Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: O2 inet express a vista - pripojeni k netu

  1. #1

    Standardní O2 inet express a vista - pripojeni k netu

    tak nevim, poradite jak nastavit pripojeni k internetu pres O2 Internet express 8192, a windows vista ?

    uprimne do XP jsem ani nesahl, jen jsem pichnul kabel od modemu do sitovky a bez jedineho zasahu, se internet spojil automaticky.

    tady jaksi ne. no jednoznacne krok kupredu.

    v podstate jsem s tim laboroval a budto se to da, ze mi to ukazuje schema muj PC - internet, nebo muj PC - sit - internet. (v obou pripadech je posledni cast internet seda a pred ni cerveny krizek)

    kupodivu to chce nastavit jmeno a heslo, dle stranek o2 je to O2 a O2.
    to jsem nastavil, nicmene i tak se internet nepripoji. pokus o pripojeni k internetu byl neuspesny. kdyz dam diagnostikovat problem, napise, system nezjistil zadny problem v siti. No tak jsem z toho nejak mimo.

    jeste dodam ze sem si vytvoril nove pripojeni dle navodu, WAN PPPoE je oznacene.
    EDIT: tak nevim jestli tohle je ta spravna volba. Nemelo by to frcet jenom po zastrceni toho kabelu jako v XP ? tim ze dam nastavit pripojeni, tak se mi vytvori nove pripojeni (PPPoE) ale nejak mam pocit ze to chce vytacet ?
    nepanimaju.

    copak delam spatne ?
    Naposledy upravil GreenOrchid; 21.10.2007 v 21:21.

    Laser G9 + Logitech G930


  2. #2

    Standardní Re: O2 inet express a vista - pripojeni k netu

    mno asi takhle
    jedna vec je modem (což si představ neco jako dalsi maly pocitac)
    a druha pak tvuj comp.

    Ty jmena a hesla o2, o2 se pisou do modemu! a myslim ze pro tebe bude nejlepsi zmačknout RESET na modemu aby se hodil do defaultniho nastaveni...

    Modem se pak automaticky spoji s ustrednou na O2. a router ti v modemu vygeneruje nejakou IP do tveho pocitace.

    Tzn na sitovce ve svem compu mej nastaveno ziskat adresu z DHCP a DNS taky.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  3. #3

    Standardní Re: O2 inet express a vista - pripojeni k netu

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    mno asi takhle
    jedna vec je modem (což si představ neco jako dalsi maly pocitac)
    a druha pak tvuj comp.

    Ty jmena a hesla o2, o2 se pisou do modemu! a myslim ze pro tebe bude nejlepsi zmačknout RESET na modemu aby se hodil do defaultniho nastaveni...

    Modem se pak automaticky spoji s ustrednou na O2. a router ti v modemu vygeneruje nejakou IP do tveho pocitace.

    Tzn na sitovce ve svem compu mej nastaveno ziskat adresu z DHCP a DNS taky.

    no zkusim dnes vecer ten reset modemu, predpokladam je tam nejake tlacitko ?
    a nestane se totez kdyz ho vypnu a zapnu uplne ? to jsem totiz udelal, i zkusil druhou sitovku ,ale porad to samy.

    EDIT: mam tenhle modem WELL
    http://www.cz.o2.com/o2internetadsl/...rizeni.html#m9

    jen tam jaksi neni uvedeno ze by umel visty ? ale to snad nebude ten problem?


    EDIT2 : no parada
    http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=1037913


    EDIT3: a tohle je jeste lepsi

    http://support.microsoft.com/kb/928233

    EDIt4: tak to asi nebude ono, protoze me to ip adresu da. (
    tak asi budu muset zavolat na O2. vecer zkusim jeste ten reset.


    EDIT5: problem vyresen, reseni napisu hned jak trosku doladim visty.
    Naposledy upravil GreenOrchid; 22.10.2007 v 23:57.

    Laser G9 + Logitech G930


  4. #4

    Standardní Re: O2 inet express a vista - pripojeni k netu

    řešení:

    vista pouziva pro internet 2 protokoly v6 a v4. V6 je nutno uplne disabled, a u v4 nastavit prevnou ip + DNS. jakmile bude cas, dam sem konkretni cisla. Vec se ma tak, ze bez operatora O2 neni sance zjistit to nastaveni. Sam operator mi rekl, ze s tim jsou od zacatku problemy,a ze Vista se proste musi ruco donastavit. v XP jede vse automaticky.

    Laser G9 + Logitech G930


  5. #5
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní Re: O2 inet express a vista - pripojeni k netu

    Ja mam Express Extrem a slo jen o to najit kam co vyplnit, protoze to od bety presunuli, ale zadny vaznejsi problem s tim nebyl. Nic noveho jsem nepotreboval, spis jsem toho nastavoval jeste min. Velky rozdil mezi Extreme a klasickou verzi snad neni.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  6. #6

    Standardní Re: O2 inet express a vista - pripojeni k netu

    tady posilam nastaveni pokud by to nekomu pomohlo...
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky

    Laser G9 + Logitech G930


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Export mailu z Outlook Express -> Import do Vista mail
    Založil Paja v sekci fóra Windows Vista
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 14.12.2009, 22:35
  2. ATI Catalyst™ 7.5
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 31
    Poslední příspěvek: 25.06.2007, 11:27
  3. ATi Catalyst 7.3 WHQL
    Založil no-X v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.04.2007, 12:17
  4. ATI Catalyst 7.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.03.2007, 04:15
  5. Wifi pripojeni k netu - a kupa problemu okolo :)
    Založil Hrochoslon v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 20.12.2004, 23:13

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •