Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Win Vista vs nForce2

  1. #1

    Standardní Win Vista vs nForce2

    Myslím, že není dobré vše rvát do jednoho threadu a toto bude podle mě problém k řešení, který bude zajímat více lidí...

    Takže Visty mám od včera a z licenčních důvodů bych již velmi nerad přecházel zpět na Win XP. Na mé sestavě v podpisu (Abit NF7-S 2.0 nForce2, Radeon 9600, 1GB RAM) šlape i Aero hezky svižně. Po odpojení pár blbin z USB a nahrání driveru k RAID řadiči z diskety ve správci zařízení vše vypadá spokojeně a vše také funguje.
    Síť běží také bez problémů, NVIDIA nForce Networking Controller obsluhuje celkem bez problému nějaký MS originální řadič, na to jsem nemusel šahat.

    Problém je ale jak známo se zvukem. Zvuk běží, ale pouze ve stereu. Řešilo se to již zde, a zde se doporučují BETA ovladače z nZones. > BSOD. Zkoušel jsem také nForce ovladače z XP. > BSOD.
    Zajímavá je otázka, zda oficiální ovladače budou nebo ne. NVIDIA je neplánuje. Ze stránek nZones kam vede odkaz ze zdejší disuze už jsou stáhlé. Hezká je i tato diskuze.

    Zdejší user MeTan tuším píše, že mu s nějakými ovladači prostorový zvuk jede... Můžeš sem tedy napsat, s jakými ti to jede?
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  2. #2

    Standardní Re: Win Vista vs nForce2

    ano ano to jsem ja prostorovy zvuk mi jede na ovladaci ktery nasly samotne visty.. tedy realtek 5.10.0.6160 akorat mi s temihle ovladacemi zase nejede mikrofon pro skype.. a naopak. driver z nvidie mi jede mikrofon ale nejde prostorovy zvuk., nastesti to lze docela rychle a bez restartu prehodit takze to az tak neboli
    |Intel 2Coreduo 7300||2000mhz||Vista business||GPU-ATI HD2400||RAM-2G DDR2||250G SATA|

  3. #3

    Standardní Re: Win Vista vs nForce2

    Aha, tak těsně po napsání prvního testu jsem také nainstalovat Realtek drivery stáhnuté z jejich webu (ver. 6.0.1.6213) a prostorový zvuk začal šlapat, takže aspoň pokrok. Instalace ale byla zajímavá, počítač se po ní začal chovat dost chaoticky, což vyřešil restart, ale uvidíme, jak to bude se stabilitou dál.
    Teď je bohužel problém v tom mikrofonu a line-in. Když vlezu na kartu Recording Devices, tak se mi to okno sekne a pomůže jen restart.. Každopádně ani ten funkční 5+1 mě nenaplňuje štěstím. Dříve jsem si mohl nastavit, že mi pod nějaké frekvence leze signál do subwooferu, teď je stále tichý... No uvidíme jak se to bude vyvíjet, ještě zkusím najít takovou kombinaci driverů, abych si to taky mohl dyžtak na ten skype přehodit, zatím mi ale mikrofon nefungoval nikde.
    Ty máš na desce taky pět jack konektorů a vše máš připojeno najednou, nebo máš sdílenou sdířku pro mikrofon a zadní bedny?

    EDIT: Tak mě opravdu nejede mikrofon v jakýchkoliv ovladačích, takže to přehazovat nemusím...
    Naposledy upravil Croog; 12.02.2007 v 00:09.
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  4. #4

    Standardní Re: Win Vista vs nForce2

    mam pouze 3zdirky.. predni zadni a mikrofon ktery se da prepnout na woofer. me jeste tesi ze mi pod tim realtek driverem jede zvuk z tv karty... aspon tak.
    |Intel 2Coreduo 7300||2000mhz||Vista business||GPU-ATI HD2400||RAM-2G DDR2||250G SATA|

  5. #5

    Standardní Re: Win Vista vs nForce2

    Tak jo, použil jsem provizorní řešení a jakš takš funguje.. vyštrachal jsem někde ještě starou PCI zvukovku (tuším soundblaster 128 ) a mikrofon mám píchnutý do něj... Jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet, té technologie soundstorm bych se nerad zbavoval. Teď mě akorát štve, že když s těmi realtek drivery vlezu na kartu recording devices, tak mě čeká nucený restart.

    Jinak včera sem rozběhal BT, takže chybí už jen TV karta. Ještě si nechám tak týden na rozmyšlenou a pak svojí 4 roky starou instalaci XPcek asi Vistama premažu, no.
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  6. #6

    Standardní Re: Win Vista vs nForce2

    Citace Původně odeslal Croog Zobrazit příspěvek
    Tak jo, použil jsem provizorní řešení a jakš takš funguje.. vyštrachal jsem někde ještě starou PCI zvukovku (tuším soundblaster 128 ) a mikrofon mám píchnutý do něj... Jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet, té technologie soundstorm bych se nerad zbavoval. Teď mě akorát štve, že když s těmi realtek drivery vlezu na kartu recording devices, tak mě čeká nucený restart.

    Jinak včera sem rozběhal BT, takže chybí už jen TV karta. Ještě si nechám tak týden na rozmyšlenou a pak svojí 4 roky starou instalaci XPcek asi Vistama premažu, no.
    me to zadny restart nedela ale mam tam pouze ze nebylo nalezeno zadne zarizeni jinak na ty visty urcite bez nema cenu byt za opicema )))
    |Intel 2Coreduo 7300||2000mhz||Vista business||GPU-ATI HD2400||RAM-2G DDR2||250G SATA|

  7. #7

    Standardní Re: Win Vista vs nForce2

    Tak jsem kvůli tomu nefunkčnímu mikrofonu cpal do počítače různé zvukovky a nikdy to nebylo ono, protože aby MIC něco smímal, tak jsem na něm musel být doslova nalepen. A jak jsem tam tak šašil s ovladači, tak se nakonec k mému překvapení rozeběhl mikrofon přímo přez nForce. Konečně mě druhá strana slyší. To je další důvod proč bych se této zvukovky nerad zbavoval, zkoušel jsem dokonce do těch ostatních zvukovek zapojit i bedny a zvuk byl znatelně horší... (Pravda, nebyly to žádné superblastery za >2k Kč...)

    Takže teď jsem na tom jako ty. S jedněma ovladačema jede prostorový zvuk a s druhými mikrofon... Nevětší featuru soundstormu - real-time enkódování do dolby digital na digitální výstup bych oželel, ale co mě štve je, že ve driverech nemohu nastavit nějakou hraniční frekvenci, pod kterou mi hudba nepoleze do předních beden ale do subwooferu. Není na to aspoň nějaký plugin do winampu?

    Každopádně jestli se neobjeví nějaké lepší ovladače, tak to stejně vypadá na nucený nákup nové zvukovky s funkčními ovladači.
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  8. #8

    Standardní Re: Win Vista vs nForce2

    Ano!!

    Dlouho jsem se prohrabával zvukovkami, kterou bych si tak koupil když mi soundstorm nejede (mimojiné jsem narazil na srovnání Audigy a Soundstorm a Soundstorm prý s přehledem poráží Audigy 1 a s Audigy 2 si v kvalitě moc nezadá.. ) a ještě jsem při tom pátral po aktuálním problému a dělal další z mnoha ovladačových pokusů a koukal na modré obrazovky.

    A?? Výsledek, který sem ani v hloubě duše nečekal, viz screenshot.
    Nforce Audio kodek, který hraje hezky do 5.1, funguje při něm současně mikrofon a hlavní hřeb večera: funkční nvmixer. Na obrázku hraje winamp do dvou beden a nízké frekvence lezou poslušně do subwooferu.

    Řešení jak na to je popsáno v tomto postu:
    http://www.neowin.net/forum/index.ph...st&p=588339091

    Well thats great news.

    My rig isnt a top end machine, but man, can still run Vista easily. Running it now.

    And i had to resort to older Soundstorm 3.13 drivers which work great kinda. But no Soundstorm control panel and sound distorted a bit but much better then under the Realtek drivers.
    ------------------------------
    Quoting myself here

    Ran nForce 11.10 Unified Remix driver installation under compatibilty XP SP2.

    It installs the drivers on C/nvidia folder.

    I navigated to the setup.exe and put that in compatibilty and also removed the Gart drivers.

    Then i double clicked the Setup.exe and installed.

    When i rebooted, NVmixer worked fine and sound was fine. Was pretty damn good actually.
    Ovladače jsem stahoval odtud. Chce to trošku laborovat. I při této instalaci bylo k vidění BSOD. Pro spuštění nvmixeru je nutno ho taky nakopnout do kompatibilního WinXP SP2 módu, ostatně jako všechno při instalaci. Přeju hodně štěstí.
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Croog; 24.02.2007 v 18:30.
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Mobility Radeon 7500 a Win Vista
    Založil Sherpa v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 22.04.2007, 20:50
  2. Win VISTA - soft, drivers, performance
    Založil pulec7 v sekci fóra Windows Vista
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 07.10.2006, 23:09
  3. HELP - mizerná komunikace mezi Win XP a Win 200x Server
    Založil koumes74 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 23.08.2004, 21:36
  4. Oddíl zmizel ve Win, ale je v Lin?
    Založil Skodik v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 08.10.2003, 07:22
  5. Rozdelenie systemu, Win XP vs Win ME
    Založil Raydowe v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 25.05.2003, 23:05

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •