Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

  1. #1
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    zdravim,
    hledal jsem kam bych to umistil , nakonec to davam sem. Pokud ma nektery moderatoru pocit , ze toto tema patri jinam? Tak at ho tam klidne presune
    mam CPU 3000+ ClawHammer sk 754, ktery ma def. frekvenci 2000MHz pri 1,5V , ma nekdo podobny CPU ?? pokud ano jsou nasledujici hodnoty normalni nebo je to lepsi kus?
    zatim mam jenom BOX chladic, takze zadny velky OC ani zvysovani napeti neprichazi v uvahu
    beha na 2000MHZ i pri 1,15V teplota cca 36stupnu
    2500MHz pri 1,475V teplota uz je cca 58 stupnu, takze nic moc vic jsem zatim vzhledem k Boxu nezkousel
    testovano Prime95+3DMakem03 cca 5h teplota merena CoreTempem , zatim to neni jeste v bedne
    myslite, ze kdyz na nej poridim neco takovyho : http://www.thermaltake.com/product/C...5/cl-p0025.asp , ze pujde teplota vyrazne dolu?

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Teplota dolu pujde, ale zrovna tenhle chladak ma docela zastaralou koncepci. Koukni na testy chladicu na svethardware.cz .
    Ma zebra blizko sebe a vyzaduje velky proud vzduchy --> je hlucny. Za tu cenu se daji sehnat lepsi chladaky.
    A taky bysis mel odpoved na otazky co od toho cekas - zvyseni OC, snizeni hluku ... (myslim si totiz, ze OC moc nezvysis a hluk s timhle chladicem bude taky docela slusny - Mel jsem Cu verzi a radsi jsem ji prodal)

  3. #3
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    myslel jsem , ze kdyz na nej dam pomalou 80 , tak to nebude slyset a hluk bude minimalni oproti boxu a teplota pujde urcite dolu?

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    254

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    No, tenhle chladič to uchladí mam podobnej, ale má jeden úplně jinej problém, jeho největší problém je, že se strašně zanáší, to jemný žebrování se musí co každý 3 měsíce čistit od prachu a to mě osobně docela vadí. Jinak tady Clawhammery, určitě to neni jeho strop, víc pečou, ale jdou takotvat slušně, ono vlastně všechny K8 jdou taktovat celkem podobně. A ta voltáž co mu dáváš je strašně nízká. Clawhammeru neublíží ani 1,8v. Já bych tam vrazil 1,7 a pak začal taktit, ale k tomu potřebuješ už ten adekvátní chladič no. Starý K8 prakticky neodpálíš vysokou voltáží, nebezpečná je pro ně jiná věc a to když se příliš liší napětí mezi pamětí a CPU a pozor to i kdybys třeba podtaktoval a podvoltoval, občas to ten CPU odbouchlo, prostě nesmíš zapomenout společně s voltáží na CPU zvednout i voltáž do ram.
    The best Unreal Tournament maniac.

  5. #5
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Takze kdyz do nej budu poustet 1,5V (vyzkousim kolik bude davat pri tomhle napeti) a do DDR necham napeti na auto (pohraju si s delickou) tak to bude OK?
    jinak mam MB , ktera podporuje napeti jenom do 1,55V

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    myslel jsem , ze kdyz na nej dam pomalou 80 , tak to nebude slyset a hluk bude minimalni oproti boxu a teplota pujde urcite dolu?
    To je pravda. Ale na tenhle chladak je staveny na pruvan a teprve potom podava slusne vysledky. Na pomalobezne vetraky jsou jine chladaky.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    254

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    Takze kdyz do nej budu poustet 1,5V (vyzkousim kolik bude davat pri tomhle napeti) a do DDR necham napeti na auto (pohraju si s delickou) tak to bude OK?
    jinak mam MB , ktera podporuje napeti jenom do 1,55V
    No s 1,55v to je fakt až moc OK, to nepovažuju za overvolt.
    The best Unreal Tournament maniac.

  8. #8
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Citace Původně odeslal DOC_ZENITH Zobrazit příspěvek
    No s 1,55v to je fakt až moc OK, to nepovažuju za overvolt.
    mam to pro deti (vymenil jsem to za toho celerona)
    a myslim, ze pokud pujde pri def. napeti na cca 2550-2600MHZ tak je to slusny a jestli uz bych ho dostal nekam vyse?? za cenu vyzsiho napeti a samozrejme vyzsi teploty? Ma to vubec cenu, hnat jeste vys? Myslim si , ze rozdil ve vykonu uz nebude takovy? A pokud ho uchladim na slusnou teplotu za minimalniho hluku, tak budu spokojen.

  9. #9
    Senior Member mince Avatar uživatele Janikbanik
    Založen
    28.11.2002
    Bydliště
    Michalovce, SR
    Příspěvky
    779
    Vliv
    276

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Ja mam presne tento CPU.
    2500 Mhz mi da stabilne az pri 1.6V. ( ram 1:1 na 500 DDR)
    Inak lepsie vysledky sa vo vseobecnosti dosahuju s 1ks RAM.

    Pri 2300 Mhz @ 1.4V a AC freezrovi 64 PRO na 50 % otacok... (tusim okolo 1400 rpm) pri loade CoreTemp ukazuje medzi 47-52 C, podla teploty okolia...

    BTW: Uz som som si na viacerych doskach vsimol (DFI, Epox, Soltek),
    ze ked mu pridam voltaz nad default (cize 1.5+V) tak stabilizatory nechutne hreju...teda samozrejme aj cpu. Kupil som kvoli tomu Zalmana 7700 AlCu aby stabilizatory chladil... s nim zial aj pri 1.5V VCore isli teploty jadra k 60 C pri 1600ot/min (120 mm fan).
    Takze si nechcem ani predstavit, co by bolo s VCore 1.65+ V.

    Rozdiel vo vykone je pritom pomerne maly, tepla je viac o dost...takze bezim tak ako to je v podpise.

    PS: Takze podla mna minimalne jeden z lepsich kuskov
    Naposledy upravil Janikbanik; 18.04.2007 v 13:10. Důvod: PS added
    Q6600 G0@3.0(def VCore);TRUE 120;NT-H1;965P-DS3 r3.3(F14);2x2GB.ADATA1066+;8800GTS.512MB;WD640AAKS ;HD103UJ;SH-S223Q;Audigy2ZS;Fortron.BS.500;Samsung.T220;MX518; Chieftec MX-01SL-D modded

  10. #10

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    mam taky neco podobneho, A64 2800+ s754, na boxu jel na default 2400Mhz, na vode mi jede 2600Mhz, zkousel jsem zvednout napeti na 1,55V ale nemelo to vliv. DOC_ZENITH me ted privedl na myslenku zkusit jeste vic, ale nejsem si jist zda-li to deska umozni. Stejne prijde upgrade a tohle necham radsi na domaci server, nemusim to mermomoci upect pro zisk 1-2fps. Teploty se myslim splhaly s vodni kaskadou k 50st. Ten box zcinal byt kolem 60st nestabilni, alespon co si vzpominam. zkousel jsem i coretemp samo. Ten kousek co mas vypada dobre, mozna by na lepsim chladici tech 2,7-2,8Mhz dal, vic as detailnejsim ladenim, ale kdo by tim chtel ztracet cas...

  11. #11
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Citace Původně odeslal Jackin Zobrazit příspěvek
    Ten kousek co mas vypada dobre, mozna by na lepsim chladici tech 2,7-2,8Mhz dal, vic as detailnejsim ladenim, ale kdo by tim chtel ztracet cas...
    zitra nebo v patek by mi mel prijid ted thermaltake, tak to o vikendu vyzkousim a dam vedet jestli to pujde jeste vys. Ted mam problemy s teplotou s tim BOXem

  12. #12

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    s boxem to setri, ale na default by to urcity OC zvladnout melo. Thermaltake pak dej na dva fany na max.otacky a uvidis kam se dostanes kdyz uz ho mas. Pokud si vzpomenu, mrknu se doma na presne teploty (vc.coretemp), jen tak orientacne abys mel predstavu, ale simulovat box (snizit otacky na radiatoru pro zjisteni max.teploty) se mi nechce. nekde kolem 60 jak jsem psal to zacne delat psi kusy. ale bude to opet jak u koho.

  13. #13
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    213

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Citace Původně odeslal DOC_ZENITH Zobrazit příspěvek
    Starý K8 prakticky neodpálíš vysokou voltáží, nebezpečná je pro ně jiná věc a to když se příliš liší napětí mezi pamětí a CPU a pozor to i kdybys třeba podtaktoval a podvoltoval, občas to ten CPU odbouchlo, prostě nesmíš zapomenout společně s voltáží na CPU zvednout i voltáž do ram.
    Takze pokud budu poustet do CPU mensi napeti nez je def. tak muze odejit??
    docela by mi vyhovovalo to napeti snizit a chladit ho jenom pasivne

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    254

    Standardní Re: 3000+ ClawHammer slusny kousek????

    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    Takze pokud budu poustet do CPU mensi napeti nez je def. tak muze odejit??
    docela by mi vyhovovalo to napeti snizit a chladit ho jenom pasivne
    No teoreticky by se i tohle mohlo stát, ale pasivně chadit clawhammera to fakt nevim, to ho radši prodej a kup venice.
    The best Unreal Tournament maniac.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. tiskarna HP 3820 - ulomenej kousek kolecka
    Založil vlv v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 13.02.2005, 11:31
  2. V3 3000 vs. V3 3500
    Založil Thomas v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 26
    Poslední příspěvek: 08.05.2003, 19:53

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •