Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: Sdílení připojení k internetu

  1. #1

    Standardní Sdílení připojení k internetu

    Zdravim,
    mám takový problém. chytám net pomocí wifi od jednoho PC, který ho sdílí (jeho IP je 192.168.0.1) a moje ip je 192.168.0.190. Mezi mnou a tím PC je ještě ASUS WL500g (AP) a Ovislink 5460APv2 (Repeater) kvůli vzdálenosti. Já ale potřebuju ten internet který chytám přes wifi ještě nasdílet jednomu PC po LAN. jenže když dám v bezdrátovým připojení povolit ostatním uživatelům v síti využívat moje připojení k netu, tak mi vyskočí hláška že se adresa Připojení k místní síti musí změnit na 192.168.0.1 ale rázem vyskočí že tato adresa už je v síti použita. Neví někdo jak to jinak nasdílet.
    K tomu hlavnímu PC ani k AP ani k Repeateru nemám přístup.

    Lze to nějak provést??

    mám WinXP

  2. #2

    Standardní Re: Sdílení připojení k internetu

    Citace Původně odeslal Glaster Zobrazit příspěvek
    Zdravim,
    mám takový problém. chytám net pomocí wifi od jednoho PC, který ho sdílí (jeho IP je 192.168.0.1) a moje ip je 192.168.0.190. Mezi mnou a tím PC je ještě ASUS WL500g (AP) a Ovislink 5460APv2 (Repeater) kvůli vzdálenosti. Já ale potřebuju ten internet který chytám přes wifi ještě nasdílet jednomu PC po LAN. jenže když dám v bezdrátovým připojení povolit ostatním uživatelům v síti využívat moje připojení k netu, tak mi vyskočí hláška že se adresa Připojení k místní síti musí změnit na 192.168.0.1 ale rázem vyskočí že tato adresa už je v síti použita. Neví někdo jak to jinak nasdílet.
    K tomu hlavnímu PC ani k AP ani k Repeateru nemám přístup.

    Lze to nějak provést??

    mám WinXP
    Standartními nástroji Windows nikoliv, ale za pomoci dalšího software nebo hardware ano.

    IMHO lepší varianta je koupit si router se čtyřportovým switchem v sobě (cena max. 1000,-) a nemusíš řešit, že první počítač musí být zapnutý, nebude jej brzdit nějaký další software.

    Druhou alternativou je jakýkoliv softwarový router například Kerio Winroute

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 91
    Poslední příspěvek: 12.12.2007, 12:59
  2. Sdílení WiFi připojení internetu přes router
    Založil asus v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 06.08.2006, 18:06
  3. sdileni internetu
    Založil krysodlak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 05.03.2006, 21:10
  4. Po restartu nefunguje sdileni internetu
    Založil krysodlak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 25.07.2005, 09:50
  5. Sdílení internetu vs. FW, nebo rovnou router?
    Založil L-Core v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 05.11.2004, 16:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •