Tak úvodní report z krátkého užívání ...

Plusy
+ build (a pocit kvality) je excelentní, až na dvířka (není k poznání a stále jsou na páčku) je to komplet kov (včetně pop-up flashe a jeho mechanismu), zvlášť chválím "měkká" tlačítka s velkým zdvihem a "tvrdá" kolečka
+ ergonomie úchopu je výborná, mně nejpohodlnější foťák, který jsem měl kdy v ruce (ještě čekám na grip)
+ nový autofocus je skvělý - spousta možností, dobré nastavování, přesný, ale hlavně velmi velmi rychlý a ve tmě s řádově jinými možnostmi než předchozí e-system těla (a vlastníci starších objektivů se opravdu mohou zaradovat - všechny ostří o poznání rychleji a jistěji, např. 11-22 se dostala do kategorie "virtuálně okamžité" zaostření kdykoliv)
+ stabilizace funguje výborně, dnes jsem fotil na 1/5s na 44 mm eq. a na 1/10s na 200 mm eq. s vysokou úspěšností
+ zatím jsem toho nafotil málo, ale AWB je extrémně přesný (brzy soudit, ale subj. jedno z největších příjemných překvapení)
+ hledáček je velký, jasný, indikace AF bodů velmi výrazná, očnice velká a velmi pohodlná
+ velice rychlý zápis a práce s daty, s Lexar UDMA jede JPEG 5 fps neomezeně, RAWu udělá při 5 fps 25 fotek
+ mechanismus LCD vypadá stejně jako zbytek důvěryhodně, LCD samotné je velmi dobré, hlavně má skvělé antireflexy. Automatická regulace podsvícení funguje, stejně jako automatická rotace fotek podle orientace foťáku
+ závěrka je velmi tichá, má jiný charakter zvuku než E-1 kvůli jiným požadavkům, ale hlučnější se mi nezdá (E-1 má tlumenější zvuk, E-3 ostřejší, podobný APS-C prosumer tělům jen citelně tišší)
+ byť není live-view samo o sobě tak dobré, jako na E-330, je oproti např. E-510 rychlejší a díky možnostem a kvalitě LCD se jeho využívání vyloženě nabízí
+ nastavení obsahuje prakticky cokoliv, co by si člověk mohl vymyslet (a v něčem i víc ...), dají se měnit funkce na tlačítkách (a to do takové úrovně, že jde nastavit na tlačítko např. přepínání AF/MF na jedno zmáčknutí, reset konfigurace AF pointů, prohazovat funkce některých tlačítek, atd.), kompletně konfigurovat rollery, nastavit zdali je nutné pro nastavování rollery tlačítko držet, nebo jen zmáčknou (a v sekundách jak dlouho funkci drží), spousta funkcí se dá nastavovat pro každý mode, nastavitelný je defaultní x-sync, rozsah auto ISO, zdali se při focení do RAW+JPG a následném mazání maže JPG, RAW, nebo obojí, nastavitelné dpi, bracketingy a pushe na všechno, atd., atd. (mj. má foťák mimo standardního resetu ještě dva custom, kterými si jde nastavit vlastní úrovně resetu, pokud to člověk rozhasí)
+ ovládání a odezvy jsou velmi rychlé

Mínusy
- zatím jsem nenašel, že by bylo možné přiřadit jinou funkci DOF preview tlačítku, což je mrzuté
- k E-3 je standardně dodávaná 6 hodinová nabíječka jako u levnějších těl (E-1 měla 2 hodinovou, otázka je, jestli je to kvůli šetrnosti k baterkám, velikosti nabíječky, nebo šetření)
- pokud je zapnutá stabilizace, tak znamená vypnutí krátké "zavrčení" (zřejmě srovnání/kalibrace IS)
- s přesunutím tlačítek pod displej se dělat nic nedá a v reálu to vadí málo (mj. i proto, že tělo se výborně drží i levou rukou), horší je subj. přesunutí on/off přepínače zvrchu na tvar a pozici a la Canon

E-3 je možná některými věcmi efektní, ale je hlavně v reálu opravdu efektivní. Komplexem feature-setu se jí dnes nic postavit nemůže a byť bych se zdráhal říct, že je levná, nabízí za svojí cenu skutečně hodně. Co se týče objektivů, tak ty jdou novým tělem nahoru, rozhodně neměknou. V kontextu předchozího obrazovou kvalitu komentovat nebudu, není proč, každý ji může posoudit ze spousty samplů.