mam dosku P5N32-E SLI + 2*1GB Kingston HyperX CL4 (800MHz) a core2 duo E4400.

problem je v tom ze ajked vobec nic nemam taktovane oba cipsety na doske su take zerave ze us len cakam kedy zacnu tie pasivy na nich ziarit.. Ramky su ties ohromne teple.. ked ich porovnam zo svojimy starymi DDR400 od kingstonu takisto hyperX ktore boli uplne studene

Kedze ked som kupoval dosku som si predstavoval ze cpu nataktujem akosa bude dat a k tomu som aj kupil adekvatny chladic (Zalman CNPS9700 LED) ktory mi stale udrziava teplotu cpu cca 25stupnov pri akejkolvek zatazi..

..ale pri takomto prehrievani dosky je dvihanie FSB samovrazda.Bednu PC mam samozrejme otvorenu.

2x sa mi us stalo ze sa zohrial as tak ze mi zacala myska sekat v OS.. proste des.. VGA mam studenu a vdaka obrovskemu chladicu na cpu je vymena chladicov cipsetov za ine nemozna..

poradte mi ze co to ma znamenat a ci ta teplota RAM s tym ties nejako nesuvisi lebo som chcel aj tieto troch dvihnut ale takto sa to neda.. nad pridavnymi ventilatormi som tes uvazoval ale vzhladom na to ze chladic na cpu ma velky tah tak by pridavne ventilatory ani k doske nedofukli (testoval som).. takze prinos by bol takmer nulovy.
.prosim pomoc.

PS. bios dosky mam najnovsi