Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: ECS K7S5A - po vypnutí nenabíhá do Win - konflikt HW ?!?!

  1. #1

    Standardní ECS K7S5A - po vypnutí nenabíhá do Win - konflikt HW ?!?!

    mám následující problém:
    nainstaloval jsem na K7S5A, Duron700, DDR256/333, VGA MX400 AGP, nový zdroj 250W, CDROM, HDD 20GB/5400ot.
    čerstvé Win98, pak jsem testnul výkon ( nic-moc ), nahrál SiS AGP driver - a zlepšilo se to; zkusil pár her, nainstaloval nějaké prográmky a tak. Pak jsem tam vrazil modem, PC naběhlo, nainstaloval jsem ovladače, vše vypadalo OK. Když jsem to vypnul a po nějaké době ( libovolné ) zapnul, tak už to nenaběhlo do Win - zátuh při nabíhání. Různými pokusy jsem zjistil, že pomůže:
    buďto zresetovat CMOS
    anebo změnit položku v BIOSU "Assign IRQ TO PCI VGA" z YES na NO ( opačně to nepomáhá )
    nebo vypnutí USB řadiče
    nebo odinstalování ovladačů VGA v nouzovém režimu
    vypadalo to na konflikt IRQ, tak jsem vyndal modem, různě vypínal a zapínal zařízení v BIOSu abych dostal VGA z IRQ 5 - na které se mi vždycky chytne USB a modem
    no a když jsem nakonec dostal VGA na IRQ 11 a jelo to i se zapnutým USB, tak po vražení modemu, nainstalování ovladačů a vypnutí to zase vytuhlo při nabíhání.
    Mám tam nahrát SiS IRQ routing driver ? - pomůže to ?

  2. #2

    Standardní Re: ECS K7S5A - po vypnutí nenabíhá do Win - konflikt HW ?!

    Citace Původně odeslal Riss
    "Assign IRQ TO PCI VGA" z YES na NO ( opačně to nepomáhá )
    ...a preco by si mal u tejto polozky davat YES ked pouzivas AGP grafiku samozrejme, ze tam musis mat NO

    ...vyskusaj ten modem vo viacerych PCI slotoch a zapnut IRQ pre modem v BIOSe (teda ak tam je ta polozka, z hlavy si nepametam)

    ...SiS IRQ Routing Driver neni urceny na Tvoju dosku, tak by som to tam nedaval!
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  3. #3

    Standardní

    ten modem jsem zkoušel ve druhém a ve třetím PCI slotu; zkusím jej teda ještě v dalších, ale zrovna druhý a třetí jsou podle mě docela jistota, ne ?
    četl jsem, že má tato deska problémy s některými modemy, ale nepsali tam, jak se ten problém projevuje a navíc jde prý o modemy s chipem ESS a ten můj je Conexant.
    nahrál jsem poslední BIOS, taky nic.

  4. #4

    Standardní

    ...keby si to nerozchodil pod win98 tak este vyskusaj XP, sice ten CPU neni z tych najsilnejsich ale islo by to
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  5. #5
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    neni v biosu volba zmeny IRQ pro modem z 5 na 7?
    mel jsem tu desku a tohle mi utkvelo v hlave,ale mozna se mylim..
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal daso
    neni v biosu volba zmeny IRQ pro modem z 5 na 7?
    mel jsem tu desku a tohle mi utkvelo v hlave,ale mozna se mylim..
    ohledně IRQ tam není vůbec nic; a ohledně modemu jen povolení/zákaz nějakého Onboard modemu

  7. #7
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal Riss
    Citace Původně odeslal daso
    neni v biosu volba zmeny IRQ pro modem z 5 na 7?
    mel jsem tu desku a tohle mi utkvelo v hlave,ale mozna se mylim..
    ohledně IRQ tam není vůbec nic; a ohledně modemu jen povolení/zákaz nějakého Onboard modemu
    XP by to vyresoli...
    ale pamatuju, ze se mi na ni prala grafika a sitovka..sakra,uz je to hodne dlouho,ale reseni nebylo nijak slozity..uzcite jsem to vyresil v biosu

    asi blba otazkalug and play mas v biosu na "yes", je to tak?
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal daso
    Citace Původně odeslal Riss
    Citace Původně odeslal daso
    neni v biosu volba zmeny IRQ pro modem z 5 na 7?
    mel jsem tu desku a tohle mi utkvelo v hlave,ale mozna se mylim..
    ohledně IRQ tam není vůbec nic; a ohledně modemu jen povolení/zákaz nějakého Onboard modemu
    XP by to vyresoli...
    ale pamatuju, ze se mi na ni prala grafika a sitovka..sakra,uz je to hodne dlouho,ale reseni nebylo nijak slozity..uzcite jsem to vyresil v biosu

    asi blba otazkalug and play mas v biosu na "yes", je to tak?
    to je na "NO" - vždyť mám W98
    nebo to má být jinak?
    ale když jsem to zkusil přehodit, tak se to myslím neprojevilo...

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Riss
    ten modem jsem zkoušel ve druhém a ve třetím PCI slotu; zkusím jej teda ještě v dalších, ale zrovna druhý a třetí jsou podle mě docela jistota, ne ?
    četl jsem, že má tato deska problémy s některými modemy, ale nepsali tam, jak se ten problém projevuje a navíc jde prý o modemy s chipem ESS a ten můj je Conexant.
    nahrál jsem poslední BIOS, taky nic.
    Ten problem s modemami s chipom od ESS poznam,mal som ten isty ,ked som mal K7s5a na testovanie..A zistil som ze sa neznasa aj so sietovkou 3com 905TX- s tym to nebootuje tiez,ale s nejakou sie
    tovkou od Microcomu to slapalo OK...vyzera to na na konflikty IRQ kedze v BIOS k7s5a nenastavis IRQ pre jednotlive sloty ani nahodou....
    Core2Duo E4500 2,2@2,93GHz BOX, Asus P5L-MX, 2x1024MB DDR2 PC800 Kingston CL5, Sapphire HD2600XT 512MB , 2x WD 250GB HDD, , Iiyama E431S LCD 17', DVD-RW Asus DRW 1814BL,

  10. #10
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal Riss
    to je na "NO" - vždyť mám W98
    prave proto na YES
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  11. #11

    Standardní

    no jo, ale proč se mi třeba i bez modemu sere grafika na IRQ5 současně s USB ?
    sice se mi to podařilo nějakými zákroky změnit, ale je to takový náznak, že něco nefunguje tak, jak má, ne ?

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal lipkajz
    A zistil som ze sa neznasa aj so sietovkou 3com 905TX- s tym to nebootuje tiez
    ...v robote mame nejake PC s ECS K7S5A+sietovku 3COM 905C-TX a pohoda
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  13. #13
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal Riss
    no jo, ale proč se mi třeba i bez modemu sere grafika na IRQ5 současně s USB ?
    sice se mi to podařilo nějakými zákroky změnit, ale je to takový náznak, že něco nefunguje tak, jak má, ne ?
    zkus jestli vubec nepouzivas meco z com,lpt,usb v biosu vypnout.plug and play na "yes" a nakopat tam system zvova (bez dalsich karet) a pak je zkusit pridat.
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  14. #14

    Standardní

    kua, největší překvaní před chvílí:
    vyhodil jsem modem, vypnul jsem oba COMy, vypnul jsem MIDI
    Win98 naběhly: VGA na IRQ11, USB zabíralo IRQ 3 a 5
    IRQ 4,9,10 volné
    strčím modem do PCI slotu 4 a při startu výtuh
    seru na to, zkusím XP

  15. #15
    Member Avatar uživatele Madmax.CZ™
    Založen
    12.12.2002
    Bydliště
    Praha, Prosek
    Věk
    51
    Příspěvky
    291
    Vliv
    263

    Standardní

    apgrejdni bios, to většinou pomáhá
    Core 2 Duo E8500, VGA nVidia GTX280, 2*2048MB DDR II 800 Patriot, MB MSI P45 Neo3-FR

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    Citace Původně odeslal lipkajz
    A zistil som ze sa neznasa aj so sietovkou 3com 905TX- s tym to nebootuje tiez
    ...v robote mame nejake PC s ECS K7S5A+sietovku 3COM 905C-TX a pohoda

    To bola len zalezitost jednej LAN party,takze sme to viac neriesili,verim,ze new BIOS by zrejme pomohol...
    Core2Duo E4500 2,2@2,93GHz BOX, Asus P5L-MX, 2x1024MB DDR2 PC800 Kingston CL5, Sapphire HD2600XT 512MB , 2x WD 250GB HDD, , Iiyama E431S LCD 17', DVD-RW Asus DRW 1814BL,

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ECS L7VTA & L7VTA2 VŠE O NICH, OVERCLOCKING, PODROBNÝ PO
    Založil ZB v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 29.08.2003, 09:29
  2. K7S5A... po zmene HW (i mysi) ci pouhem restartu nenabiha.
    Založil cosie v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 03.02.2003, 20:33
  3. Proč win XP po spuštění čekají asi minutuM?
    Založil Snippet v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 07.01.2003, 07:25
  4. ECS K7S5A a DURON 1200-nereaguje
    Založil Michal v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 26.12.2002, 03:26
  5. ECS K7S5A - bootovani z diskety
    Založil xfido v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 06.12.2002, 00:12

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •