Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Potřebuji pomoc : HDD IBM 120 GB 180 GXP

  1. #1

    Standardní Potřebuji pomoc : HDD IBM 120 GB 180 GXP

    Dneska jsem si tento kousek přinesl domů.

    Nevím jak má být hlučný, nebo tichý - potřeboval bych nějaké přirovnání - např. jestli by měl být tišší než box chladič se 4000 ot. nebo než dvd mechanika rozjetá na 48x Mám ho vůbec slyšet? Ten můj celkem dost "chroupe" - něco jako popcorn. Mám ho rozdělenej na 2 části. Systém WIN XP a na obou systém souborů ntfs. Pokud např. kopíruju data z D disku do C disku, tak je to fakt jak solidně hlučný. Myslím, že to není normální - přehluší to celé PC - to si opravdu nevymýšlím - měl jsem puštěné obě mechaniky (cdrw + dvd a ještě tam mám celkem dost hlučnej chladič).

    Tohle k hlučnosti......

    Největší problém spočívá v tom, že se mi nechtěj rozběhnout hry. Může za to HDD Je to možný? Mám slabou grafickou kartu - TNT 2 PRO, ale předtím s Maxtorem 5400 ot. ata 66 to běhalo vcelku normálně ( NFS Porsche, Colin Mcrae Rally, GTA 3....).


    Prosím poraďte mi. Je chyba v HDD
    Mám ho reklamovat? Jak ho mám otestovat??

    Tzv. zvuky IBM disku parkování hlav je proti tomu neslyšitelný.
    Nevím jak se tomu řiká....

    Moc díky všem za odpovědi.

    Gordon
    Laptop: HP 6735s - DualCore AMD Athlon X2 1900 MHz, 2048 MB 667 MHz, ATI Radeon HD 3200, 250 GB 5400rpm, 15,4" WXGA, Win XP SP3

  2. #2

    Standardní

    1) hlucnost: pokud ti to pomuze, tak v mem compu viz podpis ho neslysim...slysim ho jen kdyz rekalibruje hlavy....ale mam ho stiseny pomoci IBM Drive Feature Tool na maximalni tichost a je fakt ze oproti tovarnimu nastaveni je to HODNE znat...pretim jsem ho slysel v podstate furt...
    2) popis trochu vic ten problem s hrama...nemyslim ze by to bylo diky hdd. co ti to pise ?nejde to ani nainstalovat nebo to nejde spustit nebo co to dela/nedela

  3. #3

    Standardní Díky za odpověď

    Jedná se o to, že hru nainstaluju, pak si nastavím potřebné parametry a někdy se mi to sekne v menu, někdy přímo ve hře a nic s tím nejde dělat => bohužel tvrdý restart. V čem může být chyba? Předtím mi to normálně chodilo? Už jsem vyzkoušel skoro všechno - odpojil USB (tiskárnu) , odpojil Lan kabel. Ovladače na grafiku mám nahraný.

    Díky za rady,
    Gordon
    Laptop: HP 6735s - DualCore AMD Athlon X2 1900 MHz, 2048 MB 667 MHz, ATI Radeon HD 3200, 250 GB 5400rpm, 15,4" WXGA, Win XP SP3

  4. #4

    Standardní

    Mám ten samej a je tichej jak sloní pšouk.. Ne fakt je dost tichej, určitě je tišší než jeho předchůdce (taktéž IBM). Třeba když se spustí defrag tak občas nepoznám jestli už jede nebo ne.... Řekl bych že máš možná nějakej invalidní kousek... zkus jak se ti zahřívá, ale jestli se ti podle toho co říkáš občas na tvrdo zakousne tak bych nečekal, zazálohoval data, zkusil diskcheck, pro jistotu ibm drive fitness test a pak bych ho šel hodit prodejci na hlavu....

  5. #5

    Standardní Re: Díky za odpověď

    Citace Původně odeslal Gordon
    Jedná se o to, že hru nainstaluju, pak si nastavím potřebné parametry a někdy se mi to sekne v menu, někdy přímo ve hře a nic s tím nejde dělat => bohužel tvrdý restart. V čem může být chyba? Předtím mi to normálně chodilo? Už jsem vyzkoušel skoro všechno - odpojil USB (tiskárnu) , odpojil Lan kabel. Ovladače na grafiku mám nahraný.

    Díky za rady,
    Gordon
    hmmm, to nevypada na disk, nevim...zkus ho projet SMARTem (resp. IBM Drive Fitness Tool) a pokud je ok (jakoze jsem o tom presvedcen) tak v nem problem nebude...

  6. #6

    Standardní Je to přesně tak.

    Disk funguje naprosto v pohodě. Nelituju jeho koupi. Je rychlej - řekl bych, že pekelně rychlej. Je to znát - předtím Maxtor 5400,ATA 66.
    Disk jsem projel IBM Drive Testem. Nevim co by se mi mělo napsat, pokud by byla nekde chyba. Nakonci testu to napsalo, že byl test dokoncen a hotovo. S tou hlučností jsem to možná přehnal. Měl jsem otevřenej case a teďka je disk v pohodě. Jen občas ho je slyšet - nic strašnýho => jsem max. spokojen.

    Teďka k těm gamesám:

    Zkoušel jsem různý detonátory od NVIDIE - třeba i starší, ale nic nepomohlo. Pokusím se znovu problém popsat: Při najetí do menu hry začne obraz přeskakovat - tzn. je to trochu podobný, jako když dáš mobil pod monitor a začneš volat. Párkrát jsem se dostal o kus dál. Např. NFS Hot Pursuit II - už jsem na stratovním poli a pár "hnutí" obrazu, pak se to sekne, zvuk chvilku jde a pak je totální konec. Musím upozornit, že to opravdu není diskem - pokud se hra sekne a kontrolka hdd svítí o 106, tak by za to z části hdd mohl, ale tady nic takovýho.

    Může bejt grafárna funkční jen ve 2D (Windows), ale ve hrách 3D ne?

    Pujdu to řešit do jinačího fóra.

    Nicméně díky za příspěvky,
    Gordon
    Laptop: HP 6735s - DualCore AMD Athlon X2 1900 MHz, 2048 MB 667 MHz, ATI Radeon HD 3200, 250 GB 5400rpm, 15,4" WXGA, Win XP SP3

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problém s HDD Samsung 120GB S-ATA, prosím pomoc
    Založil Shobul v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 02.09.2004, 07:29
  2. Hlučnost HDD 120 GB Hitachi PATA
    Založil Jolinar v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 23.07.2004, 20:24
  3. Kterej 120 GB HDD
    Založil AceUnihocD43 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 21
    Poslední příspěvek: 09.01.2004, 19:04
  4. rozdelenie 120 GB disku
    Založil Wizzard v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 31
    Poslední příspěvek: 07.01.2004, 21:40
  5. IBM 120 GXP THAIWAN
    Založil ja.viper v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 12.11.2002, 13:42

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •