Zdravim vsechny po dlouhe dobe, mam tady seriozni problem. Kolega si domu do serveru poridil novy HDD, ktery mu samozrejme nefunguje, protoze je prilis velky; na webu vyrobce se pak psalo, ze novy BIOS toto jiz podporuje, takze jsme se rozhodli flashovat:

MoBo: ESC P6BX-A+ PCB 1.1
puvodni BIOS: 1.5b

pokud se podivate sem, zrejme budete docela zmateni. pri googleni se mi podarilo najit i toto, coz mi bohuzel v orientaci moc nepomohlo - resp., jestli jsem dobre pochopil, bude muj kamarad potrebovat stejny BIOS, jako si onehdy vyzadal Darth Maul.

Presto jsem na Rainbowovych strankach objevil BIOS pro nasi desku verze 2.4, u ktere Rainbow doporocuval provest flash pomoci UniFlashe (zkouseli jsme doposud tri verze Awflashe (6.6, 8.18 a 8.22), pricemz vsechny u BIOSu stazenych ze stranek ESC psaly "file size does not match"). To vsak ale asi byla chyba, protoze po flashi a naslednem restartu jsme videli pouze cernou obrazovku. Po opetovnem rebootu uz sice PC dojelo do stavu detekce CPU, tam se ale zaseklo (vypsalo nazev cpu a za tim nejake klikyhaky) a teto situaci uz nepomohl ani reset CMOS (vytazenim baterky na urcitou dobu).

Jsme uz smireni s tim, ze v tuto chvili muzeme prohlasit flash za nepovedeny, takze se chci zeptat na nasledujici:

1) doporucite mi nejaky servis/obchod, kde by byli schopni takovouto desku preflashovat? jak takovy proces probiha? co vse si musim vzit (krome jisteho financniho obnosu)? zkousel jsem googlit na netu, ale nikde nebyli prilis konkretni; v praze jsem take s hledanim neuspel, idealni by byl nejaky servis v centru popr. na praze 5

2) jaky BIOS si prinest? z toho changlelogu jsem opravdu nebyl moc chytry, takze predpokladam, ze to ma byt Rainbowem modnuty 1.5b, jisty si tim ale nejsem

3) vyplati se spise si flashnout BIOS nebo za par stovek sehnat podobnou MoBo (jiz s podporou velkych disku ofc)? z prakticke zkusenosti