazy nefrčí a nakonec jsem našel snad funkční mirror stránek s Bluedolphinem (toho měl bývalej admin těchle stránek) - kde je návod na Gknot i VOBsub v sekci REPORTS - někde až úplně dole.

  12. #62

    Standardní

    Super.Díky moc za ten českej návod
    Jo ty odkazi fakt nechodí Ale dostaneš se tam takhle>najedeš na doom9.net>vlevo vybereš The Basics>Codec comparisons>Codec shoot-out 2003 - 1st installment
    Jo a starší to nemůže být více než MĚSÍC!!!Takže se na to určitě podívej!!!
    Normalni PC :)

  13. #63

    Standardní

    Citace Původně odeslal SOAD
    Super.Díky moc za ten českej návod
    Jo ty odkazi fakt nechodí Ale dostaneš se tam takhle>najedeš na doom9.net>vlevo vybereš The Basics>Codec comparisons>Codec shoot-out 2003 - 1st installment
    Jo a starší to nemůže být více než MĚSÍC!!!Takže se na to určitě podívej!!!
    No jde o to že dnes vyšla nová verze srovnání. (Najdeš to v novinkách 5/5). Myslím že dosud tam byla ta stará verze, páč dnes to zveřejnil po třítýdenním testování.
    Každopádně závěry jsou nejastné a nemastné. Xvid má nejvíc detailů, ale je stále bez final verze. SBC je ideal, ale neobsahuje tolik detailů a je to hacklý kodek a DivX5 - no nic moc.

  14. #64

    Standardní

    Citace Původně odeslal Carlos
    Citace Původně odeslal SOAD
    Super.Díky moc za ten českej návod
    Jo ty odkazi fakt nechodí Ale dostaneš se tam takhle>najedeš na doom9.net>vlevo vybereš The Basics>Codec comparisons>Codec shoot-out 2003 - 1st installment
    Jo a starší to nemůže být více než MĚSÍC!!!Takže se na to určitě podívej!!!
    No jde o to že dnes vyšla nová verze srovnání. (Najdeš to v novinkách 5/5). Myslím že dosud tam byla ta stará verze, páč dnes to zveřejnil po třítýdenním testování.
    Každopádně závěry jsou nejastné a nemastné. Xvid má nejvíc detailů, ale je stále bez final verze. SBC je ideal, ale neobsahuje tolik detailů a je to hacklý kodek a DivX5 - no nic moc.
    A co říkáš na RV9?Nepřekvapil tě
    Normalni PC :)

  15. #65
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal SOAD
    Citace Původně odeslal Over
    ona je také otázka, jaké nastavení kodeků používáš....defaultní je většinou postačujicí,ale ne nejlepší
    Je fakt,že jsem používal Default,ale co bys tam chtěl natavovat tak extra důležitýho
    ...5kaPro má několik zajímavejch nastavení....a minimálně dvě maj docela zajímavé využití: Bidirectional encoding a GMC. Quarter pixel se mi moc neosvědčil, dělá občas psí kusy.Pak je dobrý vypnout Psychovisual enhanc. pokud je zapnutej(i když někdy se dá použít na zamaskování "kostiček").

  16. #66

    Standardní

    Citace Původně odeslal Over
    Citace Původně odeslal SOAD
    Citace Původně odeslal Over
    ona je také otázka, jaké nastavení kodeků používáš....defaultní je většinou postačujicí,ale ne nejlepší
    Je fakt,že jsem používal Default,ale co bys tam chtěl natavovat tak extra důležitýho
    ...5kaPro má několik zajímavejch nastavení....a minimálně dvě maj docela zajímavé využití: Bidirectional encoding a GMC. Quarter pixel se mi moc neosvědčil, dělá občas psí kusy.Pak je dobrý vypnout Psychovisual enhanc. pokud je zapnutej(i když někdy se dá použít na zamaskování "kostiček").
    A co by jsi chtěl měnit u XviD
    Normalni PC :)

  17. #67
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní

    víš..divim se, že se mně na to vůbec ptáš, pokud jsi už zkoušel ripovat....je tam poněkud více možností nastavení, než u DivXu podle def.nastavení kodeky opravdu neporovnávej.U XviDu ti neporadim, páč v něm neumim a udělat v něm kvalitní film neni sranda.

  18. #68

    Standardní

    Tak jsem si konečně vyzkoušel GordianKnot a musim říct,že je super.Akorát se mi zdá dost pomalej Teď jsem potřeboval něco převést a se zapnutou deinterlací jsem měl jen 16,5 snímků.Není to na mojí sestavu nějak málo Nebo že by tolik sebrala deinterlace
    Normalni PC :)

  19. #69

    Standardní

    Ja mám takútu otázku:

    Ako spracujem zvuk AC3 zo zdrojových VOBov ak použijem DVD Decrypter (v Gordiane je teraz tento prog. namiesto SmartRipper).
    Tu som sa totiž ešte nedopracoval k tomu ako oddeliť zvuk do samostatného súboru. Prípadne poraďte ako DVD Dec. nastaviť.
    Skúšal som to takto:
    Ripp v DVD Dec., spracovanie v DVD2AVI a VFAPI, vo VirtualDub som nastavil video ako to popísal AjsTi, ale nezvolil som v menu AUDIO - No Audio, klikol som na AC3, v zobrazenom okne som zvolil rippnutý video vob, hláška niečo ako že bol nájdený zvuk 48000 /192 kb/s (použil som krátky film o filme z DVD Matrix), zvolil som Direct Stream Copy, ďalej save AVI as a uloženie.
    výsledný súbor sa skutočne zväčšil z 4,5 na 6 MB. Keď som to však zapol v MS media player (6.4), zvuk tam bol, ale film asi po 2s skočil na koniec a stopol prehrávanie. V BSPlayer zase video šlo OK ale bez zvuku.
    Pritom keď som si dal v oboch prehrávačoch PROPERTIES, bol tam jasne natiahnutý AC3 kodek.
    Niekto t písal, že idálny OS je W2k s SP2, ja mám W98 SE.
    Skúste niekto ešte niečo napísať o spracovaní zvuku.
    DIYS gripmeen >> CPU Wolfdale E8200 MOBO Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 RAM A-DATA DDRII 800+ EE VGA Gigabyte 3850 512MB HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ
    Fujistu Siemens Scenic >> CPU Pentium III 1000MHz MOBO unknown RAM 256 + 128MB VGA int. i810 HDD 20GB neznameho typu

  20. #70
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal iPoK Xpert
    Ja mám takútu otázku:

    Ako spracujem zvuk AC3 zo zdrojových VOBov ak použijem DVD Decrypter (v Gordiane je teraz tento prog. namiesto SmartRipper).
    Tu som sa totiž ešte nedopracoval k tomu ako oddeliť zvuk do samostatného súboru. Prípadne poraďte ako DVD Dec. nastaviť.
    Skúšal som to takto:
    Ripp v DVD Dec., spracovanie v DVD2AVI a VFAPI, vo VirtualDub som nastavil video ako to popísal AjsTi, ale nezvolil som v menu AUDIO - No Audio, klikol som na AC3, v zobrazenom okne som zvolil rippnutý video vob, hláška niečo ako že bol nájdený zvuk 48000 /192 kb/s (použil som krátky film o filme z DVD Matrix), zvolil som Direct Stream Copy, ďalej save AVI as a uloženie.
    výsledný súbor sa skutočne zväčšil z 4,5 na 6 MB. Keď som to však zapol v MS media player (6.4), zvuk tam bol, ale film asi po 2s skočil na koniec a stopol prehrávanie. V BSPlayer zase video šlo OK ale bez zvuku.
    Pritom keď som si dal v oboch prehrávačoch PROPERTIES, bol tam jasne natiahnutý AC3 kodek.
    Niekto t písal, že idálny OS je W2k s SP2, ja mám W98 SE.
    Skúste niekto ešte niečo napísať o spracovaní zvuku.
    Pouzi SmartRipper a tam si vyber zvlast zvuk a zvlast audio a ripnes vo voboch video a ac3 zvuk eto vsio. Apropo v popise je to jasne vysvetlene.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  21. #71
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní

    Citace Původně odeslal SOAD
    Tak jsem si konečně vyzkoušel GordianKnot a musim říct,že je super.Akorát se mi zdá dost pomalej Teď jsem potřeboval něco převést a se zapnutou deinterlací jsem měl jen 16,5 snímků.Není to na mojí sestavu nějak málo Nebo že by tolik sebrala deinterlace
    ...jj,každej filtr ti ubere něco na výkonu,některej víc,jinaj mín...deinterlace žere zrovna dost

  22. #72

    Standardní

    Citace Původně odeslal Over
    víš..divim se, že se mně na to vůbec ptáš, pokud jsi už zkoušel ripovat....je tam poněkud více možností nastavení, než u DivXu podle def.nastavení kodeky opravdu neporovnávej.U XviDu ti neporadim, páč v něm neumim a udělat v něm kvalitní film neni sranda.
    Já jsem nastavení XviDu nechal na DEFAULT a výsledek byl i tak super,tak nevim
    Našel by se někdo,kdo by věděl jak lépe nastavit XviD pro kvalitnější rip?Nebo to nemá cenu měnit?Je mi jasné ,že pro každý film potřebuje to "své",ale ...
    Normalni PC :)

  23. #73
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    297

    Standardní

    problém je hlavně v tom,že pojem super obraz znamená pro každýho něco jiného a jak jsem sondovla mezi lidma,tak je ten rozdíl i dost propastnej.

  24. #74

    Standardní

    Citace Původně odeslal Over
    problém je hlavně v tom,že pojem super obraz znamená pro každýho něco jiného a jak jsem sondovla mezi lidma,tak je ten rozdíl i dost propastnej.
    Nejhorší je,že každý tvrdí něco jiného
    Normalni PC :)

  25. #75

    Standardní

    Měl bych takovej dotázek.K čemu slouží v GordianKnotu v záložce Options zašktnutí políčka "Use alternative mpeg

    2dec.dll in scripts
    ".Já když tohle políčko zaškrtnu,tak mi nejde převádět a napíše mi to tuhle chybu.Soubor mpeg2dec3

    .dll samozřejmě mám ve složce GordianKnot.Používám nejnovější GordianKnot(0.28.2),ale dělalo mo ti i u předešlý verze


    VirtualDub Error
    Avisynth open failure:
    LoadPlugin: "C: \PROGRA~1\GORDIA~1\mpeg2dec3.dll" is not an Avisynth 1.0 plugin
    (C: \PROGR A~ l \GORDI A~ l \LastCompCheck. avs, line 7)
    Normalni PC :)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 3 uživatelů. (0 registrovaných a 3 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ: Mechaniky a média (2.9.2007)
    Založil peta303 v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.08.2007, 03:08
  2. Vyber stolniho DVD prehravace - musi umet Divx
    Založil Halen tech v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 113
    Poslední příspěvek: 21.08.2005, 18:50
  3. Divx to DVD
    Založil emilio v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 21.02.2005, 22:32
  4. DivX - DVD?
    Založil KUBA v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 14.09.2003, 23:59
  5. Divx to DVD
    Založil Ganja-NIN v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 27.07.2003, 17:47

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •