Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 48

Téma: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

  1. #1

    Question Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Zdravím,
    nějakou dobu uvažuji o upgradu procesoru (nyní mám Duron 1,8 GHz). Jelikož jsem s výkonem ostatních komponent spokojen, tak bych si chtěl zakoupit pouze základní desku a procesor (případně zdroj).

    Zatím jsem jako vhodný procesor shledal (když mi někdo poradí vhodnější - budu jedině rád ) 'Core 2 Duo E6850'. Jako další kandidát by byl 'Core 2 Duo Quad Q6600'. Nevím, který by byl lepší, ale to ostaně není hlavní otázkou (jelikož jsem nemohl najít základní desku s AGP a DDR1).

    Při hledání základní desky pro C2D jsem zatím našel jako nejvhodnějšího kandidáta - P5PE-VM od ASUSu. Zatím jsem lepší nenašel. Do základní desky jsem ochoten investovat cca 3000,-.
    Desku bych rád osadil 2x V-Data 1GB 400 MHz + Gainward 7600 GS GS AGP.
    Neměl by tedy někdo tip na lepší desku nebo desku, která podporuje C2Q (s AGP a DDR1)?

    Předem děkuji za rady..
    Naposledy upravil YFCZ; 29.07.2007 v 23:20.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Ty paměti prodej, přitom jak jsou teď ceny tak za to koupíš 2GB DDR2 a ještě ti zbyde.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele falcon
    Založen
    02.02.2005
    Bydliště
    okres Chrudim
    Věk
    39
    Příspěvky
    641
    Vliv
    248

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Velice jednoduche, prodej celej komp, projdi si tyto thready kde mas nekolik navrhu sestav s C2D:
    http://4um.ocguru.cz/showthread.php?t=63350
    http://4um.ocguru.cz/showthread.php?t=61861

    a pokud by ti to bylo malo, staci otevrit zalozku "Hledat", vespod vyberu vybrat "Rozšířené hledání"....vn asledujicim okne vyplnit klíčové slovo "core" a trochu nize a na druhe strane v roletce vyberes "Nakupni poradna..." & samozrejme pak klikni na Hledat

    P.S. Na upgrade poze desky a CPU muzes zapomenout, ten zdroj co ti tahal Duruna si s C2D asi neporadi...navic teda fakt netusim ze by existovala nejaka zakladovka pro C2D a zaroven mela slot pro AGP grafiku...
    Naposledy upravil falcon; 28.07.2007 v 01:19.
    COMP n.2.0 - CPU: Intel i7-4770K@3,7 (1,05V) + TR HR-01, RAM: G.SKILL RipjawsX DDR3 2x8GB 1600MHz CL9, MB: GB Z87X-D3H, VGA: ASUS GTX660Ti TOP 2GB, HDD: Samsung SSD 250GB Basic, WD 2TB AV-GP, CASE: miniRaven "prototype", PSU:Seasonic SS-660XP2 F3 Platinum 660W, DVDRW: LG, MOUSE: Gigabyte M6880, SND: FiiO E10 OLYMPUS + Audio-Technica ATH-T500, LCD: 24" DELL U2412M, NET: Wi-Fi 16MBit Tlapnet (NEW)
    BACKUP - CPU: Intel C2Q Q9400@3,4 (8x425) + TRU120E, RAM: 6GB A-DATA EE 800, MB: GB EP45-DS3P (F8), VGA: Sapphire 5850 Extreme 1GB, HDD: WD 640GB AAKS, CASE: 3R System 101 Silver |falcon edition| PSU: Corsair HX520, DVDRW: Samsung SH-S182M, LCD: 20" LG L2000C-SF
    Casemod miniRaven - "forever" on progress.....Mazda 6 2.0 Combi TE (08´) consumption

  4. #4

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Ty paměti prodej, přitom jak jsou teď ceny tak za to koupíš 2GB DDR2 a ještě ti zbyde.
    Že bych prodal 1 rok staré paměti za více než 1000 Kč?

    Citace Původně odeslal falcon Zobrazit příspěvek
    Velice jednoduche, prodej celej komp
    Prodávání celého PC by pro mne nebylo výhodné. Jak jsem spal, ostaní komponenty (kromě procesoru a desky) jsou plně vyhovující.

    Citace Původně odeslal falcon Zobrazit příspěvek
    P.S. Na upgrade poze desky a CPU muzes zapomenout, ten zdroj co ti tahal Duruna si s C2D asi neporadi...navic teda fakt netusim ze by existovala nejaka zakladovka pro C2D a zaroven mela slot pro AGP grafiku...
    Je pravda, že C2DE6800 má zpotřebu při plném zatížení cca 2x větší než ten Duron, ale i tak by to měl můj Fortoron 350W utáhnout (když ne, tak není probém zdroj dokoupit.. jak jsem psal výše)

    Desek s AGP, které podporují C2D, jsem našel několik. Na (asi) tu nejlepší, co jsem našel, jsem v prvním příspěvku vložil odkaz (holt to se musí přečíst více než nadpis tématu .-) ).
    Naposledy upravil YFCZ; 28.07.2007 v 02:24.

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Tohle je skutecne nedobry napad. Desky podporujici lga775 a DDR1 jsou zalozeny na zastaralych chipsetech, casto taky maji AGP port emulovan pres PCI sbernici - tak na to taky pozor. Lepsi by bylo prodat stavajici vnitrnosti a poridit nove. Pokud si limitovan financne, tak je mozne koupit neco s mensi cache (pentia E21**), protoze propad vykonu je pomerne nizky.
    BTW: co na tom hodlas provozovat?

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    308

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    P5P800 SE nepodporuje Core2 Duo, natoz Quad. Tato deska umi max. Pentium D.
    ASRock dela agp desky s podporou Core2 Duo.
    Konkretne jde napr o Conroe865Pe, avsak podporuje pouze cpu do 1066MHz FSB .. tedy E6850 uz ne.
    Dalsi takovou deskou je 4CoreDual-SATA2 ale to je prakticky to samo, co ta prvni, akorat na VIA chipsetu a s PCI-E slotem (ma i AGP).
    Mozna existuji jeste dalsi desky s AGP a podporou Core2, ale myslim si, ze vsechny budou mit omezeni na 1066MHz FSB, tedy do nich nove CPU nedas. A nebo bude AGP slot pouze "emulovany" pres PCI, jak psal NeMeM9aA. Navic vsechny tyhle desky jsou postaveny na starych chipsetech a tedy ani nepocitej s nejakym o/c, protoze uz tak jede chipset temer na max.

    Pridam se k ostatnim a poradim ti prodat co mas...
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    280

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Trapně se připojím k ostatním. Je vidět, že jsi schopen dát zhruba 7000kč do CPU (+ něco do nové desky).
    To se ti ale vůbec nevyplatí. Pro tebe bude lepší za stejnou cenu koupit levnější procesor (5000kč), novou moderní desku (třeba na Intel P35 - 3000kč), prodat RAMky a GK a koupit nový DDR2 a PCI-E (to se ti při troše štěstí podaří finančně zhruba 1:1)
    Jinak Quad si kup, pokud pracuješ s programy, které ho umí využít (to si můžeš zjistit). To jsou např. všechny renderery, enkódování videa atd.
    Myšlení zkresluje realitu.

  8. #8

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Taky se přidám k ostatním,nedělej stejnou chybu jako já,že jsem se snažil navýšit výkon starší sestavy-Socket 939,AGP,DDR1.Z prodeje DDR1 ti zbyde na velmi slušné DDR2 RAM,GF7600GS ti zaplatí GT verzi do PCI-E,pokud nemáš prachy,ušetři na procesoru Pentium Core 2 2160 poskytne po nataktování slušný výkon za cenu něco málo přes 2 tisíce.Za 4 tisíce koupíš slušnou desku,za litr chladič.A máš prostor do budoucna-vyměníš zdroj a grafiku,případně procesor a navýšíš herní výkon klidně dvojnásobně i víc.Kdybys vylepšil AGP systém,tak už s tím pak neuděláš skoro nic...
    Core 2 Duo E2160 (2970Mhz),Gigabyte 965P-DS3,4x1GB DDR 800 Patriot,Palit Radeon X1950 GT 512MB (500/1200-575/1430),WD Raptor 74GB+320GB a 500GB Barracuda,Pioneer DVR-212+Plextor PX130A ,Seasonic 430W,Gigabyte 3D Aurora 570,Audigy ZS,Genius Home Theatre 5.1,Logitech G7+Logitech G15,Samsung SyncMaster 940BF

  9. #9

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Tohle je skutecne nedobry napad.
    Z jakého důvodu? Z důvodu brždění výkonu jednotlivých komponent?

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    casto taky maji AGP port emulovan pres PCI sbernici - tak na to taky pozor.
    Lze toto nějak poznat ještě před koupí?

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    BTW: co na tom hodlas provozovat?
    Všeho chuť.. Hry, kde počet FPS určuje především procesor (strategie, Q3 engin); překladače (GtkRadiant,..); programy pracující s grafikou (pouze doplňkově).. snad by se ještě nějaké druhy softwaru našli.. málem bych zapomněl - Windows Vista (pro něj je Duron 1,8 GHz už celkem nedostačující).

    Citace Původně odeslal Anduril Zobrazit příspěvek
    P5P800 SE nepodporuje Core2 Duo, natoz Quad. Tato deska umi max. Pentium D.
    Omluvám se, zalinkoval jsem jinou desku.. (už se mi povedl lepší kousek - objednal a koupil jsem is omylem jiný HDD než jsem si vybral.. ).
    Od Asusu jsem měl na mysli P5PE-VM.

    Citace Původně odeslal Anduril Zobrazit příspěvek
    ASRock dela agp desky s podporou Core2 Duo.
    Konkretne jde napr o Conroe865Pe, avsak podporuje pouze cpu do 1066MHz FSB .. tedy E6850 uz ne.
    Dalsi takovou deskou je 4CoreDual-SATA2 ale to je prakticky to samo, co ta prvni, akorat na VIA chipsetu a s PCI-E slotem (ma i AGP).
    Ta druhá (opravdu moc děkuji.. nyní je to mým horkým kandidátem) vypadá rozhodně lépe než ta od ASUSu.. jen škoda, že podporuje celkově 2 GB operační paměti. Ta druhá se mi jeví jako dobré řešení pro postupný přechod z AGP na PCIE a z DDRI na DDRII.
    Moc děkuji za odkazy..

    Citace Původně odeslal Anduril Zobrazit příspěvek
    Mozna existuji jeste dalsi desky s AGP a podporou Core2, ale myslim si, ze vsechny budou mit omezeni na 1066MHz FSB, tedy do nich nove CPU nedas.
    Možnost upgradu procesoru mne netrápí, jelikož na nejbližších několik (2-3) let nemám v plánu jeho upgrade (to neplatí o ostatních komponentách).



    Citace Původně odeslal Anduril Zobrazit příspěvek
    Navic vsechny tyhle desky jsou postaveny na starych chipsetech a tedy ani nepocitej s nejakym o/c, protoze uz tak jede chipset temer na max.
    Tuto desku a ani konfiguraci neplánuji na delší dobu.. v zimě, možná na jaře, bych měl v plánu zakoupení operační paměti a grafické karty.

    Citace Původně odeslal bukva Zobrazit příspěvek
    To se ti ale vůbec nevyplatí.
    Z jakého důvodu? Z hlediska budoucí možnosti upgradedovatelnosti.. nebo poměru cena/výkon?

    Citace Původně odeslal bukva Zobrazit příspěvek
    Pro tebe bude lepší za stejnou cenu koupit levnější procesor (5000kč), novou moderní desku (třeba na Intel P35 - 3000kč), prodat RAMky a GK a koupit nový DDR2 a PCI-E (to se ti při troše štěstí podaří finančně zhruba 1:1).
    Nad touto možností jsem také přemýšlel, ale došel jsem k závěru, že bych si zase tolik nepolepšil (možná se to na první pohled jeví opačně)..

    Citace Původně odeslal wizard Zobrazit příspěvek
    Taky se přidám k ostatním,nedělej stejnou chybu jako já,že jsem se snažil navýšit výkon starší sestavy-Socket 939,AGP,DDR1.
    Chyba? Z hlediska upgradovatelnosti.. či brždění výkonu?

    Citace Původně odeslal wizard Zobrazit příspěvek
    Kdybys vylepšil AGP systém,tak už s tím pak neuděláš skoro nic...
    Kolega výše vložil odkaz s deskou, který umí AGP i PCIE.

    Jinak proč vlastně nechci prodávat (to jsem měl asi napsat hned na začátek.. ) - doma již mám několikery komponenty. Z nich chci tedy postavit další PC (proto nechci prodávat).

    Všem děkuji za rady..

  10. #10

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Nakonec jsem si definitivně vybral (90%):

    Core 2 Quad Q6600 6 811,60 Kč (s DPH)

    ASROCK MB 4CoreDual-SATA2 1 582,- Kč (s DPH)

    Arctic Cooling Freezer 7 Pro 554,- Kč (s DPH)

    Doufám, že jsem si dobře vybral.

  11. #11
    Junior Member
    Založen
    22.06.2005
    Bydliště
    Pelhřimov
    Příspěvky
    21
    Vliv
    0

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    stejně jako ostatní bych ti poradil vydlabat se na agp, do pcie seženeš grafické karty levněji, dostaneš na desce novější chipset, ddr2 sou levnější než ddr1... navíc rozšiřitelnost do budoucna nic moc...

  12. #12
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek
    Nakonec jsem si definitivně vybral (90%):

    Core 2 Quad Q6600 6 811,60 Kč (s DPH)

    ASROCK MB 4CoreDual-SATA2 1 582,- Kč (s DPH)

    Arctic Cooling Freezer 7 Pro 554,- Kč (s DPH)

    Doufám, že jsem si dobře vybral.
    Myslím, že sis vybral velmi špatně. Pokud se oprostím od známé věci, že každé duální osazení desky je kompromisem a tedy i negativním vlivem na výkon a potenciálním zdrojem problémů, pořád tady zůstává naprosto děsivá nevyváženost sestavy, o budoucí rozšiřitelnosti ani nemluvě...

    Dle Tvého popisu je Tvá potřeba quad-core za 7k naprosto nulová a naopak šetřit na základní desce, která je už podle názvu základem každého PC, je přinejmenším krátkozraké.
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  13. #13

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek
    Nakonec jsem si definitivně vybral (90%):

    Core 2 Quad Q6600 6 811,60 Kč (s DPH)

    ASROCK MB 4CoreDual-SATA2 1 582,- Kč (s DPH)

    Arctic Cooling Freezer 7 Pro 554,- Kč (s DPH)

    Doufám, že jsem si dobře vybral.
    Hm, jako když hrách na stěnu hází

    Opravdu, co ti píše Maul je naprosto zřejmá pravda. Nic moc deska, nejspíš ořezaný AGP (na kterém ti možná půjdou hry ještě hůř) v kombinaci s quad-core alias relativně dražším procesorem, kde využití 4 jader na desktopu je stále diskutabilní...
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  14. #14

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek
    Nakonec jsem si definitivně vybral (90%):

    Core 2 Quad Q6600 6 811,60 Kč (s DPH)

    ASROCK MB 4CoreDual-SATA2 1 582,- Kč (s DPH)

    Arctic Cooling Freezer 7 Pro 554,- Kč (s DPH)

    Doufám, že jsem si dobře vybral.

    to si ides stavat Tesco zostavu tam sa tiez snazia nalanarit len na vykony procesor, kdezto vsetko ostatne doskou zacinajuc a myskou konciac je odpad.

    daj na rady ostatnych a prejdi na PCI-express/DDR2/solidny cipset - ked ti to doporuci 9 z 9tich uzivatelov neco na tom bude, nemyslis

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal NightKing Zobrazit příspěvek
    Hm, jako když hrách na stěnu hází

    Opravdu, co ti píše Maul je naprosto zřejmá pravda. Nic moc deska, nejspíš ořezaný AGP (na kterém ti možná půjdou hry ještě hůř) v kombinaci s quad-core alias relativně dražším procesorem, kde využití 4 jader na desktopu je stále diskutabilní...
    Deska je postavena na VIA PT880 Ultra chipsetu, takze AGP bude asi plnohodnotne.
    Ale i tak by koupe levnejsiho procesou + normalni desku + pretaktovani da ve vysledku vyssi vykon za stejne penize. Navic jeste moznost rozsiritelnosti a mensi riziko problemu.
    Naposledy upravil NeMeM9aA; 02.08.2007 v 13:32.

  16. #16

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    No když mi zaplatíte lepší.. nebudu se bránit.

    Pakliže si koupím procesor (Pentium E2160 - 2500 Kč), nějakou desku (2000 Kč), (2GB pamětí - 2500 Kč), tak mi na grafickou kartu zbyde cca 2000 Kč (cena cca 9000 Kč jako u C2Q). A výkonem budu tam (akorát procesorem si něco málo polepším.. ale bude to polepšení za 9000,-), kde jsem byl.. jen v bleďě-modrém.

  17. #17
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek
    No když mi zaplatíte lepší.. nebudu se bránit.

    Pakliže si koupím procesor (Pentium E2160 - 2500 Kč), nějakou desku (2000 Kč), (2GB pamětí - 2500 Kč), tak mi na grafickou kartu zbyde cca 2000 Kč (cena cca 9000 Kč jako u C2Q). A výkonem budu tam (akorát procesorem si něco málo polepším.. ale bude to polepšení za 9000,-), kde jsem byl.. jen v bleďě-modrém.
    Pamet a grafickou kartu, ktere ti zbydou neni nutne vyhazovat, ale muzes je prodat a o to budes v +.

  18. #18

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Navic jeste moznost rozsiritelnosti a mensi riziko problemu.
    Možnosti rozšíření desky jsou pro mne plně postačující (možná až na paměti - max 2GB). Koupit si do ní v budoucnu mohu grafiku, paměti a až si toto koupím, tak si s klidem koupím i "moderní" desku pouze s PCIE.
    Vidím to tak, že si teď koupím dilnější procesor.. až budou peníze, tak si koupím grafickou kartu a paměti a třeba i tu desku.

    A proč si chci nakonec koupit Quad (téměř 4 jádra nevyužiji) namísto Duo?
    Jelikož jediné přijatelné Duo, které by mělo smysl do (zatím) nalezené desky, je E6600 (rád bych E6750 nebo E6850, ale na to jsem nenašel desku s AGP), které je jen o něco málo levnější než Q6600.

  19. #19
    Senior Member
    Založen
    24.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    39
    Příspěvky
    721
    Vliv
    0

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek
    No když mi zaplatíte lepší.. nebudu se bránit.

    Pakliže si koupím procesor (Pentium E2160 - 2500 Kč), nějakou desku (2000 Kč), (2GB pamětí - 2500 Kč), tak mi na grafickou kartu zbyde cca 2000 Kč (cena cca 9000 Kč jako u C2Q). A výkonem budu tam (akorát procesorem si něco málo polepším.. ale bude to polepšení za 9000,-), kde jsem byl.. jen v bleďě-modrém.
    vykonem a stabilitou budes jinde

    pokud ti zbyde na grafiku cca 2000,- tak za to muzes mit PCI-e 7600GS s DDR3(takze GT), nebo o par stovek draz x2600pro ci x2600xt

    ver, ze se Ti snazime poradit dobre

    btw:
    Pameti: 2 074 Kč A-Data 2x1024MB DDR2 800MHz
    CPU: 2280 Kč Intel Pentium E 2160 (nebo ze by stacil 2140 za 1 755,- ?)
    MB: 2360 Kč Gigabyte MB 965P-S3

    možna najdeš i levněji

  20. #20
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek
    No když mi zaplatíte lepší.. nebudu se bránit.

    Pakliže si koupím procesor (Pentium E2160 - 2500 Kč), nějakou desku (2000 Kč), (2GB pamětí - 2500 Kč), tak mi na grafickou kartu zbyde cca 2000 Kč (cena cca 9000 Kč jako u C2Q). A výkonem budu tam (akorát procesorem si něco málo polepším.. ale bude to polepšení za 9000,-), kde jsem byl.. jen v bleďě-modrém.
    Boha, to je ale přece nesmysl!!! Tak buď se ptáš, protože tomu fakt vůbec nerozumíš (evidentně), nebo máš problém s počty a vnímáním obecně! I moje malá dcera poslouchá, čte a počítá líp...

    Takže naposledy a pak už to bude za K-: Když koupíš výše uvedené za 9000, budeš mít o dost výkonnější mašinu než máš teď i než po Tebou zvoleném poloupgradu. Navíc Ti tam zbyde na prodej AGP grafika a paměti, které Ti cenu pořízeného stlačí hluboko pod požadovaných 7000. Pokud je použiješ v jiném kompu, pořád ušetříš za nákup komponent, které bys do něj musel dokupovat, takže celkově JE TO VÝHODNĚJŠÍ!!! A O DOST!!!
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  21. #21

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Pamet a grafickou kartu, ktere ti zbydou neni nutne vyhazovat, ale muzes je prodat a o to budes v +.
    Jak jsem psal, prodávat nechci. Ze zbylých komponent chci postavit další PC.

  22. #22
    Senior Member
    Založen
    24.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    39
    Příspěvky
    721
    Vliv
    0

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek

    A proč si chci nakonec koupit Quad (téměř 4 jádra nevyužiji) namísto Duo?
    Jelikož jediné přijatelné Duo, které by mělo smysl do (zatím) nalezené desky, je E6600 (rád bych E6750 nebo E6850, ale na to jsem nenašel desku s AGP), které je jen o něco málo levnější než Q6600.
    cim ty jadra budes zatezovat? Co hodlas na nich provozovat? Vetsinou nevyuzijes ani dvoujadro...
    proc jedine duo ktera by melo smysl je E6600 ?

  23. #23
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek
    Jak jsem psal, prodávat nechci. Ze zbylých komponent chci postavit další PC.
    Pokud budeš upgradovat na C2Q, žádné další PC nepostavíš neb nebude z čeho...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  24. #24

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal YFCZ Zobrazit příspěvek
    Jak jsem psal, prodávat nechci. Ze zbylých komponent chci postavit další PC.
    a co ti vlastne zostane? Ak sa spravne pozeram, tak len duron s chladicom a doska ... alebo si nam zatajil nejaky dalsi master plan za touto komediou Ak ti ten procak s doskou v cene pod 1k kc stoji za tento pseudoupgrade na doske od najhorsieho vyrobcu pod slnkom > nech sa paci ...
    EDIT: tu navrhovanym upgradom (kupou novych veci) ti naopak ten tvoj stary odpad zostane na to "dalsie PC"
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  25. #25

    Standardní Re: Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]

    Citace Původně odeslal pajkus Zobrazit příspěvek
    proc jedine duo ktera by melo smysl je E6600 ?
    Pro výkonější jsem nenalezl desku, která by podporovala AGP.

    Citace Původně odeslal Darth Maul Zobrazit příspěvek
    Pokud budeš upgradovat na C2Q, žádné další PC nepostavíš neb nebude z čeho...
    ¨
    Bude..

    Nyní doma mám:
    - základní desku s integrovanou vga a ac
    - procesor
    - grafickou kartu 2x
    - operační pamět 3x
    - monitor 2x
    - mechanika 2x
    - hdd 3x
    - case 2x
    - zdroj 2x
    - myš 4x
    - klávesnici 2x
    - repro 2x

    Takže kromě desky a procesoru mi nic nechybí.

    BTW: koukal jsem, že v podpisu máš uvedeny nějaké konfigurace PC.
    Ta třetí a čtvrtá vypadá, že by se mohla vejít do 9000,-. Máš tuto esetavu nyní k dispozici?
    Naposledy upravil YFCZ; 02.08.2007 v 14:33.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •