Já mám HP Compaq 6715s, je na něm již nainstalována OEM verze Vista Home Basic v češtině. S instalací dalších programů vcelku problémy nebyly - až na jednu věc. Noťas má jen USP porty a já mám tiskárny s připojením do LPT1. Takže jsem si koupil adaptér USP-LPT1. Je k tomu nějaký soft GeneLink. Nainstaloval jsem jej a tiskárny tiskly bez problémů - až do včerejška. Ať pošlu na jakoukoliv tiskárnu nějaký tisk, tak se tisk jakoby odešle, tisková úloha se objeví ve frontě, ale dál se nic neděje. Když si otevřu "tiskovou frontu", tak ve sloupečku "Stav" je hláška "Chyba - Probíhá tisk" - a dál se neděje nic.
Tak jsem ten soft GeneLink odinstaloval a chtěl jsem jej znovu nainstalovat - ale problém. V půlce instalace mi to zahlásí tohle:

"The GeneLink network setting is valid only for the current network configuration. If any network card is added to or removed from your system, please uninstall the geneLink driver and run the setup program again."

Takže dám OK a dál mi to napíše:

"Windows XP provides the network bridge function vhich creates connections between the different LAN segments. The setup program detects another network cards on your computer. To create the network bridge, please refer to the Windows help.
The procedures to wiew the windows help for the network bridge:
- Open the Control Panel
- Double click the Network Connections icon.
- Select the Help and Support Center from the help menu.
- Find the network bridge topic from the help.
"

Pak mi to instalaci ukončí.
Tak jsem z toho jelen. Nevíte, kde může být chyba? Angličtinu ovládám velmi mizerně, takže help mi je k ničemu.
Dík za jakoukoliv radu (i třeba přímo na email jihra@atlas.cz).
Jihra