Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: Konverze velmi velké bitmapy na jpg

  1. #1

    Standardní Konverze velmi velké bitmapy na jpg

    Mám bitmapu 37500x22500 px (2.5GB v BMP, 800MB v TGA s paletou o 32 barvách) a potřeboval bych ji převést na JPEG.
    Zatím se mi to nijak nedaří a tuším, že problém je v tom, že obrazová data (pokud mají 24bit), tak zabírají nad 2GB (možná problém signed/unsigned integer nebo co).

    Corel PhotoPaint tak dlouho načítal, že jsem ho raději killnul, ACDSee to nezvládlo, ImageMagic mi píše "Memory allocation failed" a to i pokud jsem si hrál s jeho paměťovými limity. Photoshop tuším zkoušel kámo a taky tuším bez rozumného výsledku. Krom toho vyzkoušeny další třeba i jen konverzní programy a žádný si s tím neporadil - to TGA/BMP nedokázali otevřít, patrně díky té velikosti nad 2GB.

    Ideálně hledám program (nejlépe bez grafického rozhraní), který by to třeba konvertoval nějak streamovaně - jen by po malých blocích a ne, že se snaží to vše nejprve narvat do RAM a pak až něco dělat.

    Ještě mě napadlo zkusit to na 64bit CPU, v 64bit Win a s 64bit aplikací, tak uvidím.

    Pokud by nikdo nevěděl, můžete mi přesto dát linky na nějaká větší anglická fóra o grafice? Díky


    EDIT: hm, nejdou mazat příspěvky, tak aspoň píšu, že na http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=101744 se už podařilo dojít k nějakým závěrům a proto bych to téma tady na OC uzavřel. Jinak pokud víte o anglických fórech, ozvěte se pls.
    Naposledy upravil Anatolij; 27.05.2007 v 03:24.
    http://www.leteckemotory.cz - přes 1000 výsledků z 3D Mark, proudové letecké motory, tutorial na LockOn, fotky z leteckých dnů...

  2. #2

    Standardní Re: Konverze velmi velké bitmapy na jpg

    IrfanView umí dávkovou konverzi, ale jestli to zvládne netuším. Jo a taky bych zkusil do boot.ini přidat přepínač /3G.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. vodní chlazení - FAQ
    Založil Klon v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 04.01.2007, 22:53

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •