Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: Problem s instalaci XP - AHCI

  1. #1

    Standardní Problem s instalaci XP - AHCI

    Mam disk v AHCI rezimu a pomerne brzy jsem prisel na absenci jakyhokoli ovladace na cd. Rikam si, budiz. Zkopiroval jsem patricny soubory na disketu, po bootu pekne F6.. nacetlo mi to seznam, vybral jsem patricnej ovladac. Jenze kdyz se zacly kopirovat soubory z CD, zahlasilo to, ze nemuze kopirovat... Nechapu proc. Disketa je v poradku, nacetlo to co na ni je, ale nejde to zkopirovat? Ovladac je spravnej.

  2. #2

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    Nevím jestli Ti to pomůže, ale já měl podobný problém při instalaci Xp proff - v určitě fázi, ať jsem dodal ovladač pro Sata čipset či nedodal se to kouslo - chyba souboru, nelze zkopírovat(a přitom byla chyba v ovladači chipsetu).

    Neexistuje nový ovladač na internetu?
    Dell XPS 1210,Sams 275t,Microsoft XBOX360,Natural Mouse 6000 + Keyboard 4000,Windows 7 Professional
    Blondie : You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

  3. #3

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    No po startu dam F6, pak "s", vyberu patricnej ovladac, enter, enter, jedeme dal... Zkopiruje se cely cd, ale po restartu modra smrt. Fakt uz nevim. Ovladac je spravnej...
    Pocitac je Dell Optiplex 755. Melo by to mit Q35 chipset. Uz jsem zkousel i stahnout primo od Intelu. A prd.

  4. #4

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    jj, to se mi také stalo na ale na VIA čipsetu s intel procesorem a RAID řadičem - těsně před prvním restartem modrá smrt - a u tohoto případu pomohlo zapojední dvd mechaniky odkud se instalovalo na 1 společný IDE řadič .
    Dell XPS 1210,Sams 275t,Microsoft XBOX360,Natural Mouse 6000 + Keyboard 4000,Windows 7 Professional
    Blondie : You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

  5. #5

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    Uff, to nechapu. Ono to haze modrou smrt ale az po restartu. Kdyz se to vsechno konfiguruje.

    A vubec, co je to za humusarnu, moct tyhle veci instalovat jen z diskety... Ach jo.

  6. #6

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    Kdyz dam "pouzit ovladac na diskete", pro zmenu to hlasi, ze soubor nelze kopirovat. Nechapu.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele macher
    Založen
    23.11.2005
    Bydliště
    Brno
    Věk
    40
    Příspěvky
    501
    Vliv
    236

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    ja bych rekl, ze vadna disketa/crc... zkus jinou, resil jsem neco podobne, dal jsem na druhu disketu, checkol, ok, instalace a jiz ok

    Notebook Dell Vostro V13 U7300, 500GB 7200rpm
    DesktopIIntel i5 750, Noctua NH-U12@Noctua NF-S12-1200, Intel SSD 80GB X25-M, 6x Samsung 1,5TB, all disk in silentmaxx, Lian Li PC-A10B, Enermax Modu82+ 625W, DVDRW LG GSA-E40L, Logitech MX Revolution, HP 3065+Dell 2007 (secondary)
    Sound Harman Kardon AVR445 + Audio-Technica ATH-W5000
    Photo Canon 450D + 18-55 IS + 70-300 IS USM
    Vehicle BMW 525i, full vybava :)

  8. #8

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    Disketa je stopro v poradku... Zkousel jsem vic.
    Nicmene ted jsem nasel na intel.com:

    http://www.intel.com/support/chipset.../CS-012304.htm
    ICH9, ICH8, ICH7 and ICH6-based chipsets, as well as ICH5 and ICH5R-based chipsets, do not use AHCI.

    Proc mam ale teda v biosu moznost zvolit AHCI?

  9. #9

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    Tak proste na ICH9D0 asi neexistuje ovladac nebo co. Nebo ma Dell porad nejaky extraburty.

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    291

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    Tak proste na ICH9D0 asi neexistuje ovladac nebo co. Nebo ma Dell porad nejaky extraburty.
    Z diskety to jde jen proto, ye WinXP je predpotopni system ...

    Paklize ten ovladac zavedes a vse probehne OK, ale chcipne to az po restartu, tak pokud ten disk NENI vadny , tak je proste BUG ve Woknech, a nebo v tom ovladaci, DELL ma svoje specifika ACPI a APIC a je prakticky nekompatibilni se vsim ...

    Ja s Dellem vetsinou bojuju s Linuxem, tam zase vetsinou nechodi IDE a emulacni rezimy, ale jede OK AHCi ...

    Taky muzes zkusit nainstalovat ten DELL bez ACPI (Pei zavadeni Windows, pred mackanim F6 mackat F5 .. To by mohlo pomoct ...
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  11. #11

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    Proste nechapu, ze podle specifikaci Intelu tenhle chipset AHCI vubec nepodporuje, ale v BIOSu ta moznost je. Proste "WTF"?


    Ono kdyz nedam F6, chcipne to.
    Kdyz dam a vyberu ovladac, chvili to chrousta a setup zahlasi, ze uz ma ovladac na tohle zarizeni (opt wtf) a jestli chci pouzit ten na diskete. Kdyz dam pouzit defaultni z Win, ok, kopirujou se soubory a po restartu modra smrt.
    Kdyz dam pouzit ten co je na diskete, nejde zkopirovart (zkousel jsem x disket).

    Proste na to prdim, z principu jsem to chtěll rozběhat - něco jako ze clovek musi zvitezit nad hmotou...

  12. #12
    Senior Member mince Avatar uživatele rombo
    Založen
    13.10.2002
    Bydliště
    Olomouc
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 462
    Vliv
    284

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    hmm, tak vidim ze to bude dalsi z klonu ICH9 co ma problem s AHCI.. stejne tak to bylo nedavno reseno u desek s G33 v Intel cipovejch sadach.. zapnout v BIOSu to jde ale po natazeni ovladace z diskety a nakopirovani par souboru to skonci modrou smrti.. vypada to na nejakej bug, pac P35 je ok
    HOME: Intel Pentium G2120@3348MHz (Ivy Bridge), Gigabyte Z77-D3H r1.1, 8GB DDR3 Crucial Ballistix LP 1600@1512MHz 8-8-8-24 Turbo, Intel HD + Gigabyte ATI Radeon HD4850 1GB w Accelero S1 (Noctua NF-P12) + Virtu MVP, A-DATA XPG SX900 128GB + Western Digital 6400AAKS, LG BD-RE BH08LS20, Gigabyte 3DAurora w Enermax PRO82+ 425W, Primecooler PC-MP1, Samsung 24'' P2450H, Logitech Z-2300 w Creative X-Fi Titanium PCI-E, Microsoft Wireless Laser 7000, =-SILENT PC-=

    WORK: HP Mini
    110c :).. servis PC a notebooků v Olomouci

  13. #13

    Standardní Re: Problem s instalaci XP - AHCI

    No jo, jenze P35 to normalne podporuje... Vychazim z oficialnich zdroju.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Instalace Win XP záhadný problém
    Založil xjohn v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 14.11.2006, 20:33
  2. Problem s instalaci ASUS PC Probe
    Založil Veolw v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 27.09.2006, 22:17
  3. Problem s instalaci XP na 160GB Maxtor (uz mi z toho hrabe)
    Založil BDs v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 20.06.2004, 21:45
  4. Problem s instalaci HPT370 na BE6-II pod WinXP
    Založil Majkl v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 28.07.2003, 09:39

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •