Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Reklamace do 6 měsíců od koupě

  1. #1

    Question Reklamace do 6 měsíců od koupě

    Zdravím,

    dlouho jsem tu nebyl, ale vzpomněl jsem si na toto forum, jelikož řeším reklamaci sekačky. Chtěl bych poprosit o radu.

    Věc se má takto. Nedávno jsem na netu zakoupil benz. sekačku, která přišla a po sestavení a 20 minutách práce se urval provázek od nahazování motoru (byl to opravdu provázek, nedivím se, že rupnul). Prodejce nabídnul, že mi pošle nový provázek a můžu si ho vyměnit. Nebo mu sekačku můžu poslat na opravu. Napsal jsem mu, že s tímto řešením nesouhlasím a vzhledem k tomu, že se závada projevila do 6 měsíců od koupě, mám nárok na výměnu za nový kus. Navíc tam bylo více závad, na což jsem upozornil (např. křivé šasí, jedno kolečko je ve vzduchu, prasklý svár na zadní straně sekačky). Sekačku jsem jim tedy vrátil, jenže oni mi zpět poslali tu samou sekačku, pouze vyměnili ten provázek a na víc prý nárok nemám. Pohrozil jsem sdružením pro ochranu spotřebitelů a soudem, ale prodejce se nebojí ani tohoto. Sice nejde o nějakou velkou sumu (4k), ale jde mi o princip a klidně to k soudu dám. Předpokládám že náklady půjdou za prodejcem. Může mít nějaký vliv na výsledek to, že jsem sekačku vrátil tak, jak jsem dosekal, tzn. nesla známky používání? Díky za rady.
    Intel DualCore E5300 2,6 GHz @ 4,42 GHz (340x13), 1.43V | Noctua NH-U12P | Asus P965 Deluxe | 8 GB DDR2 RAM 800 MHz Dualchannel - A-DATA Vitesta Extreme edition | Saphire ATI HD 5770 Vapor-X @ 930/1330 MHz | SDD OCZ Vertex 3 120GB | Asus DVD-RW | Fortron 550W | Fujitsu SL23T-1 LED 23" | Logitech S220 | Windows 7 Ultimate x64 CZ

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Reklamace do 6 měsíců od koupě

    Odpovím jen co se týče nákladů na případný soud. Ty půjdou v první řadě do tebe, ty budeš jako první hradit veškeré poplatky, spojené s náklady řízení.
    Samozřejmě soudce může rozhodnout na konci tak, že náklady uhradí prohraná strana, obě strany sporu napůl, nebo toto vůbec do rozsudku nezahrne.
    Pak se můžeš soudit ještě o náhradu těch nákladů na ten soud výše. (ani jedno nedoporučuji, budě tě to stát tolik nervů, času a peněz..
    že snad je lepší jim tu sekačku prohodit výlohou, všude je pomluvit (nejlépe na internetu) a koupit jinde)

  3. #3

    Standardní Re: Reklamace do 6 měsíců od koupě

    to je nějaký nový sport strašit soudama?

    zaprvé máš 14 dní lhůtu na vrácení bez udání důvodu při nákupu přes net (a teleshopping, podomní prodej etc)
    zadruhé u závady do 6 měsíců máš právo zvolit opravu či výměnu a prodejce ti musí vyhovět. pokud tak nečiní -> podnět na ČOI, samozřejmě vše zdokumentované. sdružení obrany spotřebitelů ti zřejmě poradí co a jak, ale používat je jako nátlakový argument je úsměvné.
    zatřetí strašením soudem jsi prodejci tak akorát sdělil, že jsi.. řekněme laik. veškeré náklady padají na tvá bedra a v případě úspěchu ti soud zpětně _možná_ něco přizná - takže pokud ti jde opravdu jen o princip, mohl bys být tak za 2 roky spokojený, že jsi vyhrál. takže pro začátek si připrav tisícikorunu na soudní poplatek a pár tisíc na právníka.

    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Reklamace do 6 měsíců od koupě

    Ještě připojím: přesně jako píše berraneck, ono vyhrožování soudem působí na řadu prodejců a reklamačních techniků přesně opačně, než je záměr tazatele (vyvodí si - zákazník nezná paragrafy, ví o reklamacích kulové, vyhrožuje nám soudem a nic o tom neví; tak ho necháme vychladnout a uvidíme jak přijde s prosíkem příště a ještě se s námi rád domluví). Ono reklamačním technikům je to víceméně jedno (případnou prohru u soudu většinou platí firma) a do případného soudního sporu, jde dále po zjištění všech informací asi tak 0,01% zákazníků (můj laický odhad).

    Neříkám že je chyba na něčí straně, ale toto považuji také za chybu, v komunikaci.

    Co se týče konkrétních práv a povinností vyplývajících ze zákonů ohledně záruky, poradí ti lépe jiní, já už jsem poměrně dlouho pryč z oboru.

  5. #5

    Standardní Re: Reklamace do 6 měsíců od koupě

    No to mám tedy vyhlídky... ještě mi psal něco o tom, že má na vyřešení reklamace lhůtu 30 dnů. Moc tomu nerozumím, jelikož sekačku už mi poslal zpět proti mé vůli opravenou asi během týdne. To jako během těch 30 dnů od podání reklamace jí ještě může stáhnout zpět, dát mi nový kus a stále je to ok? Jinak díky za rady !
    Intel DualCore E5300 2,6 GHz @ 4,42 GHz (340x13), 1.43V | Noctua NH-U12P | Asus P965 Deluxe | 8 GB DDR2 RAM 800 MHz Dualchannel - A-DATA Vitesta Extreme edition | Saphire ATI HD 5770 Vapor-X @ 930/1330 MHz | SDD OCZ Vertex 3 120GB | Asus DVD-RW | Fortron 550W | Fujitsu SL23T-1 LED 23" | Logitech S220 | Windows 7 Ultimate x64 CZ

  6. #6
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Reklamace do 6 měsíců od koupě

    Reklamace jako taková končí tím, že opravený výrobek převezmeš a podepíšeš protokol o vyřízení reklamace. V případě zasílání asi jen tím, že převezmeš zásilku.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  7. #7

    Standardní Re: Reklamace do 6 měsíců od koupě

    no tím ti asi sděluje, jak můžeš být vlastně rád, že to vyřešili rychle
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  8. #8

    Standardní Re: Reklamace do 6 měsíců od koupě

    nedal jsem se, poslal jsem jim to zase zpátky a nakonec uznali, že mám pravdu a dosáhnul jsem vrácení celé částky sice se to táhnulo 2 měsíce, ale je to za mnou. díky všem za rady !
    Intel DualCore E5300 2,6 GHz @ 4,42 GHz (340x13), 1.43V | Noctua NH-U12P | Asus P965 Deluxe | 8 GB DDR2 RAM 800 MHz Dualchannel - A-DATA Vitesta Extreme edition | Saphire ATI HD 5770 Vapor-X @ 930/1330 MHz | SDD OCZ Vertex 3 120GB | Asus DVD-RW | Fortron 550W | Fujitsu SL23T-1 LED 23" | Logitech S220 | Windows 7 Ultimate x64 CZ

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. reklamace do 6 mesicu, cekani 30 dnu?
    Založil macher v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 15.04.2009, 15:40
  2. Různá doba záruky 12 až 36 měsíců na USB disky
    Založil kocourleo v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 15.12.2003, 11:32

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •