Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 42

Téma: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

  1. #1

    Question 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Možná jste při výběru nového LCD dospěli do podobného stádia výběru:

    HP w2207h nebo Lenovo L220x ??
    Co vybrat a kdy?

    Papírově je jasný hit Lenovo L220x, protože je S-PVA a to je v této kategorii dost nevídaná věc, která sebou nese lepší úhly a podsvícení.
    Ale je opravdu proti němu každý TN panel shit? Je to tak patrné? HP w2207h je pro změnu jedním z nejlepších ve své třídě.
    Volba w2207h byla jasná ještě do nedávna, než se objevilo Lenovo. Každý z nich má svoje pro a proti a mě se zcela nedaří přiřadit parametrům příslušnou váhu a prioritu.
    Takže díky za každý váš tip a poznatek.

    HP w2207: plusem jsou slušné barvy (na svou TN kategorii), dobrá odezva, žádný inputlag (to může být pro hráče podstatné), dobrá ergonomie a mínusem úhly (no jo, TN) a podsvícení
    Lenovo L220x: plus je S-PVA a od toho se odvíjí vše ostatní, tj. dobré barvy, úhly, podsvícení a ergonomie a proti tomu mínus je odezva vč. inputlagu a v neposlední řadě plusomínus rozlišení 1900x1200

    Rozdíl ceny je cca 8000 Kč vs. 10000 Kč ale to je jediná věc, která mi připadá nepodstatná.

    Recenzí jsem pár četl a to především výborný test v Computeru 03/2008, kde HP vyhrálo a pak jediný český test Lenova na svethardware.cz.
    V reálu jsem viděl jen to HP, vypadal fajn, ale nijak zvlášť jsem ho netestoval.

    Monitor bude určen na řekl bych typické domácí použití: 40% úprava fotek, 30% video (DVB-T, DivX), 30% hry (hlavně rFactor, akce)... klasickou práci ve windows aplikacích nepočítám, to je samosebou...

    Doteď jsem měl jasno v HP w2207h a i nadále je mým větším favoritem, přestože to je "jen" TN, protože už toho o něm bylo tolik napsáno a výhody i nevýhody jsou známé. Proti tomu se Lenovo jeví jako dobrá trefa, ale je to nové a nerad bych podlehl papírovému nadšení. Proč je těch S-PVAček ve 22palcích tak málo?

    Mám pár obav a představ a prosím o pomoc s jejich lepší identifikací:

    U HP se moje obava týká v podstatě jen barev při práci s fotkama:
    - barvy jsou dost dobré na to, abych mohl dobře pracovat s úpravou fotografií , sedět budu přitom přímo, takže strach s úhlů se jeví jako zbytečný
    - co to podsvícení? bude to vadit? poznám to?

    U Lenova o fotky strach nemám (nepřeháním to?) ale zato jsou tu jiné 2 háčky:
    - odezva a inputlag ve hrách, konkrétně rFactor (pro neznalé auto simulátor), kde ve vysokých rychlostech může mít opžděná reakce fatální důsledky na hratelnost
    - a to rozlišení 1900x1200? zatím mě to připadá jako blechy...
    - jak na tom budou vypadat hry v nižším než nativním rozlišení? nebude to moc hrůza?

    Možná na něco z toho kladu zbytečný důraz, který v reálu nepoznám, nebo neocením, nebo to v reálu nebude tak hrozný jak se z tabulek a grafů může jevit.... možná, ale to právě nevím a díky za každý váš smysluplný příspěvek.

    Je to TN HP o tolik horší, nebo to S-PVA Lenovo o tolik lepší, že mě volba HP bude mrzet po pár dnech?

    Díky za rady a hlavně poznatky z praxe!

    P.S. Ještě jsem neviděl žádný S-PVA panel v reálu, zato jsem měl možnost vedle sebe porovnat TN Samsung 226CW a starý SIPS Eizo a v tom porovnání se jevil Samsung jako dost nepovedený výrobek (všechny parametry byly v provozu srovnatelné a rozdíly nevyditelné, jenom ty barvy byly u Samsungu červenej hnus)... jenže něco je mít vedle sebe a porovnávat a něco jiného nikdy to porovnání nezažít )
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  2. #2

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    MadCap: Ty jsi viděl oba modely v reálu. Vychází z toho podle tebe některý z nich jednoznačně lépe/hůře že bys neváhal? Nebo jak to vidíš ty?
    Naposledy upravil Connor; 23.02.2008 v 18:39.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Tusim ze Spajdr to HP prodal aby jej nahradil Lenovem a co on rozdil popisoval, tak HP "shit"

    edit: ad spajdrovo HP ... oj, moje chyba...
    Naposledy upravil PetrT; 23.02.2008 v 19:01.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  4. #4

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Myslím, že je to tu popsané dostkrát ... Jen drobná připomínka - kvalita podsvícení s technologií panelu nijak přímo nesouvisí.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  5. #5

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Spajdr měl (pokud se nepletu) w2408h, tj. 24" model a věřím že u větších panelů se neduhy TN panelů (úhly) projeví víc. Na druhou stranu nemohu přehlédnout ani oslavné ódy na to hp z jiných fór. (jenže tam málokdo zná Lenovo)
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  6. #6

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Myslím, že je to tu popsané dostkrát ... Jen drobná připomínka - kvalita podsvícení s technologií panelu nijak přímo nesouvisí.
    No zrovna to HP moc ne, jen se momentálně slaví Lenovo.
    Snažím se jen dobrat toho jestli se neduhy i výhody jednotlivých technologií moc nepřehání?
    A jak to s tím podsvícením je? Že zrovna u TN panelů je na tom často bídně? Vím že se ptám hloupě, ale co to vlastně je?
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  7. #7

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Connor : Jelikož vidím že jsi z Prahy, zkus napsat chlapíkovi na pctuning fóru co má nick Holda, má to Lenovo taky, tak by ses mohl u něho podívat.

    Já prostě se někdy dívám z boku na filmy že ležím na posteli a z TN chytá jedna strana jako kdyby do šeda, skoro bych řekl že to je jak udělat inverzi fotky, prostě hnus, nedá se to dívat, nicméně u té 22" by to nemuselo být tak hrozné jako u té mojí 24" co jsem měl. To že je větší rozlišení na menší plochu já beru jako plus, protože u HP to nebylo tak krásně ostré, ovšem u 22" to bude asi opět lepší. Pokud jsem ale hrál hru a pak film, tak jsem pokaždé si musel hrát s barvama, protože to bylo moc světlé, nebo tmavé. Toto se dá řešit pokud máš židli nebo křeslo tak aby ti žáden roh neměnil barvu, já mám stůl výše a křeslo se nižší. S tím podsvícením, prostě si představ že máš puštěný film a je tma, tak dole a nahoře jsou rohy jako kdyby trochu rozsvícené, nalevo a napravo daleko více, tam ale máš film, takže to nevadí.
    Podtrženo, sečteno, jestli se budeš na LCD dívat pořád z jednoho místa a uvidíš na LCD rovnoměrně, aby ti rohy neměnily barvu, tak ti bude stačit klidně to TNko, já to kritizoval to HP proto, protože před MVA LCD jsem měl taky TN (Samsung 710T) a nebylo to nic moc, no a naivně jsem čekal že se ty TN dají ještě nějak vylepšit, nedají. Takže jsem šel honem zase zpátky k něčemu podobnému jako bylo to MVA. Máš to takové problematické, děláš hodně s fotkama, na to se TN nehodí ale závodní hry ano, já zkoušel jenom Test Drive Unlimited a nepozoroval jsem nějaké mazání.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  8. #8

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Spajdr: Díky moc za tvoje poznatky.
    Ten monitor mi nemá nahradit televizi a dvd player, takže když dlouhodobé sledování videa, tak se bude jednat spíš o TV vysílání, kde sice nemusím sedět uplně přímo proti, ale taky o tu kvalitu videa zas tolik nepůjde. Ovšem měnit nastavení každou chvíli by mě štvalo, to jo.
    V podstatě se dilema scvrkává do otázky co mi bude víc vadit, jestli barvy na HP anebo odezva+rozlišení u Lenova?
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  9. #9

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Pokud si se ve svém výběru dostal až k S-PVA, tak věř, že TN panel je krok zpátky.
    C2Q Q9550 2.83 GHz @ 3.4 GHz (400*8,5 & def. Vcore + EIST & C1E), AC Freezer 7 Pro, GB P35-DS4 rev. 2.0, Thermaltake Matrix, Noctua NF-S12-800, 8GB GEIL DDR2 800Mhz Black Dragon, SSD OCZ Vertex 2 + SAMSUNG 4TB SATA II, Zotac GeForce 8800GT, Corsair VX450 450W, 21" Samsung 215TW (S-PVA), Logitech Z-2300 THX

  10. #10

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Ja som to HPcko videl uz dost davno pri recenzii > v teste som ho nestretol (test som fyzicky nerobil/nepisal, ja len vymyslam ako sa to ma robit ).
    Ked vsak vidim tvoje pouzitie, tak na 70% veci bude lepsie to Lenovo na 30% (hry) bude lepsie to HPcko ... jednoduche.
    Osobne by som TNko mat nechcel (obvzlast 22 a 24, kde sa tie bezne chyby nasobia). Proste pohnes hlavou a vidis kraviny. Vacsinou zufaly gamut, strasny processing atp.
    Podsvietenie je imho rovnako dobre/zle u HP aj u toho Lenova, taky normalny priemer - kym si nebudes svietit monitorom v izbe (jediny zdroj svetla) tak to nepoznas (ak si normalny clovek a nie pixel counter).
    Btw, bezny ludia (rozumej taky co nevideli desiatky panelov a nemaju to v oku) pri pohlade na to Lenovo uchcavali a ani im neprislo, ze to ma male body (napriklad poznat ci je to 24ka bez niecoho v mierke skoro nemas jak). Napriklad filmy su imho na TNkach hroza, to by som psychicky nedal.
    Naposledy upravil MadCap; 24.02.2008 v 17:25.
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  11. #11

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    MadCap: Díky za tvoje poznatky. O Lenovu se toho píše na hw webech dost málo a tak hledám kde se dá a není nad osobní zkušenost. Jasně, že rozhodnout se musím sám a možná nejdřív vezmu HP a když mě to bude štvát, tak vyměním, ale kdoví.
    Hry v nenativním rozlišení budou vypadat dobře na obou... zdá se, že ani ta odezva nebude tak horká ale nerad bych dojel na barvy při předtiskové přípravě (byť amatérské) fotek.
    To rozlišení si furt nedovedu přestavit. Pracuji na 19" CRT na 1152x864, 19" LCD 1280x1024 a 14" ntb 1400x1050 a všech případech je to v pohodě a u stolních CRT a LCD bych nerad snášel něco menšího, notebook je jiná liga, na to taky koukám z menší dálky.
    No uvidím. Vyloženě vedle snad sáhnout nemohu s ani jedním z nich.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  12. #12

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    19@1280x1024 vs 14@1400x1050 je predsa brutalny rozdiel .... to musi byt sialene prechadzat (ak to 19LCD nemas hodne daleko od hlavy)
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  13. #13

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    Jasně, že rozhodnout se musím sám a možná nejdřív vezmu HP a když mě to bude štvát, tak vyměním, ale kdoví.
    Komu není rady, tomu není pomoci.
    C2Q Q9550 2.83 GHz @ 3.4 GHz (400*8,5 & def. Vcore + EIST & C1E), AC Freezer 7 Pro, GB P35-DS4 rev. 2.0, Thermaltake Matrix, Noctua NF-S12-800, 8GB GEIL DDR2 800Mhz Black Dragon, SSD OCZ Vertex 2 + SAMSUNG 4TB SATA II, Zotac GeForce 8800GT, Corsair VX450 450W, 21" Samsung 215TW (S-PVA), Logitech Z-2300 THX

  14. #14

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal DamonCZ Zobrazit příspěvek
    Komu není rady, tomu není pomoci.
    Nerozumím co tím chceš říct. Pustíme se do filozofování?

    btw nehledám argument proč je HP s TN panelem stejně lepší... kdepak... jen hledám vhodnější LCD pro mé využití a popravdě řečeno obava z rozlišení i odezvy u Lenova už pomalu bledne a nemuselo být tak horké jak se zdá...
    Naposledy upravil Connor; 24.02.2008 v 23:32.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  15. #15

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal MadCap Zobrazit příspěvek
    19@1280x1024 vs 14@1400x1050 je predsa brutalny rozdiel .... to musi byt sialene prechadzat (ak to 19LCD nemas hodne daleko od hlavy)
    No prave ze to neni tak hrozny, ntb mam samozrejme od hlavy cca 50cm a LCD cca 90 (na délku paže) a problém jsem s tím nikdy neměl. Ale na druhou stranu 1280x1024 na 19" CRT je už na mě malé (resp na hranici únosnosti) a menší si nedovedu představit. A to je vlastně zvláštní... na LCD je to OK, na CRT problém... kdybych to viděl v reálu tak mám jasno, ale sem neviděl. Třeba těch 1680x1050 na 22" LCD mi přijde fajn a tak akorát a vše ostatní je jenom odhad.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  16. #16

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    Nerozumím co tím chceš říct. Pustíme se do filozofování?
    ... nic, ale píšeš, že „ale nerad bych dojel na barvy při předtiskové přípravě (byť amatérské) fotek" a vzápětí, že vezmeš TN panel, tak ti teda nevím, no
    C2Q Q9550 2.83 GHz @ 3.4 GHz (400*8,5 & def. Vcore + EIST & C1E), AC Freezer 7 Pro, GB P35-DS4 rev. 2.0, Thermaltake Matrix, Noctua NF-S12-800, 8GB GEIL DDR2 800Mhz Black Dragon, SSD OCZ Vertex 2 + SAMSUNG 4TB SATA II, Zotac GeForce 8800GT, Corsair VX450 450W, 21" Samsung 215TW (S-PVA), Logitech Z-2300 THX

  17. #17

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal DamonCZ Zobrazit příspěvek
    ... nic, ale píšeš, že „ale nerad bych dojel na barvy při předtiskové přípravě (byť amatérské) fotek" a vzápětí, že vezmeš TN panel, tak ti teda nevím, no
    Aha. No to já mohu těžko posoudit. Jen čtu jaký má TN problémy s úhly (ale s fotkama pracuju jen když sedím přímo) a zároveň jak má HP ve své třídě výborné barvy proti jiným LCD.... tak proto těžko odhadnout jestli je to proti Lenovu taková tragédie.

    P.S. Předchozí příspěvek jsem mírně doplnil ve snaze vysvětlit, že si nechci dokázat, že je HP stejně lepší i když je TN... to fakt ne
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  18. #18

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    O.K.
    Jak slyším fotky (v jakékoli podobě), radím: TN nebrat.
    C2Q Q9550 2.83 GHz @ 3.4 GHz (400*8,5 & def. Vcore + EIST & C1E), AC Freezer 7 Pro, GB P35-DS4 rev. 2.0, Thermaltake Matrix, Noctua NF-S12-800, 8GB GEIL DDR2 800Mhz Black Dragon, SSD OCZ Vertex 2 + SAMSUNG 4TB SATA II, Zotac GeForce 8800GT, Corsair VX450 450W, 21" Samsung 215TW (S-PVA), Logitech Z-2300 THX

  19. #19
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    280

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    (ale s fotkama pracuju jen když sedím přímo)
    I to že sedíš přímo bohužel nevyřeší ten problém, že díky "kuželu pohledu" uvidíš přímo jen střed obrazovky. Okraje už vidíš pod nějakým úhlem a ten, ačkoliv je malej (třeba 10°) tak už ti bude u TN technologie deformovat barvy. Třeba odstíny růžové (a "pleťová" speciálně) jsou na to extra háklivý.
    Myšlení zkresluje realitu.

  20. #20

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Connor: TN je 6-bitová technologie (tzn. není schopný v jednu chvíli zobrazit větší barevnou hloubku), ostatní (VA, IPS) jsou 8-bit. Z toho důvodu znamená TN vždy omezení, byť se mezi sebou různé monitory s TN panely mohou velmi lišit (ale mám - nepotvrzenou - pochybnost, že by se dnes dělaly monitory s TN panely, kde by se výrobce nějak zvlášť zajímal zrovna o aspekt barev).

    Ještě k tomu podsvícení - podsvícení je obecně samostatná komponenta a i proto teoreticky není problém zkonstruovat monitor s laciným panelem a skvělým podsvícením (což nikdo nedělá) nebo naopak monitor s výborným použitým panelem a slabým podsvícením (těch málo není). Na podsvícení mají různí lidé různé názory, osobně se domnívám, že pokud není řeč o vyložené tragédii, tak by tě tahle vlastnost ani moc zajímat nemusela ... (subj. ta "tragédie" začíná ve chvíli, když jsi schopný snadno vidět nedokonalosti podsvícení při běžné práci, černý boot screen pro moc lidí zajímavý není)

    btw: taky souhlasím s bukvou v tom, že v téhle úhlopříčce pro něco jiného než hry není TN to pravé ořechové ...
    Naposledy upravil jan555; 25.02.2008 v 00:03.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  21. #21

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal bukva Zobrazit příspěvek
    I to že sedíš přímo bohužel nevyřeší ten problém, že díky "kuželu pohledu" uvidíš přímo jen střed obrazovky. Okraje už vidíš pod nějakým úhlem a ten, ačkoliv je malej (třeba 10°) tak už ti bude u TN technologie deformovat barvy. Třeba odstíny růžové (a "pleťová" speciálně) jsou na to extra háklivý.
    Že by 10 stupňů mělo takový dopad mě překvapuje a mrzí. Problém s pleťovkou by byl průšvih na každý pád, fotím přeci jen víc bělochů než černochů.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  22. #22

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    jan555: Ach jo, tady to TNko snad nikdo nepochválí a nepochválí. Kam jsem to vlezl. Ale vážně, dík. Když jsem vedle sebe viděl Samsung 226CW a nějaké staré sips Eizo, ta jsem z toho Samsungu byl velmi smutný a málem se z barev po**il... není nad to nemít nikdy porovnání a žít v nevědomosti... teď se ještě nějak srovnat s rozlišení a hraní her a budu si to pyšně vykračovat.... no nebudu předbíhat, skladová dostupnost obou je dost špatná.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  23. #23

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    fotím přeci jen víc bělochů než černochů.
    sorry za OT, ale teď si mě celkem rozesmál.

    Už na to TNko opravdu zapomeň.
    C2Q Q9550 2.83 GHz @ 3.4 GHz (400*8,5 & def. Vcore + EIST & C1E), AC Freezer 7 Pro, GB P35-DS4 rev. 2.0, Thermaltake Matrix, Noctua NF-S12-800, 8GB GEIL DDR2 800Mhz Black Dragon, SSD OCZ Vertex 2 + SAMSUNG 4TB SATA II, Zotac GeForce 8800GT, Corsair VX450 450W, 21" Samsung 215TW (S-PVA), Logitech Z-2300 THX

  24. #24

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Co oko nevidi, srdce neboli alias poznam kvanta ludi, co su spokojny s tragickym obrazom Sam pouzivam kompromisne riesenie a vzdy ma nasere, ked v praci stretnem nieco ako XL20 alebo nejake wide gamut necy ci eiza ... ale potom sa pozriem na ucet a som vylieceny
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  25. #25
    Senior Member mince
    Založen
    13.04.2003
    Bydliště
    LBC-mesto kde furt prsi nebo jdete do kopce
    Věk
    44
    Příspěvky
    696
    Vliv
    270

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Tak abych Vám to tu trošku pokazil, já mám zrovna to HP, a nemůžu si na nic stěžovat. Přecházel sem z IBM 21" CRT. Přiznám se zároveň, že to Lenovo jsem v akci neviděl. U toho HP rozhodně nemám problém s koukám ze stran, podsvícení je taky v klidu, tudíž špatný podsvícení po stranách ani v rozích nepozoruji. Já jen, aby si to rozhodování neměl tak jednoduchý
    C2D 6300 (default),Gigabyte 965P-DS3 ,4*1024 MB , 5770 512MB, WD 640Gb, LG H22L,Cambridge DTT 2200,HP w2207h,

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Lenovo L220x 22" SPVA
    Založil Ssnake v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 528
    Poslední příspěvek: 16.01.2010, 22:34
  2. Reklamácia LCD SONY HS74P X-Black
    Založil GABO v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 16.11.2006, 13:14

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •