Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 28

Téma: Podivne jednani firmy Mironet

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Exclamation Podivne jednani firmy Mironet

    pisu to sem a ne do zkusensti s obchody protoze bych chtel aby se k tomu pripadne vyjadrili i mistni pravnici (a mozna taky trochu proto ze mam vztek a chci aby to videlo vice lidi). necmene proti pozdejsimu presunuti do jine sekce se nebranim

    Takze objednal jsem pro sestru notebook pres e-shop mironet.cz. Tedy prostredkem vzdalene komunikace. Z jisteho duvodu jsem se rozhodl ho po prevzeti od kuryrni sluzby a zaplaceni dobirky vratit a vyuzit tak sve pravo na vraceni do 14-ti dnu bez udani duvodu.
    Zkontaktoval jsem centralu Mironetu v Praze zda muzu zbozi vratit na pobocce v Brne. Vse bezproblemu.
    Prisel jsem na pobocku v Brne a rekl co chci. Typek zacal neco tlacit do kompa a ze me vrati castku snizenou o 9%. Snazil jsem se mu slusne naznacit ze je to dle me tak trochu v rozporu se zakonem protoze ten rika ze musi vratit plnou castku za zbozi. Typek zacal dost arogantne ze "az budete met eshop a stat vam bude hazet klacky pod nohy blbyma zakonama tak se je taky budete snazit obchazet pres obchodni podminky..." Chvili sem mu jeste argumentoval ze pokud je to napsane v rozporu se zakonem tak je uplne jedno ze sem s tim souhlasil. A pry ze je to bezna praxe vsech obchodu. No vracel jsem zbozi jen 2x na Cybexu a CZC (nacoz me nove prichozi typek pravil "vidim ze vraceni vyrobku je u vas bezna praxe" - no co serval jsem ho za to)
    Mezitim me prvni typek vytocil nejakeho "sefa" z Prahy ze to semnou probere. Z nej vylezlo ze v obchodnich podminkach maji

    h) K produktu bude účtován recyklační poplatek, který je uveden vždy u výrobku a tento je stanoven zákonem. Poplatek za dopravu je specifikován v dodacích podmínkách. Balné ve výši paušálně 9% je již započítané v ceně výrobku. Balným se rozumí kontrola komletnosti produktu (ovladače, kabely, anglické manuály), přibalení českého manuálu, bezpečné zabalení křehkého výrobku v případě, že původní obal nedostatečně chrání výrobek proti poškození při dopravě, zabalení výrobku pěčetící páskou tak, aby nemohlo dojít k otevření krabice bez porušení bezpečnostní pásky, načtení seriových čísel a další zajištění informací o výrobku pro nutné zajištění pojištění při dopravě výrobku. Pojištění výrobku poškození dopravcem při dopravě od dodavatele k zákazníkovi je dodavatelem zajištěno.
    Dle me je to proste obchazeni zakona. Protoze na fakture je jen castka za zbozi nikoli za sluzby. Navic pochybuju ze dokazali ze preprava stoji 9% ceny vyrobku (napr. doprava 5 NTB za 100K kc by stala 45.000,-) . Tomu zabaleni se taky smeju. Protoze notebook prisel jen v krabici od vyrobce. V mem pripade tedy stalo dovezni z prahy do brna sluzbou DPD 2.500,-

    Paradni obchod. Pokud tam nekdo chcete nakupovat zvazte to zda vam to za to stoji. Arogantni a silne nekorektni jednani, navic odpirani neceho na co jste jinde zvykli. Silne tento obchod nedoporucuju!!!

    Poprosil bych jeste o vyjadreni mistni pravniky.

    Pro oduvodneni neceho tak hloupeho jako nakup na predrazenem mironetu: sestra na ten notas spechala a oni meli skladem. o 1500,- levnejsi cybex bohuzel ne
    Naposledy upravil tominek; 26.10.2006 v 19:58.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  2. #2

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Já si u nich kupoval PCčko (tedy rodiče mi ho kupovali, už je to pár let zpět). Zajímavé bylo, že po dovezení domů byl stroj (na svou dobu velice dobrý, P4 2.4GHz, 1GB RAM, pokud se dobře pamatuju) neuvěřitelně pomalej. Tak jsme to odvezli zpátky s tím, že přece není normální, aby se jen složka otvírala dvě minuty. Začali nám ukazovat všemožný výpisy z "intenzivních zátěžových testů", na kterých strávil počítač celou noc a kdesi cosi. Nakonec si to ale vzali a později se ukázalo, že prý "si pan kolega nevšiml, že máme tak výkonnou sestavu a dal tam slabý zdroj". Moc rád bych viděl, jak v Mironetu probíhají zátěžové testy.
    Ještě nějakou dobu předtím se tam kupoval PC bráchovi a k tomu jsme chtěli "dva takové ty ploché tenké monitory, protože máme na stole velice málo místa" - bylo to v dobách, kdy LCDčka mohl člověk vidět jen občas v TV, modernějších bankách nebo jinak jen výjimečně, pro nás tedy celkem neznámá věc - a jak se později ukázalo, pro prodejce taky. Pan prodejce doporučil, okecal, objednal. A doma se nám objevily dva "ploché" CRT monitory s hloubkou snad půl metru, ale zato s plochou obrazovkou..... Aspoň to pak vzali zpět a objednali LCDčka.

    S PC taky stále problémy, ale nemám sílu to s mironeťákama řešit, takže nalepovací pečeť šla dolů a radši se už spolehnu sám na sebe.
    Naposledy upravil MarK (CZ); 26.10.2006 v 17:39.

  3. #3

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Omlouvám se, ale raději tento post smažu, než mi v karmě nadělá ještě více škody
    Naposledy upravil 24-bit; 31.10.2006 v 23:53.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    si delas srandu? za znehodnoceni zbozi povazujes to ze jsem prerizl pasku "100 mega" na krabici? vzhledem k tomu ze zrovna tenhle NTB je celkem nedostatkove zbozi tak si myslim ze s opetovnym prodejem by nemeli zadne problemy.

    nevim o tom ze by CC kdy chtel podobny poplatek. vracel jsem jen jednou.

    nevim jakou ty mas zkusenost s vychcanky co zkousi zbozi ale ja takove ve svem okoli nemam.

    jedini vychcanci jsou dle me mironet. prootze kzda normalni firma ma poplatek za postu a baleni takovy jaky opravdu je. jen mironet ma 9_ z ceny. a to je dle me prechcavani zakona. kdyz k tomu prictu aroganci prodavacu ohrazujicich se tim ze "spatne zakony"...
    jen se biju do hlavy ze sem nepockal a neobjednal u vyzkousenych obchodu.

    a opravdu jsem si spatne nevybral. jinak formulace "chces hodit vinu na prodejce" me prijde silne debilni.

    ano vim co kupuju. ano komponzace ale ty si normalni obchod pokreje ze zisku.

    me neprijde ferove 2.5K za neco co jim vracim ve stejnem stavu jako me to dodali. byt tam postovne 2-500 necham jim totam a nic nerikam

    nevim jak dalsi kupec uvidi na notebooku ktery jsem vyndal z krabice a nechal na nem vsechny ochrane folie ze je "evidentne pouzivany"
    nevim jak moc kdo co ocmatava ale z toho NTB odeme by otisky prstu nezjistily. a "ojety HW od tebe" je dalsi silne debilni argument

    jeste bys mohl napsat jakou pozici v mironetu nekdo znamy zastava co?

    jinak vcera novy NTB behem hodiny projevil tyto zavady:
    1) koupeno bez predvedeni pres net (coz je jasne)
    2) zdroj nefunguje
    3) pri hibernacii mrzne
    4) piska kdyz podtaktuje CPU
    Naposledy upravil tominek; 26.10.2006 v 19:25.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  5. #5

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    tominek: můžu tě ujistit, že Mironet pro mne už dávno není jednička a proto nemám potřebu ho šetřit jak jsem řekl, v roce 99 - možná 2000 byli světoví, ale po tý razii a odtržení prodejen (OrangeGreen) uz to nikdy nejak nebylo ono.

    Ale tady jde o princip obecně. V CC by ti taky pravděpodobně řekli o 6% a přitom lepší obchod nenajdeš.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal 24-bit Zobrazit příspěvek
    tominek: můžu tě ujistit, že Mironet pro mne už dávno není jednička a proto nemám potřebu ho šetřit jak jsem řekl, v roce 99 - možná 2000 byli světoví, ale po tý razii a odtržení prodejen (OrangeGreen) uz to nikdy nejak nebylo ono.

    Ale tady jde o princip obecně. V CC by ti taky pravděpodobně řekli o 6% a přitom lepší obchod nenajdeš.
    umis cist? nerekli. NEREKLI!!!

    minuly tyden sem s nima jednal.

    a ktomu tvemu do ktere sekce tohle patri. myslim ze jsem to zduvodnil a kterykoli mod ci admin to tam muze kdykoli presunout. opravdu je nemusis suplovat.

    tvuj pohled na vec me trosku zarazi.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    2tominek : Sorry, ale proč jsi tedy vracel zboží "bez udání důvodu"?

    Mrznutí při hibernaci může být blbě nainstalovaným OS, nefunkční zdroj nikoli a pískání při podtaktu taky těžko. Ale pořád mi nejde do hlavy, proč jsi ten NTB nevrátil jako vadnej, když několik vad má?

    Takhle se prodejce opravdu může domnívat, že sis chtěl jen na pár dní "půjčit" notebook...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    2tominek : Sorry, ale proč jsi tedy vracel zboží "bez udání důvodu"?

    Mrznutí při hybernaci může být blbě nainstalovaným OS, nefunkční zdroj nikoli a pískání při podtaktu taky těžko. Ale pořád mi nejde do hlavy, proč jsi ten NTB nevrátil jako vadnej, když několik vad má?

    Takhle se prodejce opravdu může domnívat, že sis chtěl jen na pár dní "půjčit" notebook...
    myslim ze je to zcela jedno nebo ty ne?

    pokud tvrdi ze doprava je 9% z ceny tak s tim stejne nic nenadelam.

    navic predpokladam ze by to vzali a at se za 30 dni stavim ze to davaji na reklamaci.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal tominek Zobrazit příspěvek
    myslim ze je to zcela jedno nebo ty ne?

    pokud tvrdi ze doprava je 9% z ceny tak s tim stejne nic nenadelam.
    Myslím že kdybys s nima jednal uplně na rovinu, tak možná i jejich jednání bude jiné. Samozřejmě, je to z jejich strany trochu "vychcálkovství", počítat to k dopravě, to bezesporu...
    Naposledy upravil PiT; 27.10.2006 v 11:33.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Takže jsi jim na rovinu řekl, že to vracíš, protože notes se ti zdá vadný a oni ti nabrnkali 2500 za dopravu, chápu to dobře?
    Naposledy upravil PiT; 27.10.2006 v 11:33.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  11. #11
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    tominek:

    tu dopravu by ti mohli strhnout pouze tehdy, pokud by byla na fakture uvedena jako samostatna polozka a v takovem pripade by te to stalo cca. do 200,-, v zavislosti na jejim druhu. jinak nejlepe ti v tomto pripade doporucim, se obratit na COI (www.coi.cz), staci emailem, nejak rozumne a ve zkratce jim popis svuj problem a nech si poradit. reaguji pomerne rychle. nasledne email od COI preposli jako citaci do mironetu, vetsinou tato procedura staci a dana spolecnost, jakmile vidi, ze zakaznik zna sva prava a je v ramci reseni daneho problemu v kontaktu s COI, se zalekne a zakaznikovi vyhovi. nicmene samozrejme proc by to na tebe nezkusili, ze. to ze maji nejake podobne veci v obchodnich podminkach hraje pouze proti nim, danou pasaz posli jako citaci tim emailem COIce.

    jinak predpokladam, ze jsi notebook kupoval jako soukroma osoba, tedy nikoliv jako firma(s vyuzitim ICO). pokud by tomu tak nebylo a notebook jsi koupil s vyuzitim ICO, tak bys automaticky nebyl povazovan za spotrebitele a nevztahoval by se na tebe "zakon na ochranu spotrebitele", podle ktereho mas moznost odstoupit od smlouvy pri nakupu pres internet do 14 dni bez udani duvodu. nicmene nektere spolecnosti umoznuji odstoupeni od smlouvy v ramci 14ti denni lhuty pri nakupu pres internet zakaznikum treba i do mesice po koupi, nebo i firmam, ale je to velmi individualni a vetsinou, protoze v takovemto pripade na odstoupeni zakaznik nema pravo, umoznuji odstoupeni pouze s nejakym storno poplatkem, jehoz vysi urci oni a ty nasledne potvrdis, nebo nepotvrdis.

  12. #12
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Baron
    Založen
    26.01.2004
    Bydliště
    Pha
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 165
    Vliv
    260

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal MarK (CZ) Zobrazit příspěvek
    Já si u nich kupoval PCčko (tedy rodiče mi ho kupovali, už je to pár let zpět). Zajímavé bylo, že po dovezení domů byl stroj (na svou dobu velice dobrý, P4 2.4GHz, 1GB RAM, pokud se dobře pamatuju) neuvěřitelně pomalej. Tak jsme to odvezli zpátky s tím, že přece není normální, aby se jen složka otvírala dvě minuty. Začali nám ukazovat všemožný výpisy z "intenzivních zátěžových testů", na kterých strávil počítač celou noc a kdesi cosi. Nakonec si to ale vzali a později se ukázalo, že prý "si pan kolega nevšiml, že máme tak výkonnou sestavu a dal tam slabý zdroj". Moc rád bych viděl, jak v Mironetu probíhají zátěžové testy.
    Ještě nějakou dobu předtím se tam kupoval PC bráchovi a k tomu jsme chtěli "dva takové ty ploché tenké monitory, protože máme na stole velice málo místa" - bylo to v dobách, kdy LCDčka mohl člověk vidět jen občas v TV, modernějších bankách nebo jinak jen výjimečně, pro nás tedy celkem neznámá věc - a jak se později ukázalo, pro prodejce taky. Pan prodejce doporučil, okecal, objednal. A doma se nám objevily dva "ploché" CRT monitory s hloubkou snad půl metru, ale zato s plochou obrazovkou..... Aspoň to pak vzali zpět a objednali LCDčka.

    S PC taky stále problémy, ale nemám sílu to s mironeťákama řešit, takže nalepovací pečeť šla dolů a radši se už spolehnu sám na sebe.
    zatezove testy v montazich Mironetu (PC se vyrabely v sesterske spolecnosti THD) spocivaly v tom, ze se pustil BurnIn pres noc (pomineme, ze jako test nove sestavy je to proste malo) ... jako byvalem servisakovi Mironetu, ktery se denne potykal s problemovymi par dni starymi pocitaci znacky Mironet nebo Thales, jsem duveru v tento zatezovy test zcela ztratil

    obecne odbornost valne vetsiny obchodniku nestoji byt jen za pohled

    pecete, to byl vecny problem ... je mozne PC takzvane rozpecetit (sluzba zdarma) a nechat si rozepsat seriova cisla komponent a mit alespon platnou zaruku na komponenty, odstranenim pecete prichazis o komplet zaruku (alespon to tak driv bylo) /
    Naposledy upravil Baron; 27.10.2006 v 07:13.
    nějaký mobilní hračičky

  13. #13
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    asi jste se dneska nevyspali dobre, ale to neni duvod delat tu bordel a vycitat si hodnoceni postu. k tomu mate jine informacni kanaly.

    takze pokracujte VYHRADNE k tematu
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    asi jste se dneska nevyspali dobre, ale to neni duvod delat tu bordel a vycitat si hodnoceni postu. k tomu mate jine informacni kanaly.

    takze pokracujte VYHRADNE k tematu
    diky za promazani.
    od tebe jsem doufal v neco vic nez jen moderovani.
    asi v radu.
    pripadne diky
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  15. #15
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal tominek Zobrazit příspěvek
    diky za promazani.
    od tebe jsem doufal v neco vic nez jen moderovani.
    asi v radu.
    pripadne diky
    bohuzel muzu prispivat jen podle svych casovych moznosti, ktere mi posledni dobou umoznuji krome prace se leda trochu vyspat
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    bohuzel muzu prispivat jen podle svych casovych moznosti, ktere mi posledni dobou umoznuji krome prace se leda trochu vyspat
    jasne chapu to. vim ze mas prace az nad hlavu. ciste ze zvedavosti bych to nekdy probral (vis ze se o pravo tak trochu okrajove zajimam). vyresil sem to samo jinak
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  17. #17
    Senior Member Avatar uživatele tomase
    Založen
    29.01.2004
    Bydliště
    Brno[work],Martin[home]
    Věk
    39
    Příspěvky
    1 982
    Vliv
    271

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Takze ak to chapem dobre tak predajca si napise do podmienok nieco o nejakych 9% z ceny cisto tovaru. Takze on predava tovar, ktory stoji 100K a cast z ceny tovaru su jeho virtualne naklady na dopravu, teda 9000,-!!! Za tolko prepravim 2 auta na odtahovke z nemecka a nie balik po CR. Ja byt tebou tak bez okolkov kontaktujem SOS a COI, pretoze kazdy vie co je Mironet zac. K tym postom proti tominkovi, ze si chcel "pujcit notebook": to clovek nemoze ani robit to na co ma podla zakona prava, inak je hned vychcanek a smelinar? Podla seba sudim teba?
    E4400 Ninja ¦ P35-DS3 ¦ 4x1GB DDR800 ¦ AMD HD6670 ¦ Crucial M4 64GB + WD6400AAKS + WD2500KS + 7200.10 250GB ¦ Enermax 420W ¦ NEC 3520A ¦ Centurion 5 + KAMABAY + AK-FC-03 ¦ MX510 ¦ UltraX ¦ Formula Vibration Feedback ¦ 223BW ¦ Creative T5900 + AKG K 530 ¦ not watercooled anymore

    "Pokud máte jiný názor než já, je to jasný důkaz, že se pletete." "když má 1000 pičmulínků jiný názor, jedná se o přímý důkaz, že pravdu mám já" "Jinak ke quadcore - dualcore mě vždy zdržoval, měl jsem už před 10 lety dualCPU, až quadcore je konečně rychlejší než já" "Podle některých je lepší Cialis, nicméně, pokud Vás baví píchat různé svěží mladé kusy zhruba 6 až 7 hodin denně (mám to místo posilovny), 3 hodiny spát, a zbytek pracovat, tak Viagra skutečně funguje lépe. Naprosto doporučuji. 25mg modré tabletky, a denní norma je splněna. Pak 15 hodin programování, nějaký ten hip-hop do Sennheiser sluchátek, a 3 hodiny zase spát." RH

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal tomase Zobrazit příspěvek
    K tym postom proti tominkovi, ze si chcel "pujcit notebook": to clovek nemoze ani robit to na co ma podla zakona prava, inak je hned vychcanek a smelinar? Podla seba sudim teba?
    Ale prdlajs, nevím, proč to zase překrucuješ. Mě by přišlo seriozní firmě minimálně říct, že vracím NTB, protože je vadný, možná že jsem blbej, ale udělal bych to i s ohledem na další potenciální kupce, aby někdo po mě taky nedostal mrznoucí a pískající notebook....
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  19. #19
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Ale prdlajs, nevím, proč to zase překrucuješ. Mě by přišlo seriozní firmě minimálně říct, že vracím NTB, protože je vadný, možná že jsem blbej, ale udělal bych to i s ohledem na další potenciální kupce, aby někdo po mě taky nedostal mrznoucí a pískající notebook....
    No nevím, ale musím souhlasit s tomasem - mám tady z reakcí některých přesně ten samý pocit... předvším pak úplně na začátku tohoto threadu!
    IMHO prostě dostal vadný kus a o ten opravdu nestojí - nevidím jediný důvod, proč by na takovou situaci měl jakkoliv doplácet!!!
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Ale prdlajs, nevím, proč to zase překrucuješ. Mě by přišlo seriozní firmě minimálně říct, že vracím NTB, protože je vadný, možná že jsem blbej, ale udělal bych to i s ohledem na další potenciální kupce, aby někdo po mě taky nedostal mrznoucí a pískající notebook....
    takze ten NTB jsem sel vratit protoze se me nelibili popisky na KB. proste tam chybi anglicke (neminim tu resit ze se to da prelepit... vsechny klavesy si nepamatuju a neminim si notebook prznit nalepkama - opravdu k tomuto postoji nepotrebuju znat vas nazor; sestra by z polepeneho NTB taky nebyla nadsena).

    z tohoto duvodu jsem sel NTB vratit bez udani duvodu. opravdu jsem nemel poneti ze nektere firmy zacaly v nedavne dobe pouzivat jakousi "euroklavesnici" (predpokladma ze nejsem jediny tady na 4u) tento duvod jsem samozrejme po dotazu arogantnich panu z dobre vule uvedl. zcela jasne jsem tqk vyuzil sve zakonem dane pravo. to co zde kritizuji je arogantni jednani prodavacu a dle meho nazoru velmi podivne obchzeni zakona (9% doparava, na fakture 1 polozka...)

    po neuspesnem vraceni sem se informoval na getronics (naprostgo paradni servis FSC, Dell a Sony. neprekonatelny jednanim se zakeznikem) jak je to s KB (nabidli me vymenu za US KB coz me prislo jako dobre reseni). pote jsem zjistil ze NTB tuhne pri uspani, piska a halvne ma vadny adapter. na centrale mironetu mi rekli ze v takovem pripade me vubec nevrati penize bez udani duvodu protoze zbozi je vadne a poslou ho na 30-dni na reklamaci.

    no nasilim z nich ty penize dostavat nechci a nenasilnou formou jsem rychle reseni nenasel. takze jsem v getronicsu reklamoval adapter (za cca 18 hodin sem mel z nemecka novy), preflashoval sem si BIOS (uz netuhne) a pohral z managmentem podtaktovani procesu (piskamnohem mene a jen obcas). jak dostanou US klavesnici vymenim ji.

    jeste jednou opakuji ze jsem chtel jen upozornit na aroganci prodavacu a velmi podivne obchodni podmink mironetu.

    dotaz/ ztiznost na COI uz mam napsanou a zrovna ji pres webove rohrani odesilam. jsem zvedavy jaky bude vysledek.

    resit tu jak moc byl muj NTB ochmatany (kdo odeme nekdy neco kupoval tak vi ze ani po par letech me veci vetsinou nejevi znamky jakehokoli opotrebeni) apod je dle me OT.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    Ale vždyť jo, Mironet nejednal správně, jejich jednání bezesporu košer nebylo. Jenže dosud jsi zde nenapsal, že pravý důvod byly popisky na KB, mě to přišlo tak, že jsi zjistil vady a pak to šel "bez udání důvodu" (uvozovky zde neznamenají ironii!!) vrátit. Takhle je to všechno hned jasnější...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  22. #22
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    2Tominek: ten vynatek ze smluvnich podminek skutecne je flagrantni poruseni tvych prav jakozto spotrebitele. jestlize zakon dava spotrebiteli moznost od smlouvy odstoupit do 14 dnu od prevzeti, pak smyslem zakona je nahradit spotrebiteli moznost osobne se s kupovanou veci seznamit. v pripade, ze mu dany vyrobek nebude vyhovovat, ma moznost navratit predchozi stav tim, ze od smlovy odstoupi - tim se kupni smlouva od pocatku rusi a na smluvni vztah se tak bude nahlizet, jako kdyby nikdy nevznikl.
    smluvni strany jsou si tak povinny vratit vzajemna plneni - spotrebitel kupovanou vec ve stejnem stavu, v jakem ji prevzal, a dodavatel celou kupni cenu.
    pristup mironetu je zde ocividny - zapocitanim nesmyslnych vydaju do samotne kupni ceny zde nema jiny ucel, nez omezit prava spotrebitele pri odstoupeni od smlouvy. s ohledem na fakt, ze spotrebitelske smlouvy nesmi obsahovat ujednani, ktera v rozporu s pozadavkem dobre viry znamenaji k ujme spotrebitele znacnou nerovnovahu v pravech a povinnostech stran, a ze toto ujednani evidentne vybocuje z ramce dobrych mravu obecne, bych dovodil, ze toto ustanoveni je neplatne a tedy, ze mas narok na uhradu plne kupni ceny.
    co bych jeste byl ochoten zkousnout je, ze v pripade odstoupeni nemas narok na vraceni skutecnych nakladu na prepravu, nikoliv takoveto nesmyslne pausalni castky
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  23. #23
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    diky moc za tvuj nazor. jsem zvedav jak se k tomu vyjadri COI. pripadne pokud by te napadl jiny organ ci instituce na kterou se mam obratit, budu rad za radu
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  24. #24
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    viz riksa, pri odstoupeni od smlouvy se nevraci dopravne, ale toto musi byt uvedeno na fakture jako samostatna castka. Pokud neni, je to problem prodejce a musi vratit plnou cenu.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  25. #25
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    279

    Standardní Re: Podivne jednani firmy Mironet

    tot mi napsali ze spotrebitel.cz:
    doporučení k dalšímu postupu :
    Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel nezpochybnitelné právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění. V tom případě má právo na vrácení zaplacené kupní ceny. Poštovné a balné není součástí ceny a je obvykle účtováno zvlášť. Na vrácení poštovného a balného nemáte nárok, ale ani na případné poštovné, které jste při vracení zboží uhradil. Na to byste ovšem měl nárok v případě, že by se jednalo o reklamaci vadného zboží. Ve vašem případě uvádí prodejce v dodacích podmínkách, co je v ceně výrobku zahrnuto; není to sice obvyklé, spíše by bylo lze očekávat, že zboží je nabízeno za pevnou cenu (+ příplatek na recyklaci) s tím, že při zaslání poštou se účtuje poštovné a balné. Z jeho dodacích podmínek lze ale jednoznačně stanovit, že paušální částka poštovného a balného je 9 % ceny zboží a pak tedy při odstoupení od smlouvy ve smyslu shora uvedeného je dodavatel povinen vrátit kupní cenu, nikoliv však náklady poštovného a balného, které činí oněch 9 %. I když lze mít k takovému postupu prodejce, výhrady, není to bohužel v rozporu se zákonem.
    to ze je na fakture jedna castka a balne ci postovne neni zvlast jsem jim samozrejme psal. nu co pravnik to nazor (i kdyz ten ze spotrebitel.cz ma jajko jediny nazor opacny). jsem zvedav co me na muj "dotaz" odpovi z COI.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Reklamacni rad - softcom
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.05.2005, 14:50
  2. Podivne praktiky v TSBOHEMII
    Založil Blackdot v sekci fóra Zkušenosti s prodejci
    Odpovědí: 25
    Poslední příspěvek: 17.04.2005, 17:45
  3. Alzasoft - totalni neschopnost teto firmy cokoliv resit
    Založil Halen tech v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 22.10.2004, 12:01
  4. Praktiky "renomované" společnosti MIRONET
    Založil zed v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 13.08.2004, 14:20

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •