Na jednom PC (WinXPHome SP2, všechny záplaty) se mi nechce sám spouštět plánované skenování PC (s předchozím update), přestože v Options je Automatically scan... zatrhnuto, frekvence denní, Check for updates before... taky. V plánovanou dobu (vlastně skoro pořád) je počítač spuštěn a připojen via router (SMC Barikáda) s automatickým DHCP k internetu. Čistá instalace XP, po zjištění nefunkčnosti Defenderu tento odinstalován, stažen znova a nainstalován. Žádná změna, prostě musím update i scan spouštět ručně.

Jiný PC, stejný OS, zapojený do téhož routeru a se stejným nastavením funguje bez problémů.

Na obou PC jsou zakázány automatické aktualizace Windows. Obojí Windowsy jsou řádně aktivovány, WGA povoleno. Na obou PC je FW Kerio, opět stejné nastavení. Na tom "zlobivém" PC samovolná aktualizace jiných aplikací, např. antiviru, funguje normálně.

"Zlobivý" PC má nainstalován navíc MS Office 2003, opět aktivováno. Zajímavé, že když (po offline aktualizacích z windowsupdate) dám prověřit stav Win+Off z MSIE (winupdate), trvá to relativně hodně dlouho, než se objeví rezultát). Na tom "hodném" PC mám Off97 (bez možností winupdate ze serveru) a tam je to rychlovka. Druhá zajímavost: vyšlu-li požadavek na takového prověření na MS serverech a sleduju, jak probíhá komunikace (prostřednictvím Keria), na tom "zlobivém" se dlouho nic neděje, než začnou nějaká data téct. "Hodný" PC je mnohem rychlejší.

Zlobivé PC: MB Asrock (nějaká šunka), Celer 3GHz, 512MB RAM, integrovaná GK (64MB), ZK,...

Zkoušel jsem různé časy, dopoledne i odpoledne. Čekal jsem u počítače na "celou" hodinu - ale nic. Druhý "hodný" počítač je nastaven na 11:00, jakmile naskočí 11:00:00, připojí se na server MS, stáhne aktualizace a pak spustí scan.

V event logu není žádný záznam.

Prosím o tipy, čím to může být...
Díky moc.