Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Superfetch, analogovy tuner - nepochopitelne souvislosti

  1. #1

    Standardní Superfetch, analogovy tuner - nepochopitelne souvislosti

    Mel jsem v pocitaci TV kartu AverTV303. Ta ma na sobe cip CX2388X. Ve Viste jsem mel zajimavy problem, ktery jsem puvodne neprisuzoval za vinu karte. Obcas, kdyz se Dscaleru nebo Aver aplikaci nepodarilo kartu spravne inicializovat, spustil se podivny sled udalosti - superfetch zacal do pameti natahovat (nebo alespon nejak indexovat) nedavno pouzite velke soubory - tj. filmy, instalacni soubory demicek, proste velke nedavno pouzite soubory. Nevenoval jsem tomu moc velkou pozornost, visty jsem preinstaloval, kartu jsem vyhodil.

    Vcera jsem koupil hybridni TV kartu Leadtek DTV2000 H. Jeji analogova cast ma opet cip CX2388X. Po tom, co jsem poprve pustil dodavanou aplikaci (WinFast PVR2) jsem myslel, ze me lidovej receno omejou. Aplikace se asi po 10 sek kousla, superfetch zacal zurive natahovat film na ktery jsem vcera koukal. Nelze slovy vyjadrit jak moc jsem byl n.......j. Karta ma na krabici logo Certified for Vista, tj. zadna omluva vyrobce neni mozna.
    V soucasne dobe to funguje tak, ze nabehnout win ... pustim dodavanou TV aplikaci a muzou nastat 2 situace
    - karta normalne funguje, zadny problem
    - po 10 sek zacne hrabat disk (superfetch nacita nejake nesmyslne soubory) a aplikace okamzite spadne. Nyni uz nelze televizi zapnout, analogovou cast karty nelze znovu inicializovat, musim restartovat pocitac a zkusit to znovu. Zajimave je, ze pokud toto nastane, musim Visty restartovat tlacitkem reset, samy to nedokazou (tj. nejaky lowlevel problem driveru/HW)

    Vypnuti servisu superfetch neresi zamrznuti karty, imho to neni pricina, ale nasledek. Je pro me nepochopitelne, jak driver TV karty muze takto hluboce ovlivnit chovani systemu, cekam, ze tyhle situace kdyz se superfetch zblazni zacnou vyvolavat i jine programy, presne jak se mi to delo na predchozi instalaci.

    Nedelam si nadeje, ze by mi snad nekdo s timto problemem pomohl, spis by me zajimaly zkusenosti s pouzivanim analog. tuneru s timto nebo jinym cipem ve viste. Analog snad brzo vypnou, digitalni cast karty beha bez problemu, ale i tak se jedna o nepochopitelnou zalezitost, uvazuju, ze kartu vratim .... jenze, minimalne na pul roku jeste analog. tuner potrebuju
    Naposledy upravil Caleb; 28.08.2007 v 10:45.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  2. #2

    Standardní Re: Superfetch, analogovy tuner - nepochopitelne souvislosti

    podle ceho jsi identifikoval, ze je zrovna superfetch ta zlobici sluzba?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  3. #3

    Standardní Re: Superfetch, analogovy tuner - nepochopitelne souvislosti

    To se da ve Viste jednoduse - v Resource monitoru vidim ze mi svchost saha na na filmy (setrizene zatizeni disku podle cteni), a pak se da pomoci kontext nabidky proklikat pres process az na service.
    Navic kdyz Superfetch vypnu, tak hrabani ustane

    Tohle ale jak sem psal neni pricina - i kdyz tenhle service necham vyplej, tak bude TV karta blbnout jak sem popsal (kousne se soft, nejde znovu pustit, nerestartuju Win).
    Jako chutovka je, ze tenhle superfetch blazinec dokazou spustit i jine programy, napr. v drivejsi instalaci to dokazal vmware, tedka neco podobneho umi uprostred filmu napr. PowerDVD.

    Tv kartu ted pouzivam tak, ze kdyz po restartu a pusteni aplikace do 10 sek nespadne, tak uz bezi porad. Vzhledem k tomu, ze kompa moc nevypinam to neni tak tragicky, zahadny to kazdopadne je velice.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  4. #4

    Standardní Re: Superfetch, analogovy tuner - nepochopitelne souvislosti

    Nerad bych to zakriknul, ale asi se mi ten problem podarilo odstranit. Obcas pri zatuhnuti tuneru spadla i nejaka sluzba z Windows Media Center - kdyz sem vsechny Media Center sluzby zakazal, tuner uz nezamrznul.
    Opet sem se presvedcil, ze u pocitacu nema smysl hledat priciny, ale spise odstranovat nasledky
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  5. #5

    Standardní Re: Superfetch, analogovy tuner - nepochopitelne souvislosti

    Citace Původně odeslal Caleb Zobrazit příspěvek
    Opet sem se presvedcil, ze u pocitacu nema smysl hledat priciny, ale spise odstranovat nasledky
    Pri produktoch M$ to plati - pricinu totiz odstranit nemozes.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •