Stránka 4 z 14 PrvníPrvní 12345678 ... PosledníPoslední
Výsledky 76 až 100 z 335

Téma: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

  1. #76

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Pridavam ocekavanou recenzi at je o cem diskutovat

    http://www.dpreview.com/reviews/olympuse3/

  2. #77

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Prošel jsem recenzi a i přes zjevnou snahu Simona mám dost smíšené pocity ... Některé věci jsou dobře popsány, ale celkově se v komplexitě ztrácejí různé důležité věci a přitom jsou zmiňovány některé kraviny. Finální (bodové) hodnocení přesto imho celkem odpovídá. Ani se v tom moc nechci pitvat, jen zmíním namátkou věci, které jsou imho nekorektní:

    - testovat rychlost zápisu foťáku s UDMA řadičem s podporou WA na kartách, které nepodporují ani jedno z toho (s výjikou WA supportu u Lexaru) je dost fatální - E-3 je v reálu nejhůř druhým nejrychleji zapisujícím foťákem na trhu, přitom z review se zdá, že je pomalý ...
    - prakticky totálně je tam opomenutý AF, aby bylo na konci napsáno "seems easily confused" a "focus hunting". To je špatně, protože AF je u E-3 velmi velmi dobrý v S-AF i C-AF a hunting zřejmě vychází z použitého skla - 50/2.0 je jediný HG/SHG objektiv, který má tendence k huntu. V celém review není ani čárka o rychlosti, funkci C-AF, nebo specifikům, která mohli klidně natestovat (např. volba AF area sensitivity)
    - všude tam řeší "stronger AA filter" a diví se, že z RAWu nedostanou víc než z JPEG. Jeden důvod je samozřejmě extrémně dobrý JPEG processing, ale druhý je velmi dobře známý - ACR (jako referenční converter DPR) nepodporuje specifika senzorů 4/3 a proto neumožňuje dostat z nich maximum. Jednoduše řečeno MOS senzory 4/3 používají jiný Bayer filter a zpracování a to ACR nepodporuje - proto obsahuje pro potřeby RAWů z 4/3 např. RawTherapee specifickou VNG-4 metodu (RGGB).
    - hodnocení AWB v umělém osvětlení obecně neodpovídá mojí praxi - speciálně ve smíšeném prostředí (např. žárovka+zářivka) funguje AWB na E-3 zdaleka nejlíp ze všeho, co jsem měl kdy v ruce.
    - nepochopil jsem vůbec, proč když věnovali např. DRO u Sony A700 celou stránku, nezkoušeli vůbec u E-3 SAT a odbyli to jednou fotkou chartu v Gradation (ta stránka vůbec vypadá, že tam něco chybí, nehledě na to, že to opravdu není stejné jako u předchozích těl)
    - docela mě překvapilo, že opět znovu zmiňují měření a jeho reakce a tendence - už na konto podobných připomínek z dřívějška byla různá těla Olympusu přetestována proti profi expozimetrům a zjistilo se, že měření je skutečně velmi přesné (někteří fotografové na velkých analogových formátech dokonce používají "dokumentační" E-1čky hlavně jako expozimetry, což je dost sranda ), nakonec s nimi musím souhlasit v tom, že je to o uživateli
    - a naposled - jsem zvědavý na reakce uživatelů na měření účinnosti stabilizace. Sám dosáhnu velmi snadno lepších výsledků BEZ stabilizace než oni SE stabilizací. A to v tomhle nejsem žádný přeborník, někteří uživatelé jsou s IS na E-3 schopní držet řádově delší časy než já (tuším jsem viděl velmi pěkné handheld fotky na 600 mm eq. při 1/5sec). Upřímně řečeno, minulý víkend jsem nafotil dost ostrých fotek bez stativu (protože jsem ho, trubka, nechal v autě, takže z ruky, ale s co nejlepším zafixováním) na 200 mm eq. a delší ohniska na časech 10"-40" (!!!). Ale to sem nebudu tahat ...


    E-3 obsahuje tolik featur, že mě zaráží, že nejsou některé víc popsané. A samozřejmě Phil a Simon nejsou ta samá osoba, proto je teď Simon nadšený z plně konfigurovatelného MLU, které mají ovšem úplně stejně naimplementované všechny Oly zrcadlovky. A i v téhle základní/banální úrovni je toho dost - např. Nikonisté se po fórech (až překvapivě) hlasitě radují z toho, že D300 má konečně user pixel-mapping a nemusí do servisu - taky feature, který má každá Oly DSLR od prvopočátku (osobně jsem to tedy nikdy nepotřeboval, proto mě překvapuje ta radost).

    Naopak po poslední zkušenosti musím potvrdit Simonova zjištění ohledně výdrže aku na live-view. Kombinace live-view a otočného displeje je v přírodě fakt k nezaplacení, ale kombinace teplot pod nulou a soustavného užívání live-view (s tím žádný problém není, šum se nijak nezvyšuje ani po desítkách minut) způsobí, že se akumulátory vybíjejí velmi rychle. Proto pokud chce někdo trávit např. celý den focením přes live-view někde v zimě, tak se vybavte dostatkem náhradních aku (a v teple asi ne o moc míň).
    Naposledy upravil jan555; 20.02.2008 v 15:36.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  3. #78

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    na strane 28 uplne dole pise

    This is an interesting comparison mainly because where the 40D's RAW output looks a lot crisper than its JPEG output, running the E-3's RAW files through ACR brings little, if any advantage in terms of detail or sharpness. Having spent quite some time with the E-3's raw files (using both Olympus Studio 2.0 and ACR) it's become obvious that this isn't a case of 'not enough sharpening', but appears to be a slightly stronger than average anti-alias filter on the E-3' sensor, which limits the potential to capture sharp detail to what you see here. Probably not an issue for most users, but something pixel-peepers might find hard to swallow.
    teda hovori, ze porovnaval vystup aj z olympusackeho softu oproti acr, co sa ostrosti tyka, a vystupy mal priblizne rovnake. na dalsich stranach je porovnanie rawu oproti L10, ktora ma udajne rovnaky snimac a z acr lezu ostrejsie fotky z L10 ako z E3, pri rovnakych nastaveniach. cim to je?

    ale uz by mohli prejst s porovnavania jpegov na rawy


    mozes sem prosim ta dat ukazky 10 az 40 sekundovych expozicii z ruky na eq. 200mm? ve to uz netreba stativ

  4. #79

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Citace Původně odeslal shelll Zobrazit příspěvek
    teda hovori, ze porovnaval vystup aj z olympusackeho softu oproti acr, co sa ostrosti tyka, a vystupy mal priblizne rovnake. na dalsich stranach je porovnanie rawu oproti L10, ktora ma udajne rovnaky snimac a z acr lezu ostrejsie fotky z L10 ako z E3, pri rovnakych nastaveniach. cim to je?
    Komplexně na tohle odpovědět neumím, ale aspoň pár subjektivních postřehů:
    - o Olympus Master si osobně nemyslím nic zvlášť dobrého, poslední verze se zlepšily, ale osobně jsem to ani pořádně nezkoušel, protože ten soft obecně neodpovídá mým potřebám, takže to nemůžu posoudit. Kdyby vyzkoušeli např. Bibble a RAWTherapee s ACR, to by bylo asi zajímavější.
    - dnes je dost ošidné už soudit i RAW, protože min. někteří (možná už všichni?) výrobci softí i RAW - jak je to u E-3 a L10 čert ví ... V některých recenzích byla menší relativní ostrost zmiňovaná jako "profi" feature s tím, že při následném silnějším doostření se nic moc neděje (což můžu potvrdit, ale nemůžu porovnat s ostatními novými těly). Na to ať si každý udělá názor vlastní (sám ho v tomhle případě jednoznačný nemám).
    - z mého pohledu ideální (ale ovšem vnášející jiné otázky z důvodu lidského faktoru) by bylo snažit se dostat z každého foťáku maximum bez ohledu na konkrétní parametry konverteru. Tohle prostě říká, co dostaneme na defaultním nastavení, ale jak to nastavení vyhovuje kterému foťáku je věc trošku jiná

    Jinak já vůbec nezpochybňuji jako referenční konverter ACR. To není připomínka na konto DPR, to je připomínka na Adobe, nebo na Olympus, že si to nedokáží zařídit u nástroje, který je asi nejrozšířenější.

    btw: ono je to celé divné, např. na DPR tvrdí, že v otázce dynamického rozsahu neznamená RAW oproti JPEG žádný přínos, v rozporu s tím např. i-r (Imatest) říká, že je to 0.7-0.8EV a DxO výsledky jsou ještě jiné ...

    btw: podle prohlášení Olympusu NEJSOU snímače sdílené a E-510, L10 a E-3 používají tři různé snímače.

    EDIT: když se člověk podívá detailně na RAW konverze z E-3 a L10, tak je dost k diskuzi, který je "lepší", L10 je ostřejší, ale je taky vidět, že šum je mnohem vyšší. (čím to doopravdy je nezjistíme, mně to připadá jako in-camera doostření u L10).

    E-3: http://a.img-dpreview.com/reviews/So...00-raw-acr.jpg
    L10: http://a.img-dpreview.com/reviews/Pa...50mmf2-RAW.jpg

    Citace Původně odeslal shelll Zobrazit příspěvek
    mozes sem prosim ta dat ukazky 10 az 40 sekundovych expozicii z ruky na eq. 200mm? ve to uz netreba stativ
    Není tam moc fotek, které bych chtěl někomu ukazovat , ale samozřejmě dám, to není problém (jen chvilku počkej).
    Naposledy upravil jan555; 20.02.2008 v 18:13.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  5. #80

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Tak jsem trochu kecal, protože na dlouhá ohniska mám nejvíc 6sec, na wide mám i 40sec (omlouvám se, snad je to jedno ). Nějaké příklady těch dlouhých expozic (cropy jsou default konverze ACR):

    E-3 + 11-22/2.8-3.5 @ 22mm (44mm eq.), f/10, 10sec:



    (1:1 crop: http://img84.imageshack.us/img84/986...ed2cropuo2.jpg )



    E-3 + 35-100/2.0 + EC-14 @ 141mm (282mm eq.), f/22, 6sec:



    (1:1 crop: http://img84.imageshack.us/img84/158...ed3croprf6.jpg )


    Kdyžtak můžu hodit i něco přes 30sec, ale to je to samé - akorát to už byla fakt tma a proflashovával mi to brácha s bleskem v ruce z úhlů, tak to není tak zajímavé ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  6. #81

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    WOW, tleskám. To je pro mě nadlidský výkon. Fotky se mi taky moc líbí, doufám, že zas nějaké přidáš do svého uměleckého threadu?
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  7. #82

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    ono prave ta vyssia ostrost s vyssim sumom u L10 moze byt aj vdaka slabsiemu AA filtru. tak to spravil napriklad nikon u d50, zobral snimac z d70 a dal pred neho silnejsi AA filter. tym znizil sum, ale aj znizil maximalnu rozlisovaciu schopnost snimaca. nastastie ten sum bol znizeny viac ako ostrost

    wow, tie dlhe expozicie su super ja obcas na d50 udrizm cas 1/60 na eq. 300, ale casto neudrzim ani 1/(eq. ohnsiko) najviac co som sa pokusal udrzat bolo okolo 2 sekund na eq. 15mm a to bolo celkom fajn. musim niekedy vyskusat take dlhe expozicie aspon s ultrasirokacom klobuk dole

  8. #83

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    zo sirokacom to nie je velky problem, na tele je to vsak uz dost ulet ... stabilizacia to posuva radikalne inam
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  9. #84

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Jde to, ale je to jen slušnější znouzectnost a tady pro zajímavost, nic víc ... Díky svojí lenosti jsem přišel zbytečně o dobré fotky, jindy často tahám stativ a ani ho nerozbalím, ale tak to už v životě chodí ...

    shelll: ono to není ze stoje v pozoru z ruky, první je se zapřením gripu v úhlu o šutr, druhá z leže. Ale v obou případech jsem musel celou dobu držet foťák v obou rukách a to je to nejhorší. Skoro všechno jsem fotil přes live-view, už dávno jsem zapomněl, jak moc to může v kombinaci s otočným displejem ulehčit takovouhle práci.

    MC: jj, sice těch 44 mm eq. už není tak málo, ale na tele to je rozhodně horší a navíc o to, že jde ta sestava spolehlivě přes 3 kila a to je dost i pro mě ...

    btw: když se bavíme o praxi, tak musím říct, že E-3 se skutečně velmi dobře ovládá v rukavicích. Používám fotorukavice od Lowepro, které jsou dobré, ale pro delší focení tak do těch -5C, už tak to ale není s tím promrzlým kovem ideální. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemáte praktickou zkušenost s nějakými teplejšími, se kterými se dá zároveň rozumně ovládat foťák?
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  10. #85

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    je mi jane, ze treba byt poriadne oprety, tak som fotil aj tie 2 seknudy. len som si este netrufal na dlhsie casy.

    ja mam lezecke rukavice (znacka dakine). fotak sa v nich ovlada super, ale vo velkych zimach som snimi este nefotil. nasiel som aj hrubsie, ale stali 1700,- co nie som ochotny dat. este som pocul chvalu na golfove rukavice.

  11. #86
    Senior Member Avatar uživatele DOT
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Trutnov-Humlak-Phaha
    Věk
    37
    Příspěvky
    1 363
    Vliv
    281

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Citace Původně odeslal shelll Zobrazit příspěvek
    je mi jane, ze treba byt poriadne oprety, tak som fotil aj tie 2 seknudy. len som si este netrufal na dlhsie casy.

    ja mam lezecke rukavice (znacka dakine). fotak sa v nich ovlada super, ale vo velkych zimach som snimi este nefotil. nasiel som aj hrubsie, ale stali 1700,- co nie som ochotny dat. este som pocul chvalu na golfove rukavice.
    Potvrzuji , golfove rukavice do chladnejsiho pocasi jsou OK . Otazka je , jestli je -5C° chladnejsi pocasi , podle me uz je to celkem zima a vetsina tenkych rukavic bude asi nedostatecna .
    <III>
    C2Q@2,33Ghz | gigabyte G33 | 4x1GB GeIL | geforce 460
    IBM ThinkPad T60p
    olympus e-300+zuiko1454+zuiko4015+tamrac adventure7+Qentis STCO-01+fl36

  12. #87

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Díky, ty moje vypadají takhle:



    Předpokládám, že ty golfové jsou kožené, ale zase asi nezateplené?
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  13. #88
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Ja vam docela zavidim, na to abych ho udrzel, bych si jich asi musel par soupnout

    Kazdopadne me tento thread poradne nabudil a myslim ze v jedne polovine mozku se zacina uvozovat o nove zrcadlovce. Uvidime co na to druha pulka (ta co resi finance)

    Pardon za trochu OT jdu radsi pokracovat v praci.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  14. #89

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Kdesi sem viděl takové prsťáky s ufiknutými konci a přes konec se dal převléct návlek, který z toho udělal palčáky. Vypadalo to teple, ale spíš je to na takovou tu práci se stativem, svléct návlek, nastavit a zmačknout, navléct..nic akčního.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  15. #90
    Senior Member Avatar uživatele DOT
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Trutnov-Humlak-Phaha
    Věk
    37
    Příspěvky
    1 363
    Vliv
    281

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Ja mam neco takoveho :
    jsou to golfove rukavice v provedeni winter , takze jsou zateplene . Ale manipulace v nich asi neni tak dobra jako u tech lowepro . Kazdopadne pouzitelne jsou .
    <III>
    C2Q@2,33Ghz | gigabyte G33 | 4x1GB GeIL | geforce 460
    IBM ThinkPad T60p
    olympus e-300+zuiko1454+zuiko4015+tamrac adventure7+Qentis STCO-01+fl36

  16. #91

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    nemam ani E3 ani rukavice, presto sem si v nedeli od cca 5te ranni vyjel nafotit par vychodu slunce v -12C a ted koukam, ze sem tupej, ale proste nez nejake rukavice ozkousim nebuu verit v moznosti dobreho ovladani stroje. Za ten mocny vykon sem se alespon odmenil nakupem velmi teple.... http://cartoon.cz/index.php?m=153 bundy, ktera dostatecne prodluzuje casy foceni z ruky, protoze se neklepete..a starou sem rovnou nechal na kosi pro nekoho potrebneho))))
    E3/E510 dilema
    Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.

  17. #92

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Ad to DPR review - pro zajímavost zase jednou názorná tabulka, která ukazuje, proč má tolik lidí mentální problémy s jejich hodnocením v jednotlivých kategoriích i s finálním doporučením. Prostě v kontextu trhu nezanedbatelná část ratů u jakéhokoliv foťáku "nehraje" (zdroj forum DPR):

    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  18. #93

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Nepozoruji zatím žádné změny v AF. Jen si musím přisadit s tou debilitou resetu většiny nastavení - nevím, jestli je to tak zásadní upgrade, ale spíš bug, dřív tohle nebývalo (a musel jsem opět sáhnout po manuálu, protože některé věci se bez něj prostě nastavit ani nedají).

    Ad grip - já jsem spokojený, pevný/masivní je imho až dost (grip k E-1 byl lepší, ale taky stál jinak), povrchová úprava odpovídá foťáku. Jen je u E-3 s HLD-4 (a zvlášť těžkým objektivem) grip-strap prakticky nutný. Doteď jsem nezjistil, čím se liší nový AS-GS3 (v ČR stále není v prodeji) od staršího AS-GS2 - ty ale mám a sedí naprosto v pohodě. A kdo by chtěl, tak tady http://www.maxidigital.cz/40434-OLYM...or-E-1-Olympus je bezkonkurenční cena.
    Tak jsem před deseti dny ten strap objednal z maxidigital, ale už začínám pochybovat, že mi to pošlou. Ta cena byla podezřelá, ostatní shopy mají GS1 cca 2x dráž. Dnes jsem jim napsal mail, tak uvidím, co odpoví
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  19. #94

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Já odtamtud jeden za tu cenu skutečně mám ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  20. #95

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Jen zpetne ze se tu probirali rukavice: taky sem to nedavno resil a za 480,- sem si poridil celoprstove rukavice jakoze na kolo s nasitymy prouzky z protiskluzoveho materialu na prstech a na dlani, temer jak ty Lowepro co ma Honza, ale nejsou z upletu, ale z materialu windstopper coz znamena ze je neprofoukne vitr. Fotil sem v nich pri -7 cely podvecer venku a naprosto v pohode, fotak sem ovladal uplne stejne jako bez rukavic a na ruce mi bylo prijemne.
    4 GAMING: Intel C2D E8400 @ 4,1GHz (8x515) | MB ASUS P5Q DLX | 2xKingston DDR2@1030MHz | Radeon 5750 VAPOR-X | EIZO S2243WH-BK |
    4 WATCHING: Intel E5200 2,5GHz@3,34GHz | ASUS P5Q-EM | 2GB DDR2 | Panasonic TH-42PX80EA |
    4 TRAVELING: SONY VAIO VGN-BX297XP or Acer Timeline 1810TZ & Eurotel Data Expres |
    4 SHOOTING: Nikon D700+BG&D300+BG+S10-20/4-5,6 DC HSM+N17-55/2,8 AF-S DX+N70-200/2,8G ED-IF AF-S VR+S24/1.8+N35/2D+N50/1,4G AF-S+N85/1,8D+S150-500 5-6,3 APO DG OS HSM+S TC 1,4x EX DG+2xNikon SB900+2xMetz 58 AF-1 |

  21. #96
    Senior Member Avatar uživatele ICE29
    Založen
    25.12.2003
    Bydliště
    TO,BA
    Věk
    37
    Příspěvky
    583
    Vliv
    258

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Citace Původně odeslal Dismembered
    Tak jsem před deseti dny ten strap objednal z maxidigital, ale už začínám pochybovat, že mi to pošlou. Ta cena byla podezřelá, ostatní shopy mají GS1 cca 2x dráž. Dnes jsem jim napsal mail, tak uvidím, co odpoví
    mne odpovedali az po tyzdni ze dodanie bude trvat minimalne dalsie 3 tyzdne, kedze to nemaju skladom
    C2D E6550 & Athlon X2@4200+ + FSC Loox N560 + Nokia E51 + Dell Latitude D630
    Sony a700+bordel okolo

  22. #97

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Já odtamtud jeden za tu cenu skutečně mám ...
    Tak dnes mi strap opravdu dorazil, hned jsem ho namontoval a je to vážně fajn pomůcka - rozhodně je to pohodlné a nikde nic netlačí. Takže díky
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  23. #98

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Pěkné fotky společně s dokumentačními, jak se takové dělají






    Thread s fotkami: http://www.olyclubph.com/forum/showthread.php?t=212
    Naposledy upravil jan555; 09.03.2008 v 23:06.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  24. #99

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Budu Tě muset vytáhnout někam k rybníku...a okouknout jak se pracuje v oblečení po ramena ve vodě ještě před nákupem stroje)))
    Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.

  25. #100

    Standardní Re: Olympus E-3 - zkušenosti a praxe

    Půjčím, ale do vody teď nejdu, leda že bys mě vytáhnul k tomu rybníku na Filipíny .
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nová DSLR těla Olympus
    Založil jan555 v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 213
    Poslední příspěvek: 05.02.2011, 16:59
  2. DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)
    Založil uib v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 25.08.2006, 15:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •