Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Wi-Fi spojení ad-hoc s WEP jede, s WPA ne

  1. #1

    Standardní Wi-Fi spojení ad-hoc s WEP jede, s WPA ne

    Zkoušel jsem hledat, ale řešily se tu tyhle problémy jen ve spojení s routery/access pointy, já mám ale pouze dva "USB dongle", jeden v PC, druhý v NTB... tj, jsou spojené ad-hoc bez access pointu.

    Oba jsou Ovislink. S WEP to funguje a z NTB mohu i na net, i když síť jede občas divně a kolísá, i když jsou oba stroje vedle sebe.

    Protože ale WEP považuju za slabé zabezpečení a v ulici je pár "nebezpečných typů", pokusil jsem se to dát přes WPA, který by oba měly podporovat... jenže ouha. Prostě to nejede. Sice se to "tváří" jako spojené, ale nepingnu si (request timed out), druhý stroj nevidím. Spojí se to rychle, a v trayi mám hned ikonku připojení.

    Složitější je to v tom, že používám WZC (přes Windows) a nastavování je omezený, navíc se tam vyskytuje i TKIP a jánevímco ještě.

    Nyní tam mám:
    Network Auth.: WPA-none
    Data Encryption: TKIP
    Typ spojení: Ad-Hoc
    PC má natvrdo nastavenou IP 192.168.0.1, NTB 192.168.0.2. Zkoušel jsem tam dát i AES, ale taky nic.

    Zajímalo by mne, zda je tu někdo jiný, kdo má ADHOC Wi-Fi spojení dvou PC a zároveň úspěšně rozchodil WPA, plus, zda je možnost použít nějaký lepší soft pro správu spojení než WZC jako mají access pointy, např. na nastavení "síly" WEP a povolení MAC adres atp.

    Díky za každou radu, je to zoufalost, přemýšlím, že asi nejjednodušší bude nákup jiného HW... zlatý Edimax, který jsem měl předtím
    Naposledy upravil 24-bit; 13.10.2006 v 12:52.

  2. #2

    Standardní Re: Wi-Fi spojení ad-hoc s WEP jede, s WPA ne

    Ja sem tam pouzivam ad-hoc spojenie medzi dvoma laptopmi. Pri pripojeni cez router mam WPA-PSK ale pri ad-hoc tuto moznost ani nemam (originalny software dodavany Intelom k Intel ProSet Wireless 2915a/b/g). Takze tiez pouzivam WEP pri ktorom je na vyber akurat 64bit a 128bit sifrovanie.

    Vyzera to tak, ze pre ad-hoc spojenie sa da pouzit iba WPA-None co v podstate znamena tu istu security ako WEP+key (ak som to dobre pochopil) pretoze pomocou tebou zadaneho klucu sa sifruju data. Na rozdiel od WPA-PSK kde je kluc iba na autentifikaciu s AP.
    Laptop Home: Asus G73JH (Intel Core i7-720M, 8GB RAM, 2x500GB@7200rpm), 17.3" Glossy FullHD powered by ATI Mobility Radeon HD 5870 1GBAKG K-66 • Logitech MX518 •
    Laptop Mobile: Sony VGN-P11Z (Intel Atom Z520, 2GB RAM, 60GB HDD), 8.9" Glossy 1600x768 • built-in 3G UMTS/HDSPA/EDGE/GPRS • hmotnost: 638g

  3. #3

    Standardní Re: Wi-Fi spojení ad-hoc s WEP jede, s WPA ne

    Tak po velkém zkoušení už mám jasno - ad-hoc se WPA nedá rozchodit na žádný způsob, i když to karty podporují - taková síť prostě nejede.

    Vyřešil jsem to koupí routeru/AP Linksys 54GC za 1500 a nyní síť běží s maximálním zabezpečením WPA2 TKIP+AES... takže vyřešeno.

    Bez AP prostě WPA nefachá...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •