Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: foceni s IR filtrem

  1. #1

    Standardní foceni s IR filtrem

    Zdravicko,
    tak jsem si po Vanocich poridil IR filtr Hoya Infrared R72, ale jsem z toho trochu dost zoufalej. Nevim co mam delat, ostrenim to neni, zkousel jsem i F16 treba, ale stejnak je to neostre. To sklo 1445 neni imho zas tak krize, i kdyz zkusim to jeste za par dni i na 1454, ovsem cekam stejne vysledky.

    Kód:
    Make - OLYMPUS IMAGING CORP.
    Model - E-500
    DateTime - 2007:03:04 15:14:11
    ExposureTime - 8 seconds
    FNumber - 3.50
    ExposureProgram - Manual control
    ISOSpeedRatings - 100
    FocalLength - 14 mm
    WhiteBalance - Auto
    DigitalZoomRatio - 1.00 x
    SceneCaptureType - Standard
    GainControl - None
    Contrast - Normal
    Saturation - Normal
    Sharpness - Soft

    http://www.skodik.info/prechodne/P3045004.JPG
    http://www.skodik.info/prechodne/P3045004-upraveno.jpg

    - ano, ta uprava, to jsem trochu prehnal kontrastne a bylo to podexponovane, navic jsem vytahl hodne telenou, ktera tam vlastne moc neni. White balance, jsem mel auto, ano vim chyba, ale zas takovy vliv to nema, ackoliv trochu ano. Ale proste stejnak je to katastrofa, takze takove drobnosti imho zas tak roli nehrajou.

    Kde tedy delam chybu? Nebo mam snad vadny kus? Zkousel jsem to i jiny den, ale vysledky jsou podobne.

    predem moc dik za rady a vase zkusenosti!! Manualu jsem precetl dost, ale tam to vypada jinak

  2. #2

    Standardní Re: foceni s IR filtrem

    hmm, asi jsem blbej, ale zjistuju, ze je to vice mene normalni. Ba dokonce tu nejde o to Oly 'maly cip' sumi, ale Canon je na tom spise jeste hure, protoze ma extra silny filtr pred cipem, a tak musi mit mnohem delsi expozice, kde se sum obevi zrovna tak. Nejlepe vychazi Nikon.

    Hold to chce brat tak ze blur a sum neni u IR vada, ale zamer. Samozrejme oproti tomu memu se to da jeste vylepsi to ano, ale ramcove je to asi fakt takhle, je to tak?

  3. #3
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    296

    Standardní Re: foceni s IR filtrem

    Ty baraky mi prijdou celkem ostry (ikdyz nic extra). Ostatni je rozmazany treba proto, ze fouka vitr

    Ale kazdoapdne takhle zasumenou IR fotku jsem jeste nevidel

  4. #4

    Standardní Re: foceni s IR filtrem

    No jsem to mel blbe nastaveny.. podexponovany a pak se vytahovalo info jen z jednoho kanalu diky blbe WB tedy ne ze 3, tedy jeste horsi sum. Tedka mam na ceste Hoya R72 67mm tak vyzkousim jak to bude na novem Zuiku

  5. #5

    Standardní Re: foceni s IR filtrem

    Kód:
    FNumber - 3.50
    FocalLength - 14 mm
    Při téhle kombinaci nemůžeš očekávat na ZD1445 extra výsledky - bez ohledu na filtry a cokoliv dalšího.

    Kód:
    Sharpness - Soft
    To je CO?

    Kód:
    ExposureTime - 8 seconds
    Stativ jsi použil jaký? Jsi si jistý, že to není neostré z důvodu velmi dlouhých časů při použití IR (obvykle bývají ještě delší) a nedokonalé stability? (btw: ta fotka je imho podexponovaná)

    wong: tak zvlášť na analogu bývá často na IR fotkách mnohem víc šumu ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. IR přenos dat mezi W95 a W2000
    Založil Prd v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 30.04.2006, 12:18
  2. Focení UV ?
    Založil Oneeye_IO v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 29.08.2005, 21:55
  3. foto v mobile nezachyti IR ziarenie. Yes / No
    Založil iPoK v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 29.06.2005, 20:43
  4. PC jako IR ovladač
    Založil Paaja v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 28.07.2004, 14:02
  5. Nefunguje Drive IR u SB Live!
    Založil seth v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 16.12.2003, 14:17

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •